Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Abukk
Plewa
Posty: 8

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Abukk »

- 6 Ogre Bulls,
- 4 Ogre Leadbelchers,
- 4 Ogre Ironguts,
- 24 Gnoblars

Wiem że to drogie hobby ale jak dam te 240zl to już na farby pędzel i inne akcesoria trochę poczekam.Chyba jednak kupie pierw bullsy i farby.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

na Sfanie jest promocja - kupisz batalion za 220 zł ;P

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Abukk dobrze że jesteś świadom trudności w prowadzeniu ogrów. Szykuj się na wstępie na nieliche otrzymywanie po tyłku. Jak brzuch Ci urośnie (czyli nabierzesz doświadczenia) będzie lepiej:)

Co do zakupów to zgodze się z przedmówcami - najlepszym wyborem na początek jest batalion są tam jednostki będące absolutnym musthave'em w praktycznie każdej rozpisce.
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Abukk
Plewa
Posty: 8

Post autor: Abukk »

skoro tak mówicie to uzbrajam się w cierpliwość kupuje batalion i uczesię grać (Czytaj : staral się dotrzymać do 3 tury (: ) a jakie farby polecacie na ogrze skóry i jakie mieszanki ?

Ps jest ktoś z Krakowa kto pomógl by mi bardziej ogarnąć zasady i tajniki gry ogrami? a imam nadzieje że mój mlody wiek (13 lat 6 miesięcy) nie przeszkodzi w kontaktach z innymi graczami. Przez reakcje namój wiek odpuścilem sobie Magica i warcrafta tcg

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

co do kolorów skóry to widziałem już fioletowe rózowe zielone szare żółte opalone brązowe i licho wie jakie jeszcze i wszystkie kolory im pasują o ile sa ładnie i starannie pomalowane

a co do wieku to o tym czy będziesz traktowany poważnie zależy od twojego zachowania przy stole

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

symek pisze:najlepiej na początek kupić batalion a nawet dwa - batalion ogrowy jest jednym z najbardziej opłacalnym bo można zrobić z niego nawet do 7 oddziałów
[...]

oraz 48 gnoblarów (z czego robisz oddziały w których masz 11 gnobów i filler za 9 sztuk czyli możesz zrobić tak 3 oddziały czyli 33 i zostaje ci 15 na traperów do przerobienia + wiele gnobów w wypraskach ogrówych co daje ci możliwość zrobienia z 2 oddziałów traperów jeszcze jak nie więcej)


mam nadzieje że pomogłem

co to jest filler?

ponadto kilka uwag: jeszcze na korzyść ogrów :)

w batalionie jest łączne 44 gnoblarów (w tym 20 z wyprasek ogrów). (więc batalion jest super opłacalny)

zakładając że ironom często wstawia się sztandar, warto zrobić jednego sztandarowego używając 5-tej głowy irona dostępnej w wyprasce. - wystarczy wtedy odrobina konwersji bulla i już ma dwuraka (dla posiadających 2 lewe ręce w kwestii modelowania: daj do prawej ręki miecz, weź 1 miecz luzem, przytnij odrobinę rękojeść, przyczep do miecza w prawej ręce ostrzem do dołu, oprzyj konstrukcję o podstawkę żeby się lepiej trzymało - i już dwurak rodem ze star treka gotowy albo green stufem zrób mu wielką maczugę - bo to paskudnie grać bullem mówiąc że to Iron.)


daje to 2x3 ironów w tym 1 sztandar, a do któregoś oddziału wejdzie bohater.

batalion:
1x3 bule
6 x iron (w tym 1 ze sztandarem)
3 x ledzi
bruiser (po konwersji z ogra - dla gier domowych wystarczy jak go wstawisz na wyższą podstawkę)
butcher (po konwersji z ogra - dla gier domowych przyklej mu 2 noże, weź dowolną inną figurkę (nawet gnoblara jak już nic nie masz), urwij mu głowę, zezwłok połóż obok nóg, głowę przytnij w połowie i wsadź butcherowi między zęby, zachlap krwią (czerwonym) - 3 min. roboty a grasz tym co masz)
44 gnoblary - z fillerami wg symka możesz zrobić 3 unity po 21 (36 zużywasz) i zostanie 8 na trapersów.

ewentualnie z 2 ironów możesz zrobić maneatersów.

Lepszego batalionu po prostu nie ma. I grasz wszystkim zarówno jak jest BP i w 8 edycji też się wszystko przyda.

