8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Varinastari »

a czemu od samego poczatku zakladacie, ze szurki nie dostana nowego booka?
pamietajcie, ze jeszcze troche czasu minie nim zostanie wydana 8 edycja.
pozatym nawet jak 8 edycja wyjdzie to skavy i tak dostana nowego booka, czemu wiec nie mialy by byc pierwsze?
#-o
Bzdura i to wielka.

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Morsereg pisze:a czemu od samego poczatku zakladacie, ze szurki nie dostana nowego booka?
pamietajcie, ze jeszcze troche czasu minie nim zostanie wydana 8 edycja.
pozatym nawet jak 8 edycja wyjdzie to skavy i tak dostana nowego booka, czemu wiec nie mialy by byc pierwsze?
Bo Skavy to nie Space Marines.

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Wszytko jasne -
I was at Warhammer World on Monday and was chatting to a member of staff there. He revealed a few things about the Fantasy update:

1) Fantasy 8th edition is out in summer.
2) The box set - The Gates of Calith - is High Elves and Skaven
3) The Elves get new spearmen and a plastic lord on Griffon
4) The Skaven get a Screaming bell
5) Forge World are definetly doing a Chaos Dwarf rules set and models.
6) The Chaos Dwarfs are estimated to be out in 18 months, but the staff member suspects it might be about 3 years!

---> za http://www.belloflostsouls.net/2010/04/ ... atest.html poczytajcie, 10 modeli w szeregu zeby miec rank bonus, itd itp - czyli znów robimy wszystko zeby jak najwięcej sprzedać plastikowych ludków..
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

10 modeli w szeregu zeby miec rank bonus, itd itp - czyli znów robimy wszystko zeby jak najwięcej sprzedać plastikowych ludków..
Watpie, aby takie posunięcie wpłynęło pozytywnie na wielkość sprzedazy fugurek w Polsce. Jak sie okaże, że oddział piechioty będzie musiał miec ze 40 chłopa, to nikt go po prostyu nie wystawi. A swoją drogą wątpie, aby ta rewelacja okazała się prawdziwa. Wyobrażasz sobie granie armią, skavenów? Toż front klocków piechoty zjamie całą szerokość stołu.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No i wtedy bitwa będzie wyglądała jak bitwa.
Jestem ciekawy co z ChaDecją. Jeśli maja ją wydać, no to się zastanawiam czy się brać za tą armię i ją robić :|

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jeśli ChDecję wyda FW to pewnie i tak w Polsce nie będzie ona legalna, tak jak inne zabawki z FW.
Obrazek

Awatar użytkownika
aiuto
Bóg Rekonstrukcji
Posty: 1306
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: aiuto »

przepraszam,nie rozumiem,nielegalna,bo co?milicja zabroni?czy trojka klasowa ....:)

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

rhinox ridersi są z WF(jeśli się nie myle) a są dostępni

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

plastikowy gryf :D
ciesze się, gdyż to zapowiada silnego gryfa u HE w VIII ed. sądzę, że heros będzie mógl go dosiadać tak jak u DE mantysię.

Co do 10 modeli aby byl szereg... podoba mi się, ale tylko wtedy jak zostaną inne zasady mocno pozmieniane. Nie wiem czy to obecnie coś da armiom, które wystawiają piechoty w blokach, tylko im zaszkodzi, ale być może wraz z nowymi AB wszystko się wyrówna.
Np. HE na tym praktycznie nic nie tracą, podobnie gwardia DE, ale np. gwardia slana już sporo straci. Zobaczymy :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

symek pisze:rhinox ridersi są z WF(jeśli się nie myle) a są dostępni
Chodzi mi o zasady. Jak dotychczas żadne zasady wydane przez FW nie były akceptowane w Polsce (spójrz: Mamut, imperialny smok). Zasady Rhinox Cavalry pochodzą z White Dwarf 309, a nie z FW. Z FW jest model rhinoxa.
Obrazek

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 558
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

piechotne bitwy zyskają na pewno na klimacie (w porównaniu do monstero-hero-hammera)
ale nadal niektóre armie będą poszkodowane (te które mają piechotę drogą/nieskuteczną) w porównaniu do armii które mają ją tanią/skuteczną
no bo na ile pkt trzeba by toczyć bitwy żeby zagrać 3-4 klockami piechoty krasnali... (tyle wchodzi na 2k) na 4-5 k? brr ciarki mam jak pomyślę sobie o bitwach turniejowych....

