WE+DE 500pts Border Patrol [BP]

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

WE+DE 500pts Border Patrol [BP]

Post autor: Rasti »

Mam tutaj dla Was małą kombinacje elfiaków na turniej parowy na 500pts. Obowiązują zasady Border Patrolu.

WE:
1 Branchwraith @ 90 Pts
General
Annoyance of Netlings [25]


8 Dryads @ 96 Pts

8 Dryads @ 96 Pts

3 Treekin's @ 215
Champion

Razem: 497pts
DE:
Mistrz - 125pts
opancerzenie, SoM, Zimnokrwisty

10 x kusznicy+tarcze - 110pts

5 x harpie - 55pts

6 x Rycerze na Zimnokrwistych - 203pts
dowódca, Hotek

Razem: 493pts
Co myślicie o takiej kombinacji?

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Nie znam się na DE, ale WE są słabo złożone. Treekiny są cieńkie, a i zamiast tej driadki noble z hodą, na takie punkty to pewny punkt......(jak i na każde inne), ale na te to jeden z 3 oddziałów przeciwnika martwy lub zdziesiątkowany, jak wiesz w co strzelać.
Zamiast treekinów weź łuki i je dopakuj za jedne driady.
To tylko mój punkty widzenia tej armii i nic na siłę, mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Pozdrawiam, Jacek.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Do WE:
Jeśli to patrol to chyba musisz mieć przynajmniej 1 oddział piechoty o liczebności 10+.

Do DE
Po co Ci hotek?
Nie jestem pewien, czy taki oddział CoK to dobry wybór. Łatwo ich odgiąć. W zastępstwie zastanów się nad drugimi kuszami+5 shades, ewentualnie korsarzami.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Co do de, nie wiem ale wygląda ok.
Jak stawiacie na kawe to WE: noble z hodą, 10 gladów, jedne driady i wildzi w liczbie 6 z sztandarem. Jak styknie pkt to 2gie driady.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nasz zamysł był taki:
Jedziemy na ofensie. Coś w miarę szybkiego i mocnego, czy kawa. Hotek jest na wszelki wypadek, gdyż ostatnio na takim turku większość grała na magii. Driadka w zamyśle była po to, żeby DD dopakować na antymagię. Treekiny są może i słabe, ale na te punkty S5 i T5 moim zdaniem jest konkretne, gdyż żadnych hydr, smoków, mantykor itp nie będzie, ani żaden dopakowany hero nie powinien się znaleźć, co by ich poskładał, chyba dobrze myślę, co Wy na to?

Dzięki za komentarze, czekamy na więcej i najpewniej będzie rebuild rozp :) Szczerze to pomysł z treekinami był taki po prostu, o, może i by dało radę ;)

U DE chcę mieć coś mocniejszego. Bohater na CO ze słomką i as 1+ wydaje się być mocny na te punkty, no i przydałoby się gdzieś go schować, a same z siebie CoKi nie są takie słabe. Kilka razy mnie zawiodły w kluczowych momentach, ale nadal lubię ten oddział.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Czemu nie zagracie na strzelaniu ??
Ty birzesz goscia z Khalethem (niezniszczalny gosc) WE biora łucznikow ty kusznikow + bierzesz Cok albo bolca albo shade
Ja bym to tak widział :roll: (Hydra nie byla by glupia)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

WE nie legalne. Na zasadach patrolu MUSI być przynajmniej 1 dziesięcioosobowy oddział piechoty.

