8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Kotlet »

Morrok pisze:już same losowe szarże i walenie stricte wg inicjatywy spowoduje, ze granie turniejowe wymrze.

I lokalowe i masterowe ;/
blablablabla bla blaaa 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Fluffy pisze:Że się tak nieśmiało zapytam, wracamy do 6 ed?
Tzn 7 ed rulesy i 6 ed booki.
W zadnym wypadku. Zasady z siodmej edycji sa tak marne, ze az plakac sie chce. Zdecydowanie jak juz powrot do szostej to i z bookiem, ktory byl troche trudniejszy, ale zdecydowanie pierdyliard razy bardziej grywalny. Ja sie ciesze, ze siodma edycja sie konczy, rulebook doprowadzal mnie do szalu i zabijal calkowicie przyjemnosc z grania :|

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Kal_Torak pisze:
Virgo pisze:
It is probably better to think of it as an FAQ than an errata. One should only expect errata for things that patently don't work under the new system (ex: all references to Unit Strength, since that concept is dropped). Don't expect points to be altered or anything like that.
Nie zauważyłem tego ;P

Tak jak myślałem ten pdf nic nie wniesie nowego do armybooków. Zatem wracamy na stare śmieci ;P. Zapowiada się cudowny sajgon, przez który raczej nie wrócę do battla. Wiem powiecie, że za wcześnie na takie wnioski, ale wszak mówimy o genialnym wydawcy ;P

Powiem szczerze, że jedyną nadzieją na porządną grę jestesmy my sami, liga sędziowska i ci ludzie, którzy będą chcieli poświęcić czas i nerwy na uczynienie tego systemu grywalnym ;p. Innej możliwości nie widzę, chyba że ktoś ma jakąś inne rozwiązanie ;P. Ew. możemy się ograniczyć do klimatycznych bitew domowych, w których panuje powszechny zwyczaj tworzenia ciekawych i nie przegiętych rozpisek ;P. Ew. narzucić "siła" takie rozpiski na turniejach ;P
Sorry za tak duży cytuj ale w życiu nowy system nowe rozwiązania na bank będą nowe koszta i NIE TYLKO jestem tego prawie pewien nawet jeśli powiedzmy nie w tych erratach 6go to do miesiąca potem bo się posypia comba na głowę GW prosty przykład to Hydra jak teraz dostanie free 2d6 s5 1 per game .....
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

za szóstą edycją przemawia kilka rzeczy, podam dwie na przykładzie Imperium:
1. ostatnia edycja gdzie jeszcze były spotykane klocki piechty na stole
2. 1 Steam Tank

nie żal mi Dark Elfów, bo wtedy grali nimi prawdziwi fani tej armii, teraz narobiło się takich "fanów" od groma
pozostałe armie jakoś były nieźle grywalne i nie przypominam sobie potworków, których nie można było zmasakrować :roll:

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Jak czytam niektóre posty to teza o wyższym ilorazie inteligencji polskich graczy od ich zachodnich kolegów wydaje się nader wątpliwa. #-o
Miał tu być apel o to by poczekać z ocenami oraz reytanowskim darciem szat do wydania RB i sprawdzeniu go w graniu przez X miesięcy, ale to i tak nie miałoby sensu.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Arqueek pisze:
Fluffy pisze:Że się tak nieśmiało zapytam, wracamy do 6 ed?
Tzn 7 ed rulesy i 6 ed booki.
W zadnym wypadku. Zasady z siodmej edycji sa tak marne, ze az plakac sie chce. Zdecydowanie jak juz powrot do szostej to i z bookiem, ktory byl troche trudniejszy, ale zdecydowanie pierdyliard razy bardziej grywalny. Ja sie ciesze, ze siodma edycja sie konczy, rulebook doprowadzal mnie do szalu i zabijal calkowicie przyjemnosc z grania :|
Co jest tak złe w tej edycji że tak płaczesz :?: Pozatym, nie główny podręcznik jest słąby tylko AB :P ciągle wychodzi nowy lepszy i bardziej przegięty AB. Trza by zrównać wszyskie booki do tej samej edycji i dopiero grać :P
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

