kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Hobbit »

Z tego co pamiętam to regenki, wardy itp nie przechodzą z herosa na mounta i vice versa, chyba że zaznaczono inaczej. Więc jeżeli w opisie CC/Nekro nie ma takiej informacji to nie (niestety siedzę w robocie i nie mam podręczników pod ręką, żeby powiedzieć ci na 100%)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie ma takiej informacji, więc necro nie ma regenki od corpse carta.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Jak dokładnie to działa ?
Kroki postępowania:
1. Po zadeklarowaniu ucieczki przesuwamy jednostkę uciekającą
I teraz mam pytania.....
2. Sprawdzamy po wykonaniu pivota przez jednostkę szarżującą (środek - środek) czy w korytarzu o szerokości jednostki szarżującej są inne jednostki wroga ? Nie mierząc odległości do nowego potencjalnego celu ?
3. Deklarujemy nową szarżę do celu będącego w "korytarzu" ?
4. Nowa jednostka wroga deklaruję przyjęcie szarży.
5. W którym momencie określić czy szarżujący dostawia się do przodu czy boku nowej jednostki ? Czy po wykonaniu maxymalnego ruchu czy po wykonaniu pivota w stronę pierwszej jednostki która wybrała ucieczkę przed szarżą.

Nie wiem czy udało mi się w miarę jasno nakreślić pytanie, proszę o odpowiedź.

Dalamar
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Dalamar »

2. Po wykonaniu pivota mierzymy jak daleko moze jednostka szarzujaca sie jeszcze ruszyc (ale jej nie ruszamy!).
Jesli w zasiegu tejze szarzy znajduje sie nowy oddzial mamy 2 opcje:
2a: zadeklarowac nowa szarze ze wszystkimi reakcjami itd.
2b: zdecydowac sie spalic szarze na oryginalny cel (jesli nowy wrog jest blizej niz zasieg spalonej szarzy, zatrzymujemy sie 1" przed nim)

Innymi slowy, enemy in the way deklaruje sie dopiero jak juz wiadomo ze ten enemy jest faktycznie in the way.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

miscast kończący faze magii i wyłączający czary aktualnie w grze

czy działa na beast covers czy tylko na czary typu RIP ?

myśle że znam odp ale chce być 100% pewny tego : ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Rulebook FAQ part II
Q. Miscast table, #8-9. Are the ‘remains in play’ spells the only ones to be dispelled, or does it also cover ‘spell lasting one or more turns’ which cannot be usually dispelled?
A. ‘All spells in play’ covers all spell, including those that are not technically ‘Remains in play’, but have effects lasting a certain amount of turns.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

Pewnie już było, ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi, a chwilowo do rulebooka nie mam dostępu:

Master na mantykorze szarżuję skaveńskich censersów i:
a) master i mantykora osobno testują tafa, na swoich współczynnikach
b) wykonuję jeden test tafa na wyższym współczynniku, tj. 5 mantykory

Proszę o szybka odpowiedź! :)
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Wg FAQ do szczurów jeden test na wyższej i w razie nie zdania losowa dystrybucja w kogo rana idzie.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

jeśli biję w challenge bronią robiącą multiplikację ran, to czy działa to w challenge ze zwykłym czempionem (jedno woundowym modelem)? mnożę rany, czy nie?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Dalamar
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Dalamar »

Mnozysz rany do Overkilla (max +5)

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Raamiel pisze:Jak dokładnie to działa ?
Kroki postępowania:
1. Po zadeklarowaniu ucieczki przesuwamy jednostkę uciekającą
I teraz mam pytania.....
2. Sprawdzamy po wykonaniu pivota przez jednostkę szarżującą (środek - środek) czy w korytarzu o szerokości jednostki szarżującej są inne jednostki wroga ? Nie mierząc odległości do nowego potencjalnego celu ?
3. Deklarujemy nową szarżę do celu będącego w "korytarzu" ?
4. Nowa jednostka wroga deklaruję przyjęcie szarży.
5. W którym momencie określić czy szarżujący dostawia się do przodu czy boku nowej jednostki ? Czy po wykonaniu maxymalnego ruchu czy po wykonaniu pivota w stronę pierwszej jednostki która wybrała ucieczkę przed szarżą.

