Katastrofa rządowego Tu-154

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Re: Katastrofa rządowego Tu-154

Post autor: Yudokuno »

Zeppelin pisze:GoblinNadGobliny

Rozumiem ,że odwołujesz się do cytatu ,który umieściłem apropo stanu nietrzeźwości prezydenta Kwaśniewskiego? (który pomimo ,ze niestety jest prawdziwy ,był zaczerpnięty z Wiki , ponieważ nie pamiętałem na pamięć wymówki)

Jeśli mógłbym Cię prosić ,zamiast pisania "nie wszystko co przeczytales na wikipedii to prawda.",czy mógłbyś zacząć posługiwać się językiem faktów - konkretnie co jest nie prawdą w moim stwierdzeniu itp?
ja bronię GnG w obronę, bo akurat Jego celność wypowiedzi zabarwiona ironią bardzo mi odpowiada. On ma rację. Ale - nevermind.
Chciałam o czymś innym. Troszkę może zaskakująca jest decyzja Kard. Dziwisza o Wawelu, ale jak spojrzeć na to szerzej, to niejeden dużo gorszy tam leży tylko dlatego, że akurat był królem. Poza tym - o ile dobrze pamiętam - Lech Kaczyński był fanem Piłsudskiego.
Za to niesmaczne jest, że ludzie protestują, choć ciała jeszcze nie wystygły.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

nie jestem z warszawy tylko okolic i nie chce mi się jechać

nie rozumiem waszego podejścia
co z tego że jest żałoba?
Ci ludzie czują się moralnie dotknięci bo według nich Wawel nie jest dal Kaczyńskiego
że to objaw narodowej histerii
poza tym popatrz na mój cytat z artykułu przytoczonego przez raptora w temacie nr. 2
i zrozumiesz o co chodzi i mnie i im

Yudokuno :
a co, wolisz żeby ich potem z tamtąd wynoszona na Powązki ?
bo ja uważam że lepiej już zrobić manifestację teraz niż potem przenosić zwłoki

a króle, królami
to było ich prawo bo zamek był w takim czy innym stopniu ich własnością
to jest ich miejsce
to że jest tam Piłsudski to inna kwestia
ale dla mnie Wawel jest zamknięty dla zmarłych
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Zwolin pisze:nie jestem z warszawy tylko okolic i nie chce mi się jechać
zarzucaleś tutaj komuś hipokryzję? Jeśli nie to bardzo przepraszam :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Yudokuno pisze: Za to niesmaczne jest, że ludzie protestują, choć ciała jeszcze nie wystygły.
Jak będą protestować później to nie będą mieli szans na osiągnięcie celu protestu, nieprawdaż?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Cholera chyba jeszcze raz wyrażę swoją frustrację. Kaczyński był lichym prezydentem. Na ten stołek i do polityki wepchał go jego kochany braciszek Jaruś. Wydarł go z jego biurka na którym pisał różne naukowe treściwa i posadził go na fotelu prezydenta polski. Praktycznie do końca prezydent był sterowany przez brata, wiele sytuacji chociażby z mediów na to wskazywało. Był często pośmiewiskiem dla narodu i świata. 10 kwietnia Lech rozbił się i tragicznie zginął. Straciliśmy prezydenta, jego żonę, cały sztab dowództwa i wielu innych zasłużonych i ważnych ludzi.
Cała polska pogrążona jest w żałobie (jak i zresztą ja).
Ale żałobę zakłóca kto? Jarosław swoją decyzją. Zażyczył sobie pochówku brata na WAWELU (mogę się założyć że córka Lecha miała mało do gadania, matka nie wie nawet o śmierci syna). Dziwisz oczywiście jako kolejny człowiek nie nadający się do swojej funkcji, uległy i miękki na wpływy, książkowy "Random dude" (pojechał na wózku Jana Pawła II) zgodził się pokornie bez wahania.

Wawel jako miejsce pochówku zmarłych zasłużonych i BARDZO WAŻNYCH dla Polaków stał się miejscem pochówku tragicznie zmarłego prezydenta. Sobieski, Waza, Batory, Kościuszko, Mickiewicz, Piłsudski... Każdy polak wie kto to, zna mniej więcej historię tych osób, osiągnięcia dla narodu polskiego, ich rolę w historii. Chłodna krypta na wieki więzi szczątki tych znakomitości. Leżą tam bez żon.