DE wydają się być w miarę solidne. Grałem kiedyś bardzo podobną rozpiską, tylko bez hoteka i COKi robiły niezłą masakrę :wink:
Czemu nie zagracie na strzelaniu ??
Ty birzesz goscia z Khalethem (niezniszczalny gosc) WE biora łucznikow ty kusznikow + bierzesz Cok albo bolca albo shade
Ja bym to tak widział :roll: (Hydra nie byla by glupia)
Czemu nie zagracie na strzelaniu ??
Ty birzesz goscia z Khalethem (niezniszczalny gosc) WE biora łucznikow ty kusznikow + bierzesz Cok albo bolca albo shade
Ja bym to tak widział :roll: (Hydra nie byla by glupia)
Taa, śmigający na piechotę gość z Khalethem, bez kosy, to prawdziwy postrach dla wrogów :roll:
A hydra chyba na wszystkich patrolach jest banowana, chyba z oczywistych względów :wink:

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Akurat zgodze się z Eltharionem. DE + WE to IMO rozpiski powinny pójść w kierunku strzelania i partyzantki. A już szczególnie na te pkts.

Z WE to bym ci poradził coś w tym stylu

Noble z Hodą i dwurakiem

2x10 łuki

8xdriady

Orzeł (podaj 497)

A DE to takiego szlachcica jak już pokazałeś, albo z lifetakerem, 2xkuszoli no i shadeow ile wlezie. (nie wiem dokładnie jak to wychodzi punktowo ale w miare ok chyba).

No i można tym ładnie pozamiatać.

Pozdro
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

hydra łamie zasady BP, pod względem kosztu modelu

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Nie, nie łamie. Tak samo jak kocioł nie łamie :wink:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ta, choćby punktowych, gdyż model nie może kosztować więcej niż 125pts(pojedyńczy).

Dzidzia:
Ciekawe pomysł, choć chcieliśmy coś bardziej na ofens zagrać. Obgadam z Kubonem jeszcze tą sprawę i najpewniej w następnym poście już będzie nowa wersja. Póki co, piszcie więcej.
Dzięki wszystkim za komentarze :)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Jaka piechote?? na CO ma byc najlepiej w Cokach łamiacych wszystko :?
Ale jak na strzelaniu to wziąlbym magiczke albo kociol :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Ta, choćby punktowych, gdyż model nie może kosztować więcej niż 125pts(pojedyńczy).
A hydra pojedynczym modelem nie jest :)
Jaka piechote?? na CO ma byc najlepiej w Cokach łamiacych wszystko :?
Proponuję najpierw zapoznać się z zasadami patrolu :P

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

No to pisze ze kociol by mozna wziąsc (magiczce sie nawet 2 lvl nie mieści :mrgreen: )
A wogle to wedłóg mnie to olejcie te głupie zasady patrolu i grajcie normalnie -.-
Ostatnio zmieniony 3 maja 2010, o 15:25 przez Eltharion, łącznie zmieniany 1 raz.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

chciałbym ale niestety nie ja wybrałem te zasady na turnieju -,-
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Eltharion pisze:No to pisze ze kociol by mozna wziąsc (magiczce sie nawet 2 lvl nie mieści :mrgreen: )
A wogle to weglóg mnie to olejcie te głupie zasady patrolu i grajcie normalnie -.-
:| :| :|
Dobra, pojadę na turniej z Kubonem z armiami na 2k po to, by nas wyśmiali :shock: ?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

1. To był joke
2. Są inne turnieje :wink:
3. Powodzenia życze
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dobra, no to inna wersja, tym razem defensywna. Czekam na odpowiedź od organizatora związaną z hydrą.
DE:
Czarka+tom Furiona - 115pts

10 x kusznicy+tarcze - 110pts

10 x kusznicy+tarcze - 110pts

9 x shades+GW - 162pts

Razem 497pts
WE:
Noble @ 120
General
Hail of doom Arrows

10 GG @ 120
10 GG @ 120
5 GR @ 120

5 WW @ 120
Szczerze to niezbyt mi się to widzi. Jedna czarka nie wiem czy się przebije, master z LF też klasy nie pokaże, bo albo lata na piechotę, albo na koniku z słabym savem. No chyba, że na piechotę z kuszą. Ogólnie wstawiam z myślą o waszej opinii.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

w WE Noble ma jeszcze Briarsheath tylko zapomniałem to napisać Rastiemu ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

No i bomba mi sie bardzo podoba (nie lepiej bylo by dać czarce DS??)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

ODPOWIEDZ