8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: theudulf »

A ja sie nie martwię i tak mam Kb na LTki, więc generalnie mam to gdzieś XD
Największa maruda na Border Princes 8)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Virgo czyli to potwierdzone ploty !! Szok poprostu...

Coż rozwiało się moje marzenie, aby ta edycja nie była edycją herohammera - ostatecznie mamy podział na 50% herosów jak w V edycji tylko z podziałem na herosów i lordów. :? Ale są jeszcze małe punkty - tam zostaje 25% na herosów zakładając, że lordów nadal nie będzie można wystawiać poniżej 2000 punktów ;P. Aczkolwiek może w Polsce przyjmie się organizowanie turniejów na 25% wszystkich herosów ;P

Rozumiem, że nadal standardem są starcia na 3000 punktów - bo nie zauważyłem tego w tych potwierdzonych plotach?

Z tym skirmishem to chyba nie do końca zrozumiałem. Znaczy skirmish będzie się wystawiać jak normalną rankową piechotę z tą różnicą która ma tyły i boki i nie widzi na 360 stopni za to będzie miała darmowe reformy i inne ulgi w ruchu i będzie mogła jednocześnie maszerować i strzelać. Jeśli dobrze zrozumiałem to skirmish będzie dokładnie odzwierciedleniem zasady fast cavalery tyle, że w stosunku do piechoty.
kubon pisze:też nie wiem gdzie sie podziała ta wasza ,,edycja klocków piechoty i dużej ilości wojsk"
Jak to gdzie?

1. Walka z dwóch rzędów żas kawaleria nadal z pierszego tylko - mało? ;P
2. Stubborn dla każdego jeśli ma się więcej rzędów i jednostka walczy z przodu (czyli rozumiem nie jest atakowana od boku lub tyłu) - przy braku fear and outnumber to chyba dość mocny boost. Wymusza też na graczach brania klocków z ilością rzedów większą niż 4. Zatem mogą się pojawić klocki 30-40 osobowe. Wciąż mało? ;P
3. Walka po inicjatywie i spadek znaczenia szarży - dla piechoty z wysoką inicjatywą i do tego odpowiednią siłą lub dużą masą ataków to coś naprawdę mocnego - wciąż mało?
4. Standardowy format od 3000 punktów = więcej wojsk + boost piechoty równą się jeszcze więcej wojsk - nadal mało?
5. Do tego zasady hordy, boost dla włóczni i inne mniejsze boosty piechoty - też mało? ;P
6. Utrudnienia obcinania marszu przez kurczaki i samotne skinki - mało? ;P

Dobrze, że pozbywam się WE ;P. Jak będę chciał zebrać jakąś armie to zainwestuję w tą która ma różnorodną piechotę i oczywiście ma jednostki łuczników oraz maszyny wojenne ;P. To podstawa do sukcesu obecnie ;P.

Swoją drogą zauwazyliście teraz jak potężny boost dostają Lotherni w HE? Wystawiasz klocek, który prawie cały strzela, ma bonus za rzędy, walki z 4 szeregów, przerzuca nietrafione ataki i może mieć zasadę parowania w razie czego ;P. Ciekawie też się zapowiadają klocki bretońskich łuczników. Za 6 punktów sztuka można sobie pozwolić na całkiem ciekawe oddziały ;P. Orkowscy i goblinscy łucznicy to też będzie bardzo ciekawa jednostka. Jeśli Heros lub generał w pobliżu będzie im dawał liderkę, która będzie się łączyć z ich stubbornem uzyskanym dzięki przewadze szeregów, to bedzie prawdziwa rzeźnia ;P. Tak się zastanawiam czy to nie będzie edycja stubbornowych klocków łuczników ;P.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Stubborn
If you are only engaged to the front and have more ranks than the opponent, you are Stubborn.
ciekawe na jakim skaveny będą LD to zdawać, bo raczej nie profilowy :wink:
Dobrze, że pozbywam się WE ;P
heh 8)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Kal_Torak pisze: Dobrze, że pozbywam się WE ;P. Jak będę chciał zebrać jakąś armie to zainwestuję w tą która ma różnorodną piechotę i oczywiście ma jednostki łuczników oraz maszyny wojenne ;P. To podstawa do sukcesu obecnie ;P.
""Niezłego"" kopa dostaną HE. Przerzuty trafienia z ASFem, GW, wysoka inicjatywa... Każdy oddział u HE jak napakowani BG od DE :lol2:

