Katastrofa rządowego Tu-154

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Re: Katastrofa rządowego Tu-154

Post autor: Piotrax »

Taaa i nikt nie zauważa że zginęli Ludzie, wszyscy tylko w kółko, że "Prezydent" i, że "Ważne Persony". Co za świat...

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

nie wierzę w jasnowidzenie
z resztą powiedzenie że w kwietniu będzie żałoba jeszcze nie oznacza że miała być żałoba po wypadku lotniczym
można to interpretować że miała być żałoba po Katyniu z okazji rocznicy albo co

zanim ktoś z was uwierzy sprawdźcie ile jet wygłaszanych takich proroczych wizji a potem ile z nich się sprawdziło
to tyle ode mnie w tym temacie
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Niezła akcja z tą samosią. Niestety była tam jakaś akcja moderacyjna i cholera wie co tam naprawdę było napisane, a z czym ktoś robi sobie jaja. Ja podchodzę do tego tak: wróżbiarstwo czy jasnowidzenie ma jeden poważny feler - zawsze wychodzi po fakcie. Jeśli kiedykolwiek, na moich oczach, wyjdzie przed, to wówczas będzie co rozkminiać. Innymi słowy: jeśli będzie ta żałoba w lipcu to nie mam pytań, a jeśli nie to nie było tematu :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

z wróżbami jest podobnie jak z analizami giełdowymi - starczy produkować je z szybkością karabinu maszynowego i czekać... na pewno kiedyś trafimy w sedno :wink:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Ale jeśli za 2 tygodnie umrze aktor polskiego pochodzenia (nie-Polak) to już zacznę się zastanawiać wtf :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

A jednak znalazło się miejsce, gdzie flame i pieprzenie głupot trwa w najlepsze :roll:

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

W sobote popołudniu miałem strasznie zrytą psyche.
Dzień wcześniej na urodzinach kumpla w knajpie śmiechy chichy i rozmowy o kandydatach na prezydenta, kumpel wyskoczył że sie dziwi że "Kaczora" nikt jeszcze nie zabił przez te kilka lat. Powiedziałem mu że to słaba opcja bo by sie stał drugim Narutowiczem a za kilka lat w każdym mieście byłaby ulica Kaczyńskiego.
Starsznie mi było(jest) głupio że rozmawialiśmy tak mniej więcej 10h przed jego śmiercią. Strasznie mnie to dotkneło.
A drugim powodem szmatławego poczucia było to że większośc soboty spędziłem jakby nigdy nic na turnieju, zamiast na Rynku czy na Wawelu. Grałem w pacyny świadomy tego co sie dzieje bo wiedzieliśmy o wszytskim już na początku 1 bitwy.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

my mieliśmy na turnieju laptopa i na bieżąco śledziliśmy informacje podczas bitew, nastroje byly coraz bardziej ponure z bitwy na bitwe 1) bitwa to masowe niedowierzanie było
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

ja byłem wczoraj przed pałacem, było tam setki osób może trochę więcej, znicza i ciepło od nich bijące buło czuć kilka metrów od bramy do pałacu. w kościele zaś ludzie się już nie mieścili, wszyscy śpiewali modlili się.było naprawdę, nie wiem poruszająco.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

straszna katastrofa
dla ludzi, kraju i narodu
zginęli bardzo wartościowi ludzie, patrioci
:(

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

Czytając opinie o tym wydarzeniu (m.in. na tym forum) mam wrażenie, że ludzie mają tendencje do popadania w skrajności. Z jednej strony ludzie się cieszą, pisząc, że "dobrze się stało", "szkoda, że tak późno", "to nie był mój prezydent, więc mam to w nosie", a z drugie strony frazy takie jak "Pozostawił nas jak zbłąkane owce bez pasterza" śmierdzą niepotrzebnym patosem...
Takie spostrzeżenie...
WFB: Ogre Kingdoms

