8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Varinastari »

Coś za coś. Breta to jedyna armia kawą stojąca. Reszta ma sporo piechoty, która średnio się sprzedaje. To, iż 8ma edycja będzie edycją piechoty, było do przewidzenia.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Varinastari pisze:Coś za coś. Breta to jedyna armia kawą stojąca. Reszta ma sporo piechoty, która średnio się sprzedaje. To, iż 8ma edycja będzie edycją piechoty, było do przewidzenia.
Ja już to wiem od paru miesięcy, wystarczyło przyjrzeć się tendencji wzrostu cen za coraz mniejszą liczbę piechoty. Jestem pewny, że ludzie w krajach zachodnich nie narzekają tak bardzo na koszty ze względu na kilkukrotnie wyższe zarobki.

PS. Muszą tylko zmodyfikować zasadę marszowania, żeby mi jakiś kretyński orzeł czy oddział 5 harpii nie blokował oddziału 10x droższego! :/
Największa maruda na Border Princes 8)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

@ Theudulf - mortary to nic, pomyśl co będzie robiła z wrogiem imperialna rakietnica ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

PS. Muszą tylko zmodyfikować zasadę marszowania, żeby mi jakiś kretyński orzeł czy oddział 5 harpii nie blokował oddziału 10x droższego! :/
+1.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Ja się jej tak bardzo nie boję, kumpel grał nią 2 razy i za każdym razem mu wybuchła :p - ale może dlatego że była nie pomalowana ;) ciekawe jak się będzie zachowywać w stosunku do malarza. Bo steam tank/kawaleria nieźle masakrują ;)

Ps. to ja jestem tym malarzem :).
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Flank/ Rear charges & Combat Resolution
• Units need to have at least 2 complete ranks in order to negate enemy flank/rear.

Fear and Terror
• When you charge a Fear or Terror causer you take the Fear/Terror test not before you charge, but at the start of the combat phase. - Avian

If you fail the Fear/Terror test you are reduced to WS1 & A1. Presumably mounts are reduced to WS1 & A1 as well.

Terror comes with a chance to run away.
nowe news 8)

P.S. Słusznie zwrócona uwaga przez Virgo to już było.............
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010, o 16:08 przez Wilqu, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Podane przeze mnie na poprzedniej stronie 8)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Z plot wynika, że bardzo mocno osłabiają armie fearujące jednocześnie zmniejszając losowość rozgrywki uwarunkowanej przegraną przez zablokowanie szarży z uwagi na strach, nie wspominając o wypadniecię przewagi i strachu i wynikającego z tego autobreaku. Jak dodać immune to panic od generała w 12 cali to psychologia na polu bitwy zostanie nieźle okrojona. To bardzo mocny boost dla ogrów, orków, imperium na piechocie i innych armii tego typu. Daje to niewielką nadzieję, że dzięki temu balans uzyska się między armiami dzięki zmianom zasad rulebookowych (oby).

Oddawanie z drugiego rzędu też okraja moc szarży - jako zwykle dewastującej siły nie pozwalającej przeciwnikowi się odgryźć.

Osobiście zawsze najbardziej w battlu lubiłem te bitwy, które były zmaganiem się kilku regimentów, z flankowanie i kont flankowaniem, w wielu rundowych zmaganiach, gdzie ostatecznie o zwycięstwie decydowała rezerwa czy nagłe przebicie się dzięki różnym zbiogom okoliczności. Zawsze taka bitwa była była najwyższą przyjemnością dla obu stron.

Jak 8 edycja by coś takiego zafundowało to byłoby naprawdę fajnie ;P

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Skirmishers
Skirmishers are now a fixed formation, with a 1 inch gap between each and every model. -Avian and Kah-thurak

X = Model
O = 1" Gap between

X O X O X O X O X
O O O O O O O O O
X O X O X O X O X

Still rank up in combat.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

no to może być problem ze schowaniem się w lasku :wink:

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Nie no jak te ploty ze skirmishującymi oddziałami wejdą w życie to WE dostana nieźle w dupe :/
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Nie płacz zanim nie zobaczysz zasad do nowego skirmisha . Wtedy dopiero dostaniesz pełne przyzwolenie ;].
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Wygląda na to, iż zamiłowanie 8mej edycji to "klockowisk" odbije się także na innych.
Nie jestem zdziwiony.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Ale jęczycie....
Pozwólcie że wam pomogę ^^

WE, które nie będą mogły się schować w lesie bo skirmish to też formacja <do tego jeszcze bardziej rozwiązła> #-o
A tak poza tym to spam GG <strzelanie z 2 rank> i EG <ze względu na stuborna>, wardancerzy raczej nie będą używani. Chyba że mała piąteczka używana jako nabijanie CR`a w pierwszej rundzie CC, aby zabić jak najwięcej przeciwników by staborna im zdjąć którego ewentualnie dostaną za większą ilość rang.