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

25% lord 25% hero.
Wystarczy ze połowa armi będzie w smokach i herosach ... :roll:
Wtedy te ,,boosty" to mały pikuś :lol2: Jeszcze impakty dla LT itd...
Jak dla mnie ta edycja troche smiechowo sie zapowiada :lol2:
Ta plota ze stutbornem o ile ma się więcej szeregów jest jak dla mnie w ogóle śmiechu warta :roll: Tak samo wycofanie autobrejka po FO. :roll:
Dobrze, że pozbywam się WE ;P
Pfff.... [-X
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Kurna, coś czuję, iż Bogowie Chaosu odeślą mnie do 40k w wakacje.

Tak na poważnie, Herosi 25% i Lordowie 25% to jakaś pierdolona paranoja.
Aż brak mi słów. Co jest? Blisterki kiepsko się sprzedają w UK?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Widocznie kapnęli się, że przy 25% na całości bohaterów nie sprzedadzą ani jednego smoka/greatera... :roll: :twisted:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

kubon pisze:Wystarczy ze połowa armi będzie w smokach i herosach ... Wtedy te ,,boosty" to mały pikuś Jeszcze impakty dla LT itd... Jak dla mnie ta edycja troche smiechowo sie zapowiada Ta plota ze stutbornem o ile ma się więcej szeregów jest jak dla mnie w ogóle śmiechu warta Tak samo wycofanie autobrejka po FO.
Sęk w tym, że układ herosów nie zmienia się zbytnio, ale rola piechoty napewno wzrasta. Z drugiej strony na 2000 punktów smoka będzie ci ciężko zmieścić - masz 500 punktów. To samo wielki Demon. Aby wystawiać takich lordów trzeba będzie grać na 2500-3000 punktów. Zatem w pewnym sensie smoki, wielkie demony i inni mega drodze herosi na pewne punkty zostali ograniczeni. A ploty ponoć potwierdzone ;P.

A co do WE - pewnie dostaną jakieś własne boosty skirmishowe. Drzewiec z crushem zyska na mocy. Waywatcherzy z marszu będą mogli strzelać, dzięki czemu ich KB wydłuży się o 10 cali czyli do 28 cali z podejściem ;P. No i spam łuczników będzie zdecydowanie większy. Dzięki strzelaniu z 2+ szeregów teraz armia hordowa WE nabierze jeszcze większej siły, bo bedzie masa miejsca na stole zwolnione przez długaśne linie łuczników. Ethernale też się ciekawsi robią. Zaś WE pozbywam się głównie, że przejadły mi się po kilkunastu latach grania - 8 edycja to taki pretekst ;P

bellman_eq
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: niemal Warszawa

Post autor: bellman_eq »

1. Walka z dwóch rzędów żas kawaleria nadal z pierszego tylko - mało? ;P
Nie sądzę, gdyż...:
Discarded:
[...]
Cavalry still only fight in 1 rank.

Apparently not true; however the mounts in the back rank may not fight.
A zatem jeźdźcy będą bili z więcej niż jednego szeregu, tylko wierzchowce nie będą mogły atakować z dalszych rzędów.

No cóż - zobaczymy jak będzie sobie radziła wyjątkowo przegięta imperialna piechota w tej edycji. :wink:
Ostatnio zmieniony 22 maja 2010, o 22:02 przez bellman_eq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

A co my się będziemy przejmować GW, zrobimy sobie znowu Bp, zmieni się że każda armia może wziąć hero do jakiegoś limitu punktów lub jednego (np. dla demonów, którzy full wypakowany kosztuje jakieś 700, co te 25% jest dopiero podupione) mega-pakera. Tyle naprawdę wystarczy. Większość się zastanowi czy lepiej brać lordna na koniku plus bsb i jakiś tam magus, czy lorda na smokozordzie i pozostali zostają w domu.

