8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Solider »

Murmandamus pisze:
solider4 pisze:
Paku pisze:Znając polską mentalność to 2 na 3 bitwy na lokalach to będą wyrzynanki :P.
Też coś tak czuję (Polak potrafi :wink: ), ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Nie Polak. Powergamer potrafi byłoby trafniejsze. Bo nie wszyscy Polacy to powergamerzy.
Nie znam tego słowa, jestem klimaciarzem, dlatego gram WoChem. :wink: Mam nadzieję, że plotki wejdą w życie, bo ostatnio chodzi mi po głowie 15 chosenów, którzy przy tych zasadach byliby nieco bardziej grywalni.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Paku pisze:Zapewne będą ograniczenia slotowe jeszcze w stylu.
Rare: 0-2, ale koszt wszystkich rarów nie może wynieść powyżej 25% kosztu armii.
Tylko wtedy będzie jakieś "ustatkowanie" :)
No tak, bo teraz jest przecież inaczej...
Ok, gramy na 2000 i na rary mamy 500:

DE - 2 bolce i Hydra = 375
WE - Dziadek Treeman i 8 (kto tylu wystawia?) waywatcherów z championem = 485
Bretka - Trebusz i 8 (kto tylu wystawia?) Grali FCG = 424
Demony - czy dwie "szóstki" z pyrocasterem to 450?
Dwarfy - Organki i flame cannon = 260
Empire - tu szacun bo dwa czołgi to 600 tylko, że jakoś cała Polska czyta dzieciom i gra na 2250 więc się mieszczą normalnie
HE - nie liczę nawet tych kilku punktów na bolce czy orły :)
Ogry - dwa oddziały rhinoxów to 600? a można dwa wystawić? A wystawił ktoś to kiedyś?

Reszty armii nie chce mi się liczyć ale tam sytuacja jest podobna (jedynie wampiry odbiegają od tego schematu).

Jak więc 25% w rare units wpłynie na "ustatkowanie"? Co to wogóle zmieni? Bez sensu jest wtedy to ograniczenie procentowe (daliby 20% i też większość armii miałaby jeszcze zapas...)

blady da'Rasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: blady da'Rasta »

Ogry - dwa oddziały rhinoxów to 600? a można dwa wystawić? A wystawił ktoś to kiedyś?
mozna :) ja zwyklem wystawiac jednego warbannerowca i 3 ze sztandarem i muzykiem - lacznie jakies 750 pkt :lol2:

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie sądzę żeby były, poza procentami, jakieś sloty.
w końcu trzeba sprzedać trochę figurek

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

no tak...
teraz mamy "niegrywalną" piechotę
będziemy mieli niegrywalną kawe

może w IX ed. zrobią że obie będą grywalne?
raczej nie...
znów wrócą do kawy i monsterów
dlatego ja się ich nie pozbędę ;P
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 265
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

Mam szczerą nadzieję że się mylisz. Myślę że gdyby tak się jednak zdarzyło to potrzebny będzie całkiem spory BP.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

blady da'Rasta pisze:
Ogry - dwa oddziały rhinoxów to 600? a można dwa wystawić? A wystawił ktoś to kiedyś?
mozna :) ja zwyklem wystawiac jednego warbannerowca i 3 ze sztandarem i muzykiem - lacznie jakies 750 pkt :lol2:
Brawo. =D> :D Jeśli jednak okaże się, że standardowo (wiem Jankielu, że nie ma standardów i że będziemy grać na tyle ile chcemy ale jeżeli jednak okaże się że jakims cudem...) gra się na 3000 i turnieje będą wokół tego oscylować to te rhinoxy a także 9 wrathów i Black Coach się zmieszczą... Jeśli nie to niestety wszyscy gracze Ogrów posiadający tyle Rhinoxów będą się musieli przestawić.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

ograniczenia procentowe nie dotknęły rarów tylko herosów i cory
bo Specjale to i tak można dać paru mniej (byle by nagle się jeden oddział nie zrobił)
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Zwolin pisze:ograniczenia procentowe nie dotknęły rarów tylko herosów i cory
bo Specjale to i tak można dać paru mniej (byle by nagle się jeden oddział nie zrobił)
To po pierwsze

Po drugie wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że trochę pozmieniają armię i ich koszt punktowy, czyli jak Remo ślicznie podliczył wcale nie musi mieć jakiegokolwiek pokrycia z rzeczywistością, bo nagle abomka kosztować będzie np. 400 <nie burzyć się to tylko przykład> no i już będzie problem z wystawieniem drugiej takiej.

<Szanowni Gracze szczurków! Podany tutaj przykład wcale nie jest podany tutaj nie jest po to abyście podnosili lament że szczury wcale nie są gięte, to tylko przykład>

Może uchroni nas to przed spamem :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Ten podział procentowy wygląda słabo dopuki nie wyjdzie nowy RB.

