Nowe uściślenia - WTF?!

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Nowe uściślenia - WTF?!

Post autor: Shyym »

Można przerzucać/modyfikować rzut 2 na tabelce miscast (Infernal Puppet, Cupped Hands of the Old Ones), nie można oddziaływać na jego efekt (Carstein Ring).
No panowie, odwracacie kota. Dwa skrajnie różne uściślenia. W rb jest zapisane, że nie można jakkolwiek wpłynąć na efekt miscasta, żaden reroll czy cokolwiek. Dlaczego nagle przestało to się tyczyć puppeta czy rączek? Poza tym co do Carstein Ringa - kolejna kpina. Nie zmienia on w żaden sposób działania miscasta - bohater GINIE, a potem, zgodnie z opisem ringa, pod koniec tury może się pojawić. Po drodze GINIE!




Dalej, Xet zmienił głos w sprawie templatek po cytacie dotyczącym Plague Censera (drugi cytat istniał już, kiedy głosował za korzystnym dla pitki uściśleniem). Mam wrażenie, że censer nie jest templatką i proszę, wytłumaczcie mi dlaczego powstaje taka analogia? Równie dobrze uściślenie dot. miscasta mogłoby przekładać się na misfire.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Shyym pisze:
Można przerzucać/modyfikować rzut 2 na tabelce miscast (Infernal Puppet, Cupped Hands of the Old Ones), nie można oddziaływać na jego efekt (Carstein Ring).
No panowie, odwracacie kota. Dwa skrajnie różne uściślenia. W rb jest zapisane, że nie można jakkolwiek wpłynąć na efekt miscasta, żaden reroll czy cokolwiek. Dlaczego nagle przestało to się tyczyć puppeta czy rączek? Poza tym co do Carstein Ringa - kolejna kpina. Nie zmienia on w żaden sposób działania miscasta - bohater GINIE, a potem, zgodnie z opisem ringa, pod koniec tury może się pojawić. Po drodze GINIE!
Nie do końca.
Przede wszystkim w opisie tego miscasta napisane jest, że nie chronią przed tym wynikiem tabeli "protective magic items" i "special rules". Nie jest za to napisane tam, że efekt ten jest niemodyfikowalny czy też nie re rollowalny. Więc IMO się mylisz. Protective magic items to np. Ring, Wardy, Regenki. LS uznała że efekt miscasta rozpatrywany jest dopiero gdy wynik 2 jest ostateczny (moim zdaniem słusznie). Zanim "2" nie wchodzi w życie można ją re rollnąć / zmodyfikować. Jak już wejdzie w życie ostatecznie - to nic nie ratuje postaci.

Shyym pisze: Dalej, Xet zmienił głos w sprawie templatek po cytacie dotyczącym Plague Censera (drugi cytat istniał już, kiedy głosował za korzystnym dla pitki uściśleniem). Mam wrażenie, że censer nie jest templatką i proszę, wytłumaczcie mi dlaczego powstaje taka analogia? Równie dobrze uściślenie dot. miscasta mogłoby przekładać się na misfire.
Tu akurat się z Tobą zgadzam w 100% :P co ma piernik do wiatraka tego nie wiem.

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Gogol pisze:Jak już wejdzie w życie ostatecznie - to nic nie ratuje postaci.
Ale czy ja mówię, że C. Ring ratuje? On działa wtedy, kiedy miscast jest wykonany z pełnym efektem (tj. śmierć bohatera)... Przed niczym zawartym w miscascie nie chroni...

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Tak. Ja kumam co ty piszesz i można by się było o to spierać (początkowo nawet miałem to samo zdanie co ty) koleś zdycha z miscasta a potem wraca. Jednak wyszedł FAQ, więc to jałowa dyskusja.

Natomiast co do Pupeta - działa on jeszcze zanim efekt wchodzi w życie - tym samym efekt miscasta nie powinien wpływać na możność użycia tego itemca

Hands - FAQ .... jednak też item odpalany jest przed wejściem w życie efektu (jednak po rollu)

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Mamma mia, który FAQ co do ringa? :shock:

Nie traktuj tego ofensywnie, po prostu o niczym takim mi nie wiadomo...