Nie wiem czy udało mi się w miarę jasno nakreślić pytanie, proszę o odpowiedź.
Proszę o odpowiedź na punkt 5 ?
Oraz czy na pewno mierzy się maksymalny zasięg szarży w tej sytuacji aby określić do kogo można dojechać ? (bo trochę nie jest to zgodne z ogólnymi zasadami szarż że najpierw się deklaruję cel,reakacja wroaga a dopiero mierzenie i przesuwanie jednostki)

Dalamar
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Dalamar »

5. Po wykonaniu pivota, zanim ruszysz jednostke naprzod.

I tak, jest to troche inne bo to juz nie jest zwykla szarza a "enemy in the way" twoj oddzial pedzi za uciekajacym wrogiem a tu nagle niespodzianka, inny przeciwnik.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

mamy 4 jednostki. A1( :D ) i A2( :o ) oraz po stronie przeciwnej B1( :shock: ) i B2( 8) ).

:o :o :o :o :o ..............
......................................
.............................. :D ... :shock:
.............................. :D ... :shock:
........................<--.. :D ... :shock:
.............................. :D ... :shock:
.............................. :D ... :shock:
......................................
8) 8) 8) 8) 8)

i teraz tak. A2 i B2 stoja na przeciw siebie a po boku stoja A1 i B1.
nastepuje szarża B2 na A2 oraz B1 na A1. oddzialem A1 uciekamy od szarzy w kierunku jak pokazuje strzalka (miedzy oddzialy A i B 2) na taka odleglosc, ze przeciwnik nas nie dogania ale znajdujemy sie po srodku kolejnej szarzy. czy w tym momencie oddzial B2 zagania oddzial A1? czy moze A1 jeszcze raz ucieka od oddzialu B2?


--- edit ---
i jeszcze jedno.
jesli mam podstawki pod war-maszyny, na ktorych jednoczesnie znajduja sie obsluganci to jak rozlosowywane sa hity z templatek?
- czesciowo dotyka - ci obsluganci ktorych dostknie templatka dostaja hita na 4+ i dzialo na 4+ (jak nie pokryje calych)? czy moze jak czesciowo dotyka podstawki dziala (ale nie dotknie obslugantow) to i tak trzeba rzucic na 4+ za obsluge bo sa na tej samej podstawce.
- calosciowo zakrywa podstawke - losujemy co dostaje podwojonego hita? czy tam gdzie jest srodek to dostaje x2?

mam nadzieje, ze wiadomo o co chodzi ;)
jak by co to mowa o takich podstawkach: http://i813.photobucket.com/albums/zz54 ... C00933.jpg
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Przeniosę się tutaj :)

Czy z czaru Steed of Shadows można postacią z domku wyszarżować?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Z domku nie można szarżować.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Byro pisze:Z domku nie można szarżować.
:D:D:D:D:D:D
Wałowalim z Pasiakiem :D:D:D:D:D

Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Post autor: Bałagan »

Ważna jest kolejność
a) deklaracje szarż
b) decyzje o ucieczce lub przyjęciu szarży
c) rzuty na ucieczkę (2D6,3D6) i usunięcie dogonionych oddziałów
d) ruchy uciekających oddziałów, które nie zostały dogonione przez szarżujących
e) ruchy szarżujących (jeżeli jest na drodze szarży inna jednostka wroga A1, która ucieka to powinno się zadeklarować nową szarże, jednostka ta automatycznie ucieka od nowej szarży
Morsereg pisze:mamy 4 jednostki. A1( :D ) i A2( :o ) oraz po stronie przeciwnej B1( :shock: ) i B2( 8) ).

