8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Lordzik »

Eltharion pisze:Ja mam pytanie bo sie troche pogubilem :?
Co wkońcu wychodzi w wakacje ( i kiedy wogle bedzie w Polsce??) zasady i nowe figurki czy tylko nowe figurki??
Jak to bedzie wyglądalo jesli z nową ed wychodza nowe zasady to tylko elfy i skaveny beda mieli zasady z 8 ed.?? a co z reszta armi ??Jak to bedzie wygladalo na turniejech ?Bedzie sie gralo na zasdach jeszcze z 7 ed.?? :?
Army Booki nadal będą obowiązywały wszystkie, jakie są do tej pory wydane (przystosowane mniej lub bardziej do obecnej edycji), zmieni się tylko Rule Book, czyli sama mechanika gry.
Menace pisze:Z perspektywy Krasi te ploty wyglądają ciekawie a nawet bardzo.
I jescze: kwestia savów jak w 40k (albo armour albo ward) trochę osłabia demony (no dokładniej to takie BSB na juggerze) i może Drakenhof banner ? ( regenka ?)
Regenka może być odpowiednikiem "feel no pain" - czyli jest prawie zawsze jako dodatkowy rzut obronny (poza przypadkami, kiedy nie przysługuje, ale to już nie temat na to).

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Wygląda jak nieudolna próba naprawienia połowy z tych wszystkich rzeczy, które zepsuli w army bookach. Do tego próba oparta chyba w części na historycznych danych z 6ed., kiedy kawaleria była przegięta. Ze nie ma fear/outnumber to fajnie. Ale że w konsekwencji wychodzi Abomka z +2 static res...? No ja was proszę, jeszcze powinna mieć muzyka i war banner.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Mnie bawi idea VC i DoCh jako ostoi Static Cr. Wypas, Bloodzio z Immortalem i +3CR za bycie Blodziem.
Bosko po prostu.

No i psiaki DoCh, które gdzieś mają ograniczenia marszu kawy.
Yeaaaaaah, brzmi nieźle :!:

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Varinastari pisze:Mnie bawi idea VC i DoCh jako ostoi Static Cr
Nie przesadzaj :wink:
Doch nie aż tak, ale moje vucety z dwoma oddziałami z 8/7 static cr'em + bsb 10/9 hmmm.... :D
Ciekawe jak welfy będą to ruszać jeżeli wcześniej miały problem z takimi klockami.
Pewnie na itp dodatkowy cr z fear'a i terror'u nie będzie działać, chociaż wszyscy znamy nasze ukochane GW :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

No poczekamy, zobaczymy.
Może misje pomogą...wszak to już nie tylko jatka będzie.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

no nie ma szans

one nie mają As na 2+ - jeszcze tego brakuje .... :roll:

bloodzio z +3 do statica ?
jak dla mnie bomba

może jeszcze zrobimy tak że jak zabijemy GD to rzucamy na tabelkę 2d6
i na 7 powiedzmy tracimy 1 W
na inne coś tam jeszcze
na wyniki powyżej 7 obrywa nasza armia (demony)
na wyniki poniżej obrywa armia wroga
na 1,1 rzucasz 6d6 na zasięg i wszystkie jednostki wroga w tym promieniu dostają 2d6 hitów z 2d6 S bez sejwa a na 11 i 12 jednostka znika

:roll:
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Varinastari pisze:Może misje pomogą...wszak to już nie tylko jatka będzie.
No poczekamy, zobaczymy.
Może misje pomogą...wszak to już nie tylko jatka będzie.
Przyznaj się, wierzysz w to ?
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie.
Po prostu robię dobrą minę do złej gry.

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

eliah91 pisze:Pewnie na itp dodatkowy cr z fear'a i terror'u nie będzie działać, chociaż wszyscy znamy nasze ukochane GW :badgrin: :badgrin: :badgrin:
"Mój klocek szkieletów wygrał z Twoimi łucznikami o jeden, ale przegrał z driadami o 2. Łuki break, a ja się sypię o 2." don't think so...

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Widzę, że dążymy do poziomu zachodu na wszystkich frontach, jęków też :lol2: Jeszcze tylko niech ktoś założy temat, że już tęskni za 7 ed i w atmosferze wielkiego lamentu zjedzie wszystkie plotki od przewidywanej zawartości starter boxa po zasady i będziemy mogli pomyśleć nad zmianą nazwy forum na Whineseer 2.0 :lol2:

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

coś mi się wydaje że będzie przejebka w 8 ed.
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Bestialski_Brokuł pisze:Widzę, że dążymy do poziomu zachodu na wszystkich frontach, jęków też :lol2: Jeszcze tylko niech ktoś założy temat, że już tęskni za 7 ed i w atmosferze wielkiego lamentu zjedzie wszystkie plotki od przewidywanej zawartości starter boxa po zasady i będziemy mogli pomyśleć nad zmianą nazwy forum na Whineseer 2.0 :lol2:
Ludzie zawsze jojczą gdy się pojawiają nowe zasady.
Gdy dawno temu pojawiały się ploty o ograch, też były krzyki że to przegięta armia :)