W Polsce mamy na tyle rozwiniętą strukturę wfb, że na takie coś na turniejach można z łatwością wprowadzić nie? a jak ktoś się nie zgadza to jego sprawa.
Największa maruda na Border Princes 8)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

A zatem jeźdźcy będą bili z więcej niż jednego szeregu, tylko wierzchowce nie będą mogły atakować z dalszych rzędów.
Akurat to mi się podoba. Klimatyczne 10tki najtów ładnie wyglądaja na stole :twisted:

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

azckolwiek jak mówił mi Rasti nie wyobrażm sobie zwiadowców w takiej formacji jak mówią :P
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

25% lord 25% heros

Już widzę Rozpiski HE na 1500 ptk. na dwóch sun dragonach. Jeden dragon mage a drugi to prince... a reszta to bolce i loterni :wink:

Co dwa smoki to nie jeden :twisted:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Kal_Torak pisze:
kubon pisze:też nie wiem gdzie sie podziała ta wasza ,,edycja klocków piechoty i dużej ilości wojsk"
Jak to gdzie?

1. Walka z dwóch rzędów żas kawaleria nadal z pierszego tylko - mało? ;P
2. Stubborn dla każdego jeśli ma się więcej rzędów i jednostka walczy z przodu (czyli rozumiem nie jest atakowana od boku lub tyłu) - przy braku fear and outnumber to chyba dość mocny boost. Wymusza też na graczach brania klocków z ilością rzedów większą niż 4. Zatem mogą się pojawić klocki 30-40 osobowe. Wciąż mało? ;P
3. Walka po inicjatywie i spadek znaczenia szarży - dla piechoty z wysoką inicjatywą i do tego odpowiednią siłą lub dużą masą ataków to coś naprawdę mocnego - wciąż mało?
4. Standardowy format od 3000 punktów = więcej wojsk + boost piechoty równą się jeszcze więcej wojsk - nadal mało?
5. Do tego zasady hordy, boost dla włóczni i inne mniejsze boosty piechoty - też mało? ;P
6. Utrudnienia obcinania marszu przez kurczaki i samotne skinki - mało? ;P
Malo. Przy prawdopodobnie zwiekszonym formacie (3k) bedziesz miał 1500 w herosach i 1500 w oddzialach, maszynach, śmieciach itp.. Ile z tego wystarczy na oddział piechoty? Mający nadal 4''M i losowy zasięg szarzy? A nawet jak wystawisz piechotę będziesz sie chwile cieszył stubbornem to sorry, ale 1500 pkt w herosach zje Ci taki oddział na surowo nożem i widelcem.
Połącz to z powyższym postem pt "co dwa smoki to nie jeden), włączenia breath weapona do fazy WW i masz odpowiedz jaki los będzie czekać tą "zboostowana piechote"... =D>
Upraszczając: niewielki (ostatecznie) boost dla piechoty absolutnie nie zrekompensuje zwiększenia limitu punktowego na herosów. Teraz herosi będa latać, rzezać, a reszta punktów będzie służyc do zdejmowania ewentualnego statica/odginania szarż. Na które wysokopunktowe klocki są cholernie wrażliwe.

Skonczy się na tym że w/w boost "piechoty" będzie dotyczyl tylko:

a) oddziałów do max ok 4-5 pkt/model - praktycznie tylko zombie ,slejvy. gobliny, MAA czy imperialna piechota (z czego wiekszość tych armii ma lepsze alternatywy utylizacji punktów) - nie bedzie szkoda 250 - 300 pkt za 60-modelowe chodzące "bagienko"
b) duzych oddziałów łuczników/kuszników (nuuuda)
c) oddziałów uniwersalnych (klepiących i strzelających) np kusznicy krasnoludzcy z dwurakami - gdzie stosowanie 30 chłopa w unicie nabierze jakiegoś sensu.

