Katastrofa rządowego Tu-154

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Re: Katastrofa rządowego Tu-154

Post autor: Grabz »

Pochówek na Wawelu czy nadawanie imienia stadionowi jest dużą przesadą.Pogrzeb powinien odbyć się z pełnymi honorami ale bez święceń.Ocena prezydentury i wcześniejszych dokonań,przynajmniej u mnie,nieuległa zmianie,ocena Kaczyńskiego jako człowieka jest zupełnie inna.Media pokazywały tylko wpadki pomijając dobre cechy ,a po śmierci.........

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a jakie imię miał mieć stadion ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Zwolin pisze: na wawelu chowało się ludzi tego godnych
ludzi którzy coś ważnego dla tego państwa zrobili
Piłsudski chociażby powinien tam leżeć - o ile nie leży bo nie pamiętam
a nie Kaczyński który prezydentem był strasznie marnym ?
chowają tam człowieka który złamał prawo ?
co to w ogóle za kraj, kurwa ??

a stadion stadionem
powinien być Lecha
ale WAŁĘSY!!!!
Wałęsa jest zadufanym w sobie człowiekiem . Jest to osoba ,która ma spore problemy z wypowiedzeniem poprawnego zdania w ojczystym języku , jest nie wykształcony ,cóż wkońcu był elektrykiem , który przyczynił się do zniszczenia komuny ,ale przecież nagrodę Nobla otrzymał nie konkretnie on ,tylko cały naród. Z nim to było tak jakby ktoś cały czas jeździł furmanką , poczym ktoś by go poprosił o pilotowanie samoltu - każdy normalny człowiek by się tego nie podjął...Ale Wałęsa nie, jako niszczyciel Kounizmu ma prawo do rządów. Swoje rządy rozpoczął od zatrudnienia taksówkarza jako swojego doradcę , gdyż profesorowie to nie jest to(zresztą jego sukcesy ,przed jego prezydenturą zawdzięcza ludzią którymi się otaczał).Raczej bezmyślnie rzadził , dochodziło to tego ,że podstawianu mu papiery , a on je podpisywał (później okazało się uwalniał z więzień bandziorów i komuchów). Ma się za kolejnego Piłsudskiego ,ale jak ktoś kiedyś napisał ,"kiedy internowano Piłsudskiego ten czytał książki i myślał jak wyzwolić ojczyznę , a Lech Wałęsa pił wódkę i grał w ping-ponga" z czym się wcale się wcale nie ukrywa.Można powiedzieć,że skutkiem jego rządów jest wybór
na prezydenta byłego komunisty ALeksandra KWaśniewskiego (doskonale przecież pamiętamy po czyjej stronie stał w trakcie sławetnych obrad). Moim zdaniem był człowiekiem ,który rzadził ,żeby zyskać pieniądze ,który za grosz miał całą Polskę. Swoją kandytaturę rozpoczął od tego ,że napisał ,że jest magistrem ,po wyborze okazało się ,że nim nie jest (jednak nic praktycznie z tego nie wynikło)jedyne co próbował to studia : handel zagraniczny na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego jednak oblał. W Katyniu na grobach Polaków zamorowanych przez Rosjan w celu pozbawienia Polski elity między innymi intelektualnej były prezydent RP pan Aleksander KWaśniewski przybył na uroczystośći pijany (całkowicie , był blady i się kiwał) jakże smutny i przejmujący był to widok...(media jednak nazwały to tak "pourazowym zespołem przeciążeniowym goleni prawej". Pod koniec 2005 w udzielonym wywiadzie ustępujący już prezydent przyznał się do spożywania alkoholu przed tymi uroczystościami, tłumacząc to oczywiście gościnnością zapraszających. Na koniec kadencji z więzień uwolnił swoich kumpli (byłych komunistów, ludzi zamieszanych w morderstwo Papały zwykłych zbirów-mafię.) Media jednak nie skomentowały tego.Do władzy dostaje się Lech Kaczyński , profesor historii, człowiek wykształcony ,zdrowy ,z naprawdę "dobrą" przeszłością. Większość jednak nie rozumie rządów Lecha , mówiąc "to nie był mój przezydent" , "nie znał nawet Hymnu"(choć z tego co pamiętam to Jarosław się pomylił) , "nie odopwiadała mi jego polityka" , dlatego pytam się co konkretnie? To ,że chciał wyleczyć Polskę z kompleksu bycia nie ważnym na arenie międzynarodowej , że był twardy i nie chciał się dać Rosjii i Niemcą (chodzi mi tu o przeprowadznie przez bałtyk rurociągu , zakłamaniu historii itp. ,a nie o steorotypy odnoścnie tych nacji) ,że dbał o prawdę historii Polski i dbał o dziedzictwo narodowe ,że polepszał stosunki z krajami jak Litwa , Łotwa , Turcja , Gruzja (nie udana z Ukrainą), mało kto o tym wie , to było nie popularne , ale tamte kraje naprawdę uważają prezydenta za osobę która zrobiła wiele dobrego i jest tam szalenie szanowana , wbrew pozorom nawet w Rosji jest on bardzo szanowanym (choć nie lubianym) politykiem , ponieważ imponowało im ,że tak walczy i tak się upiera , że nie idzie na ugody wyraźnie kaleczące Polskę.
Oczywiste jest ,że jak każdy polityk miał swoje wady i zalety ,ale niektóre wypowiedzi na tym forum naprawdę brzmią jakby przez całę życie ktoś czytał wyborczą i oglądał tvn #-o . Może zbyt sceptycznie oceniłem Lecha Wałęsę ,ale oceniał głównie jego prezydenturę , a nie wcześniejsze lata (bo gdybym miał ocenić to jakie wypowiedzi teraz formułuję L.W to mogło by się to spotkać ze sporą odezwą od forumowiczów z podstawówki).

