8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Murmandamus »

CI co sprzedają / przerzucają się :P sprzedaawajcie, najlepiej tanio szybciej skompletuję brakującą armię może dobiorę następną. :) <żartuje oczywiście>
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

100 stron użalania się nad rzeczą, której jezcze nie ma.

Ale przecież jesteśmy w Polsce, to jak mogło być inaczej?

Wyprzedawajcie figsy, będzie taniej armię złożyć. No i trochę świeżej krwi się przyda, w miejsce marudzących tetryków :P
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

@ Jankiel, fakt, spory procent narzekania na tych 100 stronach to przesada, ale... Ciebie nie niepokoją conajmniej niektóre plotki? Jasne, niewiele wiemy, Jasne, w dotychczasowych danych mogło nie pojawić się coś, co nasze dotychczasowe wyobrażenie o 8 ed. wywróci do góry nogami. Natomiast znając dotychczasowy kierunek działań GW, i widząc możliwe potworki, nie wiem dlaczego jednego z najbardziej doświadczonych (mogę się mylić, ale od tych niecałych 3 lat jak gram w battla zawsze byłeś widoczny) możliwe warianty nie niepokoją. Sam czekam z niecierpliwością na 8 edycję, armii na razie nie mam zamiaru sprzedawać, ale najbardziej optymistycznie to byłem nastawiony ~20-30 stron temu (kiedy miały być stare sloty+ %, max 25% na charaktery, 1 save, errata AB i nowy system magii). Od tamtej pory nie widziałem w plotkach za wiele optymistycznych wiadomości, oprócz zmian w systemie wielkości modeli...

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Ja tam sobie tylko czytam czasem co tu piszecie i się nie przejmuje tym co ma być :)
Dla mnie może się zmienić totalnie wszystko i w ogóle może nie mieć to nic wspólnego z poprzednimi edycjami pod warunkiem że będzie to w miarę logiczny i dobrze skonstruowany system :lol2:
Jak już będzie rulebook i ewentualne erraty to będzie można bardziej sensownie dyskutować, ale wtedy to już na pewno nie będzie mi się chciało czytać spamu na forum po premierze :wink:

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Jaki jest sens OCENIANIA pojedynczych zmian gdy nie zna sie calosci?
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Ghaz pisze:pojedynczych
Pojedynczych? Znamy co najmniej 15 potwierdzonych i dwa razy tylko niepotwierdzonych przy MOCNO podkreślonym akcencie NIE ZMIENIANIA AB w stosunku większym, niż wymaga tego usunięcie OutNumber... Hmmm.. wydaje mi się, że jest o czym gadać...

"Ale rzeczywiście, to Polska"... Bo kibice na całym świecie nie zgadywali składu drużyn na mundial, nie modlą się "byle nie dostać głupiego sędziego" choć lista nie była jeszcze podana, i byle krasnoludy w Hobbicie były dobrze zrobione, a nie zwykli ludzie-karły bo to nie te proporcje... Rzeczywiście, to tylko u nas ludzie się martwią, ciekawią, fascynują tym, co ma być bez żadnego narzekania.
A postów "narzekających" jest może 20% w tym temacie, jednak jak zawsze, są lepiej widoczne i bardziej pamiętane. Ot, wystarczy wspomnieć byłą dziewczynę, która w końcu was szm**ta rzuciła.. Tępak i pustak, ale 5miesięcy dobrej zabawy to się nie pamięta, nie? :-> (teoretyczny przykład, podobnie jak wakacje gdzie jeden wyjazd padało, pamięta się to a nie 3dni słońca)
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Jankiel +1...

nie ma co narzekać, póki nie dostaniemy rulebooka.
jak ktoś chce sprzedać kraśki to proszę mi dać znać.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

-1000 bo mam kaprys
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

nie wiem dlaczego jednego z najbardziej doświadczonych (mogę się mylić, ale od tych niecałych 3 lat jak gram w battla zawsze byłeś widoczny) możliwe warianty nie niepokoją.
Hmmm... bo jestem doświadczony?

