8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Eltharion »

Kosa pisze:HE na 3k wg slotów 25%, 50%, 25%, 25% :
(oczywiscie sporo patrząc na dzisiejszą edycję, chodzi o magię)

Arcymag
-silver
-scroll
-ring of fury

Mage II
-seerstaff
-scroll

BSB na koniu full
-BB

40x spearelves
-fcg, lion standar

2x25 spearelves, fcg
4x10 archers
15x archers
5x PG, BoS
7x RBT

bezsens :P
Żaden bezsens Kosa
Tak wlasnie wyglada typowa armia HE
Aczkolwiek pewnie bedziemy miec wiecej procent na specjale od innych armi z racji iz jestesmy na wymarciu jak dinozaury :wink:
A z rospisek wnoskuje ze to będzie raj dla klimaciarzy i porazka dla ludzi ktorzy grają turniejowo (Ja sam nie wyobrazam sobie tachania tych wszystkich figurek na turniej nie wspominajac o malowaniu) a standard turniejowy bedzie w okolicach 1000 pk :lol2:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Ale ty pierdoły opowiadasz Eltharion #-o
Przecież armia HE to jest właśnie głównie elita. Myślisz że dlaczego dostaliśmy dodatkowe sloty a mniej na cory? Przecież nie dlatego że GW chciało jakoś zbalansować AB elfów :wink:
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

3k i tyle core unit to w 2 walizkach bedzie trzeba tachać na turniej

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

plastiki to pol biedy, gorzej pomalowac to wszystko... ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

a mi się duuużo corów bardzo podoba \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

prawdę mówiąc szczerze wątpię coby corów wymagali +50% - IMHO raczej +25% tak jak do tej pory (z powodów wyżej wspomnianych) i +50% w erosach - wtedy jest to znacznie bardziej logiczne i możliwe logistycznie :wink:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Już sobie wyobrażam skavenów i 20 klocków niewolników na stole :roll:

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

trzeba bd zaczac kopiowac Spearmanow =P

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

50% na heorsach to praktycznie żadne ograniczenie, więc wątpię żeby tyle było.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Relosu pisze:trzeba bd zaczac kopiowac Spearmanow =P
albo sprzedać armie... mi te zmiany coraz mniej sie podobają...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jak sobie to rozpisac, to przy min. 50% w corach (ktore trzeba miec) i max. 25% w herosach (ktore, przynajmniej na te chwile - warto miec), zostaje nam 25% na razem wziete rare i special. Powiedzialbym, ze przy 3000pkt te 750 pkt to cholernie malo, by wcisnac jakiekolwiek przegiecia. Ale moze to i dobrze... Zreszta, kto to wie, co teraz bedzie przegiete? Moze te 150 ghouli okaze sie totalnymi plewami, bo np. nie bedze latwo ich wskrzeszac, bez sztandarow okaza się calkiem niemobilni (byc moze od sztandaru zalezy, czy mozesz wykonywac jakies fajne manewry), nieprzydatni (bez sztandaru nie beda scorowac obiektów), a do tego beda slabi w walce wrecz (bo np. poison bedzie im dawal AP a nie autowound). I nagle cos, z dzisiejszej perspektywy wydaje sie straszne, w nowych realich okaze sie totalnym free fragiem.
Obrazek

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Widziałem inny podział slotów na warseerze, ale nie jestem w stanie zweryfikować wiarygodności tych plotek:
core -min. 25%
special -max 50 %
character- max. 25%
rare -max. 15%

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

panowie pozyjemy zobaczymy a jak sie nie spodoba to dalej bd grac na 7 ed po domach/sklepach, o tyle wam powiem

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Żaba pisze: i +50% w erosach - wtedy jest to znacznie bardziej logiczne i możliwe logistycznie :wink:
i teraz policzmy ilu goblińskich szamanów można dac obok dużego szamana i jakiegoś generała za 1500 punktów... Black Orc Big Boss ze świecidełkami, Ngoblin Big Szaman ze świecidełkami i 6-7 ngoblin szamanów 2lvl... jakoś nie widze w tym logiki ;)

25-30% na herosów mi się podoba.
Do tego min 30% cory
max 25% speciali
max 20% Rare
Catafractus pisze:Widziałem inny podział slotów na warseerze, ale nie jestem w stanie zweryfikować wiarygodności tych plotek:
core -min. 25%
special -max 50 %
character- max. 25%
rare -max. 15%
to też mi się podoba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

bo ograniczenia % miały by połączenie ze slotowymi, zresztą 50 % erosów było w 4 -5 ed gdzie multum magów nie dawało przewagi magicznej.

ale wróżenie z fusów mnie nie bawi

EOT :wink:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Żaba pisze:bo ograniczenia % miały by połączenie ze slotowymi, zresztą 50 % erosów było w 4 -5 ed gdzie multum magów nie dawało przewagi magicznej.
To po co sie ich brało...? :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Bo wtedy grali sami klimaciarze nie to co teraz :mrgreen:

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

bless pisze:
Żaba pisze:bo ograniczenia % miały by połączenie ze slotowymi, zresztą 50 % erosów było w 4 -5 ed gdzie multum magów nie dawało przewagi magicznej.
To po co sie ich brało...? :|
Kart z czarami z danego lora było 10. Jak mag coś wylosował to kolejni losowali z tych kart które zostały. W ten sposób im więcej magów tym większa szansa że będziesz miał ten jeden mega wygięty czar.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

właśnie się nie brało :wink: starczał jeden mega-mag najlepiej z 5 poziomem i wio :mrgreen: ew można było mieć małego pomagiera do scroli - jedyną armią gdzie mali magowie mieli sens były gobliny, które korzystając z grzybków wyciągały do łapki gracza O&G CAŁĄ talię kart magii :shock:

Ż.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Eeee, z tymi progami to chyba jakieś bajdurzenie (w sensie z podawanymi wartościami)

Z minimum 50% core to podejrzewam, że większość lokali na Narbutta byłoby na 1000 -1500 punktów w najbliższym czasie (bo 1k w core do bitew na 2000 to ja z ledwością wystawiam: 2 klocki ghuli,2 klocki szkieli, 2 klocki zombie i 15 wilków, a maluję od dawna...). Ponadto przeciętny fan chyba nie będzie miał cierpliwości, żeby pomalować 100-150 modeli piechoty jednak.

Druga sprawa to cap na hero - 25% max, przy 3K niektóre rzeczy robią się niewystawialne - część specherosów to chyba od 4K wchodzi, a nawet wampir na zombie dragonie dostaje zonka. Ale to jest bardziej prawdopodobne niż 50% core.

W rare max 25% i max 50% special jestem w stanie uwierzyć, chociaż akurat wolałbym, żeby było 15% i 30% - w rare najbardziej chore syfy jeżdżą.

ODPOWIEDZ