#helion# pisze:za szóstą edycją przemawia kilka rzeczy, podam dwie na przykładzie Imperium:
1. ostatnia edycja gdzie jeszcze były spotykane klocki piechty na stole
2. 1 Steam Tank

nie żal mi Dark Elfów, bo wtedy grali nimi prawdziwi fani tej armii, teraz narobiło się takich "fanów" od groma
pozostałe armie jakoś były nieźle grywalne i nie przypominam sobie potworków, których nie można było zmasakrować :roll:
A ja nie tęsknię za 0-1 na połowie oddziałów, powszechnej drożyźnie, jedynych słusznych 5 silver helmów w corach i kolegium magicznym z channelerami.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Jak dla mnie zasady 7ed. w połączeniu ze zbalansowanymi AB by wystarczyły.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Czy gdzieś robie błąd biorąc pod uwage to, że maja zostac sloty? Bo to juz mistrzostwo świata pisac, że zostaja sloty hero/lord i potem tworzyc wizje armi na pierdylionie dział w tym samym poście.
Zaklinacz Kostek pisze:...
Zostałes olany w całe 9 minut.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Zaklinacz Kostek pisze:Miał tu być apel o to by poczekać z ocenami oraz reytanowskim darciem szat do wydania RB i sprawdzeniu go w graniu przez X miesięcy, ale to i tak nie miałoby sensu.
Brzuchacz pisze:Jedyne co mnie zasmuciło to fakt, że owe mistyczne pdf-y wyglądane przez wszystkich z utęsknieniem najprawdopodobniej okażą się najzwyklejszą w świecie erratą a nie tworem podobnym do ravening hordes
Owe darcie szat właśnie wynika z faktu pozostawienia takich baboli jak nieprzystosowane AB do tej i poprzedniej edycji. Obecnie to wygląda tak:

1. Krasnoludy chaosu na RH (ew. amerykański book fanowy) oraz DoW - Army Listy nacechowane 5 edycją
2. AB 6 edycyjne jak Ogry, Bretka, Khemrii
3. AB 6,5 jak krasnoludy i leśne elfy
4. Dwa pierwsze AB do 7 edycji w postaci orków i imperium
5. Środkowe AB do 7 edycji jak HE, DE, Woch, Demony, VC, Skaveny
6. Nowe Bestie które ciężko zakwalifikować - coś ala AB 7,5 edycja albo 8 o ile kolejne AB będą pisane w takim samym duchu
7. Najbliższy AB do 8 edycji

Jest to prawdziwy sajgon edycyjny przy czym jedne AB potrafią być sobie całkowicie nierówne z danej kategorii jak np. Woch a Demonych czy DE. Do zasad 8 edycji nic nie mam. Problemem będzie pozostawienie melanżerii dziwacznych tworów przy czym czynnikiem chaosu jeszcze bardziej zakręcający te zupełnie różne AB będzie doddanie zasad 8 edycji. Wuchodzi nam taka hiper abominacja ;P. Spora częśc podręczników nie doczekała się 7 edycji, i pewnie część z 7 edycji nie doczeka się edycji 8. Taka różnorodność AB plus całkowicie nowe zasady rulebookowe to koszmar dla LS. Nawet nie próbóje sobie wyobrazić jaki balancing patch będzie do tego potrzebny ;P.

Jeśli przyjmiemy, że zasady rulebookowe 8 edycji wprowadzą balans do tych wszystkich AB bez potrzeby wydawania nowych RH to mogę pogratulować owm osobom niesamowitego optymizmu i wiary w genialnego wydawce ;P.

bellman_eq
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: niemal Warszawa

Post autor: bellman_eq »

Szemkel:
sloty zostają i będą ograniczały na 2 sposoby:
- procentowo (tj. nie więcej niż 25% rare i tak dalej)
- nie można x3 rarów, nie można x4 speciali (na większe punkty może będzie można mieć więcej jednostek tego samego typu)

O ile to się zmieści w 50% to przykładowo Imperium może mieć 3 działa, 3 moździerze, 3 x pistolierów, 3 x outriderów i 3 x greatswordów.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2010, o 21:18 przez bellman_eq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

@Szemkel: parafrazując Euklidesa - co było do przewidzenia.