Narzekanie prawie nigdy nie pokrywa się z tym, co rzeczywiście wychodzi. Nawet, jak książka jest spieprzona, to z zupełnie innych przyczyn, niż się wszystkim wydawało. Dlatego nie ma się czym niepokoić.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Tak bo znamy 15. A jako iz system moze byc zmieniony totalnie to to zaledwie pare %. I probowales juz grac na tych nowych, "znanych" zasadach ze tak je krytykujesz? Moze znasz tez erraty do wszystkich AB?
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Jankiel pisze: Wyprzedawajcie figsy, będzie taniej armię złożyć. No i trochę świeżej krwi się przyda, w miejsce marudzących tetryków :P
Ja liczę na to że ktoś WoCH tanio puści bo modele podobają mi się niemożebnie:P
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Tylko widzisz, jak przejrzysz posty moje, to narzekania tam nie znajdziesz lub za wiele nie znajdziesz, zależy od podejścia indywidualnego do narzekania.
Po prostu potrafię zrozumieć narzekanie innych, choć deklaracje i sprzedaży armii też mnie mierżą...

Ja jestem zadowolony z plotek, zmieni się tak dużo, że z pewnością na kilka miesięcy przykuje mnie intensywnie do Battla. Moja wizja Imperium prawdopodobnie zyska kilka niezłych bonusów, nie tracąc przy tym za wiele. W dodatku raczej szybciej niż później nowy AB - a tego raczej gorszego (dla mnie osobiście) niż obecny nie da się wydać, więc jestem przynajmniej optymistycznie nastawiony.

A cała ta dyskusja przypomina inne niepotrzebne spory. Najprostszy przykład:
A: Hej! Co mam kupić do Imperium? Jestem nowy itd.
B: Jak lubisz piechotę i masz kumpli do gier domowych to bataliony, tam sporo jest piechoty.
C: Śmieć! Gówno! Bierz 4 działa i dwa Czołgi, piechota to gówno!
A i B - WTF?

Albo:

-Lubię armię na piechocie, do tego pegazista, to jest klimat:D
-O nie! Kolejny, Skończcie z tym klimatem, nie potraficie grać i tylko piszecie na forum jaki to czołg kiepawy! Mam już was dość, żal pl i w ogóle
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

lol narzekacie a wszystkie armie które są nastawiane na walki ciężkimi odziałami maja mega bonusa stuborna niema fear outnumber itp. wiec w ch... macie co narzekać
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Barbarossa pisze:
Reasumując - ja 8 ed. za bardzo nie widzę turniejowo. Wydaje się, że będzie to raczej gra garażowo-roleplayowa - ot idziesz do kumpla, rzucacie sobie kostkami i śmiejecie się, jak las komuś wessie lorda albo turboczar wyparuje klocek za 600 punktów.
Niby prawda. Jednak wolę taką sytuację gdzie każdemu może "wessać lorda" i każdemu może wyjść "turboczar" czy mega-strzał z katapy niż gdy najbardziej gięte jednostki, czary i przedmioty posiadają tylko 3-4 armie na krzyż... (plus każda nowa z nowiutkim AB).

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

A ja jestem wybredny i nie lubię ani turboczarów dla wszystkich ani turbo coś tam co posiadają 3-4 armie ;P.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

