Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pan Dwarfer
Warzywo
Posty: 10
Kontakt:

Re: Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: Pan Dwarfer »

Witam
Mam pytanko. Zastanawiam się ostatnio nad kupieniem bestii ale mój kolega mi je odradza i radzi wziąć szczurki (bo też nawet mi się podobają). Pytam teraz tych doświadczonych graczy... czy faktycznie bestie teraz są tak słabe, że trzeba być tylko pro graczem żeby cokolwiek nimi zdziałać i wygrać czy jednak może bestie są nawet silne. Bo wiem, że szczurki to potęga, ale ta potęga kosztuje kupę kasy oraz cienko widzę siebie malującego 200 modeli szczurków aby zagrać na 2000pkt.
Z góry dziękuje za porady :)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

powiem tak .... wybierz armię taką żeby ją kochać i patrz głównie pod kątem modeli i klimatu - o ile chcesz ją sam malować itd to przyda ci się motywacja i potem na półce będzie armia która Ci się podoba a nie jakiś 'obecnie mocny standard' więc jeśli podobają Ci się szczury (odwieczna batllowa potęga która nieco przygasła w 7ed ale dalej na niektóre armie jest przepotężna i do tego taktyczna i losowa) i beastmeny (odwieczny chłopak do bicia, z zajebistym fluffem i nie za silnym [lekko mówiąc] kodeksie która jest bardzo taktyczna i losowa) to bezpieczniej byłoby wybrać szczury łącząc tym samym klimat z siłą ale jako kejośnik polecam Ci cięższą drogę bestii ; ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Do Kóz Chaosu trzeba mieć serce, żeby grać tą armią trzeba ją pokochać bez tego ani rusz :twisted: Armia jest słaba i zawsze taka była, gra sie nią dla przyjemności a nie dla wyników. Jak nie masz presji na wygrywanie i wiesz że będziesz sie dobrze bawił za każdym razem pomimo cieżkich porażek to Bestie są dla ciebie a jeśli frustruje cie przegrana to jednak weź skaveny.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ja nie lubie okreslania kozy i żałuje że GW jest na tyle skąpe że nie zrobi więcej rodzaji główek /rączek/mutacjii

przecież powiadają że w starym świecie nie ma dwóch takich samych zwierzoludzi : ] a tutaj mamy mnóstwo goatsów niczym na poziomach 5-8 w diablo 1 : / staram się zmieniać główki jak mogę żeby nadać unikatowość większą ale poza pieskami z różnych ed i 5ed spawnem/ jakimś pełnym hełmem nie ma zbyt dużego pola do manewru
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Goats'y i inne bydło żyjące w licznych stadach, w pół-ludzkiej postaci dawno zjadło zwierzoludzi pochodzących od zwierza żyjącego w mniejszych grupach lub samotnie. Taką mam teorię na przeważającą liczbę koziogłowych.

Może szczury to najliczniejsza modelowo armia, ale Beastmeni wcale w tym nie ustępują. Przynajmniej z założenia. Też mają sporo tanich jednostek i malowania może się sporo zrobić, patrząc na nadchodzącą 8 edycję.

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Popieram przedmowcow , trzeba grac tym co nam pasuje pod wzgledem figurek i fluffu , pozatym grajac tym co Ci sie podoba bedziesz drazyc w zasadach itp aby wydobyc maxa z armii ,a jak przyjemnie bedzie pokonac niby lepsza armie to juz nie wspomne :mrgreen:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Pan Dwarfer
Warzywo
Posty: 10
Kontakt:

Post autor: Pan Dwarfer »

Martwi mnie to i jednocześnie denerwuje, że autorzy tej wspaniałej gry nic nie robią z tak słabymi armiami. Stworzyli sobie Beastmenów i tyle... a nie pomyśleli o grywalności i sile. Przykre jest to, że słyszę od razu założenia typu: "zbieraj bestie, ale nie licz na wygraną", "kozły są po to aby je malować, a nie grać nimi". Z góry już jest przesądzone, że nici z pięknych wygranych bitew.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

oj to nie do końca tak , da rade pocisnac beastami wszystkie armie : ] tylko niekoniecznie te na turniejach (typu master)
szczególnie jak trafisz na słabszego gracza
Obrazek
T

