Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Solider »

Delight pisze:Co do beastmanów- uważam ich za miękkie kozy które mają ohydne modele :D
Nie ma jak porządny Chaos Armor :)
Dokładnie :wink: My mortale jesteśmy bliżej bogów chaosu, przy nas nawet demony wysiadają. :twisted:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Przynajmniej mamy Marki.
Kozy ich nie mają :wink:

Awatar użytkownika
Pan Dwarfer
Warzywo
Posty: 10
Kontakt:

Post autor: Pan Dwarfer »

hmmm... rozumiem, że uwielbiacie swoje pancerniki :) ale chcę wiedzieć jak to jest naprawdę. Bo słyszałem, że wygrać bestiami bitwę to jak wygrać w totka :D zaś o chaosie słyszałem, że są mocni ale strasznie nudni i taktyka zawsze jest taka sama czyli "waaarghhh do przodu ścierwa, powybijać wszystek"

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

"Mocni" to w 7ed. jakiś ponury żart... Mocne to są Lizaki... My jesteśmy śliczni i klimatyczni jak Sigwald !

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

albo jakiś Nurglowy Deamon Prince :lol2:
Pan Dwarfer pisze:hmmm... rozumiem, że uwielbiacie swoje pancerniki :) ale chcę wiedzieć jak to jest naprawdę. ....... zaś o chaosie słyszałem, że są mocni ale strasznie nudni i taktyka zawsze jest taka sama czyli "waaarghhh do przodu ścierwa, powybijać wszystek"
WoCh nie jest mocny i jeszcze długo nie będzie, mamy szansę jeżeli potwierdzą się ploty o 8ed. Obiegowa opinia, że jest nudny wynika z tego, że większość z nas używa zazwyczaj kawalerii w ilości 2-3x 5 zasłanianej przez stado psów i trzy szwadrony konnych maruderów. Całość uzupełniają magowie, którym przewodzi lord mag Tęczy, do tego BSB lub nie i masz obecny obraz Chaosu. :( Mało kto gra na innych jednostkach, bo są słabsze od kawy, a cena takich trolli, ogrów chaosu jest zazwyczaj porównywalna z oddziałem jazdy, więc wybór jest raczej prosty.

Ale tak jak pisał Grolshek, WoCh trzyma klimat i ma najpiękniejsze figurki. Dla WoChu porzuciłem Wampiry, z którymi "romansowałem" przez pewien czas. :mrgreen:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

ostatnio stwierdziłem że o wiele bardziej opłacalne jest wystawianie 2x kawa 1x Dragon Ogry niż 3x kawa innych możliwości nie rozkminiałem i rozkminiać nie zamierzam mimo że po prostu ogry chaosu mają cudowne figurki <3 ale o ile dało się na minoskach kiedyś grać to na tym już ciężej;)
Podpis usunięty - nieregulaminowy. Administracja

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Mi dogry jakoś się nie sprawdzają. Raz stardragon wbił się w oddział nurglowej kawy, która cudem ustała, a dogry oblały strach w momencie kiedy miały szarżować na bok smoka i tak to trwało dwie tury. :evil: Kilka razy też oblały strach gdy miały czołg na widelcu. :evil: Szkoda, że nie mogą być markowane.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Czy ktoś próbował grać na zestawie:
Chaos Lord + Hellfire Sword+Ench.shield +necrotic phylactery ? + /- word of agony

Mocno przeszkadza 5S? jak to wygląda w kontakcie z jakimis bloodthristerami czy innym 6T monsterem ?

czy lepiej darować sobie hellfire i brać Axe?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Tak, ta siła 5 nieco boli, ale multipikacja powinna to wynagrodzić. Taki właśnie konfig ( na steedzie slannesha ) chciałbym wypróbować w przyszłości na szczurach. To tak apropo moich niezbyt przyjemnych doświadczeń z a-bombą :P ( odbiła w 2 rundy 5 khornitów i exalta na dysku ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Chaos Lord + Hellfire Sword+Ench.shield +necrotic phylactery ? + /- word of agony
Nieco inaczej składam Lorda.
Dysk+Shield+Third Eye+HS+Word. Druga opcja(moja ulubiona, nota bene)-Dysk,Shield,Collar,MoT,Daemonsword. Tego próbowałem i jest niezły.