Fajną opcją sa scenariusze z objectivami. Nie moge się doczekać np objectiva dla krasnoludów "zdobądź corowym oddziałem krasnoludów ze sztandarem cel w deploymencie przeciwnika" :mrgreen:

Nadal czekam na booka ale 8 ed zdecydowanie mija się z moimi oczekiwaniami. Ciekawe czy polski battl wróci turniejowo do 6 ed... :mrgreen:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Nadal czekam na booka ale 8 ed zdecydowanie mija się z moimi oczekiwaniami. Ciekawe czy polski battl wróci turniejowo do 6 ed... :mrgreen:
A co za problem zostawić pozostałe plusy i udupić smokozordy w BP? To będzie o wiele szybsze i IMHO łatwiejsze niż wracanie do starej edycji.
Jab pisze:25% lord 25% heros

Już widzę Rozpiski HE na 1500 ptk. na dwóch sun dragonach. Jeden dragon mage a drugi to prince... a reszta to bolce i loterni :wink:
Chłopie naucz się liczyć. Skoro masz 25% na hero i 25% na lordów to jakim dziwnym trafem bierzesz na 1500 punktów herosów za 48%? Nigdzie nie jest napisane że poniżej 2k będziesz mógł te 25% lordowe w ogóle przeznaczyć, poza tym dwa takie potwory z herosami kosztują w sumie 730 punktów i są GOLI. Według twoich wziętych totalnie z dupy obliczeń możesz na nich przeznaczyć 750 punktów, wiec masz 20 punktów na dodatkowy ekwipunek. Lordem wyciągniesz za 15 punktów sva na 4+ i lance i masz 5 punktów na magiczne przedmioty!... pogratulować pomyślunku.

Po drugie jakbyś nie zauważył teraz będziesz miał 10" szarży plus max 12 z kostek. Więc będziesz musiał jakoś wyskoczyć oddziałom "przed ryj" że się tak wyrażę, a stone thrower już sobie z Tobą poradzi. Bez mierzenia jak wyjdzie direct hit możesz sobie ćwoka zdjąć. Cannony/bolce nawet zwykli kusznicy będą dla obu debili groźne.

Bez obrazy ale to co wy wymyślacie przechodzi ludzkie pojęcie... zakładanie z góry, ze można wziąć lorda na poniżej 2k jest idiotyczne! Krew mnie zalwea jak coś takiego czytam :evil: :? :| :roll: :roll: :roll:
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

theudulf pisze:zakładanie z góry, ze można wziąć lorda na poniżej 2k jest idiotyczne! Krew mnie zalwea jak coś takiego czytam :evil: :? :| :roll: :roll: :roll:
Ba, skoro mają podwyższyć standard do 3000, to może i lordowie będą mogli się pojawiać dopiero od tej bariery.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Ja w ogóle nie wiem skąd wam się wzięło że mają podwyższyc jakiś ,,standard" :roll: Na każdym turnieju jest inny próg pkt a to że na Masterach gra sie zwykle na 2250 to też w sumie wymysły polskich graczy i ogranizatorów :roll: Nie widziałem do tad zeby w rulebooku był jakiś zapis mówiący o jakich kolwiek standardach
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

kubon pisze:Ja w ogóle nie wiem skąd wam się wzięło że mają podwyższyc jakiś ,,standard" :roll: Na każdym turnieju jest inny próg pkt a to że na Masterach gra sie zwykle na 2250 to też w sumie wymysły polskich graczy i ogranizatorów :roll: Nie widziałem do tad zeby w rulebooku był jakiś zapis mówiący o jakich kolwiek standardach
Może standardem jest około 2k bo od tego progu można wziąć lorda? Zresztą z ciebie taki pro player, że faktycznie wszystko wiesz i wszystko kumasz na temat 8 ed. plot... :roll:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

New additions...
- breathe weapon once a game
- 2S mounted GW
- no +1 to hit large
- Your own models can count as cover (lol)
- wheel is free (makes it 10x easier)
- S10 large 5" templare on miscast (rofl)
- 10+ to cast most spells. so 3 dice. or level 4s can go for 2 dice.
the miscast one is only true for the worst roll on the table.

The sad thing is it appears OnG and HE are coming first
You mean OnG and TK.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

breathe weapon once a game
haha. :P
Uerph.

Zablokowany