Kaczyński wraz z Marią mają tam leżeć... Bez przesady :roll: Tragiczna śmierć nie jest do cholery biletem na wawel. Słowa Dziwisza że prezydent "zginął w prawie wojennych warunkach" rozbawił mnie w te ponure dni. Wg mnie chowanie go na Wawelu jest czysto CHORYM pomysłem i dyshonoruje osoby tam spoczywające. Kaczyński jako prezydent niezbyt lubiany i z małymi osiągnięciami i tak ma opcje leżenia na znakomitych nekropoliach takich jak Powązki czy katedra w Wa-Wie.

Prędzej Kaczorowskiego bym widział na Wawelu.. :roll:

Co do milczenia protestujących w żałobie to co mają? Protestować jak już tam Lecha włożą? Myślcie ludzie, proszę was... :roll:
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, o 23:38 przez Lasti, łącznie zmieniany 1 raz.
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Kosa:
pomyliły Ci się pojęcia
hipokryzja to przeczenie samemu sobie
a mi się nie chce jechać bo mam naprawdę poważniejsze problemy na głowie, to raz, i dwa, że jeden człowiek nic nie zrobi
a nie mam czasu na skrzykiwanie ludzi do manifestacji

a Kalesoner znowu dostrzega to czego część z was nie widzi

edit:
Lasti twojej wypowiedzi nie będę komentował bo i nie ma poco - z mojej strony rzecz jasna
esencja zdroworozsądkowego myślenia
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a nie przeczysz samemu sobie?
Najpierw tutaj próbujesz pokazać swoje poglądy i to jak bardzo gotowy jesteś ich bronić i pokazywać innym, a aby coś zrobić realnie to piszesz, ze Ci się nie chce. Ot forumowy wojownik i nic więcej <no offence>
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

"Prezydent powinien byc pochowany na Wawelu, bo w Warszawie go nie ceniono." - zaslyszane

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Lasti trochę mniej bluzgów. Może się zdziwisz ale Kościuszko nie bardzo się zasłużył. To propaganda uczyniła go wielkim.
Masz rację- wawel to nie grób dla L. Kaczyńskiego.
NIE LICZY SIĘ JAK UMIERASZ A KIM UMIERASZ I CO ZROBIŁEŚ.

Trzeba teraz protestować. Zastanawiam się jak J. Kaczyński ma czelność w taki sposób obrażać szczątki brata. Taką decyzją wręcz wystawił je na oplucie przez o. publiczną.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

A w Krakowie go ceniono! Myślę że sam Lech nie chciał by być chowany na Wawelu...
Zniszczyło mnie to:
- Pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to bardzo dobra decyzja. Nie ze względu na dokonania prezydenta, a na jego wielkie marzenie o silnej Polsce i solidarnym społeczeństwie – przekonywała na antenie TVN 24 profesor Jadwiga Staniszkis.
Każdy Polak o tym marzy...

@mikadorus
Kościuszko jaki był taki był ale walki w jeszcze Ameryce Północnej i insurekcja były i są godne podziwu i honorów dla jego osoby. Jego propaganda i charyzma porwały ludzi do walki.
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Lasti pisze:A w Krakowie go ceniono! Myślę że sam Lech nie chciał by być chowany na Wawelu...
Zniszczyło mnie to:
- Pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to bardzo dobra decyzja. Nie ze względu na dokonania prezydenta, a na jego wielkie marzenie o silnej Polsce i solidarnym społeczeństwie – przekonywała na antenie TVN 24 profesor Jadwiga Staniszkis.
Każdy Polak o tym marzy...
Pytanie czy każdy Polak do tego dąży i w ogóle czy robi coś w tym kierunku ...

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Hej,

Drodzy forumowicze - Ja Mikadorus marzę o silnej i solidarnej Polsce. Pochowajcie mnie na wawelu, na moim grobie widnieć będą wszystkie "rasy" WFB graczy jacy mnie poprą.