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Biorac pod uwage plotki z dzialu o 8edycji to bestie moga wymiatac jesli naprzyklad bedzie zapis ,ze osobniki majace silke 2x taka jak przeciwnika T uderzaja jak z killing blow , wtedy taka pumba w szarzy rozwala kazdego elfa ;) o minoskach GW + banner dajac +1S walace w kazda T4 jednostke w taki sposob nie wspomne , itd ...
Zreszta gra sie dla zabawy bo po to gry sa stworzone, chociaz moze jakbym byl mlodszy to jakies nagrody turniejowe typu bon na 50zl by mnie cieszyly :roll: :twisted:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Czy minosy schodzą z automatu z KB?
Chodzi o przypadek gdy mamy tylko AS, bez warda.

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Nie nie kolezko minoski tak latwo nie schodza ;] nie sa man sized etc. Chyba bretonce cos maja na wieksze KB ale nie pamietam dokladnie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Pare pytan...

1. Czy kiedy nasz Doombull jest w oddziale 3 minosow razem 4. To czy mozna zrobic look out sir! Czy nie? Poniewaz ciezko mi sie widzie maszerowac z 5-6 minotaurami i szkoda pts. Jesli nie mozna to totalna lipa bo wszystko zawsze strzeli i trafi :/

2. Na turniej Master. Czym mamy zastapic Gorgone zeby ja wystawic? Czy moze byc to zwykly Giant?
I Razorgor chariot czy moze byc to zwykly tuskagor chariot?

3. Pytanie odnosnie Razorgor chariot i tuskagor chariot. Czy primal fury dziala takze na razorki i tuskagory w chariotach?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

minosso pisze:Pare pytan...

1. Czy kiedy nasz Doombull jest w oddziale 3 minosow razem 4. To czy mozna zrobic look out sir! Czy nie? Poniewaz ciezko mi sie widzie maszerowac z 5-6 minotaurami i szkoda pts. Jesli nie mozna to totalna lipa bo wszystko zawsze strzeli i trafi :/

2. Na turniej Master. Czym mamy zastapic Gorgone zeby ja wystawic? Czy moze byc to zwykly Giant?
I Razorgor chariot czy moze byc to zwykly tuskagor chariot?

3. Pytanie odnosnie Razorgor chariot i tuskagor chariot. Czy primal fury dziala takze na razorki i tuskagory w chariotach?

Pozdrawiam

1. nie, trzeba niestety 5, ale nie wszystko w trafia w niego to nie LT, tylko strzały są rozlosowywane

2. trzeba mieć modele, czyli musisz coś skonwertować

3. tak przechodzi, to jest normalny hate a jak jeździec ma hate to wierzchowiec też

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

A ja mam pytanie , czy bestie na rydwanie sa traktowane jako mounted ? ;) Ciekawi mnie to odnosnie spear/gw :roll:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

masz +1S przy szarży a GW daje +1S non-stop :D więc lepiej dawać shielda ;)

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Ale wargorowi i beastlordowi nie możemy dać speara, tak? Chyba, że się mylę.
To raczej lepsza jednak ta GW niż zwykły HW z tarczą, jak się z tego rydwanu zj...e to chociaż 6S będzie miał.
A wogóle co to za wargor bez topora dwuręcznego? :wink:
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

zawistos
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zawistos »

Khumanor pisze:masz +1S przy szarży a GW daje +1S non-stop :D więc lepiej dawać shielda ;)
być moze jestem głupi ale GW daje chyba + 2S

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

na piechotę daje +2, ale na rydwanie/koniku/potworze już tylko +1
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

zawistos pisze:
Khumanor pisze:masz +1S przy szarży a GW daje +1S non-stop :D więc lepiej dawać shielda ;)
być moze jestem głupi ale GW daje chyba + 2S
kanister pisze:na piechotę daje +2, ale na rydwanie/koniku/potworze już tylko +1
to wcale nie oznacza że jesteś głupi tylko co najwyżej nierozważny w swoich wypowiedziach :wink:

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Dlatego wlasnie lepsza jest spearka w szarzy doda te +1S i nie bedzie miec strike last ;)
WFB playing since 1994

ODPOWIEDZ