Sam mam lat 17 ,jest młody wiek ,ale chciałbym prosić ,jeśli ktoś nie ukończył chociaż tych 14lat to niech jeszcze da może sobie jeszcze spokój.Bo odnosze wrażenie ,że niektóre wypowiedzi są dziecinne , choćby ze względu na fakt ,że przklinają ,a tezy jakie głoszą no coż...

Pozdrawiam i jeśli kogoś swoim postem uraziłem przepraszam.( Tak zawsze byłem bardziej PIS niż PO ,choć szanuję obie partie i tak zawsze oceniałem rządu L.K za lepsze od poprzednich i NIE nie powielam poglądów które obowiązują w domu)

P.S też uważam ,że z tym Wawelem to już przesada , tamten rodział historii mamy już zamknięty i tak powinno zostać (choć bardzo przypomina mi to dlaczego Sikorski jest tam pochowany.)
I believe in Honour.!

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

Masz 17 lat, a piszesz jakbys byl swiadkiem wiekszosci tych zdarzen.

Otoz mam dla Ciebie szokujaca informacje: nie wszystko co przeczytales na wikipedii to prawda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Nie jest to temat o tym, który prezydent był lepszy i dlaczego i niech tak zostanie bo zmieni się zaraz w obrzucanie błotem- to raz. Dwa szufladkujesz ludzi, że jedynym źródłem informacji jest dla nich GW i TVN podczas gdy sam prezentujesz równie czarno- biały obraz świata. Po trzecie masz niewiele więcej lat niż te 14 latki, którym odmawiasz prawa głosu w tym temacie a wysmarowałeś posta w takim tonie jakby co najmniej doktorat z politologii był, a może nawet habilitacja w drodze.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

GoblinNadGobliny pisze:Masz 17 lat, a piszesz jakbys byl swiadkiem wiekszosci tych zdarzen.

Otoz mam dla Ciebie szokujaca informacje: nie wszystko co przeczytales na wikipedii to prawda.
Nie przesadzaj, sporo miał racji w tym co napisał.


Wawel Wawelem, dla mnie to trochę bez sensu, ale z zupełnie innego powodu - widzę to jako kolejną próbę zrekompensowania Kaczyńskiemu tego, jak go traktowano za życia. Czyli uciszanie wyrzutów sumienia. Trochę mało jak na Wawel, ale nie zamierzam się oburzać, jeśli faktycznie do tego dojdzie.

szrama
Chuck Norris
Posty: 446
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Zwolin pisze:no wiesz...
jak ma się 16 lat to się myśli nad treścią nie nad formą :wink: taka wada wieku ;P
a może ścisłego myślenia? bo tu nie ma znaczenia czy napiszesz x=16 czy 16=x (oczywiście nie w informatyce)
a to czysty formalizm i właśnie forma
ROTFL :!:
Idziesz do mojego podpisu :lol2:

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Zeppelin =D>
Obrazek

Skiper
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Skiper »

Kwaśniewski pijany zataczał się w Charkowie, nie Katyniu. Wiem, że żadna różnica ale tak by nie było nieścisłości.

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Tak z innej beczki trochę to kwiecień od 11 lat jest pechowy dla mnie.9 i 11... wolę nie mówić czemu.w te dni uważam na wszystko,albo nie wychodzę z domu.

szrama
Chuck Norris
Posty: 446
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Wałęsa chciał tworzyć nawet NATO bis z centralą w Wawie :lol2: . Trochę za ostro Zepellin faktycznie zeszłeś do określania czarno-biało. Ale to jeden z lepszych postów w tym temacie.
że niektóre wypowiedzi są dziecinne , choćby ze względu na fakt ,że przklinają
Masz rację. Mea culpa, przepraszam za wulgaryzmy wcześniej.

