Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ad.1: Blood red + chaos black. proste :) . Później spokojnie można rozjaśniać dodając blood red'a.

Ad.2: jeśli masz zamiar jednakowo pomalować skórę w całej armii to nie warto się bawić w mieszanie tylko zainwestować w kolor SHADOW GREY. Jeśli natomiast w ten sposób chcesz malować tylko garstkę harpii to może pożycz ten kolor od jakiegoś kolegi?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Scab Red w ogóle można gdzieś wykorzystać np. przy malowaniu Bood Angles,Blood Ravens ? lub jakimś cieniowaniu ?
Eh.. dziwny ten kolor ogolnie jest myślałem że to ciemniejsza wersja blood Red :( nie używałem go jeszcze może bym jeszcze sprzedał jak do niczego nie użyje :(

Co do Shadow Gray chyba nikt niema, przynajmniej wiem ze nie maja ci najbliżsi.

Może jakiś moj grey zmiesza się z Hawk Turquoise i cos podobnego wyjdzie... :|

Tak to jest jak sie kupuje farbę patrząc na głupie kolory na stronie sklepu wysyłkowego a jak przychodzi farba to rozczarownie :(


Dzięki
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Remx pisze:Scab Red w ogóle można gdzieś wykorzystać np. przy malowaniu Bood Angles,Blood Ravens ? lub jakimś cieniowaniu ?
Ja używam scab red przy niemal każdej figurce :D Zdecydowanie jedna z moich ulubionych farb. Zawsze gdy coś robię na czerwono najpierw idzie scab, a dopiero później mieszam go z blood red. Jednak wiadomo, że czerwony jest wtedy bardziej 'mhroczny'.

Jeśli chcesz uzyskać kolor wiśniowy, to polecam tę farbę jak najbardziej :)

Co do skóry to myślę tak, jak Arbiter - Shadow Grey. Robiłam nim skórę do wampira i wychodzi cacy kolor :) Zresztą warto kupić (kolejny z moich ulubionych :D ), bo świetnie nadaje się też do innych rzeczy, np. srebrny nmm.

Pozdrawiam :)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

w jakim stosunku powinno się rozcienczać farbę, zeby rozjasnic figurkę mokrym pędzlem? pytam, bo niestety nie mam w domu atramentu, a jakoś nie pamiętam jaka miał konsystencję,
poza tym, czy ta technika nadaje się do rozjaśniania małych i bardzo małych powierzchni (na przyklad twarze, albo jakieś małe płaszcze, buty czy spodnie)? bo gdy próbowałem taką jedną pomalowac to farba sciekała do wszelkich możliwych zagłebien, co uniemozliwiało pomalowanie samą podstawową warstwą a co dopiero rozjaśnianie,

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Jesli farba sciekla tzn, ze za duzo jej miales na pedzlu - to nie jest problem konsystencji.
Poza tym kazda technika nadaje sie do kazdego elementu na figurce ;)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Mogła też się rozpłynąć dlatego, że było za dużo wody. Jak ściekła, to musisz zrobić gęściejszą i już. Poza tym technika ta jest szczególnie użyteczna do malowania elementów takich jak płaszcze czy co tam jeszcze, bo pozwala na uzyskanie ekstremalnie łagodnych przejść.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

ok, myślałem nad tym i próbuje teraz znalezc odpowiednia konsystencje

dzięki

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 537

Post autor: Eriks281 »

z czego sie robi domki murki plotki itp :D??(styropian czy cóś? ale chyba nie) zeby to wygladalo ladnie i efektownie
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Możesz robić z:
balsy
styroduru
lepić z mas modelarskich
nawet z modeliny

Wszystko idzie kupić.

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Ja teraz robię sobie domek z tektury, raczej prosty i wygląda całkiem ładnie :)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 537

Post autor: Eriks281 »

roger that :!:
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Chce se zabrać za malowanie figurek na razie trenuje na innych metalach nie do gry i rożnymi pędzlami ale chce kupić coś żeby zacząć malować armie
Jakie rozmiary najlepiej i jaka firma nie maluje pro dopiero zaczynam
Obrazek

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 537

Post autor: Eriks281 »