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

A tak podsumowując temat:)
Jeżeli ktoś zaczyna czyli znowu chce zbierać jedną z armii to chyba lepiej się wstrzymać do wakacji?!
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 558
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

to zależy, jeśli chcesz zbierać jakąś armię bo chcesz mieć figurki i grać 4funowo to droga wolna - nie powinno się wiele zmienić
ale jesli chcesz pociskać na turniejach to wstrzymałbym się na Twoim miejscu - może nastąpić wachnięcie równowago sił :)

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

MagisterMilitum pisze:10 modeli w szeregu zeby miec rank bonus
Moim zdaniem to bzdura.
Kogo by w tedy na to stać było?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Tych samych co i teraz. :roll:

Przecież to od dawna jest bardzo dobra maszynka do robienia kasy. A jak najlepiej zmusić graczy do kupienia większej ilości figurek, jeśli "mają już wszystko co można mieć"? Zmianą zasad.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

IMO to jest wyssane z palca.

6 ed. - 4 modele daja szereg
7 ed. - 5 modeli daje szereg - gracze placza nad wydana kasą
8 ed. - 10 modeli? troche za bardzo kontrowersyjny bylby to skok :)

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Ze strony którą podał Magister Militum:
The way the rank thing works in the new ed. is as follows:

-currently if models are slain in the front rank before they have a chance to fight they are removed as casualties and do not contribute attacks back. For example a unit of 10 Dark Elf Black Guard charge a unit of 20 Empire Halberdiers and unsurprisingly slay 5. Since this slays the entire front rank the Empire player gets no attacks back, except for a unit champion if no attacks were directed against him.

IN THE NEW EDITION:

-models in the second rank have enough time to pull their comrades out of the way and step forward to strike. THIS MEANS THAT EVEN THOUGH THE EMPIRE UNIT LOST 5 MODELS THEY STILL GET TO STRIKE BACK WITH 5 MODELS! That second rank DOESN'T get attacks back UNLESS their comrades in front of them fall.

This rule is in there to prevent the first round of combat decimation that happens all too frequently in the current edition. We've all seen it. A big 'Deathstar' unit (Blood Dragons, Black Guard, FleshHounds, etc.) charges in, slays the whole front rank before it gets to strike back and steamrollers the unit thanks to one-sided combat res.

NOW they will at least face some retaliatory strikes thus mitigating their power and not giving such a huge advantage to the charging, high init./low save, always-strike-first unit and restoring balance to the basic rank and file and great weapon units/high strength.

You need at least two ranks (i.e. 10 models) to get this bonus so THAT is where this misunderstanding of 10 model ranks nonsense is originating.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Idiotyzm.
Jak ja napisze posta po angielsku i dam go w cytacie też uwierzycie we wszystko co będzie tam napisane :roll: ?
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No ten pomysł 10 w szeregu wydaje się być fajny, aczkolwiek 5 dałoby radę, jeśli by gra nie polegał na: albo wystawiam klocek z 4 szeregami, bannerem i warbannerem, albo nie wystawiam wcale, gdyż CR łatwo nabić na takich rankach itp, a czasami w bitwie 2 klocków ciężko nabić CR na mordowaniu...

Co do Chadecji to sam nie wiem, czy się za ową armię zabierać, gdyż kto wie co mogą stworzyć, ale jeśli możliwość przebicia się ich nie jest duża, no to może być ;)

PS: Kubon, to czemu już z Rionem gadałeś o upnie startera ^^

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Nie naprawde 10 modeli w szeregu to przegiecie i albo by wtedy musieli poszeżyc stoły albo tej zasady nie wprowadzić ;) Takie moje zdanie.
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

ODPOWIEDZ