Podpis
1. Mikadorus


Ale Kościuszko "spalił" powstanie- wydał uniwersał połaniecki i... zabronił swoim chłopom z niego skorzystać. Szlachta to zasłyszała i... także miała to gdzieś.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, o 23:42 przez mikadorus, łącznie zmieniany 1 raz.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Lasti pisze:A w Krakowie go ceniono! Myślę że sam Lech nie chciał by być chowany na Wawelu...
Zniszczyło mnie to:
- Pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to bardzo dobra decyzja. Nie ze względu na dokonania prezydenta, a na jego wielkie marzenie o silnej Polsce i solidarnym społeczeństwie – przekonywała na antenie TVN 24 profesor Jadwiga Staniszkis.
Każdy Polak o tym marzy...
ojej, poważnie? Smutno mi się zrobilo, bardzo cenilem panią profesor, ojć.

mikadorus fajnie napisal o decyzji brata i ma rację, przecież od razu można bylo się tego spodziewać.

I tak moja piramida jest najlepsza, co tam Wawel ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

A jest jeszcze miejsce w Tadź Mahal?
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

ale się bigos z grzybami zrobił w tym temacie! Ja na miejscu moderatora skierowałbym ostrą reprymendę (z całym szacunkiem do jego/ich pozycji) do tych którzy nadal po tak wielkiej ilości mądrych postów nie rozumieją powagi sytuacji i zachowują się i wypowiadają się w sposób infantylny... żałoba jest ludzie, uszanujcie to nawet w swoich postach!

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

kurde, a właśnie miałem to napisać

Kosa:
nie myl hipokryzji z brakiem czasu i lenistwem
a piramidy zabiły nawet moją mamę ;P

tyle się teraz mówi że największym sukcesem Kaczyńskiego było muzeum PW
wiecie co na ten temat myśli podkowiańska młodzież z KIK'u?
(ośmielę się tu mówić w imieniu gimnazjum bo ta kwestia była dyskutowana u nas w szkole 1000 razy i zawsze były te same wnioski)

że była to zbrodnia przeciw narodowi
że ludzie za nią odpowiedzialni powinni spędzić resztę swego życia w więzieniach
że powinni stanąć przed trybunałem, sądem wojskowym
więc czczenie jej wystawiając muzeum nie jest wielkim czynem

słyszałem jak małe dzieci wychodząc z muzeum pytały się:
"to kto wygrał to powstanie?"
Jeśli można tak napisać Kaczyński lubował się w gloryfikowaniu powstania, a gloryfikowanie zbrodni to ....
wiem że podaję tu uproszczoną wersję bez żadnych argumentów ale zwyczajnie nie ma na to miejsca

@up:
trudno jest uczcić żałobę godnie jeśli sytuacje powodowane przez tych którzy ją ustanowili doprowadzają do śmiech
jak w takiej sytuacji zachować powagę?
propozycja z pochówkiem na wawelu zniszczyła atmosferę żałoby
i to nie my jesteśmy temu winni ale Dziwisz z Jarkiem i kilkoma innymi
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Kefas
- Każda śmierć jest tragedią. Żałobę tworzą media. Czy mam bardziej martwić się, że zabija się noworodki czy ze śmierci Prezydenta?

Żałoba jest dla mnie terminem niesmacznym - Nikt nie może dyktować NIKOMU jakie wydarzenie nazwać, żałobą a jakie tragedią. Każdy odbiera to na swój własny sposób. Nie bawmy się w kalkulatory śmierci.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Zwolin pisze: Kosa:
nie myl hipokryzji z brakiem czasu i lenistwem

a to się nie wyklucza z samej definicji?...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

http://www.nienawawelu.pl/

Nie chce sie wypowiadac, co uwazam za sluszne, ale moze ktos bedzie mial ochote sie tam wypowiedziec.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, o 23:57 przez Marek G, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Zwolin z Kosą nie wygrasz... Ja co lokala w Nowym Sączu miałem z nim dyskusję filozoficzne o podwalinach istniejącego świata i mechanizmach nim sterujących :wink:
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

ODPOWIEDZ