8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: M.T. »

Rydwan to rydwan :)

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Miło, że jednak pomaszerują.
There will be a system wide errata to clear up issues for each army.
Czyli jednak będzie errata do armii. Sensowne, było nie było.

Koniec z guessingiem, jeśli nie będzie połączony ze zmianami w profilu cannonów/katapult może trochę zachwiać równowagą między maszynami. Tak więc liczę, że coś się w tym względzie zmieni.

A rydwan dość trudno zaliczyć do piechoty ;)

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

No czy ja wiem ... dostają +2 do siły z dwurakiem ;] no i wg plot piechota będzie obrywać obrażenia w lesie ... zupełnie jak rydwan :P .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Calmacil at Ulthuan.net forums posted that the 8th edition starter box will include plastic Swordmasters, Ellyrian Reavers, Lothern Seaguard and a Griffon.
He also said that there will be plastic White Lions and some other new releases which are not a part of the 8th ed starter box.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Ellyrianie dobrze speary/lotherni też SM są w porządku obecnie, ale dlaczego zostawili tych badziewnych łuczników :cry:

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

podziękowania za nowych WL należą się mnie
dlaczego? po prostu wiedziałem że jak tylko poświęcę dostatecznie dużo czasu i pieniędzy na robienie ich z rydwanów to akurat wtedy GW wypuści nowe modele...
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Ze wszystkich plot najbardziej interesująca dotyczy powrotu wojsk sprzymierzonych. Z jednej strony to przeraża, bo wiadomo jak wygląda w zastosowaniu turniejowym DoW w obecnych realiach, a przeraża dodatkowo z perspektywy dostępu jednej armii do połowy pozostałych AB. Z drugiej strony plotka ta wydaje mi się bardzo prawdopodobna, bo chyba ze wszystkich nowych zasad jest największym boostem finansowym dla GW, zaraz przy zwiększeniu formatu na 3000 punktów i postawienie ciężkości na corowe masowe (piechotne) jednostki. Można sobie teraz wyobrazić ilość kombinacji z kontyngentami sojuszniczymi. każdy kto do tej pory zbierał 1-2 armie skusi się na zakup jakiś jednostek sojuszniczych. Ponieważ kombinacji jest od pyty mogą wyjść dość duże różnorodne zakupy, a kiedy już kupi się jakiś solidny kontyngent sojuszniczy to automatycznie ten kontyngent siłą rzeczy ma spore szanse przerodzić się w zalążek nowej armii.

Ze wszystkich plot tych kontyngentów mimo wszystko najbardziej się obawiam, bo ciężko przewidzieć jaki to będzie miało wpływ na tworzenie rozpisek i sam system.

Jeśli plota się sprawdzi ciekaw jestem czy na starcie w po 2 miesiącach gry do zasad limited nie dojdzie zakaz używania wojsk sprzymierzonych ;P. Przynajmniej jest banalny sposób naprawienia tego stanu rzeczy jeśli jednostki sojusznicze wprowadzą do systemu sajgon i zamęt - jedynie krótkie zdanie w zasadach limited ;P

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

nowy system-nowe mozliwosci= nowe przegiecia wg nowych standardow.

ten efekt powtarza sie w kazdej edycji.

z tymi sojusznikami-> jak ktos ma dobre jednostki we wlasnej armii to pogra tym co ma. jak metagame bedzie nie sprzyjajacy to trzeba bedzie pokusic sie o sojusznikow.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

a ja mam takie pytanko czy coś już wiadomo na temat maszerowania ciężkej kawalerii????
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

spieszno Ci do tych Black guardów walących z dwóch szeregów czy do whitelionsów ? : ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

nie spieszno mi po maszyny krasnoludzkie i po rzeź :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

JarekK pisze:nie spieszno mi po maszyny krasnoludzkie i po rzeź :D
Przy braku zgadywania zasięgów napewno zmienią staty katapy i innych machin tego typu, więc nie ma co się jarać. :wink: Ciekawi mnie tylko sposób strzelania z działa. Czy będzie coś w rodzaju, kulka spada tam, gdzie chcemy, a potem....rzucasz kostką rozrzutu, bo kulka była podkręcona? :wink: To mogłoby być zabawne. :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Mina przeciwnika, któremu trafiałem centralnie czarodziejkę na 52 cale z katapy była bezcenna, a teraz co będzie? Gdzie zabawa?
Pozatym "zrównanie maszyn" to bzdura - bolec nie jest tak destruktywny jak katapa (dobrze wycelowana) dlatego kosztuje odpowiednio mniej, korzysta się z BSa, nie ma Misfire itd.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

nie chce mi się przekopywać przez tony tekstu w tym temacie :oops: są już jakieś potwierdzone informacje odnośnie 8ed, czy nadal to wszystko to spekulacje?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No raczej prawda jakaś w tym jest, chociażby dla tego, że mamy już datę wydania 8 ed.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

dokładnie chodziło mi o zmiany zasad, o których tu piszecie, czytam niektóre wynalazki, to aż nie chce się wierzyć ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

gorąca dyskusja na temat usunięcia guessowania trwa, a przy plotce na warseerze stoi jak byk: "...Take with a big pinch of salt at this stage." Czyli jest to prawdopodobnie jedynie rozważane przez autorów zasad. Ja mam pytanie odnośnie plotek ogólnie - zauwazyłem, że na warseerze ich źródłem jest głównie Avian - czy ktoś wie kto to jest?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

To nie dobrze, że oni się jeszcze kłócą odnośnie zasad zamiast już testować gotową edycję...
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Korhil pisze:na warseerze ich źródłem jest głównie Avian - czy ktoś wie kto to jest?
Person in the know :wink:
Jego ploty sprawdzają się w około 90%.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Jab pisze:To nie dobrze, że oni się jeszcze kłócą odnośnie zasad zamiast już testować gotową edycję...
Patrząc na ich produkty odnoszę wrażenie, że oni (GW) nigdy niczego nie testują. Szkoda, że nie mają takiego podejścia do nas jak goście od Warmachiny. Ci dali graczom miesiąc na testy i przysyłanie sugestii, a GW? Da nam bubla i jeszcze zrobi zdziwione oczka jak powiemy, że coś jest nie tak.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

ODPOWIEDZ