Parafrazując Goblina i Brokuła - Masz 17 lat a piszesz jakby co najmniej doktorat z politologii był. No i według mnie dobrze. Choćby fakt, że zadał sobie trud czytania wikipedii przed wygłaszaniem niepotwierdzonych opinii już zasługuje na pochwałę. Granica wiekowa 14 lat to jednak za mało dla hmm ... Niektórych :roll: i by ich niestety nie objęła.

Ale ogółem racja, znowu zbaczamy (tym razem nie z mojego powodu na szczęście) z tematu. Stadion im LK nie pasuje mi. Chowanie na Wawelu też nie. LK dobry był w mojej ocenie, ale faktycznie, to przesada. Może trzeba zrobić cmentarz męczenników? (Nie wiem jak to w Wawie ja tam nie mieszkam, może jest :wink: )

Nie oglądam już dwa dni telewizji. I ŻAŁUJĘ, że TVN w tym kraju istnieje. Populistyczna telewizja i to bardzo.

Zwolin, a może Ty jesteś Palikot,bo gdzieś ucichł ostatnio a Ty tak głosno szczekasz? :wink: :roll:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

trochę nie rozumiem, czy chcecie powiedzieć, że Kaczyński zrobil dla Polski wiecej niż Walęsa? :O
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

grabz pisze:Pochówek na Wawelu czy nadawanie imienia stadionowi jest dużą przesadą.Pogrzeb powinien odbyć się z pełnymi honorami ale bez święceń.Ocena prezydentury i wcześniejszych dokonań,przynajmniej u mnie,nieuległa zmianie,ocena Kaczyńskiego jako człowieka jest zupełnie inna.Media pokazywały tylko wpadki pomijając dobre cechy ,a po śmierci.........
Nie rozumiem dlaczego ludzie tak pienią się słysząc o pochowaniu prezydenta Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu. Zwłaszcza, gdy Ci sami uważają, że patriotyzm, tradycja i historia to mało ważne słowa.

Dla mnie Wawel jest miejscem pochówku najważniejszych przywódców państwa polskiego. Kaczyński niewątpliwie do nich należy.

Zawiść (bo tylko tak potrafię sobie to tłumaczyć) w tym przypadku jest przynajmniej nie na miejscu.
Obrazek

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

przeczytałem te wsze wypowiedzi i chciałbym coś sprostować

nie jestem Palikotem to raz
nie mówię że Wałęsa był dobry
nie mówię że Kwaśniewski był dobry
bo żeby być dobrym trzeba mieć klasę
a w Polsce takiego polityka nie ma, byli dawno temu i za dopiero min. 30 lat się pojawią

chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt że żaden z współczesnych polityków polskich nie zasługuje na to by pochować go na Wawelu
ŻADEN
ale to dyskusja do tematu założonego przez szramę

jakie imię będzie nosił stadion mnie średnio interesuje, mimo to jestem mocno przeciwny temu by nosił imię Kaczyńskiego tylko dlatego że zginą w wypadku



prosiłbym Was o jedno
odetnijcie się na chwilę od tego co jest napisane wyżej i przemyślcie taką kwestię (i proszę pomyślcie min. 10 minut):
czy gdyby Kaczyński umarł śmiercią naturalną to też by był pochowany na Wawelu, czy miałby swój stadion?
czy to że umarł pełniąc obowiązki Prezydenta czyni go osobą godną pochowania na Wawelu*?
a czy gdyby umarł na zawał albo zginą w wypadku samochodowym to też by go tam chowali ?


*bo jeśli tak to powinien tam też być Gabriel Narutowicz
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

szrama pisze:Parafrazując Goblina i Brokuła - Masz 17 lat a piszesz jakby co najmniej doktorat z politologii był. No i według mnie dobrze. Choćby fakt, że zadał sobie trud czytania wikipedii przed wygłaszaniem niepotwierdzonych opinii już zasługuje na pochwałę. Granica wiekowa 14 lat to jednak za mało dla hmm ... Niektórych :roll: i by ich niestety nie objęła.
Nom trud przeczytania wikipedii... zaiste heroiczny wyczyn i wspaniałe źródło wiedzy :roll: Jak chce się wygłaszać opinie i to jeszcze w tak autorytatywnym tonie to wikipedia to trochę mało.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Kosa pisze:trochę nie rozumiem, czy chcecie powiedzieć, że Kaczyński zrobil dla Polski wiecej niż Walęsa? :O
Chodzi właśnie, żeby nie rozumieć historii w ten sposób - kto zrobił więcej dla kogo, to kwestia nie tylko rozumienia ale takze interpretacji historii.
Niewątpliwie, żeby takiej dokonać potrzebna jest znajomość faktów - a niestety osoby tu piszące (czyli przede wszystkim nastolatkowie) nie mają o nich pojęcia.

