OnG 2350 - szkice węglem ;)

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

OnG 2350 - szkice węglem ;)

Post autor: Yahoo82 »

Witam

Od jakiegoś czasu kombinuję z rozpą na 2350. Nie ukrywam, że staram się również wyciągać coś od bardziej doświadczonych graczy, ale oczywiście bez plagiatowania :)

Greeen Pisss 2350 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Warboss @ 445 Pts
General
Shinguards of Sneaky Shino [30]
Warboss Um's Best Big Boss At [30]
Warboss Imbad's Iron Gnashas [30]
Sword of Might [10]
1 Wyvern @ [200] Pts

1 Orc Shaman @ 166 Pts
Magic Level 2; Big Waagh; Choppa
Beard of Barbus [10]
Dispel Scroll [25]
Waaagh! Paint [10]
Collar of Zorga [5]
1 Boar @ [0] Pts

1 Night Goblin Shaman @ 130 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Dispel Scroll [25]
Nibbla's Itty Ring [20]

1 Goblin Shaman @ 185 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Yellow Kidney Stone of Xet [10]
Dispel Scroll [25]
1 Wolf Chariot @ [60] Pts

5 Goblin Wolf Riders @ 76 Pts
Spear; Short Bow; Light Armour; Musician

10 Orc Arrer Boyz @ 65 Pts
Choppa; Normal Bow; Light Armour; Musician

20 Orc Big 'Uns @ 265 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50]

14 Orc Boar Boyz @ 354 Pts
Choppa; Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Gholan [25]

1 Boar Chariot @ 85 Pts
3 Orc Crew @ [0] Pts

5 Trolls @ 200 Pts

1 Rock Lobber @ 75 Pts
Bully

4 Spear Chukka @ 140 Pts

2 Doom Diver @ 80 Pts


Casting Pool: 8 +ring
Dispel Pool: 5 totem (2) + 3DS (5)

Models in Army: 89
Total Army Cost: 2346


Zastanawiam się nad wywaleniem snotów i pierścienia w zamian za wózek pod drugim małym szamanem.
Ork Szaman oczywiście do klocka BB.

Z góry dzięki za uwagi!
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2010, o 18:27 przez Yahoo82, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

napewno zjadles klocek z totemem.

do tego wydaje mi sie ze z xetem lepsze sa rydwany gobliskie. Jakbys wyrzucil errorow, pierscionek i jeszcze cos delikatnie opciol(moze chopka) to moglbys wymienic rydwan orkowy na 2 gobliskie i jeszcze kolejny redwan pod drugiego szamana. wtedy masz 4 szybkie rydwany(do kontry i szachowania idealne). 4 rydwany z walcem i wrona i trolami(ktorych moze byc problem utrzymac w ryzach przez generala na wronie) to szybkie i mocne pierdykniecie.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Totemu chyba zapomniales wpisac.

Przy takiej kombinacji na lordzie, to zamiast warda i slomy dalbym mu ulaga. Od razu by sie chlopak troche zindywidualizowal.

Waaagh! paint na szamanie na dziku - czy ja wiem?! Pociska i eddbuta nie mozesz siarac w hth, jesli zostales zaszarzowany, to i tak siadziesz, jesli Ty zaszarzowales, to cel i tak siadzie. Szansa na wylosowanie stopy jest niska, a przy 7 maszynach waaaagh! nie bedziesz ciskal. Co prawda jeszcze mozna rzucac przerzuty hitow i ten slaby czar do walki wrecz, ale czy faktycznie warto? No sprawdz sobie, sam jestem ciekaw.

Moze zamiast tego szamana z itty ring jeszcze jeden ork na dziku z xetem i ds, a na rydwan trinket? Sycace kombo.

Brakuje singlowego trolla albo dwoch pump wagonow.

Zamiast orkowego rydwanu wolalbym 2 male goblinskie.

Punkty na wszystkie zaproponowane zmiany oczywiscie z hopperow i opcji na fastach.

btw. standard sie nam powoli klaryfikuje :]

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Shiiiit zjadlem orkasy z totemem... Dlatego tak to ładnie punktowo wyszło :/ No nic, będę edytował bo trzeba będzie 250pts wcisnąć
Ale gapa ze mnie... Tak to jest jak się rozpiski w pracy układa :D


Edyta: No to wcisnąłem big unsów z totemem, ale sporo trzeba było wywalić. Drogie te cholerstwo a tylko DD generuje :/

Co do waagh painta - chciałbym to przetestować, bo tak naprawdę jedynie pocisku nie rzucę w walce (ead butt pod kątem ze skraju podstawki pójdzie), a +2 do kasta to sporo. Brakuje mi tu squigów (jako hoopki, albo herd). Mógłbym ewentualnie wywalić trolle i na ich miejsce wstawić herd za 90pts i 2x 1 troll no i jeszcze bullych lub 3 big unsów. Sam nie wiem.

Barbara - ja tam Twój wątek rozpiskowy śledzę więc jak wymyślisz ciekawy standard na pewno coś podpatrzę ;)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

No cóż dziś miał być pierwszy test z DE, ale niestety udało się rozegrać tylko 3 tury. Co mogę powiedzieć o rozpisce?

Zalety:
- BB są szybsi i zwrotniejsi niż BO których do tej pory wystawiałem (jednak nie idą z automatu na waaagh i mają niższą Ld)
- wrona mi się podoba, powalczy ze wszystkim oprócz lorda na smoku/ołtarza z lusterkiem i mocnych klocków z CR'em. Strasznie bolą strzały z balist
- park maszynowy ma potencjał (tylko żeby mnie tak nie znosiło i żebym rzucał mniej 1 na zranienie :)
- podoba mi się gobo shaman na wózku (chociaż walnął miscasta i się zabił :) )
- shaman orkowy w BB chyba ma potencjał, nie było okazji sprawdzenia waaagh painta
- error boyz przez 3 tury nie oddali strzału

Wady:
- trollom daję ostatnią szansę, są zbyt mało zwrotne i wymagają ciągłego niańczenia, z drugiej strony mają wysoką przeżywalność i skupiają uwagę przeciwnika
- big unsi to leszcze nad leszczami, masa punktów tylko po to, żeby mieć 2-3 kości DD... szukam alternatywy...
- za mało wystawień! przy takim parku maszynowym muszę wystawiać się ostatni!

Reasumując
Bitwy jako takiej nie było, dlatego trudno dużo wniosków wyciągnąć. Na pewno mocno rozważę wymianę 5 trolli na 2x1 + herd za 90 + bulle na mszynach, lub 2x1 + hoopki. Bolą mnie te big unsy, żeby m chociaż dołożyć bossa na chellenge (shaman padł od miscasta). Error boyz sobie tylko stoją, ale w ich cenie to ja mam co najwyżej gołego fasta, który jest free fragiem.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

ODPOWIEDZ