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »


Abukk
Plewa
Posty: 8

Post autor: Abukk »

A co link do tematu ma wprowadzić bo nie za specjalnie lapie

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

_reszka pisze: co to jest filler?
odpowiedź na pytanie

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

witam gram w warhammera 2 lata skavenami tera chciałem Ogrami .I nie wiem co by należało (oprócz AB oczywiście ) zakupić
]arrrr

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Po pierwsze Batalion a najlepiej 2. W batalionie robisz 2xbutcherów z bulli z dodatkiem green stuffu. Dokupujesz tyranta lub jak jesteś mega oszczędny robisz z kolejnego bulla i masz zgrabną armijkę na małe punkty.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Po ostatnich grach troche mi się nameiszało i mam 2 pytania dla upewnienia się.
1. Jak rzucam panike i przeciwnik ją zdispeluje to druga wychodzi na 3+ czy na 6+?
2. Jeśli mam championa w ledach to powiedzmy ze w czasie strzału zwykły hipek rzucił missfire i 6 ran i wszystkie zraniły to ginie tylko on czy champion tez? I w drugą stronę jesli champion rzuci 6 ran(wszystkie zranią) to giną obaj czy tylko champion?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

1. Pierwszy ogr rzuca panikę 3+
drugi ogr rzuca panikę 6+
trzeci ogr.... 9+

2. Po równo się rozkłada tak jak w strzelaniu.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

1. w tej samej turze czarowania poziom trudności czaru podnosi się tylko po wejściu czaru(czyli jak rzucisz dobrze na 3+, a przeciwnik nie zdispeluje), jeśli jest inaczej za każdym razem rzucasz na 3+.

To co pisze Murmandamus tyczy się tylko tej sytuacji opisanej przeze mnie na początku.

2. rozkładasz po równo, ale i tak rany przechodzą...

Abukk
Plewa
Posty: 8

Post autor: Abukk »

ja to mam farta czekalem miesiac na paczke z AB przyszla otwieram a tam AB krasi :x :cry:

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Ja mam pytanko dotyczace Hellhearta. Załozmy ze Demon dostaje miscast i rzuca 1ke jedynym ,,magiem" oprócz niego sa horrory. i co teraz D3? standardowe D6 ?:D

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Horrorom nic się nie dzieje. To nie heros a oddział, a miscast tyczy się magów(herosów)- takie jest moje zdanie.

ZwiazekJaszczurczy
Plewa
Posty: 5

Post autor: ZwiazekJaszczurczy »

cześć,

Grałem w naprawdę dużo bitewniaków. Teraz chce zaczac z battlem[drugie podejscie po nietrafionym skull passie 4 lata temu - beznadziejne figurki i klimat]. Kolega ma nielegalny Kislev[caryca, husaria, strzelcy itd] na ponad 1k i on bedzie moim glownym przeciwnikiem. Z armii wfb podoba mi sie : beastmen[za tani punktowo], lizardmen, ogre kingdoms. Podoba mi sie tez chaos, ale mialem go juz w wh40k i byl nudny.

Jak przedstawia sie ogrowy batalion ? Wzystko jest w miare grywalne (tzn. wiem, ze ogry sa ogolnie slabe ) ?
I najwazniejsze ile wycisnie sie z niego punktow ? Kluczowe sa....koszta. Moglbym sobie pozwolic na batalion i jakis (pojedynczy) command .

PS oooo Elijak Cosrick czy Cormick w awatarze powyzej ? :D Osobiscie wole Cosrick [mam seta Dark Eden].

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Ogrowy batalion jest bardzo dobry, wszystko grywalne, i za małą kasę- chyba najlepszy zestaw do WFB. Przerabiając plastikowych ogrów na herosów można mieć sporo pkt. więcej niż w przypadku innych batalionów, jakieś 1k. Do tego można kupić 2 box żelazobrzuchów, albo dołożyć i kupić 2 batalion. No i nie zapomnij odłożyć kasy na księgę armii, aby nie było potem głupich pytań, jak co działa, jest to oczywiste ale niektórzy oszczędzają na tym czego nie powinni i odkładają kupno booka na później.

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

No obrodziłonam w nowych graczy OK :D Na twoim miejscu poczekałbym jeszcze miesiąc, bo wychodzi nowa edycja i może ona nieco zmienić balans armii w WFB. Jeśli chodzi o ogry, to jest armia jak to twierdzą moi znajomi dla masochistów lub totalnych klimaciarzy, nie zaś dla PG. Faktem jest, że można dość tanim kosztem uzbierać sobie armie na duże punkty (3 bataliony greenstaff i lecimy), ale radze Ci się dobrze zastanowić nad jej zakupem, bo nie jest ona najłatwiejsza w prowadzeniu.

Zablokowany