Nerf armii z fearem? Chyba boost! Mega wielki klocek ghuli + fear, którego jak nie zdajesz to masz mniej A i WS niż one... masakra, więc po co VC magia i mózg? Liczy się napór i kawałki mięsa! #-o

HE to tylko PG <ward 4+, fear, przerzuty ataków>, bo SM i WL przestaną być po prostu grywalni. Oczywiście SD nie będzie się pojawiał w 80% rozpiskach, tylko pójdą spać < czyli po pierwsze nagle HE zyskają nieco na klimacie :wink: a pojawiać się będą na 3k ptk, czyli w czasach wielkiej potrzeby > Myślę też, że charioty mogą się zacząć pojawiać, ale raczej nie będzie na nie miejsca z powodu tego, że teraz trzeba będzie inwestować w duże klocki piechoty. Tak poza tym to HE będą pewnie musiały grać zdecydowanie więcej na magii.

Krasnoludy... jeżeli zmienią jeszcze to że kładziesz template gdzie chcesz <nie musisz mieć LoSa> to będzie top armia, jednak jeżeli LoS zostanie to Krasie mogą mieć naprawdę ciężko < ponieważ będą musiały albo walić po screenujących śmieciach albo w LT a nie w soczyste punkciki nim dojdą do combatu> Oczywiście widzę te gromady IB z stabbornem! <teraz te pokurcze będą jeszcze bardziej denerwujące! :wink: >

WoCh - widzę totalną przebudowę tej armii. Widzę WoCh wielkim! Tony maruderów z flailami, heleny strzelające dzień i noc, widzę wojowników hałasu, którzy są w stanie przetrzymać dosłownie wszystko dzięki dzikiemu AS. Wysoka I uczyni np. wybrańców grywalnymi. < jako jedni z nie wielu mają 6 I > Mówię wam nie bójcie się :wink:

Na tym ucierpią najbardziej te armię, które mają mało I albo bazowały na "nieodpowiadaniu" przez wroga czyli tacy BG będą mieli naprawdę ciężko z 50 maruderami czy ghulami, którzy i tak odpowiedzą a kosztują tyle co nic.
W dodatku jeżeli piątka np. harpii nie będzie spowalniała drogich klocków to jedyne co im zostanie to odginanie szarż co na nowe realia może się okazać całkiem trudne < wyobraźcie sobie jak się odgina 100 szczurzych niewolników, którzy po prostu będą zahaczali o inne oddziały przez co nie będą w stanie fizycznie gonić takiego oddziału, wiem że 100 niewolników w 1 oddziale to głupota ale chodzi o to byście sobie wyobrazili rozmiary oddziałów z którymi przyjdzie się bić>
Uważam też że teraz kiedy static przybierze na wartości to demony i inne sypiące się armie mogą mieć większe problemy niż mają obecnie. Choć oczywiście DoCh mają swój sposób na to < chaos glory + BSB > ale 5+ ward`a to może być zdecydowanie za mało i takie demonki po prostu się ugną przed wybrańcami chaosu, którzy ich dosłownie zmasakrują...