jeszcze pytanie czy ten nóż jest dobry do balsy?
http://www.olfa.net.pl/olfa-ak3-noz-ak- ... 14444.html
no i jakiej grubości balsy się najczęściej używa ile mm?
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Z innej beczki: kończę malowanie (w zasadzie to skończyłem) globadierów, został mi tylko jeden kłopotliwy element: kule.
Zastanawiam się co zrobić żeby wyglądały jak szklane! Może pokryć je cienką warstwą warter efectu? ;) Problem w tym że nie nigdy z tego nie korzystałem i nie wiem nawet czy jest to sensowne! Druga rzecz która mi przyszła na myśl to błyszczący lakier bo reszta figurki jest w miarę matowa więc może by się to odróżniało! Zostają jeszcze techniki malowania... Jeśli ktoś ma jakiś pomysł albo wie jak, poproszę o odpowiedz.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Eriks281 pisze:jeszcze pytanie czy ten nóż jest dobry do balsy?
http://www.olfa.net.pl/olfa-ak3-noz-ak- ... 14444.html
no i jakiej grubości balsy się najczęściej używa ile mm?
Balsa jest bardzo mięciutka. Zwykłym nożem to tapet, nawet nie specjalnie ostrym bez problemu ją potniesz.
Kefas pisze:Z innej beczki: kończę malowanie (w zasadzie to skończyłem) globadierów, został mi tylko jeden kłopotliwy element: kule.
Zastanawiam się co zrobić żeby wyglądały jak szklane! Może pokryć je cienką warstwą warter efectu? ;) Problem w tym że nie nigdy z tego nie korzystałem i nie wiem nawet czy jest to sensowne! Druga rzecz która mi przyszła na myśl to błyszczący lakier bo reszta figurki jest w miarę matowa więc może by się to odróżniało! Zostają jeszcze techniki malowania... Jeśli ktoś ma jakiś pomysł albo wie jak, poproszę o odpowiedz.
Może spróbuj podmienić kulę na przeźroczystą(plastikowa lub szklana)?

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Kefas pisze:Z innej beczki: kończę malowanie (w zasadzie to skończyłem) globadierów, został mi tylko jeden kłopotliwy element: kule.
Zastanawiam się co zrobić żeby wyglądały jak szklane! Może pokryć je cienką warstwą warter efectu? ;) Problem w tym że nie nigdy z tego nie korzystałem i nie wiem nawet czy jest to sensowne! Druga rzecz która mi przyszła na myśl to błyszczący lakier bo reszta figurki jest w miarę matowa więc może by się to odróżniało! Zostają jeszcze techniki malowania... Jeśli ktoś ma jakiś pomysł albo wie jak, poproszę o odpowiedz.
Może spróbuj podmienić kulę na przeźroczystą(plastikowa lub szklana)?[/quote]


chyba żartujesz? teraz gdy wszystko jest pomalowane nie da rady poza tym normalnie też byłoby z tym w ch..... roboty...
ale tak czy siak dzięki za pomysł...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

najprościej maznąć błyszczącym lakierem.
ewentualnie zrobić "malarską imitację" szklanej kuli, czyli odpowiednie rozłożenie kolorów, światła i jakieś odblaski namalowane.
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Kopyt pisze:Chce se zabrać za malowanie figurek na razie trenuje na innych metalach nie do gry i rożnymi pędzlami ale chce kupić coś żeby zacząć malować armie
Jakie rozmiary najlepiej i jaka firma nie maluje pro dopiero zaczynam
Ja maluję takimi: 4 (raczej do bazy), 2, 0 i 000. Kupiłam w plastyku, firma kolibri, syntetyki, 000 naturalny. Spisują się świetnie.

Ogólnie panuje błędna opinia, że pędzle w naturalnego włosia są lepsze. Są droższe. Może są bardziej wytrzymałe, ale ja polecam syntetyki. Nie są drogie, a i na razie mi się nie zniszczyły. Wystarcz dbać i nie zostawiać w wodzie (zwłaszcza włosiem do dołu!).
Kefas pisze:Zastanawiam się co zrobić żeby wyglądały jak szklane!
Nie wiem, czy oglądasz galerię Ignis i Raksa, ale tam kilka razy Ignis zrobiła bliki (nawet ostatnio na harpiach), które sprawiają, że element wygląda trochę jak szklany, mimo, iż jej zamierzenia takie nie były :D Ogólnie technika podobna do nmm, tylko, że cała powierzchnia jest ciemna, a bliki bardzo ostre.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Kopyt pisze:Chce se zabrać za malowanie figurek na razie trenuje na innych metalach nie do gry i rożnymi pędzlami ale chce kupić coś żeby zacząć malować armie
Jakie rozmiary najlepiej i jaka firma nie maluje pro dopiero zaczynam
Tematy o pędzlach (opcja szukaj nie boli :wink: ):
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=9&t=726
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 4&start=20
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 11&start=0

Z czego polecam ci przeczytanie ostatniego (IMO najbardziej wartościowy).
W skrócie opinie z którymi się 100% zgadzam:
Fedek pisze:Oszczędzanie na pędzlach to dziadostwo. Malujemy armie za setki, czy tysiące złociszy, a na najważniejsze narzędzie dziadujecie 30 złotych. Nie trzeba kupować od razu wszystkich. Ja mam tylko 1 i 0, 0 używam tylko do freehandów, więc można go sobie też odpuścić.

Ja używałem kiedyś pędzla GW, ale zmiana na W&N to ja przesiadka z malucha do ferrari, skill wzrasta o 10% przez samo to
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Generalnie zgadzam się, że nie ma co dziadować na czymkolwiek, jeśli lubi się malować i chce się mieć naprawdę ładne figurki.
Sama mam w "kolekcji" sporo pędzli - i te z wyższej półki, i te z niższej.
Ale... śmieszne jest to, że czasem i te gorsze potrafią wykazać niesamowitą żywotność. Kilka razy zdarzyło mi się, że pędzelek za 2 złote trzymał się dłużej niż te za "trochę więcej".
A dbam o wszystkie tak samo ;)

ODPOWIEDZ