Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Skiper
Mudżahedin
Posty: 202

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Skiper »

maszynki, ale ze mnie gapa
a grałem rok krasnalami, no ale pod latarnią najciemniej :mrgreen:
dzieki za odpowiedź

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Jak wiemy w 7dmej edycji warhammera pro skutecznymi jednostkami skavenów są Censerzy, jezzaile, abomka. Czy to się zmieni? Czy AB przestanie być aktualny. ooo a np. w 6 edycji censerzy też wymiatali czy nie:P? Pytam, bo kolekcjonuje armie skavenów i nie wiem co kupować, czy opłaca się te 6blisterów censerów mailorderować::P:P:P?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3160
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

A dlaczego armybook miałby przestać być aktualny? Przecież został wydany w grudniu, bez sensu byłoby po pół roku nagle wydawać book do 8 ed. (bo jest potwierdzone, że 10 lipca jest wyjście nowego rulebooka).

Jak na razie nie wiadomo co i jak ze skutecznością jednostek, bo znamy tylko plotki. Jedna z nich głosi, że wzmocniona ma zostać piechota, co tylko przysłuży się clanratom. Jeśli idzie o jednostki, o które pytałeś, to najwyżej po prostu nie będzie się dało tak ot, po prostu cisnąć abomką do przodu, tylko trzeba będzie kombinować szarże, poza tym niewiele może się zmienić myślę dla wymienionych przez Ciebie oddziałów.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Luciu pisze:Jak wiemy w 7dmej edycji warhammera pro skutecznymi jednostkami skavenów są Censerzy, jezzaile, abomka. Czy to się zmieni? Czy AB przestanie być aktualny.
Nie, chociaż GW stać na wszystko ;)

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Ciekawe czy modele walczące z drugiego ranku będą się liczyły jak BtB, bo jeżeli tak to censerzy dostaną jeszcze dodatkowego kopa :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

Mam głupie pytanie czy Furnace i Dzwonek powinienem umieścić na podstawce rydwanu? Mam staroedycyjny dzwon i nie wiem jak go wystawiać ;)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

nie, zarówno furmanka jak i dzwon powinien być wystawiany na podstawce 60x100
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Jak to jest ze strzelaniem z templatek do niewolników w walce? Czy traktujemy to co przykryte jako trafione, czy też zliczamy ilość trafień po obu stronach i rozlosowujemy?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

skad ten dziwny pomysł?

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

czy plague banner daje przerzuty też kapłanowi?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

nie
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Przerzuty są tylko dla Plague Monków.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3160
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Giant raty stojące w drugim szeregu i packmasterzy w tym oddziale mogą deklarować swoje ataki w konretne modele przeciwnika?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Na której stronie i w którym miejscu w army booku skavenó pisze o tym, ze czary rzucane z i.force są od 13 albo na 13, anie na 2 lub więcej 6??????????

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

teraz IF są normalnie na 2ch lub więcej 6tkach. W poprzedniej edycji IFki były na 13.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Luciu pisze:Na której stronie i w którym miejscu w army booku skavenó pisze o tym, ze czary rzucane z i.force są od 13 albo na 13, anie na 2 lub więcej 6??????????
Na żadnej :twisted:

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Ale ze mnie pr0 uber noexp n00b 3pic fail3r omg wtf lol. A tak serio to dzięki :D :D

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

czym na ok.2000 punktów można dobrze zjechać kraśki ( pewnie z kowadłem :wink: )?
na więcej punktów dawałem szarego który rzucał skok na queeka, ten do kawadło i dalej z górki, ale 2k tylko jeden lord :cry:
a może inną taktykę?
prosze o krótkie treściwe odpowiedzi
]arrrr

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

na obszczał storm banner
do tego trochę śmiecia co by obszczał zbierały
może abominacja?
można też pomyśleć nad gutter runerami co by od tyłu załatwiały sprawę.
jak ja grałem z krasiami na kowadle to miałem 2abomki,2elektryków,proroka,bsb,stormverminów,3xslejwów,3xgiant ratów,a reszta to chyba censerzy-dobrze mi poszło chyba masakrę założyłem
właściwie w życiu grałem przeciwko kowadle 3razy.zazwyczaj szybko wybuchało samo z siebie ,więc jego mocy nie poznałem.

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Wszystko zależy od tego, jak pod ciebie ustawi się gracz Krasiowy. Przecież wiedząc,że ma rozprawę ze szczurkami może olać cały park maszynowy (Stormbanner) i ustawić się na 4x kloc z jakimś tragicznym CR'em. Wbrew pozorom najistotnijeszym i wkurzającym modelem jest BSB, a nie generał, kurdupel może pobrać takie runy na tą szmatę, że nie ma jak do tego tałatajstwa się dobrać. W takim wypadku bezcenne stają się oddziały 'unbreakable', które zatrzymają w miejscu, co trzeba do momentu aż od boku przybiegnie abomka czy doomwheel.
Na park maszynowy (o ile takowy się pokaże) to nie trzeba być geniuszem, po prostu kupa śmiecia do zajęcia ich czymś + Eshin. Z kowadłem jeszcze nigdy nie było kłopotu (na ogół samo się wysadza i to na małych runach), ewentualnie czymś do tego podbiec, przecież nie musisz nikogo zabić wystarczy, że nie pozwolisz kuć run, zajmując je walką.
Obrazek

ODPOWIEDZ