Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Caradriel
Warzywo
Posty: 19

Re: Szybkie pytania

Post autor: Caradriel »

hmm w sklepie zobaczyłem że na boxie driadek z tyłu jest ta paleta tylko wygląda na to że niepełna Fortress Gray , Rotten Flesh , Kommando khaki , skull white reszty nie pamiętam bo boxa w domu nie posiadam a zdjęcia tyłu pudła nie ma na googlach;p mógłby ktoś rzucić okiem i podpowiedzieć czego brakuje ?

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Fortress Grey
Goblin Green
Kommando Khaki
Graveyard Earth
Rotting Flash
Bleached Bone
Skull White
Enchanted Blue
Trzymałem to pudełko w ręce i pisałem, jest na 100% dobrze i nie chce mi się robić zdjęcia :)

Moje pytanie do zawodowców. Jak pomalowali byście skórę o ludzkim kolorze? Mam za zadanie pomalować kobitkę prawie nagą w skali 72mm. Figurka jest w stanie surowym czyli srebrna. Jakie kolory od podstaw nałożyć i w jakich proporcjach?

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

farby gw są toksyczne czy coś tam? bo nie wiem czy powinienem się pozbyć nawyku lizania pędzla :f
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

Arbaal pisze:Moje pytanie do zawodowców. Jak pomalowali byście skórę o ludzkim kolorze? Mam za zadanie pomalować kobitkę prawie nagą w skali 72mm. Figurka jest w stanie surowym czyli srebrna. Jakie kolory od podstaw nałożyć i w jakich proporcjach?
http://coolminiornot.com/article/aid/888, http://coolminiornot.com/article/aid/757

pzd

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

kanister pisze:farby gw są toksyczne czy coś tam? bo nie wiem czy powinienem się pozbyć nawyku lizania pędzla :f
nie, nie są; możesz lizać do woli :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

myśle o zrobieniu armii ogrów w klimatach 2 wojny. W gre wchodza us rangers albo panzer grenadierzy niemieccy. I pytanie czy jesli zdecydowalbym sie na niemcow to czy ze wzgledu na oznakowanie itd armia moze nie byc dopuszczona do turnieju. Nie chodzi mi ofc o swastyki ale o oryginalne oznakowania oddziałów z tamtych czasów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

Wie toś czym przykleić piasek do zupełnie płaskich podstawek (takich jak te dorzucane do figurek gamezone)?
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Codranger pisze:Wie toś czym przykleić piasek do zupełnie płaskich podstawek (takich jak te dorzucane do figurek gamezone)?
zawsze możesz je zmatowić/zarysować papierem ściernym, wtedy klej będzie lepiej łapał.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

może mi ktoś powiedzieć jak skutecznie zapodkładować modele o bardzo skomplikowanej fakturze - np. DP?
bo sprej nie wszędzie dociera - dociera do około 3/5 modelu - a malowanie czarą farbą mi się nie uśmiecha za bardzo
to samo z orłem GZ który ma tak ułożone pióra że sprej nie wypełnia szpar - a wykończenie ich pędzlem to będzie jakaś masakra ...
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

co do DP to podkladuj oddzielnie jeźdźca, konika i tarcze. klej po nałożeniu podkładu lub nawet po pomalowaniu każdej z części.
co do orla to spróbuj posprejować orla bez podstawki, a potem go do niej przykleić. jeśli nie w tym problem to albo będziesz musiał się pobawić w domalowywanie pędzelkiem, albo, spinuj skrzydła, ale ich nie przyklejaj- spodkladuj każde oddzielnie, potem orla, a jak wszystko wyschnie to dopiero sklej (dzięki pinom nie będzie problemu ze złym dopasowaniem, lub z odpadaniem od modelu)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

dragonów to ja osobno maluję
problem raczej polega na tym że w głębsze warstwy sprej po prostu nie dociera
więc pozostaje tylko pędzelek ;(
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Witam

macie patent na scratchbuildowe młoty?

Binessman
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Binessman »

Witam;)

Zbieram HE i chciałem dokupić teraz parę ciekawszych figurek...
Tylko ta cena mnie trochę przeraża
Czy są jakieś tańsze odpowiedni WL, PG, DP, bolca i orła?:)

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

zamiast Wl/PG/SM masz takie modele GameZone - można dostać w cytadeli - cena jest porównywalna ale modle znacznie lepsze, przynajmniej tak mi się wydaje
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Ale masz tragiczny problem z nadlewkami, czasami trafi się na takie modele ze zygac sie chce :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

biznesmenowi nie odpowiada cena. a jak sam powiedziałeś, Zwolin, figurki spoko ale w cenach prawie takich samych. i rzeczywiście trzeba je baaaardzo obrobić przed malowaniem

na allegro są najlepsze okazje ,ostatnio patrzyłem na oferty HE i wiele było sycących, na borderze też są ciekawe propozycje. HE to popularna armia i dużo figsów jest w obiegu, zwłaszcza elitarnej piechoty.

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

Jaką farbą pomalować ziemię na makiecie? Chodzi o to żeby uzyskać dobry efekt tanią farbą ;]
Podstawki robię: scorched brown, drybrush bestial brown, leciutko drybrush bubonic brown. Są jakieś tańsze odpowiedniki?
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Weź farbki do sklepu dla plastyków i porównaj. Nadaja się wszystkie zwykłe farby akrylowe, ja używam białej farby do malowania wnętrz i kolory dobieram sama przy użyciu pigmentów.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Czym nalepiej washować Enchanced Blue, Tentacle Pink, Lich Purple????
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

enchanted blue: asurmen blue, badab black
tentacle pink: baal red, leviathan purple
liche purple: badab black
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