Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Re: Szybkie pytania

Post autor: bem »

Fedek pisze:Oszczędzanie na pędzlach to dziadostwo. Malujemy armie za setki, czy tysiące złociszy, a na najważniejsze narzędzie dziadujecie 30 złotych. Nie trzeba kupować od razu wszystkich. Ja mam tylko 1 i 0, 0 używam tylko do freehandów, więc można go sobie też odpuścić.

Ja używałem kiedyś pędzla GW, ale zmiana na W&N to ja przesiadka z malucha do ferrari, skill wzrasta o 10% przez samo to
Ogólnie chyba nie warto kupować pędzli GW, a raczej tych firm, które się w tym specjalizują.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

jak pobrudzić czołg żeby ładnie-brudno wyglądał ?
]arrrr

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Pigmenty Vallejo lub MIG'a.
Na necie jest sporo poradników jak używać takich pigmentów, obczaj i sprawdź czy efekt ci odpowiada.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
McKrólik
Plankton
Posty: 3

Post autor: McKrólik »

Witam mam dosyć dziwne pytanie. Kto wie czy w pudle z assault sqadem do space marines są zwykłe plecaki oprócz odrzutowych??

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Arbiter Elegancji pisze:Pigmenty Vallejo lub MIG'a.
Na necie jest sporo poradników jak używać takich pigmentów, obczaj i sprawdź czy efekt ci odpowiada.
Znalazłem taki:
http://coolminiornot.com/article/aid/907

Stosował ktoś?

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

nice, te mi się podobają, to vallejo?
]arrrr

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

jamakot pisze:nice, te mi się podobają, to vallejo?
I'm using pigments from Secret Weapon Miniatures, but the same effect can be achieved with any brand
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Celdar
Plewa
Posty: 6

Post autor: Celdar »

Witam, mam problem z malowaniem broni a konkretnie ostrzy broni. Chciałbym żeby to nie była przecierka Boltgun metal na czarnym, w ogóle uniknąć stosowania srebrnego metalicznego koloru. Ktoś zna jakiś w miarę prosty i jednocześnie efektowny sposób? Da się to zrobić jakoś z zastosowaniem washa?

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Celdar pisze:Ktoś zna jakiś w miarę prosty i jednocześnie efektowny sposób? Da się to zrobić jakoś z zastosowaniem washa?
Nmm, albo podkład metalikiem i na to kilka warstw czarnego washa.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

bez uzycia metalikow to raczej tylko NMM ale to nie jest prosta technika ;)
jesli chcesz malowanie fajne na poziomie calej armii to polecam:
1. baza boltgun metal, na to wash badab black, wyciagniecie ostrzy znow boltgun i krawedziowanie mitrilem albo chainmalem na koniec
2. baza z tin bitz, drybrush boltgunem (mozna bardziej dopiescic wyciagajac ostrza na "gladko" boltgunem) i krawedzie chainmal lub mitril
drugi sposob daje lekki efekt rdzy na broni
ObrazekObrazek

Celdar
Plewa
Posty: 6

Post autor: Celdar »

Ok. dzięki, wypróbuje z tymi „srebrami” wszystkimi.
Właśnie próbowałem NMM, nawet jak mi wyszło na jakimś skrawku to nie wyobrażam sobie żeby powtórzyć to potem na całej armii, nie mam tyle czasu.
Po cichu liczyłem, że jest technika, jakiś sposób malowania NMM, która może nie daje zupełnie mega efektu, za to jest prostsza i nadal gwarantuje, że przejścia kolorów są w miarę płynne.

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

McKrólik pisze:Witam mam dosyć dziwne pytanie. Kto wie czy w pudle z assault sqadem do space marines są zwykłe plecaki oprócz odrzutowych??
Tak, są.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

czy mógłby ktoś podać link do jakiegos dobrego poradnika jak malować techniką mokrego pędzla? przeszukałem w goglach ich troche, ale we wszystkich było wyjaśnione bardzo ogolnie, tak że nic nie dało sie praktycznie wywnioskować oprócz tego, że pędzel musi być mokry

i przy okazji: ta technika to to samo co layering?
i jescze jedno: co to jest laserunek?

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

kszyhu pisze:czy mógłby ktoś podać link do jakiegos dobrego poradnika jak malować techniką mokrego pędzla? przeszukałem w goglach ich troche, ale we wszystkich było wyjaśnione bardzo ogolnie, tak że nic nie dało sie praktycznie wywnioskować oprócz tego, że pędzel musi być mokry

i przy okazji: ta technika to to samo co layering?
i jescze jedno: co to jest laserunek?
Glazing (layering, ale nie blending ;) )
http://www.heresy-online.net/forums/sho ... hp?t=30711
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Witam. Mam pytanie i prośbę zarazem.
Mianowicie, ile jest wzorów harpii z gamezone, oraz czy jeżeli ma ktoś te modele to mógłby dać ich zdjęcia?
Pozdrawiam, Jacek.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Jacek_Azael pisze:Witam. Mam pytanie i prośbę zarazem.
Mianowicie, ile jest wzorów harpii z gamezone, oraz czy jeżeli ma ktoś te modele to mógłby dać ich zdjęcia?
Pozdrawiam, Jacek.
Chiba Pedros ma takie, ale głowy nie dam.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

bem pisze:Ogólnie panuje błędna opinia, że pędzle w naturalnego włosia są lepsze. Są droższe. Może są bardziej wytrzymałe, ale ja polecam syntetyki. Nie są drogie, a i na razie mi się nie zniszczyły. Wystarcz dbać i nie zostawiać w wodzie (zwłaszcza włosiem do dołu!).
sa o niebo lepsze, dla poczatkujacego, planujacego zakup pedzli, byla fajna dyskusja odnosnie koziolkow. ;)

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Hej słuchajcie mam pytanko wyciągnołem z pudełka washy jakąs krótka instrukcje do malowania i tam jest podane żeby najpierw położyć kolor bazowy potem washować a na koniec zrobić highlight przy pomocy kolorów mam pytanie jak się robi ten Highlight wiem co to po angielsku znaczyt ale techniki nie znam;)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

jasnym rozwodnionym odcieniem danej barwy rozjasniasz najbardziej wysuniety na dzialanie swiatla punkt

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

niekoniecznie punkt:)
Obrazek

ODPOWIEDZ