Katastrofa rządowego Tu-154

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Katastrofa rządowego Tu-154

Post autor: loko »

kolejny reset elity. brak słów.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Marcins pisze:ja bym głosował na kogokolwiek kto gra w batla :mrgreen:
gdybym miał 18lat...
oooo niedoczekanie

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Za polityką nie przepadam, za politykami również
Jednak na dobre kilka minut zamilkłem, zabrakło słów.
Szkoda każdego człowieka który był w tym samlocie

Dziwi mnie dlaczego uparli się lądować na małym lotnisku, przy paskudnej pogodzie?? I czemu mimo 3 nieudanych prób nie odpuścili??

na koniec http://www.youtube.com/watch?v=f4hsC0nRvZM - dziś zupełnie inaczej spojrzałem na tę piosenkę...
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

szrama
Chuck Norris
Posty: 446
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Lueviel pisze: P.S. Choć z drugiej strony nasza scena polityczna może byc bardzo ciekawa, w Polsce ludzi po politologii jest jak mrówek, więc nic tylko doktoraty pisać ;)
A poprzesz? Za półtora roku licencjat będzie :wink:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

loko pisze:kolejny reset elity. brak słów.

Pierwsze o czym pomyślałem jak dotarła do mnie na informacja. To był tekst wstylu "o w... teraz to będzie walka o wszystkie stołki..." - pominę przekleństwa.
Nigdy sie polityką nie interesowałem i nie mam zamiaru, ale po prostu brak słów. Czegos takiego w historii nie było...

szrama
Chuck Norris
Posty: 446
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Pole do popisu dla awanturnikow

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

I znowu trupy. I to z najwyższego stołka.
Żal mi rodzin ofiar.
Nasuwa mi się też malutka refleksja.
Kiedy ktoś zacznie wykorzystywać tą tragedię na swoja korzyść w politycznych rozgrywkach.
W sumie jedna osoba już zaczęła( lecz nie zdradzę kto).

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

jeszcze jedna mysl mi sie nasuneła. sikorski i giblartar. wiem ze to jest bardzo na wyrost ,w koncu lecieli z Polski ale jak sie nie znajdzie czarna skrzynka albo ruscy będą krecic jakies ale to bedzie to bardzo nie na miejcu.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie uważałbym, iżby Rosjanie mieli w tym wypadku jakikolwiek interes. To raczej wypadkowa wielu czynników, złej pogody, błędu pilota, chujowego samolotu etc.

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Skoro podczas tragedii narodowej wymieniamy się poglądami, to proponowałbym założyć w innym miejscu księgę kondolencyjną i w 100% poważnie coś zyczliwego i współczującego napisać. Teraz może być nie tylko chaos w polityce (kwestia kto po kim stołek przejmie) i chaos w armii (zgineli czołowi generałowie, a my znajdujmey się w stanie wojny).
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, o 11:52 przez Kotar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

rosja nie są troche jak araby robią jedno mówia drugie. oczywiscie jestem bardzo daleki od stawiania takich oszczerstw ale kurde na tak wysokim szczeblu typlomatycznym jest naprawde malo miejsca na "zbiegi okolicznosci". po prostu w takich sytuacjahc pomijając zdażenie losowe zastanawiam sie komu to byloby na reke . albo kto by chcial zeby tak myslano. moze za duzo Suworowa sie naczytałem.

nie bedzie zadnego haosu , bez przesady to nie afryka . tymczasowa władze przejmuje komorowski, a w wojsku tez są zastępcy. z reszta niedawno mowili ze 25% naszej armii to oficerowie. ze strony merytorycznej juz wieksza stratą byli przeszkoleni piloci z doswiadczeniem w katastrofie casy (nie iwem czy dobrze pisze)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, o 11:54 przez loko, łącznie zmieniany 1 raz.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

dla mnie osobiscie dzisiejszej katastrofy nie mozna porownac do czegokolwiek innego, oprocz prezydenta zginela ogromna ilość znanych a przede wszystkich porządnych politykow, prawie cale najwyzsze dowodztwo polskiej armii

tak jak wielka narodowa smuta po naturalnej smierci wiekowego papieza mnie smieszyla, tak teraz czuje sie naprawde przejety i odzczuwam tą tragedie osobiscie, oczekuje przynajmniej tygodniowej zaloby narodowej

co do samej katastrofy to jak dla mnie zdecydowana wina po stronie pilota, ale mysle ze cisnienie ze strony prezydenta 'aby ladowac tutaj bo z Minska nie zdarzymy na uroczystosci' tez byla...

