Okropne likaonowe modele

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Re: Okropne likaonowe modele

Post autor: likaon »

abos w trakcie renowacji
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Konwy super,ale sklep macie zajebisty,w zg juz nie ma zadnego a jak byl to 5 blistrów na krzyż i farbki...

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

kolejna porcja wcale nie skowertowanych i zrobiony tak jak na zdjęciu GW orków, shamanów i lichego priesta
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje działo DoW
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Aparat za blisko modelu. Zauważ, że model jest rozmazany, a tło wyraźne. Możesz jeszcze z makro spróbować :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Fajny szaman z kosą :)

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Rasti pisze:Aparat za blisko modelu. Zauważ, że model jest rozmazany, a tło wyraźne. Możesz jeszcze z makro spróbować :)
Wszystko ładnie się zapowiada ale niestety tracie przez zdjecia. spróbuj robić zdjęcie troszkę dalej od modelu ponieważ mało co widać. ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

kolejna porcja wcale nie skowertowanych i zrobiony tak jak na zdjęciu GW orków, shamanów i lichego priesta
cieszę się że zrozumiałeś że to co robisz to nie konwersje, nareszcie się rozumiemy! (buziaczek)

co do modeli to koleś z podwójna maczugą nadal nie jest obrobiony, a jego maczuga jest krzywa
(wiem że na bardzo bardzoupartego można to pogodzić z klimatem zielonych, jeżeli tak no to sorens)

szefuńcio na jaszczurze jest straszny. nie spasowany ani z maską, ani z wierzchowcem. wygląda to tragicznie

o reszcie ciężko jest coś powiedzieć bo fotki jak sam zauważyłeś są dość nie wyraźne

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

niewyraźne zdjęcia...
ale z tego co widać to spoko jest
ten ork zaraz chyba spadnie z zimnokrwistego :wink:
]arrrr

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Aron_Banalny pisze:
kolejna porcja wcale nie skowertowanych i zrobiony tak jak na zdjęciu GW orków, shamanów i lichego priesta
cieszę się że zrozumiałeś że to co robisz to nie konwersje, nareszcie się rozumiemy! (buziaczek)
to był sarkazm, a buziaczka możesz dać dla orka z "krzywą" maczugą prosto w jego zielony zadek(jak tylko go pomaluje) :twisted:
Już wiem z kim kim gadam pokurczu jeden! :mrgreen:
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

słuchaj, przestań sklejać, zacznij konwertować to pogadamy. a poza dyskusją co jest konwersją a co nie jest, to daję ci
dobre rady, a ty masz je w dupie i je wyśmiewasz jak pajac. nie obrobiłes figurek co jest podstawą. niechlujnie skleiłeś maczugę.
próbowałeś wcisnąć mi wała z tyczkarzem. no i perełka jaką jest słynna już abominacja, którą jakiś niedobry czarodziej z dzieła sztuki zmienił w gówno, jaaaaasne

kiss kiss bang bang, el burakko

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

no dobra nie obrażaj się, a rady zawszę chętnie przyjmę, tylko jak wszyscy mówią że robię "konwersję" a ty mówisz że to nie konwersja tylko inaczej sklejone elementy różnych zestawów(co nawet w podręczniku podstawowym WBF jest określone słowem konwersja) to się trochę dziwię. Robię "konwersje" acz na znacznie niższym poziomie(którzy robią w tym interesie znacznie dłużej niż ja) niż np. bless, rakso czy ignis, i staram się patrzeć jak oni to robię i się od nich uczyć.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Wnioski są następujące:

1) Prawdopodobnie byłeś na Polconie 2007
2) Nie umiesz robić zdjęć
3) Szaman z kosą wygląda groteskowo, acz z tego co widać, całkiem jest fajny

Więcej tutaj nie widzę, mimo najlepszych chęci.