szrama
Chuck Norris
Posty: 446
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Apeluję, nie kłóćcie się. Pajac damianero, który jest naszym produktem eksportowym na youtube niestety często przesadza i jest to typowy "jebie mie to" przykład na to, że sąw tym kraju ludzie, których nie ruszy nic. Jakie są jego kolejne argumenty popatrzmy:
-kto ładuje całe dowództwo sił zbrojnych na jeden samolot?!
Odp. Polski rząd w obawie przed społeczeństwem, który kupno nowego uważałby tylko i wyłącznie za niepotrzebny luksus i wyrzucanie pieniędzy w błoto i jestem pewien, że każdy kto sie z tym zgadza uznałby właśnie ten gest za burżujstwo. (Oczywiście, że jest to błędne i absolutnie nieodpowiedzialne, ale nikt nie chciał tracić głosów wyborców, a jakby nie było samolot był remontowany i teoretycznie jeszcze 5 lat miał być sprawny - i taki był).
-ludzie bluzgali, ale dziś jest bohaterem
Odp. Nie nie jest bohaterem. Jest człowiekiem, który nie chciał zafundować Polsce kolejnej blamy i spóźnić się na te uroczystości robiąc chałę i wstyd. Ciekawe, czy gdyby żył ktoś pomyślałby właśnie o tym. A właściwie jest bohaterem, za to co robił z komuną.
-czy też Was wkurza jak leszcze mówią co Jaruzelski powinien zrobić, a nie żyli w tych czasach
Odp. TAK.
-co my mamy za zwyczaj by rozkopywać historię?
Odp. Bo jest tego warta. Ciekawe czy wie kim był "polski Edison". No właśnie,więc trzeba kopać dalej.
-Rosjanie się przyznali, ale nam to nie wystarczy, że oni powinni jeszcze błagać o litość
Odp. Gdzie to on widział? Mi bardzo pasuje, że Putin wyszedł wreszcie na przeciw problemowi jako jedyny aż po Jelcynie z 93.
-widzieliście dziennikarzy cwaniaczków? "My se nie polecimy z Wami, my se kupimy bilety polecimy obok"
Odp. Nie słyszałem o wycieczkach tabunu dziennikarzy samolotem prezydenckim. Może on słyszał.
-wiecie że dziś jest największa kolejna tragedia?
Odp. No jest, bo czegoś takiego jeszcze nie było. Na świecie nie było nawet.
-która śmierć jest tragiczniejsza - Jana Pawła II czy Lecha Kaczyńskiego?
Odp. Masz rację. Obie są równie tragiczne. Ale Jan Paweł II przynajmniej nas nie zaskoczył i był do końca z ludźmi. Oraz zginął sam, a nie w towarzystwie 86 osób debilu.
-przyczyna wypadku
Odp. Zgadzam się, że najprawdopodobniejsze jest, że pilot bał się o posadę i zaryzykował na własną prośbę prezydenta. Z tego co wiem czarne skrzynki mają zapis dzwiekowy rozmow na pokladzie, więc pewnie one wyjaśnią.
-czlowiek który zrobił najwięcej żałób narodowych w swojej kadencji jest sam przyczyną żałoby
Odp. Racja, ale co to ma k.... do rzeczy? Która z nich wg niego nie zasługiwała na kilka dni żałoby? :shock:
-jestem bezemocjonalnym dupkiem, ale jedyny płaczę na piosenkach Pink Floyda i Led Zeppelina oraz filmach z IMaxu
Odp. Człowiek w moim wieku, którego mi żal. Skoro bardziej wzruszają go piosenki Pink Floyda od czyjejś śmierci proponuję psychologa.
-"skorzystać z tego smutku, żeby wyprowadzić dobro" ?
Odp. Racja, dziwnie to brzmi, ale chodziło pewnie o to, żeby wykorzystać żałobę do pojednania. Długo mi nie zajęła rozkmina.
To co było dalej to już śmiechu warte moim zdaniem. Mam wrażenie, że to pociął i ta wypowiedź biskupa czy kogoś tam nie jest kompletna, bo też nie widzę o co chodzi z Chrystusem Zmartwychwstającym a LK. Gospel śmieszny, ale nie na miejscu.
Ogółem niezły banan z faceta.