:o :o :o :o :o ..............
......................................
.............................. :D ... :shock:
.............................. :D ... :shock:
........................<--.. :D ... :shock:
.............................. :D ... :shock:
.............................. :D ... :shock:
......................................
8) 8) 8) 8) 8)

i teraz tak. A2 i B2 stoja na przeciw siebie a po boku stoja A1 i B1.
nastepuje szarża B2 na A2 oraz B1 na A1. oddzialem A1 uciekamy od szarzy w kierunku jak pokazuje strzalka (miedzy oddzialy A i B 2) na taka odleglosc, ze przeciwnik nas nie dogania ale znajdujemy sie po srodku kolejnej szarzy. czy w tym momencie oddzial B2 zagania oddzial A1? czy moze A1 jeszcze raz ucieka od oddzialu B2?



--- edit ---
i jeszcze jedno.
jesli mam podstawki pod war-maszyny, na ktorych jednoczesnie znajduja sie obsluganci to jak rozlosowywane sa hity z templatek?
- czesciowo dotyka - ci obsluganci ktorych dostknie templatka dostaja hita na 4+ i dzialo na 4+ (jak nie pokryje calych)? czy moze jak czesciowo dotyka podstawki dziala (ale nie dotknie obslugantow) to i tak trzeba rzucic na 4+ za obsluge bo sa na tej samej podstawce.
- calosciowo zakrywa podstawke - losujemy co dostaje podwojonego hita? czy tam gdzie jest srodek to dostaje x2?

mam nadzieje, ze wiadomo o co chodzi ;)
jak by co to mowa o takich podstawkach: http://i813.photobucket.com/albums/zz54 ... C00933.jpg

maup69
Warzywo
Posty: 13

Post autor: maup69 »

Witam,
Jestem początkującym graczem i nie znam jeszcze całego forum ani tez wszystkich zasad wiec pytanie zadam tu, a najwyżej ktoś przeżuci.

Grałem z kumplem, ja DE on DoCh, była moja tura, szarża smoka w plagubearersów z heraldem nurgla, zabiłem heralda i pare plgb, dostałem rane w smoka,generalnie przegrałem close combat, i oblałem test, uciekłem na 13, on gonił wyrzucił 7 więc nie doszedł. I to był już koneic mojej tury.

Teraz pytanie, ja nie zbieram się w turze przeciwnika (tak czy nie?), koleś ma 6 cali ode mnie, czy może zadeklarować we mnie szarże i jeśli tak to jak ją rozstrzygamy, i co się wtedy dzieje.

Dzięki z odp.
Armia zapałek powróci!!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

nie zbierasz się w turze przeciwnika. jeśli on deklaruje szarżę na Twoją uciekającą jednostkę, uciekasz dalej (z tego co pamiętam tylko raz można tak uciekać, jeśli w wyniku jakiś akcji oddział będzie zmuszony do ponownej ucieczki, automatycznie ginie ten oddział)

Moje pytanie i taka sytuacja:
.............. :P
8) 8) 8) 8)
8) 8) 8) 8)
8) 8) 8) 8)
8) 8) 8) 8)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

8) walczy z :P i :mrgreen: , :P styka się tylko z jednym modelem 8) i wypłaca kilka impaktów, które wchodzą. Czy w związku z tym :P wychodzi z walki, oraz czy jeśli zostanie rzucony challenge, a :P jest jedynym, który może przyjąć, musi/może przyjąć ten challenge?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

maup69
Warzywo
Posty: 13

Post autor: maup69 »

Afro pisze:nie zbierasz się w turze przeciwnika. jeśli on deklaruje szarżę na Twoją uciekającą jednostkę, uciekasz dalej (z tego co pamiętam tylko raz można tak uciekać, jeśli w wyniku jakiś akcji oddział będzie zmuszony do ponownej ucieczki, automatycznie ginie ten oddział)
ok, cztli ja uciekam na 3k6 a czy on wtedy rzuca swoje 2k6 i goni czy wykonuje ruch jak w szarży?
Armia zapałek powróci!!

Zablokowany