Największy problem będzie w armiach które normalnie ładują kupe pkt w speciale i przy tym oszczędza na maxa w Core.
Są armie które tylko i wyłącznie mają możliwość powalczyć dzięki mocnym rarom.
Są również takie które dadzą sobie rade (VC), gdyż zarówno ograniczenie Core (min. 25%) nie jest aż tak bolesne, chodz bardzo zmieniające moje rozpy. Mam tylko nadzieje że nie będę musiał teraz kupować nie wiadomo jak dużo szkieletów, by móc pograć zarówno armią TK jak VC.

Przed nami jeszcze troszke lokali i 3 Mastery na 7ed. więc cieszmy sie z tego co jest puki możemy :)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Barbarossa pisze: Wreszcie Twój wardancer hero snajdzie sword of battle i amulet of protection :D
Nareszcie coś a tak nawiasem :
50 nowiutkich lśniących przedmiocików...
i nie żebym się powtarzał ale... :

Fuck Yea 8)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

fluffowo WE powinny mieć bonusy do rzutu w tabelce leśnych poszukiwań :mrgreen: :wink:

och... już to widzę klocek 666 goblinów z mega bonusami do CR-a nie zdaje paniki i na drodze spotyka domek... cudo :lol2:

dobranoc,
Ż.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Garbin pisze:Ja ze swojej strony dodam tylko, ze jak GW zmienialo ostatnio pordecznik do 40k, to tez byly krzyki i lamentacje. :)

"nie bedize mozna wejsc w kolejny combat po zabiciu pierwszego oddzialu, toz to zabije combatowe armie!" krzyczeli whinerzy.. a combatowe armie maja sie jednak dobrze, trzeba troche pokombinowac tylko.

"znaczniki to dupa, zniknie aspekt strategiczny i bezcelowe bedzie branie czegokolwiek innego niz troopsy do zajmowania znacznikow (taki core w 40k jak cos ;P)" tak sie tez nie stalo i przejscie na kolejna edycje nawet troche zbalansowalo armie

"teraz to ja bede wystawial XXX i 8x YYY, bedzie zajebiscie przegiete" oczywiscie nikt tego nie wystawia i nie jest to grywalne, ale pomedzic bylo fajnie.

Reasumujac, wymiernie ufam GW. Nie wydaje mi sie, ze nowe zasady rozwala calkowicie cienki juz balans. Nie wydaje mi sie, ze pozwola na 20 spear chuk i innych 10 cannonow. Pieniadze pieniedzmi, ale zbytnie pofolgowanie sobie z zasadami spowoduje spadek zainteresowania wsrod graczy, a nie o to im idze, czyz nie? To, ze niektore zasady wydaja sie glupie i przesadzone spowodowane jest niepelnoscia informacji i subiektywnym odbiorem. Nie ma co medzic tylko trzeba dokupic corow. :)

W 40k nowa edycja calkowicie zmienila sposob rozgrywki, bynajmniej nie odbierajac aspektu strategicznego. Spodziewam sie po 8ed, ze zrobi to samo. Podpakowanie strzelania, rankowej piechoty, ograniczenie fear i terror outnumber nie wyglada zle. Losowe szarze troche strasza, ale moze nie bedize az tak zle?

BTW Postaram sie jak najszybciej dorwac podrecznik (jak tylko pojawi sie u menagera mojego sklepu, podobno na poczatku maja mieli/maja dostac) i skrobne co tam uda mi sie podejrzec. :)

PS nie robmy w tego forum drugiego whineseera.. :P
polać temu panu :)

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

och... już to widzę klocek 666 goblinów z mega bonusami do CR-a nie zdaje paniki i na drodze spotyka domek... cudo :lol2:
Żaba, nie chcę Cię martwić, ale gdzieś tam w plotkach przewijało się uproszczenie ruchu... A to oznacza że takie klocki nagle mogą się stać możliwe do manewrowania...

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Bez tego to będzie żal. Taki duży kloc potrzebowałby na zakręt jakieś 6 tur. :mrgreen:
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Szemkel pisze:Bez tego to będzie żal. Taki duży kloc potrzebowałby na zakręt jakieś 6 tur. :mrgreen:
I lotnisko do manewrowania. :mrgreen:

Jakieś nowe ploteczki ktoś ma?
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Ploteczek brak, ale za to coś dla oka:

http://www.youtube.com/watch?v=Y6LPRV-cQSw

luknijcie kvrwa jaki zamek ;p

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

spoko zameczek
ale jak ma się tyle kasy co GW to se można...
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Dawno już to ktoś wrzucał

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Jakoś te makiety oszczędnie robią w tym GW. Te same figsy i tereny od 6 edycji tyle że w różnych kombinacjach. No może na premierę 8 edycji dorzucili trochę nowego.

ODPOWIEDZ