Piszę to bo bardzo niepodobają mi sie uproszczenia - ktoś jest z gruntu zły, inny dobry. A tak przecież w życiu nie jest.Takie wybielanie czy wytykanie tylko wad jest od dawna modne w mediach.
Niestety przełożyło się to na niską znajomośc fatków historycznych naszej kochanej młodzieży, która zamiast sięgnąć do źródeł, woli wysłuchać z bananem na ustach gadki pana Palikota czy kręgu osób zacierajacych historię z GW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Nie wiem co macie do pochówku Prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu? Ja nie mam nic przeciwko. Skoro chowano tam Królów to czemu nie Prezydentów?
Co do Lecha Wałęsy, wiedz Zwolin, że jeśli Lech Kaczyński nie zasługuje na to aby jego imieniem nazwany był Stadion Narodowy, to Wałęsa nie zasługuje tym bardziej. On naginał i łamał prawo o wiele częściej niż Kaczyński. Słynna falandyzacja prawa to jedna sprawa. Ale wydawanie rozporządzeń które potrzebowały kontrasygnaty Premiera, bez tej kontrasygnaty, to było złamanie prawa i nikt mu nic z tego tytułu nie zrobił, dlaczego, a no dlatego, że wtedy (a było to za czasów premierowanie Suchockiej) nikt z rządu nie śmiał próbować mu się sprzeciwić, bo pozycja tego rządu w parlamencie była marna.
Porównując prezydentury trzech prezydentów niepodległej Polski to muszę powiedzieć, że najsłabiej wypada Wałęsa. Natomiast pod względem medialnym Kwaśniewski. Prezydent Kaczyński był moim zdaniem natomiast najbardziej aktywny jeśli chodzi o egzekwowanie Polskich interesów na świecie. Fatk czasami, może za bardzo, co narażało go śmieszność i doprowadzało do takich sytuacji jak kłótnia o samolot, czy "Zamach w Gruzji". Ale w porównaniu do Prezydentów Wałęsy i Kwaśniewskiego, to moim zdaniem jemu właśnie najbardziej na sercu leżało dobro ojczyzny. Niestety styl sprawowania urzędu był słaby i to przełożyło się na kiepskie notowania w sondażach. Po prostu Prezydent nie mógł dostosować czasami dostosować się do prostej zasady, że głupszemu trzeba ustąpić. Ale prawdą jest, że na jego wizerunku bardzo zaciążyły media które pokazywały tylko jego złe strony. Teraz natomiast rozpływają się w komplementach na jego temat, co jest jawną hipokryzją.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Fisch pisze:
Kosa pisze:trochę nie rozumiem, czy chcecie powiedzieć, że Kaczyński zrobil dla Polski wiecej niż Walęsa? :O


Chodzi właśnie, żeby nie rozumieć historii w ten sposób - kto zrobił więcej dla kogo, to kwestia nie tylko rozumienia ale takze interpretacji historii.
Niewątpliwie, żeby takiej dokonać potrzebna jest znajomość faktów - a niestety osoby tu piszące (czyli przede wszystkim nastolatkowie) nie mają o nich pojęcia.

Piszę to bo bardzo niepodobają mi sie uproszczenia - ktoś jest z gruntu zły, inny dobry. A tak przecież w życiu nie jest.Takie wybielanie czy wytykanie tylko wad jest od dawna modne w mediach.
Niestety przełożyło się to na niską znajomośc fatków historycznych naszej kochanej młodzieży, która zamiast sięgnąć do źródeł, woli wysłuchać z bananem na ustach gadki pana Palikota czy kręgu osób zacierajacych historię z GW.
+100

... i do książek dzieci!
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Zwolin pisze:byli dawno temu
kto np?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Niestety, sprawa jest przesądzona, ponoć Dziwisz wyraził zgodę na pochówek na Wawelu.

Szkoda.

Moim zdaniem na Wawelu powinni spoczywać tylko Monarchowie, lub ludzie wybitnie zasłużeni. Moim zdaniem Lech Kaczyński nie był nawet trochę zasłużony, a co dopiero wybitnie. Jedynym argumentem za pochowaniem na Wawelu Kaczyńskiego, który do mnie chociaż trochę przemawia jest fakt, że zginął podczas pełnienia swojej funkcji. Pamiętam prezydentury Wałęsy, Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego, ta ostatnia była dla mnie najgorsza. Dla miłośników klasyfikowania ludzi poprzez słowa klucze podpowiem, że jednakowo sceptycznie podchodzę do tego co usłyszę w tvp jak i tvn, a wyborczej nie czytuję.
Tutaj niestety chyba nie da się ustalić jakieś "prawdy", bo wszystko rozbija się o opinię na temat dokonań prezydenta.
Obrazek

ODPOWIEDZ