Rady:
- Używaj funkcji makro w aparacie albo dorwij kogoś, kto umie jej używać
- Nie przystawiaj aparatu tak blisko do figurki
- Spiłuj nadlewki z figurek
- Nie wiem, jaki jest Twój zamysł co do podstawek, ale IMO piasek "wylewający się" tak ewidentnie na kanty podstawek wygląda dość niechlujnie.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

być byłem na polconie( jeźdze na nie od 5 lat), ale w WFB siedzę o roku(prawie)
:oops: tak nie umiem robić zdjęć swoją komórką mam ją od tygodnia
Nadlewki usunę dopiero jak bedę w białym w wawie nie do tego nie zbędnych narzędzi.
#-o nie zauważyłem tego nadmiaru piasku na następnym zdjęciu na pewno tego już nie będzie
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Polcon poznałam po torbie z Wiedźminem ;) Moja wala się gdzieś brudna po szafie.

Nie wiem, jaki aparat masz w komórce, jednak w czasach kiedy kupowałam moją komórkę, aparaty w tychże uchodziły za dużo gorsze niż zwyczajne aparaty. Może coś się zmieniło, nie wiem, ale wydaje mi się, że tradycyjny aparat cyfrowy zdecydowanie łaskawiej potraktowałby figurkę.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

to, że przydały by się lepsze fotki to fakt, na niektórych z nich w ogóle nie można ocenić figurki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Aron ma rację - to nie konwersje, a jedynie pozlepiane ze sobą części, które miały z założenia dobrze wyglądać. Popracuj więcej nad nimi, to będzie to jakoś wyglądać.

Poza tym, zawsze możesz zrobić zdjęcie z większej odległości przy dużej rozdzielczości i wykadrować je potem w programie. Przecież i tak przelatuje przez Twój komputer. ;)

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

W podręczniku głównym WBF, jest rozdział o modelarstwie, a tam podrozdział o konwersjach, tam starczy inaczej ułożysz dla elfa miecz i to już jest konwersja!!
Dasz dla orka ogrzą maczugę, według GW to też konwersja!!
Jak uważasz że lepiej wiesz czym jest konwersja od GW, to napisz do nich skargę i niech przyznają ci rację albo przestań chrzanić o nie wiadomo czym.
To że ci się te modele nie podobają(albo nie znosisz tego kto je zrobił bo kilka ośmielił razy się u was pokazać) to inna sprawa i pisz o tym do woli ale wciskaj mi kitu że te modele to nie konwersje tylko cześć z różnych zestawów inaczej sklejone.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Chłopcze, przestań brać wszystko jako personalne podjazdy do Twojej osoby. Wystawiasz coś publicznie, licz się z krytyką i tym, że ktoś może mieć odmienne zdanie od Twojego.

Odnośnie podręcznika - nie wiem, nie czytałem podręcznika WBF. A ślepe trzymanie się czegoś, bo "tak napisali" zakrawa o fanatyzm. Czego "nie napisali" nie będziesz robił?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Pojęcie konwersji jest bardzo pojemne. Nie musi od razu oznaczać połowy figurki wyrzeźbionej z GSu.

Zluzujcie trochę.
Nie każda krytyka ma podtekst osobisty, a wręcz tego typu krytykanci zwykle bywają w mniejszości. Nie należy wszystkiego brać za bardzo do siebie.
Ale racja też, że konkretne rady - co poprawić, jak poprawić - są lepsze od spierania się czy to, co widać, jest konwersją czy nie.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

likaon pisze:W podręczniku głównym WBF, jest rozdział o modelarstwie, a tam podrozdział o konwersjach, tam starczy inaczej ułożysz dla elfa miecz i to już jest konwersja!!
Tak, a w podręczniku do ogrów i Bestii jest napisane że to są potężne armie z którymi powinien się liczyć każdy przeciwnik :wink:
Albo: na stronie Microsoftu jest napisane że Windows się nie wiesza, a Internet Explorer to b.dobra wyszukiwarka :mrgreen:

A tak na serio to poczytaj sobie regulaminy masterów/ pogadaj z ludźmi którzy się na nich zajmują oceną malowania. Prze klejenie miecza z prawej ręki do lewej to nie jest konwersja! tak samo jak sklejenie imperialnego rycerza z rękami od HE też nią nie jest. I to się nie zmieni bez względu na to co napisze GW na swojej stronie, w booku czy gdziekolwiek indziej.

Co do samych figurek, tak jak pisałem wcześniej: wiele pomysłów masz ciekawych, ale wszystkie są nie dopracowane.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