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Z perspektywy WoCh wogóle nie widzę tej edycji. Jakby przypadkiem byli zbyt moblini to zabierzemy marsz najlepszej jednostce #-o
Chyba że będzie jak teraz, 3000 zasad w RB i każda armia ma 5000 zasad specjalnych które pozwalają je ignorować. :lol2:
Na razie nie ma co się tym przejmować za bardzo. Pogadamy jak dostaniemy to do ręki i zagramy parę razy.
Wg są duże szanse, że będzie to w miarę ogarnięte i sensowne jak powychodzą AB do 8ed (albo nowe army listy razem z RB :mrgreen: ) co niestety może trochę potrwać.
Gdyby wydawała to jakaś normalna firma byłbym całkiem dobrej myśli :lol2:
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
Brat_Kruger
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Brat_Kruger »

procenty - w podziale na cory/specjale/rary to wcale nie jest zły pomysł (znany z chyba z 4 edycji (odziały / machiny/ herosi)
Ktoś ma potwierdzenie że będą też nowe kodeksy do HE i Skavenów? ciekawe czy zabiorą HE ASF - czy łyła to tylko jednoedycyjna przygoda

co do zwiększenia standartów na 3k - jestem całty ZA. sam minimum gram na 3,5 k, a zazwyczaj są to bitwy w po 8-10-12 k na stron (w parach)

punkty za ranki będą chyba normalnie, 10 modeli w ranku -to chyba dotyczy zasady "Horde" tylko.

Wstępowanie w zabitych w 1 ranku - będzie chyba dotyczyć nie wszystkich -a tylko niektórych oddziałów.

Zakaz marszu kawalerii z 2+ AS - popieram

Zmiany w magii - zdecydowanie popieram - obecny system jest do d.... IMHO - tęsknię za starymi "Winds of Magic"

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Nie ma szans na nowe AB Skavow bo jest zbyt świeży. Co do HE to GW musialoby dojsc do wniosku ze nowa edycja zmienia w ich przypadku tak wiele, ze potrzebne są zmiany, ale osobiście w to wątpię bo to też stosunkowo nowy AB, a inne armie czekają o wiele dłużej. Co do asf to straci on bardzo dużo na atrakcyjności jeśli plotki się potwierdzą- skoro na miejsce zabitych wchodzą następni to nie da się juz skosić 1 szeregu żeby zminimalizować straty. W takich warunkach utrata asf'a wyszła by chyba na dobre- mielibyśmy tańsze oddziały no i skończyłyby się głupie zarzuty, że HE to armia dla półmózgów bo nawet nie trzeba nimi szarżować...

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

brokul, roznica dalej duza bo jak zaszarrzuje w ciebie cos co ma 5 modeli to wiesz, albo jakis monster. I HE to armia dla bezmuzgow bo ma asf ? prosze, nie rozsmieszaj mnie.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

U hajów trzeba się namęczyć jak przy tak małej ilości modeli tego asf dobrze wykorzystać.

PS.
Jest tylko jedna armia na miano armii dla bezmózgów, kochane przez wszystich demony które wybaczą nawet najgorsze i najbardziej bezsensowane manewry i notoryczne palenie szarż
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Wiem, że trzeba się namęczyć bo sam nimi gram, ale opinie o HE są też takie jaką m.in przetoczyłem. Co do użyteczności asf to nie napisałem, że całkowicie utraci rację bytu, ale częściowo zmniejszy się jego użyteczność. Co do potworów to 3/4 armii zaszarżowane wali z s3 więc najczęściej nic się takiemu potworowi nie stanie- wyjątkiem są WL i SM z tym, że ci pierwsi przez stubborn nie są do przepchnięcia więc nie ma sensu szarżować samym potworem no chyba, że chce się ich przytrzymać w miejscu, a ci drudzy chyba nie bardzo pojawiają się w rozpiskach.

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Co do ludzi mówiących o 10 thundrach. Czy mi się zdaje , czy też plota mówiła łucznika (archers) nie zaś o wszystkich strzelcach ?
Co do Feara: czy jestem jedynym który sądzi że ten bonus z Feara będzie gdy ma się więcej US albo gdy przeciwnik nie zda feara. Troszkę optymizmu w życiu..... Pożyjemy zobaczymy, nie ma co się napalać, whinić

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Menace pisze:Troszkę optymizmu w życiu
Problemem chyba nie jest pesymizm, lecz to, że optymizm jednych koliguje z optymizmem drugich.

Mnie się np. podoba wizja piekielnie zabójczych oddziałów thundererów, strzelających z dwóch rzędów (mimo, że ploty wspominały "archerów", co może być zarówno uogólnieniem, jak i celowym określeniem), bo sam gram krasiami.

Tak samo, graczom demonów, VCtów, TK, może się podobać wizja CR-a pochodzącego z Fear'a/Terroru. Mi jednak momentalnie uruchomiło się myślenie przeciwdziałania tej taktyce i wykreowałem sobie teorię, że "Immune to Fear and Terror" lub "Immune to Psychology", będzie uniemożliwiała przeciwnikowi skorzystanie z tego bonusu. A to wszystko, że gram armią, która na tym bonusie skorzystać by mogła w stopniu minimalnym (Master Rune of Fear na sztandar by na tym zyskał).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

ODPOWIEDZ