Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: kanister »

i tak wlasciwie to skuteczniejsze i prostsze niż puszczanie w tg 13 jest puszczenie w tg rakiety, i tak raczej nie ma u lizardmenów lepszych celów dla niej.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Co byście polecili kupić mam 400zl, batalion, elektryka, 2 ratlingi, 3 jezzaile (które chce sprzedać) i piec/dzwon (zpinowany)
Na pewno kupie: elektryka i night runnersów (do produkcji jezzaili)
Myślałem o stromverminach, ale przyszła edycja za dobrze dla nich nie wróży

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

drugi batallion lub pojedyncze pudla monków i clanratów.
masz tylko 20 mnichów, z 4 zrób censerów (w ramkach są 4 odpowiednie rączki), zostaje 16 co jest zdecydowanie za mało zarówno jak na oddzielny klocek jak i do pchania furmanki, więc warto dokupić jeszcze jedną 20 (z 4 zrobić kolejnych censerów ofc. :) ).
Podobnie masz z clanratami, masz 40. jeśli zrobileś ich na niewolników to brakuje ci klanbraci do pchania dzwonka ( przynajmniej 25), a jeśli zrobileś ich na ww. to nie masz niewolników.
Nie masz też rara, więc za resztę kasy możesz kupić doomwheela lub WLC.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Arbiter Elegancji pisze: Nie masz też rara, więc za resztę kasy możesz kupić doomwheela lub WLC.
albo zapłacić Pasiakowi za zrobienie ładnej abominacji :D
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

kadzidlarzy 4 zrobiłem i dzięki za rady, kupie batalion i doomwhela
a monków finalnie chce mieć 3 boxy więc to będzie 12 kadzidlarzy i 2 z cepami od marudów (konwertowanymi)

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

pytanie odnośnie skitterleap i LD:

1. Mam oddział slavów z warlockiem. oddział dostaje terror i ucieka. Czy w następnej turze magii, jeśli oddział bedzie dalej uciekał, mogę wyteleportować warlocka z oddziału innym magiem, np. seerem? oczywiście jest on w zasięgu, czar wchodzi itp..

2. Analogiczna sytuacja - oddział z WI ucieka. Liderkę zdaję na 2+1 za muzyka (bzaowa slavów), czy na 5+1 z muzyka (liderka bohatera - warlocka)?
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

1. Sam jestem ciekaw, proszę o info.

2. Na LD dawanym z boha zawsze zdajesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

1. W poprzedniej edycji było tak, że można było go wyteleportować, ale był dalej fleeing - musiałeś go gdzieś postawić solo.
Queek.

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Kervyn pisze:1. W poprzedniej edycji było tak, że można było go wyteleportować, ale był dalej fleeing - musiałeś go gdzieś postawić solo.
No logiczne by było tak, że wyteleportowawszy gościa on dalej spiernicza. ale można już by było go teleportować właśnie cal od dzwonu, gdzie liderkę zdawałby już na generalskiej, więc większa szansa automatycznie.
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Pacek pisze:
Kervyn pisze:1. W poprzedniej edycji było tak, że można było go wyteleportować, ale był dalej fleeing - musiałeś go gdzieś postawić solo.
No logiczne by było tak, że wyteleportowawszy gościa on dalej spiernicza. ale można już by było go teleportować właśnie cal od dzwonu, gdzie liderkę zdawałby już na generalskiej, więc większa szansa automatycznie.
no źle kombinujesz ,bo zasięg dawania ld przez gienka to 12' a czar też ma 12' więc i tak zdaje się na generalskiej :wink:

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Marcins pisze:
Pacek pisze:
Kervyn pisze:1. W poprzedniej edycji było tak, że można było go wyteleportować, ale był dalej fleeing - musiałeś go gdzieś postawić solo.
No logiczne by było tak, że wyteleportowawszy gościa on dalej spiernicza. ale można już by było go teleportować właśnie cal od dzwonu, gdzie liderkę zdawałby już na generalskiej, więc większa szansa automatycznie.
no źle kombinujesz ,bo zasięg dawania ld przez gienka to 12' a czar też ma 12' więc i tak zdaje się na generalskiej :wink:
prawda, dzięki za poprawienie.
Ale pytanie numer jeden nadal aktualne. Co z ogólną zasadą..da się?
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Można to zrobić też z wielu innych powodów - żeby oddalić go od krawędzi stołu, albo odgiąć nim szarżę gdy się nie ma alternatywy :mrgreen: IMHO się da, opis czaru mówi o characterze w 12" - wszystko się zgadza.
Queek.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Oczywiscie mozesz teleportowac takiego maga.
Marcins pisze:
Pacek pisze:
Kervyn pisze:1. W poprzedniej edycji było tak, że można było go wyteleportować, ale był dalej fleeing - musiałeś go gdzieś postawić solo.
No logiczne by było tak, że wyteleportowawszy gościa on dalej spiernicza. ale można już by było go teleportować właśnie cal od dzwonu, gdzie liderkę zdawałby już na generalskiej, więc większa szansa automatycznie.
no źle kombinujesz ,bo zasięg dawania ld przez gienka to 12' a czar też ma 12' więc i tak zdaje się na generalskiej :wink:
Kto zle kombinuje ten zle kombinuje.. Elektrycy tez moga miec teleport, to raz. A dwa, mozesz miec lorda z teleportem ktory nie jest generalem (np Verminlord) i generalskie Ld przekazuje np Priest (ktory rowniez ma ja wieksza od elektryka). A ze malych magow raczej nie koncentruje sie w okolicy duzego, to pytanie bylo jak najbardziej zasadne. Nie mowiac juz o calej masie innych zastosowan jak blokada frenzy czy ucieczka przed autoflee od szarzy. Pozdro pocwicz ;*

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

dobrze gada, polać mu!

w 6 edycji zreszta tez nie tylko seer miał ten czar - grajac eshinem mogłeś eshin sorcererem niegenerałem teleportować uciekającego chieftaina (Ld 6) pod eshin sorcerera generała (Ld 7) :mrgreen:
Queek.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Kervyn pisze:dobrze gada, polać mu!

w 6 edycji zreszta tez nie tylko seer miał ten czar - grajac eshinem mogłeś eshin sorcererem niegenerałem teleportować uciekającego chieftaina (Ld 6) pod eshin sorcerera generała (Ld 7) :mrgreen:
w zasadzie to był jedny eshinowy czar :>

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

czy monki tafa nie zdają na 6 czy normalnie?
zawsze grałem że na 6 ,ale na turnieju dzisiaj kolo upierał się ze normalnie ,więc zrodziło to we mnie wątpliwości a booka nie mam przy sobie...

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Marcins pisze:czy monki tafa nie zdają na 6 czy normalnie?
zawsze grałem że na 6 ,ale na turnieju dzisiaj kolo upierał się ze normalnie ,więc zrodziło to we mnie wątpliwości a booka nie mam przy sobie...
Jeśli chodzi Ci o smroda z censerów, to na 6. Jest to napisane na stronie 46. Dlatego właśnie trzeba nosić booka.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

konkretnie to o furmankę chodziło

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

no niestety z furmanki testy są normalne :(

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3160
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Nieprawda, doczytajcie zasadę Pestilent Blessing furmanki, monki oblewają testy tylko na 6.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