Do tych, którzy uważają, że żałoba jest przesadzona - prawnie nie jest przesadzona. W każdym państwie istnieje żałoba po śmierci prezydenta, a u nas zginęło 87 ważnych osób, z których w wypadku praktycznie każdej prawdopodobnie ogłoszona zostałaby żałoba w razie ich śmierci.
Nagle okazuje się, że wszyscy są przyjaciółmi prezydenta - cóż, źle Ci z tym? Pomyśl chwilę bałwanku, zanim coś takiego piszesz - unifikacja choćby faktycznie pozorna i za tydzień wrócą do skakania do gardeł jest potrzebna. Daje poczucie jedności narodowi. Nikt nie kazał ludziom iśc palić znicze pod Pałacem. Nikt nie kazał wywiesić miliona flag w oknach. Ludzie sami to zrobili. Imprezy poodwoływano zanim ogłoszono żałobę, to o czymś dla mnie świadczy.

Co do "dobrze że umarł" - ale bym Ci człowieku w pysk wymalował w imieniu brata i córki Lecha.

Patrzcie, Wałęsa nawet wypowiadał się dobrze, przecież zarówno Walentynowicz, jak i Kaczyński ostro się z nim gryźli.

No i chciałem rzec, że niech mi nikt proszę nie zarzuca SPAMu, bo gdyby był pisany chociaż jak mój, to świat byłby lepszy. [-o<

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Lueviel pisze:Czytając opinie o tym wydarzeniu (m.in. na tym forum) mam wrażenie, że ludzie mają tendencje do popadania w skrajności. Z jednej strony ludzie się cieszą, pisząc, że "dobrze się stało", "szkoda, że tak późno", "to nie był mój prezydent, więc mam to w nosie", a z drugie strony frazy takie jak "Pozostawił nas jak zbłąkane owce bez pasterza" śmierdzą niepotrzebnym patosem...
Takie spostrzeżenie...
co prawda to prawda, dla mnie 'najczystsza' reakcja byla w sobote, zdumienie, smutek, gesty (wywieszanie flag z kirem, palenie zniczy) to co zaczelo sie dziac wczoraj zaczelo byc troche zenujace

nagle prezydent ktorego malo kto lubil stal sie wzorem do nasladowania i idealem
ale co dla mnie najwazniejsze strasznie pomijano inne ofiary (dopiero TVN pod koniec dnia zaczal robic reportaze o innych osobach), a np dla mnie duzo wieksza strata jest smierc pana Płażyńskiego, pana Putry, pana Rybickiego czy pani Jarugi-Nowackiej, wiem ze takie 'szeregowanie' to nie po katolicku bo kazda smierc jest tragedia, ale dla mnie to co sie stalo jest tak wielka tragedia wlasnie ze wzgledu na smierc wszystkich pozostałych osob...

osobiscie jestem przekonany ze za pare dni jak wszyscy ochlona zacznie sie skakanie do gardel, pretensje i pytania...
- kto zawinil? (pewnie 'jak zawsze Rosjanie' bo nie zamknieli lotniska i biedny doświadczony pilot musial podejmowac decyzje 'sam'...)
- dlaczego wszyscy zwierzchnicy sil zbrojnych lecieli jednym samolotem? (bo prezydentowi sie nie odmawia...)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

thurion pisze:osobiscie jestem przekonany ze za pare dni jak wszyscy ochlona zacznie sie skakanie do gardel, pretensje i pytania...
- kto zawinil? (pewnie 'jak zawsze Rosjanie' bo nie zamknieli lotniska i biedny doświadczony pilot musial podejmowac decyzje 'sam'...)
- dlaczego wszyscy zwierzchnicy sil zbrojnych lecieli jednym samolotem? (bo prezydentowi sie nie odmawia...)
Obawiam się, że na siłę będą szukać winnego, i zapewne znajdą jakiegoś kozła ofiarnego. W końcu taka tragedia musi zostać pomszczona :roll:
Oczywiście jeśli ktoś rzeczywiście zawinił to oczywiście należy wyciągnąć konsekwencje, ale obawiam się polowania "na ślepo"...
WFB: Ogre Kingdoms

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

po co na siłę? na czarnej skrzynce wszystko jest nagrane. kwestia czy to upublicznią bo mogło by się okazać że ktoś jest winny śmierci wielu ludzi a Polska strona nie chciałby żeby było ujawnione kto więc może być jakiś deal z Moskwą w tej kwestii.

ale bądźmy dobrej myśli , na dniach poznamy odpowiedź
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Patos patosem, ale jednak jak ktoś powiedział: po śmierci ocenia się daną osobę za całe jej życie nie ostatnie miesiące. Lech Kaczyński był jaki był. Jednak zawsze trzeba wziąć poprawkę na to, że media nie zawsze są obiektywne. Mi się wydaje, że w wielu momentach był on przedstawiany tak a nie inaczej bardziej ze względu na jego brata - osoby bardziej wyrazistej i bardziej kontrowersyjnej. Lech tak czy inaczej jednak w swoim życiu zasłużył się Polsce. Świętym nie był, ale nieco dobrego zrobił.