@Kal_Torak: Chadeki i DoW wymarły, więc sie nie liczą w zestawieniu. :wink: A tak serio, doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że panuje istny Chaos w AB (to chyba zemsta Archaona za SoC). Ale popatrz, Bestie i Skaveny to już bardziej 8 edycja niż 7. AB DoCh, DE, Lizzie czy VC nie ucierpią. HE wg. plotek mają dostać całkiem niezłego boosta, a WoCh sobie poradzi (jak zawsze). Reszta będzie sukcesywnie wydawana i może wszystko się jakoś wyrówna. Wiem wiem, Nadzieja to ta dziwka w zielonej sukience, ale może tym razem nie da d... i wszystko bedzie ok. :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Na razie przychodzi mi do głowy tylko jedno rozwiązanie, oprócz % wprowadzić z obecnej 6/7 edycyjnej tabelkę slotów, do tego żonglerka % przy poszczególnych turniejach i jesteśmy w domu. Rozwinę koncepcję, na przykładzie mojej armii, jeśli mamy armię na 3000, to sloty i procenty mogą wyglądać tak (w nawiasie wedle plotek tylko):
1. Lords & Heroes - 2+4, max 35% (50%)
2. Core - 4+, 25% min (min 25%) - max 3 takie same
3. Spec - 0-5, max 40% (chyba max 50%) - max 2 takie same
4 rare - 0-3, max 25%, żaden się nie powtarza (max 25%)

to tylko luźne rozważania, na podstawie plotek, które pamiętam; chciałbym zauważyć że gram Imperium, a takie rozłożenie slotów, powoduje, że w Imperium będą tylko 2 działa i 1 Tank

bellman_eq
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: niemal Warszawa

Post autor: bellman_eq »

A widzieliście to?
Tower: There is a very strange enchanted item which is called something like "foldable castle". The bearer of this item may place a tower in his deployment zone at the beginning of game.!?

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Zaklinacz Kostek pisze:@Szemkel: parafrazując Euklidesa - co było do przewidzenia.

@Kal_Torak: Chadeki i DoW wymarły, więc sie nie liczą w zestawieniu. :wink: A tak serio, doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że panuje istny Chaos w AB (to chyba zemsta Archaona za SoC). Ale popatrz, Bestie i Skaveny to już bardziej 8 edycja niż 7. AB DoCh, DE, Lizzie czy VC nie ucierpią. HE wg. plotek mają dostać całkiem niezłego boosta, a WoCh sobie poradzi (jak zawsze). Reszta będzie sukcesywnie wydawana i może wszystko się jakoś wyrówna. Wiem wiem, Nadzieja to ta dziwka w zielonej sukience, ale może tym razem nie da d... i wszystko bedzie ok. :wink:
Jesli założyć że skaveny i bestie to 8 edycja, tak jak piszesz to już na wstępie właśnie zakładasz maksymalnie możliwy dysbalans poziomu AB ;P. Te dwa AB dzieli przepaść większa niż Woch a DE. Aby wyklarować rozmiar tej przepaści to wrzuć do AB skavenów i bestii zasady 8 edycji i na oko oceń czy ich poziom się wyrównał ;P. O ile pisałeś swego posta "z nadzieją na lepszy WFB" właśnie przedstawiłeś jeden z najczarniejszych scenariuszy pisania AB w 8 edycji ;P