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

ehhh nie mogę tego teraz znaleźć ( ale było kiedyś gdzieś :P ) czy ring chroni w Q&A i pisało coś w stylu "he's gone man" jako odp. Nie wiem może jakieś Shiny czy inne Jacki Jedynaki wiedza gdzie to jest.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

To się odnosiło do Infernal Gateway'a i Carstein Ringu.

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Do kolegi który kwestionuje puppeta.Rozumiem ze ty uwazasz ,ze mag ktory wyrzucil miscast x a pozneij zmienil na y ma 2 efekty? Bo to jest ten tok rozumowania. Nic nie moze zatrzymac efektu miscasta to efekt 1,a pozniej zostaje zmieniony na inny ktory tez dziala?. W takiej sytuacji dochodzi do sytuacji gdzie najpierw zrebounduje sobie jakis czar a pozniej np zabije cudzego maga (miscast 5 a pozniej 2). Tak to dziala jesli patrzysz na opisy miscastow przed modyfikacja i uznajesz je za wiążące.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Varinastari pisze:To się odnosiło do Infernal Gateway'a i Carstein Ringu.
ja poprosze gdzie to jest w ktorym Q&A albo faq :-) chetnie sie doksztalce
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Duke pisze:...
Nie. Po prostu żaden inny efekt miscasta nie ma zabronionego przerzutu, czy też innej czynności chroniącej. Po prostu w momencie, kiedy pojawia się 2x1 - jeb, koniec, kropka, kaplica. Mag ginie. Nie musisz wtykać innym w usta swojej interpretacji cudzej wypowiedzi, to świadczy o niskim poziomie.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Efekt 2 nie ma zabronionego przerzutu. Nie ma nigdzie napisanego "you can't re roll a natural roll of 2" - tak jak jest przy samych miscastach. Efekt 2 mówi tylko o tym, że nie działają ochrony w formie special rules czy itemów tylko koleś ginie i jest usowany z gry jako ofiara. Do takich itemów / zasad zaliczyć można wszelakie wardy, regenki, samowskrzeszania itp. re roll nie chroni przed wynikiem miscasta ... re roll go modyfikuje.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a co z przedmiocikiem HE który usuwa efekt pierwszego miscasta?
tak samo co z różdżką Teclisa która usuwa pierwszego miscasta w każdej turze?

a) rzucamy i nic się nie dzieje
b) rzucamy i na 1,1 bohater ginie
c) nie rzucamy w ogóle
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

chroni przed pierwszym miscastem czyli nawet nie wykonujesz rzutu na tabelce, wiec nie ma sprawy
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Ellesar
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Ellesar »

misha pisze: ja poprosze gdzie to jest w ktorym Q&A albo faq :-) chetnie sie doksztalce
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... eb2009.pdf
Strona 5 ;)

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Shyym tu nasz dyskusje o puppecie, moze Cie przekonaja argumenty jakie tam byly pisane:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=29&t=20803

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

No i git dziękuję za link.
Natomiast mnie to takiego zapisu o Carstein Ringu wcale rozważania o puppecie nie przekonują. Efekt miscasta jest, wampir ginie, jednak ma ringa i zgodnie z opisem ringa może powstać na 2+ tyle.
Moim zdaniem to już przekombinowane jest łączenie przerzucania efektów miscasta (1+1) z puppeta do działania pierścionka. 2 różne sprawy imho :-) ale jest jak jest. Może przy następnym BP coś natchnie do innego punktu widzenia.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Shyym pisze:
Duke pisze:...
Nie. Po prostu żaden inny efekt miscasta nie ma zabronionego przerzutu, czy też innej czynności chroniącej. Po prostu w momencie, kiedy pojawia się 2x1 - jeb, koniec, kropka, kaplica. Mag ginie. Nie musisz wtykać innym w usta swojej interpretacji cudzej wypowiedzi, to świadczy o niskim poziomie.
Jeśli chciałbyś czytać uważnie posty innych użytkowników to proponuje analizować znaki interpunkcyjne np takie jak "?"-znak zapytania.
Obrazek

ODPOWIEDZ