Co do nie zauważania w niedzielę innych ofiar poza prezydentem. Dla mnie jest to zrozumiałe. Wczoraj do kraju wracał Prezydent RP. Nie tylko Lech Kaczyński jako człowiek, ale myślę, że przede wszystkim Prezydent RP. I dlatego wyglądało to tak a nie inaczej.

Co do szukania winnego. Może zostawimy to ekspertom. Gdybanie to chyba nasza narodowa rozrywka, ale tak na prawdę nie ma ono najmniejszego sensu.
Obrazek

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

ogladajac przez 2 dni ciągle te same zdjęcia pomyślałem ze poszukam czegoś innego.
http://www.youtube.com/watch?v=qFa6sT4_ ... re=popular
zdziwiło mnie iż reporterzy którzy byli na miejscu nie wiedzieli co sie stało i nawet co to za samolot był (2:57)
- kto zawinil? (pewnie 'jak zawsze Rosjanie' bo nie zamknieli lotniska i biedny doświadczony pilot musial podejmowac decyzje 'sam'...)
z tego co słyszałem samolotom rządowym nie można zabronić wylądować
- dlaczego wszyscy zwierzchnicy sil zbrojnych lecieli jednym samolotem? (bo prezydentowi sie nie odmawia...)
zddecydowanie prezydentowi sie nie odmawia ale w USA maja odpowiednie ustawy/ prawa które jasno określaja kto z kim moze latac w jednym samolocie aby zminimalizowac ewentualne straty.
Obawiam się, że na siłę będą szukać winnego, i zapewne znajdą jakiegoś kozła ofiarnego. W końcu taka tragedia musi zostać pomszczona :roll:
Oczywiście jeśli ktoś rzeczywiście zawinił to oczywiście należy wyciągnąć konsekwencje, ale obawiam się polowania "na ślepo"...
znając życie rosjanie bede zwalac wine na pilota a Polacy na pogode/ lotnisko...

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

xaurus pisze:
- dlaczego wszyscy zwierzchnicy sil zbrojnych lecieli jednym samolotem? (bo prezydentowi sie nie odmawia...)
zddecydowanie prezydentowi sie nie odmawia ale w USA maja odpowiednie ustawy/ prawa które jasno określaja kto z kim moze latac w jednym samolocie aby zminimalizowac ewentualne straty.
Wszystko było zgodne z regulaminem. W jednym samolocie nie mogą znaleźć się dowódcy i ich zastępcy. Sami dowódcy mogą latać razem bez problemu. Ważne by zastępcy zostali w kraju, a tak było w tym przypadku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

thurion pisze:[
co prawda to prawda, dla mnie 'najczystsza' reakcja byla w sobote, zdumienie, smutek, gesty (wywieszanie flag z kirem, palenie zniczy) to co zaczelo sie dziac wczoraj zaczelo byc troche zenujace
To prawda.
Co innego jak nastoletni Ubermensh wypisuje głupoty na forum, jak to mu zwisa. Zwisa to zwisa. Jego prywatna sprawa.
Co innego zaś jak prawicowy dziennikarzyna, z błyskiem prawie triumfu w oku zaczyna toczyć pianę z pyska, żeby wszyscy co pluli na Prezydenta zaczęli odszczekiwać.

To straszna tragedia, („i dymi mgłą katyński las…” ) na którą naród i świat reagują wspaniale.
A młodym i nieco starszym Ubermenschom – „popioły, zgliszcza, gruz.”
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

wszystko zgodnie z regulaminem... to może ten regulamin powinien być bardziej rygorystyczny to może nie zginęliby wszyscy najważniejsi dowódcy naszej armii i do tego Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego?

ODPOWIEDZ