Co do Chadeków i DoW nie mogę się zgodzić z ich wymierającą rolą. Pytanie za 100 punktów ;P. Jaka w obecnych czasach jest najpopularniejsza jednostka battlowa w plskim środowisku turniejowym? Odpowiedź jest prosta działa DoW i mengile ;P. Jeszcze niedawno większość energii graczy na tym forum absorbował fakt stosowania tych jednostek na polach bitewnych. Dlatego ciężko nazwać taką armią wymierającą, skoro potrafi narobić takiego bajzlu i jest akurat na topie ;P.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Kal_Torak pisze: Jesli założyć że skaveny i bestie to 8 edycja, tak jak piszesz to już na wstępie właśnie zakładasz maksymalnie możliwy dysbalans poziomu AB ;P. Te dwa AB dzieli przepaść większa niż Woch a DE. Aby wyklarować rozmiar tej przepaści to wrzuć do AB skavenów i bestii zasady 8 edycji i na oko oceń czy ich poziom się wyrównał ;P. O ile pisałeś swego posta "z nadzieją na lepszy WFB" właśnie przedstawiłeś jeden z najczarniejszych scenariuszy pisania AB w 8 edycji ;P

Co do Chadeków i DoW nie mogę się zgodzić z ich wymierającą rolą. Pytanie za 100 punktów ;P. Jaka w obecnych czasach jest najpopularniejsza jednostka battlowa w plskim środowisku turniejowym? Odpowiedź jest prosta działa DoW i mengile ;P. Jeszcze niedawno większość energii graczy na tym forum absorbował fakt stosowania tych jednostek na polach bitewnych. Dlatego ciężko nazwać taką armią wymierającą, skoro potrafi narobić takiego bajzlu i jest akurat na topie ;P.
1. Jeśli ploti o 8 edycji się potwierdzą, Beasty nie muszą być wcale free fragiem. Najbardziej boląca Biesie psychologia w nadchodzącej edycji jest marginalizowana. Poza tym dodatkowe ataki jak "Crush them!" które będą dotyczyły w dużej mierze ich jednostek też jest jakimś boostem. A że i tak Skaveny będą/mogą być mocniejsze? Cóż, kiedyś SAD budziło grozę, teraz durna abominacja. Z tych dwóch, zdecydowanie wolę SAD i grę na dwóch WLC. :wink:
2. Mengile i działka < cała armia DoW. :wink: Popularność MMM i działek wynika tylko i wyłącznie z tego, że jest sztucznie podtrzymywany przez BP.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Sursum corda panowie:)
Jeszce na dobrą sprawę nic nie wiadomo - ocenić ósmą edycję będzie można dopiero pare miesięcy po jej wyjściu i kilkunastu/kilkudziesieciu rozegranych bitwach.
Chociaż znając życie wraz ze zbliżaniem się nowego rulebooka będzie wiele postów w stylu sprzedaję armię/przerzucam się na Warmachinę/Hordy
Ja tam Ogrów nie rzucę za cholerę nawet jak okażą się jeszcze większa plewą niż są - cholernie lubię tych miłych panów z nadwagą :)
A to że pdfy to będzie faq/errata zamiast ravening hordes jeszcze nic nie znaczy może będzie to twór podobny do BP - gdzie ingerencji w koszta jednostek nie ma. Chociaż w plotkach jest zaznaczone żeby spodziewać się bardziej faq'a.
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Pamiętajmy że Rulebook będzie miał prawie 600 stron. Może jednak zamieszczą tak coś co kształt tych całych RH :mrgreen:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Brzuchacz pisze:Jeszce na dobrą sprawę nic nie wiadomo
Jak to nie ;P. W końcu wiadomo, że army booki będę takie same. Czy to nie aż nadto ;p

Oczywiście bez względu na lamenty i podziw względem 8 edycji i tak wszyscy będę musieli zaczekać - rzecz oczywista w końcu.

Zatem czekamy z wiarą w sercach, że otrzymamy rulebooka balansującego burdel army bookowy ;P.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Brzuchacz pisze:Ja tam Ogrów nie rzucę za cholerę nawet jak okażą się jeszcze większa plewą niż są - cholernie lubię tych miłych panów z nadwagą :)
ja już raz sprzedałem Imperium i żałowałem, teraz mam nawet więcej...najwyżej będzie zalegać na półkach :roll:

Zablokowany