tak czy siak.. smutek

[*]

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

blad pilota? nie wydaje mi sie. rzadowe samoloty pilotuja najlepsi z najlepszych wojskowych pilotow. oni nie popelniaja bledow wiedzac co pilotuja i kto jest na pokladzie. imho to zle warunki pogodowe, sama maszyna i dupne lotnisko.
prawdopodobnie dostali polecenie od kogos wysoko postawionego by ladowal i dlatego 3 razy chcial to zrobic, na jakims zadupiu. ostatni pilot, ktory sie sprzeciwil wyraznemu poleceniowi, zostal wywalony.

@benek
sa protokoly, w ktorych jest napisane co robic w takich sytuacjach. co kto przejmie itd. wiec jakiegos wielkiego chaosu nie bedzie.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, o 11:59 przez Morsereg, łącznie zmieniany 1 raz.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Szkoda mi jego brata.

Podejrzane, że akurat lecąc na rocznicę katynia

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

teraz się okaże jak to wszyscy nagle kochali naszego prezydenta etc... :roll:
tak jak wielka narodowa smuta po naturalnej smierci wiekowego papieza mnie smieszyla, tak teraz czuje sie naprawde przejety i odzczuwam tą tragedie osobiscie, oczekuje przynajmniej tygodniowej zaloby narodowej
same here.

no moze bez przesady ale wrazenie jest dosc dziwne... zaprząta umysł
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Asgharoth
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: Asgharoth »

na śmierc papieza w mniejszym lub wiekszym stopniu byliśmy przygotowani....

a tutaj... mieliśmy akurat dni otwarte w liceum... cześc artystyczna i nagle na środek wbiega dyrektor, zabiera mikrofon i mowi.... myslalem ze to głupi zart. przez sekunde... ale dyrektor raczej by nie zartowal....

wpółczuje rodzinom.... i niezaleznie od pogladów politycznych... to byli ludzie... tak jak my...

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Bez względu na to, jakimi byli politykami, jak się odnosiliśmy do Ich rządów, była to jednak elita rządząca. Jak na ironię - tak blokowali zakup nowych samolotów...
Nie ma już PIS, nie ma SLD właściwie. Nie ma zwierzchnictwa wojskowego. Nie ma prezydenta. Myślę, że nie będą sobie skakać do gardeł, bo właściwie już nie ma kto skakać. Skaczący zginęli.

@ Morsereg: nawet, jeśli maszyna jest stara/wadliwa, to zawsze jest błąd pilota, kiedy może lądować awaryjnie, a tego nie robi. Rosyjskie gazety (już przeglądałam) mówią, że 4 razy przymierzali się do lądowania i byli niedaleko ziemi, bo zahaczyli o drzewa.

Swoja drogą zastanawiam się, skąd różnice w liczbach: u nas podają 88 osób, Rosjanie i Amerykanie-132
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

To wynika z ciągłej obecności ofiar katastrofy w życiu publicznym. Zarówno prezydent, jak i teraz już martwi politycy byli stałymi gośćmi wielu programów telewizyjnych, wywiadów etc.
teraz się okaże jak to wszyscy nagle kochali naszego prezydenta etc... :roll:
Spokojnie, przejdzie im zaraz. Daję im miesiąc.
Ciekawi mnie, jak to wytrzyma pis. I czy wytrzyma. Ciekawa sytuacja polityczna się kreuje. Lecz to chyba temat na inny wątek.

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Jose, nie wszyscy. Powiem otwarcie, nie przepadam za PiSem ani za wszystkim co się z nim wiąże. Nie powiem żebym szczególnie był za prezydentem, czy za partią, jakąkolwiek partią. Żałuję wszystkich ludzi którzy dziś zginęli, polityków, duchownych, rodzin katyńskich. Może był to błąd pilota, wiele razy udawało im się uratować siebie i pasażerów, tym razem nie dali rady, może tak było...
Może pasażerowie naciskali żeby lądować, mimo złej pogody. Może...

To już nie jest ważne... mam nadzieję że czegoś nas to nauczy...
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Foalooke pisze:Jose, nie wszyscy.
chodziło mi o polityków ;)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

ODPOWIEDZ