Myślę że kontyngenty to będzie pierwsza rzecz, którą się zbannuje, ponieważ będzie burzyła balans. Jedyne co mnie trochę dziwi to to że wciąż wychodzą nowe plotki. Oczywiście może to być zaplanowana akcja marketingowa mająca na celu zwiększenie zainteresowania, albo wciąż dopisują zasady a taki avian pisze o tym co oni wymyślili. Do nowej edycji jest mało czasu, więc jeżeli nie zagrają tych 100 bitew < mam nadzieję że bez specjalnych bohaterów > to może się okazać, że BP będzie znacznie dłuższe niż poprzednie i znacznie bardziej ingerujące w zasady niż kiedykolwiek wcześniej...
Bądźmy dobrej myśli :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Jab pisze:
Nerf armii z fearem? Chyba boost! Mega wielki klocek ghuli + fear, którego jak nie zdajesz to masz mniej A i WS niż one... masakra, więc po co VC magia i mózg? Liczy się napór i kawałki mięsa! #-o
No łatwo powiedzieć nie zdałeś feara to może combat przegrasz ale z ld 9 prawie w kazdej armii nie wspomnie ze co 2 armia to immune to psychology albo imune na feara i niema autobrejka to fajny boost
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Z tym bym nie przesadzał. Teraz tak jest, nie wiadomo jak to będzie wyglądało po ukazaniu się PDFów i/lub RH.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Myślę że kontyngenty to będzie pierwsza rzecz, którą się zbannuje, ponieważ będzie burzyła balans.
DoCh/VC/DE zburzyli balans i jakoś ich nie "zbannowali" :wink:
Tak na poważnie, odpowiednio "stonowane" zasady kontyngentów mogą być lepszym sposobem na zbalansowanie armii niźli wszechobecne, archaiczne DoW. Gdyby ograniczone sojusznicze oddziały do sekcji "Core", wprowadziło limit pkt./%, jaki można na nie wydać i ograniczyło liczbę wystawianych tak oddziałów, mogło by to wnieść naprawdę wiele świeżości i dać szansę powalczyć armiom, której takowe nie miały w siódmej edycji. Precyzując.....powalczyć o dobry wynik oczywiście.
wybrańców grywalnymi. < jako jedni z nie wielu mają 6 I >
5 :wink:
Nerf armii z fearem? Chyba boost! Mega wielki klocek ghuli + fear, którego jak nie zdajesz to masz mniej A i WS niż one... masakra, więc po co VC magia i mózg? Liczy się napór i kawałki mięsa!
+1.
Krasnoludy... jeżeli zmienią jeszcze to że kładziesz template gdzie chcesz <nie musisz mieć LoSa> to będzie top armia, jednak jeżeli LoS zostanie to Krasie mogą mieć naprawdę ciężko < ponieważ będą musiały albo walić po screenujących śmieciach albo w LT a nie w soczyste punkciki nim dojdą do combatu> Oczywiście widzę te gromady IB z stabbornem! <teraz te pokurcze będą jeszcze bardziej denerwujące! :wink: >
Strzelanie bez LOS-a raczej odpada, gdyż wynika z nadinterpretacji jednej, wyjątkowo niejasnej plotki.
WoCh - widzę totalną przebudowę tej armii. Widzę WoCh wielkim! Tony maruderów z flailami, heleny strzelające dzień i noc, widzę wojowników hałasu, którzy są w stanie przetrzymać dosłownie wszystko dzięki dzikiemu AS.
W kwestii wojowników-będą nieźli z racji 5 I, nie "dobrego" AS :wink:
Na tym ucierpią najbardziej te armię, które mają mało I albo bazowały na "nieodpowiadaniu" przez wroga
+1. Biedne Trolle, 1I mają.
przez wroga czyli tacy BG będą mieli naprawdę ciężko z 50 maruderami czy ghulami, którzy i tak odpowiedzą a kosztują tyle co nic.
Bg i tak wytną ten oddział.
Choć oczywiście DoCh mają swój sposób na to < chaos glory + BSB > ale 5+ ward`a to może być zdecydowanie za mało i takie demonki po prostu się ugną przed wybrańcami chaosu, którzy ich dosłownie zmasakrują...
DoCh trzyma i raczej będzie trzymał się mocno. Jest to zbyt uniwersalna armia, by móc zdechnąć z 8mą edycją.
WE, które nie będą mogły się schować w lesie bo skirmish to też formacja
Heh, przy okazji nerfienia Shadów ucięli WE. Ojejku 8)

chaoswarrior
Plankton
Posty: 4

Post autor: chaoswarrior »

aha to świetnie że gw wymyśliło sobie że zamiast po 20,25 piechurów będzie trzeba wystawiać dwa razy więcej, wyobrazcie sobie ile trzeba będzie wydać na sporą armie. 2,3 razy więcej?

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Ale bedą 2/3 razy droższe. Po prostu zamiast 3 oddziałów po 15, będzie jeden po 45.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Tandor92 pisze:Ale bedą 2/3 razy droższe. Po prostu zamiast 3 oddziałów po 15, będzie jeden po 45.
To i tak jest tańsze, bo nie liczysz drugiego czempa/muzyka. Ale sam przyznaję, że t armia zyska na wyglądzie, bo sporo armii działa właśnie na kawalerii/strzelaniu (w tym roku widziałem u kumpla w imperium jeden raz piechotę wielkości 25 ludków). Ja osobiście mam nadzieję, że zablokują możliwość perfidnego odginania szarży oddziałem skirmisherów, którego za cholerę nie da się ominąć jak jest "dobrze" ustawiona. Po pierwsze to jest pefridne, po drugie zabija całkowicie klimat. Jak chcecie blokować/odginać szarżę to używajcie lekkiej kawalerii a nie K***A detachmentu w postaci 5-ciu łuczników za 40 punktów! :evil: :evil: :evil: :| :| :|
Nerf armii z fearem? Chyba boost! Mega wielki klocek ghuli + fear, którego jak nie zdajesz to masz mniej A i WS niż one... masakra, więc po co VC magia i mózg? Liczy się napór i kawałki mięsa! #-o
Generalnie takie coś też idzie załatwić, jeśli nie będzie OnF to przynajmniej w drugiej turze tak łatwo z bretońską kawalerią nie będzie, mam na myśli że ucieknę jak przerżnę o 1!
Największa maruda na Border Princes 8)

ODPOWIEDZ