Awatar użytkownika
Vehemens
Pseudoklimaciarz
Posty: 27
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Vehemens »

Mam 2 pytania:
1. Jak walczy helka ? chodzi mi o to czy walczy jak np hydra ze poganiacze sie chowają czy coś w ten deseń
2. Robił ktoś z was odlewy figurek :D ? Jeśli tak to może się podzieli takową wiedzą ( podpatrzyłem ten pomysł na stronce pewnej stąd moje zainteresowanie ) :twisted: ?
"Żaden plan bitwy nie przetrwa kontaktu z wrogiem, plan operacji wygląda świetnie do pierwszego kontaktu z nieprzyjacielem"

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Vehemens pisze:Mam 2 pytania:
1. Jak walczy helka ? chodzi mi o to czy walczy jak np hydra ze poganiacze sie chowają czy coś w ten deseń
2. Robił ktoś z was odlewy figurek :D ? Jeśli tak to może się podzieli takową wiedzą ( podpatrzyłem ten pomysł na stronce pewnej stąd moje zainteresowanie ) :twisted: ?
1. walczy na zasadach monster and handlers bez zasad specjalnych takich modeli jak wspomniana hydra.
2.nie.
Varinastari pisze: Nieco inaczej składam Lorda.
Dysk+Shield+Third Eye+HS+Word. Druga opcja(moja ulubiona, nota bene)-Dysk,Shield,Collar,MoT,Daemonsword. Tego próbowałem i jest niezły.
Panowie - nie doprecyzowałem. Lord ma latać na smoku :)

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

no bo lorda na smoku to deamonsword raczej kroi;)
ja zawsze grałem tęcza chaos runesword + collar of khorne+ enchanted shield+ przerzucaczka +word of agony:D
Podpis usunięty - nieregulaminowy. Administracja

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ulubiony i uniwersalny ziomek na smoku jakim grałem ma :

eatherblabe, collar of khorne, ench shield, word of agony, mark of khorne

frenzy daje duże możliwości... polecisz gdzieś i potem wykładasz 20" gdzie by tu polecieć i wiesz że wpadniesz a nie czasem ten 1" i padzas gdzieś w czarną dziurę ;)

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Z doświadczenia wiem ze smok z frenzy to baaaaaaaardzo zły pomysł.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

jak latasz na obrzeżach to tak łatwo go wyrolować ale jak latasz na środku stołu to ma się duże pole do popisu a tak samo cię widać jak latasz na dokach

Awatar użytkownika
Anzalf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152
Lokalizacja: EŁK, mazury, cud natury!

Post autor: Anzalf »

Czy rydwan chaosu jest godny tego aby wydać na niego te 9 dych i na tyle dobry żeby rzeczywiście robił sieczke z wroga?
BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!
SKULLS FOR THE SKULL THRONE!!
MILK FOR MY KHORNE FLAKES!!

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

raczej nie, chociaż ja go lubię. Lepiej kup rycerzy lub DO.
Jest moc :D

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Eniripsa pisze:Czy rydwan chaosu jest godny tego aby wydać na niego te 9 dych i na tyle dobry żeby rzeczywiście robił sieczke z wroga?
Ja mam w rospie dwie sztuki, a do tego najtów i dragony... Najfajniej jest jak uciekają przez swoje oddziały... No ale ja już wyleczony jestem z postawy "biorę tylko to co masakruje"...

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Poczekaj do 8 edycji z kupnem rydwanu, bo może się okazać, że S7 nie będzie warzywić chariota na "dzień dobry" i stanie się bardziej opłacalny :wink:
Swojego czasu grałem na dwóch rydwanach, impacty są bezcenne przeciwko ASF :wink:
Lest we forget:
Obrazek

ODPOWIEDZ