Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Marbou
Warzywo
Posty: 10

Re: Szybkie pytania

Post autor: Marbou »

miałby ktoś tabelkę z odpowiednikami kolorów GW u innych firm /?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Marbou pisze:miałby ktoś tabelkę z odpowiednikami kolorów GW u innych firm /?
http://colors.silicon-dragons.com/full_line.php
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

podbijam.. jak 2 posty wyżej...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Malowanie zależy tylko od twojej wizji. Sam malowałem wraty z "normalnymi" kosami i płaszczami i wyglądały b.dobrze. Z tym że musisz pamiętać żeby te figsy odróżniały się od reszty armii (nie myliły się np. z gwardią), dobrze żeby eteryczność samych postaci byla dobrze widoczna.

Edit: Obrazek
foteczka :) . Sam oceń czy nie eteryczne bronie pasują.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Oczywiście, że pasują. Goście z Eavy wiedzą jak malować i dobrze im to wychodzi. Znając siebie po prostu lubię kombinować i spróbuję skrobnąć wg. mojej wizji ;)

BTW. Oryginalne wraighty ;)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Ja wrajty zrobiłam tak o, ale planuję je jeszcze raz przemalować (nowego pomysłu nie zdradzę :) ):
Obrazek
No i jeszcze jedne moje eteryki tak btw. żeby pokazać, że wcale nie muszą być niebieskie :) (do każdych spokojnie pasowałyby 'zwykłe' bronie):
Obrazek
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

eteryki już widziałem i pogratuluję osobiście ;)
swoją drogą mojego pomysłu na wrighty też nie zdradzę ;P ... część to kwestia broni... ale druga kwestia dobór barw :)

EDIT: już nie wspominając z czego je zrobiłem... :roll:
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

witam własnie palnuje zakup 9 farbek i podam Kolory i prosił bym o doradzenie jakiej firmy dany kolor zamówić
1. ??
2. Niebieski Lodowy
3. Fiolet
4. Biel
5.Czerń
6.Coś na skórę
7. Tusz ??(fiolet)
8. Tusz ??(niebieski)
9. Tusz ??
Chce pomalować De na jakos standardowo ewentualnie niebieskie krawędzie zbroi

Posiadam inne kolory tzn metaliki brązy szare
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Citadel nie są takie złe, jak niektórzy mówią. Tu masz paletę: http://c2.api.ning.com/files/ohPV2cAvFa ... rChart.jpg

Jednak zamiast Elf Flesh polecałabym Dwarf Flesh na skórę. Imho ładniejszy odcień. No i szkoda, że kolejna osoba chce malować DE na fiolet :< Strasznie nad tym ubolewam.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

tzn ja nie chce chce albo czerwone obramowania albo niebieskie <względnie pomarańcz>a fiolet jest dla tego jak by coś nie wyszło

a masz jakieś ciekawe zestawienia barw na których można by się było wzorować dla tych de
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Sprawdź w kodeksie z VI ed. (tą ed, pamiętam doskonale ;) ), że we flafie było kilka różnych możliwości. Niektóre bardzo ciekawe. Tak jak Bem powiedziała - szkoda kolejnych DE na fiolet.... grałeś w Baldur's Gate 2?? Tam był Podmrok i fajna kolorystyka dla drowów... spróbuj może to jakoś przemycić...


Ja proponuję dwie - zawsze mi się marzyły:

1. Kiedyś był w starych farbkach taki kolor jak Scaly Green - czyli w dzisiejszych kolorach z palety którą Bem podrzuciła to będzie mniej więcej Snot Green pomalowany Thraka Green... mniej więcej.
Obrazek
oparcie o ten kolor pozwala osiągnąć fajny efekt mrocznego zielonego... enjoy ;)

2. Drugim moim pomysłem za czasów VI ed. była kombinacja kolorów - niebieskich... aż tak dobrz enie pamiętam wszystkich barw... ale fajny i bardzo zbliżony efekt na aktualny czas można osiągnąć przez podejście do ciemnego koloru przez "Regal Blue", oraz przechodząc po kolei warstwami w Hawk Turqoise. Naprawdę fajny efekt. W VI ed. zbierałem krasnale ale zaczynałem powoli zbierać umarlaków i właśnie w ten sposób zacząłem ich malować... efekt przy odrobinie wprawy zniewalający.

Taki moje dawne przemyślenia nt. malowania armii. Zrobisz jak będziesz uważał więc powodzenia.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Ja jak zacznę w końcu zbierać de, to mam zamiar kombinować z granatem i ziemnym zielonym. Zajebiste połączenie, jeśli się dobrze pomaluje ;)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Szaty szare zbroje niebiesko lodowe lub czerwono brązowe co o tym sadzicie ?
Obrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

"niebiesko-lodowe" potem snieg na podstawki i masz dobry klimat

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

+1
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Raptaparat pisze:"niebiesko-lodowe" potem snieg na podstawki i masz dobry klimat
I potem na turnieju nie zastanawiasz się, które figurki są Twoje, bo wszystkie są fioletowe i wyglądają tak samo.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Wiem ze tak malować nie będę ale na tym będę się wzorować http://coolminiornot.com/232733 z tym ze inne płaszcze możliwe ze zrobię i zastanawiam się nad takim Zestawem Farbek
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Chcesz kupić same farby foundation. Mają kilka zalet, ale ja ogólnie nie lubię nimi malować. Dobrze kryją i fajnie się robi drybrush, mają kolory bardziej pośrednie, ale przecież możesz takie uzyskać mieszając te ze 'zwykłych' farb citadel. No i są beznadziejne gdy chcesz nakładać bardziej rozwodnione warstwy. Mają swoje zady i walety, ale ja nie lubię ;)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Osobiście mogę polecić Fundation, jak dla mnie to są drugim (zaraz po washach) najlepszym produktem jaki wypuścił Citadel. Rewelacyjnie kryją.
Tylko że oprócz nich będziesz też musiał kupić zestaw zwykłych farbek i kilka washy, bo fundacyjne są z założenia kolorami bazowymi i (jak już napisała Bem) nie nadają się do wszystkiego. Poza tym mają mocno stonowane odcienie przez co nie wszystko nimi pomalowane będzie dobrze wyglądać.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Witam

1).
Mam pytanko jak otrzymać super ciemny czerwony, bardziej wpadający w czerń niż w czerwień, :D nawet nie wiem jak nazwać ten kolor eh...
Chyba coś jak bardzo ciemna wiśnia. :)

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale kupiłem swego czasu Scab Red i Blood Red czy nada się do tego ?

2).
Właśnie planuje zabrać się za malowanie Harpii DE z demonetek i nie wiem jak się zabrać za malowanie skóry :( chce otrzymać skórę mrocznych elfów,
ni to szarą ni to niebieską :) coś tam próbowałem ale wygląda to jak plastik nie pomalowany tylko washem niebieskim maźnięte :(
Może ktoś poradzi jakie kolory użyć i w jakich ~proporcjach ?

Wypiszę może jakiego koloru farbki posiadam aby było można coś z tego wybrać:
Snakebite Leather
Snot Green
Brazen Brass
Blood Red
Codex Grey
Bestial Brown
Elf Flesh
Scab Red
Boltgun Metal
Chainmail
Fortress Grey
Dark Angels Green
Bleached Bone
Liche Purple
Hawk Turquoise
Shining Gold
Desert Yellow
Skull White
Graveyard Earth
Scorched Brown
Chaos Black
Mithril Silver
Badab Black Washes

Wszystko w jednym pionie aby było bardziej przejrzysto.



Dziękuje
Daemons, X-Wing & Black Tea

ODPOWIEDZ