8 edycja będzie gorsza lub lepsze jednak na pewno będzie się dało bez problemu grać. Gorzej jest z AB, bo tutaj wszystki jest zjebane. Wszak 7 ed. też jest w miare grywalna tylko booki spieprzone ;) Ja po zastanowienie się nie mam zamiaru narzekać czy się smucić tylko czekać bo co mi pozostaje ;). Mam tylko nadzieje że zamiast tych ,,errat" w PDF-ach będą erraty do AB w rulebooku ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

kubon pisze:8 edycja będzie gorsza lub lepsze (...)
pilka jest okragla i bramki sa dwie ;)
tak mi sie jakos nasunelo po przeczytaniu twojej wypowiedzi :P
kubon pisze:Mam tylko nadzieje że zamiast tych ,,errat" w PDF-ach będą erraty do AB w rulebooku ;)
nie wydaje mi sie by te erraty byly dolaczone do AB a to dlatego, ze po co mialy by sie tam znajdowac za dwa lata? tym bardziej, ze maja one wyjsc cztery dni przed bookiem. po prostu wrzuca na swoja strone kolo starego FAQ'a i bedzie git.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Zresztą zobaczymy co w tym PDF-ie będzie :) ...

Nigdy nie wiadomo co gościom z GW strzeli do głowy, może rzeczywiście pozmieniają nieco na lepsze, ale może uznają, ze np. abomka jest za droga :P ...
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Kasztanienie na forum to chyba jakaś nasza cecha narodowa - niestety.
Przyczyną żalenia się niektórych użytkowników tego forum jest prawdopodobna zmiana meta-gry a co za tym idzie początkowy brak skutecznego "turniejowego" standardu do skopiowania i potrzeba zakupienia sporej ilości nowych modeli bo niektórzy gracze są bardzo leniwi jeżeli chodzi o kminienie własnych rozpisek.
Gwoli objaśnienia o co mi chodzi podam przykład z życia wzięty (jakiś master 40k sprzed jakiegoś czasu)
Bitwa: moi eldarzy kontra eldarzy przeciwnika. Krótkie zerknięcie na rozpiskę: rada serów, avatar, w eltach herlaki etc. - moja pierwsza myśl "skąd ja znam tą rozpiskę". Bitwa się zaczyna rzecz która mnie zabiła to pytanie gościa podczas po deploymencie "które to banshee a które to striking scorpiony"(a oba oddziały były z buta). Rozpiska przeciwnika teoretycznie mocarna ale gracz niestety nie ogarniał do końca zasad gry, co dopiero mówić o prowadzeniu dość trudnej eldarskiej armii więc mam podstawy podejrzewać że rozpiska była perfidnie zerżnięta z forum Gloria Victis.
Nie twierdzę oczywiście że wszystkie żale wynikają z takiego a nie innego podejścia - ale znakomita większość prawdopodobnie tak. Wszystkim rożalonym "pałergejmerom z Bozej łaski"*, których przeraża zmiana meta-gry chciałbym przypomnieć:
[-X Bitewniaki to nie wojna na wyniszczenie tu chodzi bardziej o dobrą zabawę a ósma edycja zapowiada się ciekawie:)

*stwierdzenie w cudzysłowie bo bardzo szanuję dobrych PG:)
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Brzuchaczu, moim skromnym zdaniem tu nie chodzi o PG rozpisek/armii a raczej o strategię. Zauważ ze teraz będzie losowość w szarżach, kościach powera, dispela, brak zgadywania zasięgów w maszynach + BS liczący się do wyniku rzutu artyleryjką. Ja gram wochem (wszyscy wiedzą ze nie jet to armia z TOP;)) więc bardzo mi się nie podoba to ze np psami nie będę mógł zasłaniać kawy (gdyż psy są niższe) przed np 2katapami, doomdiverami i innymi maszynami ściagajacymi mi pół armii w 1 turze. Zresztą pal go licho z tymi psami i maszynami - WFB ma pozostać grą przede wszystkim strategiczną! Jeżeli nowe zasady będą źle współpracowały z AB wydanymi do tej pory (mam tu na myśli jakieś naprawdę kosmiczne przegięcia) to przed grą równie dobrze będzie można rzucić nie na stronę/zaczynanie a od razu na wynik bitwy.
Mam nadzieje że WFB będzie grą bitewną a nie chińczykiem na zasadzie kto więcej 6 wyrzuci ten pierwszy dobiegnie do mety czego sobie i wam życzę :)

Zablokowany