Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: SexRocket »

wydaje mi sie ze nie
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Zeppelin pisze:A kiedy 2 poganiacz nie będzie mógł już walczyć z :evil: to można go przełożyć tak oby się stykał z :mrgreen: ?
Nie bo wedle zasad musiał byś obrócic hydrę.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Witam

Mam pytanko co do ceny i Exekow

Ile można dać za 19 Egzekutorów w tym Baner+Czempion+Muzyk brak 8-9 mieczy ? :(

Pozdrawiam
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Ja dałbym 100-120 zł, zakładając, że znasz kogoś, kto odleje Ci miecze.

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

Czy mogę używać sztyletu hoteka z lancą na raz?

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Nie.

Po pierwsze lancy możesz użyć tylko na wierzchowcu no i po drugie 2x 1h broni można używać tylko na piechotę :) a po trzecie Lanca nie jest "bronią ręczną" nie zalicza się do tego czyli nie dostaniesz też bonusu do AS od przodu używając tarczy.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Jak z opłacalnością zakupu DE batalion bo skoro innych modeli się używa to czy wystawia się Korsarzy ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

poczekaj na 8 edycje to się zobaczy

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

Kopyt pisze:Jak z opłacalnością zakupu DE batalion bo skoro innych modeli się używa to czy wystawia się Korsarzy ?
szczerz ja wystawiam Korsarzy jako jednostka wsparcia więc według mnie opłaca się ich brać

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja tam lubię jednostkę korsarzy za klimat i modele :)
Najbardziej boli u nich S3. Choć można spróbować pójść na ciężką kawę przeciwnika z KB od kotła ;)

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

1. Tak jak już ktoś wcześniej słusznie wspomniał, poczekaj na 8 edycje bo wtedy korsarze mogą nagle stać się grywalni.
2. Jeśli kupujesz figury pod 7 edycję to jeśli grasz na turniejach i chcesz coś na nich wywalczyć to przynajmniej na początek jak jeszcze nie jesteś świetnym graczem masz wiele lepszych alternatyw. Oczywiście np. Jankiel grał i możliwe, że nadal gra korsarzami, ale żeby się co najmniej spłacali trzeba umiec nimi grać. Natomiast jeśli grasz z kumplami towarzysko lub liczy się dla ciebie przede wszystkim klimat armii/rozpiski wtedy korsarze są jak najbardziej opłacalni.

Dodatkowo zawsze może im dodać np. jakieś kaptury, skleić w wersji z kuszami i mieć fajnych i tanich shadów :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

kamelot co ty bredzisz korsarze to jeden z najbardziej pg oddzialow w obecnym podreczniku DE :lol2:
nie wyobrazam sobie swojej rozpy bez 14 z frenzy :D
oddzial smielo moze maszerowac do shootlinow przeciwnika, przy wsparciu kotla morduja kazdy inny oddzial piechoty a jak wsadzisz do nich jeszcze aska z d3A i manbane to i szarze nieduzej kawy z 1A mozesz przyjac na klate.
oddzial kosztuje co prawda 190 pkt a z askiem 166 wiecej ale na prawde warto zawsze sie splacaja ;]
No i ten ich malutki smaczek... lowcy niewolnikow czy jak to sie zwie, uwielbiam ta zasade :D
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Nie ma to jak oddział za 356p, który bez problemu zjada śmiecie po 50-100p...

A serio to korsarze to chyba najgorsza jednostka w booku.

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

może i najgorsza ale na pewno nie słaba ;)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Stan nie powiedział bym że korsarze to najgorsza jednostka, jest na pewno częściej na stołach widywana niż wiedzmy czy egzeki ( których poza mną wystawia pare osob ).
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

a pytanie ktoś w ogóle wystawia wiedzmy czy nie ???

a jeżeli chodzi o korsarzy to są w każdej mojej rozpie bardzo się przydają np. przeciwko Krasią .... a po za tym to bardzo Klimatyczny odział ...... i całkowicie pasujący do gry .....

Awatar użytkownika
Kondi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Kondi »

ja czasami 5 czyhającą przy 15 BG :) nieraz przy wampirkach ich ataki decydują czy cały klocek się sypie :D

A tak jak ktoś je zlekceważy to z kociąkieł mogą nawet zakosić Rycerzy Chaosu :)
Obrazek
Dark Elf Army of Druchii:
Win/Draw/Lose (04.01.2010-xxx)
18/1/4

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

bo ostatnio zastanawiałem się nad kupnem albo 10 Wiedźm albo 10 EX

i nie wiem co jest bardzie opłacalne ........ ale ostatnio wypróbowałem ex na Wampirki i powiem że ładnie się sprawdzili < bitwa na 700 p>

Awatar użytkownika
Kondi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Kondi »

to zależy też od całej rozpiski moim zdaniem ja gram defensem i ogólnie tylko raz ożywałem CoK i Hydry choć według wielu te 2 jednostki są "must have", moje doświadczenia ze specialami De są takie:

Shadów: Dobrze poprowadzeni są niekiedy lepsi niż BG
Black Guards: W moich rozterach jednostka "must have" :)
CoK: ich zasada głupoty nieźle dała mi się we znaki choć grałem nimi tylko 1 bitwe.
Wieźmy: W 7 bitwach 6 razy ubiły 5 krotność swoich punktów (ale ja używałem tylko 5 :P)
Exe: Dobre, ale jakoś wieźmy mnie bardziej przekonują jako 5 do pomocy.
Obrazek
Dark Elf Army of Druchii:
Win/Draw/Lose (04.01.2010-xxx)
18/1/4

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Co do wiedźm i Exeków - są do jednostki, które potrafią składać jedne armie, a przeciw drugim są free fragiem. Obydwóch np: przeciw WE wystawiać się nie da. Przeciwko bardziej walecznym armiom, które prawie z ogóle nie maja strzelania, dobrze poprowadzone mogą dać radę.
Korsarze - to jest już bardziej uniwersalna jednostka. Z frenzy dają radę. Aczkolwiek na nic ciężkiego ich wysyłać nie można, no chyb, że masz jakiś ładny klocek 20stu i lecisz z tym na konnice chaosu ze wsparciem z kotła ;)

Zablokowany