Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Re: Szybkie pytania

Post autor: MAĆKO »

powierzchnie:)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

po prostu nakładasz warstwę, jaśniejszą od tego co już masz, na wyższych obszarach.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

1.jakie pigmenty polecacie?
2.jakie armie mają figurki katapult (potrzebne mi na konwersje skaveńskiej)
]arrrr

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

jamakot pisze: 2.jakie armie mają figurki katapult
Bret, dwarfy,tk

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

jeszcze O&G
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

thx
kolejne pytania:
1.chcę czerwoną armie csm berserkerzy są cali czerwoni(zbroje znaczy się) i niewiem jak dać zwykłych marines, czy czarni i tylko ramięnniki czerwone, czy jakoś inaczej żeby sie ładnie prezentowały i wyróżniały od berserkerów
2. czy rozjaśniać czarny?
]arrrr

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

jamakot pisze:thx
kolejne pytania:
1.chcę czerwoną armie csm berserkerzy są cali czerwoni(zbroje znaczy się) i niewiem jak dać zwykłych marines, czy czarni i tylko ramięnniki czerwone, czy jakoś inaczej żeby sie ładnie prezentowały i wyróżniały od berserkerów
2. czy rozjaśniać czarny?
Dobry pomysł z naramiennikami :) Ew. możesz ich zrobić całych na czarno, a tylko ikonografie cyz jakieś detale na czerwono.
Ja czarny rozjaśniam dodając białego, ale dobry efekt byłby przy dodawaniu szarego, np. codex grey. Jeszcze b. ładny jest rozjaśniany shadow grey, ale wtedy wpada w niebieski.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Witam

Dziś postanowiłem posprayować w końcu smoka i parę innych modeli z racji że nabyłem nową puszkę sprayu Chaos Black.
Ale coś nie tak jest chyba z tą farbą :( pryska jakimś szarym nalotem eh...
Przedstawiam fotkę jak to wygląda :( dziwne poprzednia puszka kryła za 1-2 razem wszystkie elementy i był to naprawdę czarny kolor tak że przy malowaniu po tym zwykłym chaos blackiem nie było można doszczec różnicy, a teraz to i ślepy by ją doszczegł :(

Obrazek
Obrazek

Co mam począć ? złożyć reklamację ? czy może jutro ten nalot sam zniknie ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

A potrząsnąłeś przed urzyciem?? :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

chyba z 5 minut machałem puszką :P
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

na puszce jest napisane jak używac żeby dobry efekt był. przeczytałeś to?
]arrrr

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Tak samo używam jak poprzednio!

Powiesz mi że można ją trząchać tylko machając w lewo i prawo i tylko 1 minute?
Bo jak zaczniesz machać w górę i dól dłużej niż minute to farba się popsuje ? :P
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Wygląda na to że masz pecha, czasami trafi się jakaś trefna partia. Być może leżała zbyt długo w magazynie..
Trudno coś na to poradzić; możesz spróbować zmyć ten nalot szczoteczką do zębów szorując pod bieżącą wodą (ale niezbyt długo żeby sam podkład się nie starł), lub zamalowywać czarną farbką w zagłębieniach.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

eh Lipa :( chciałem użyć podkładu do 40k Black Templarów tak aby za dużo nie malować zwykłą czarną farbą
I tu taki zonk...

Chyba niema nawet już szansy zareklamować sprayu ? z racji że trochę już nim pryskałem :(

Radzicie zakupić nowy spray do tych Black Templarów a ten sprzedać gdyby nie było możliwości zareklamować ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

mi sie kilka razy przytrafilo cos podobnego i nie bylo to spowodowane jakoscia farby a raczej warunkami atmosferycznymi... przynajmniej tak mi sie wydaje... wiec jezeli zdarzylo ci sie cos takiego w dosc chlodnych okolicznosciach przyrody sprawdz czy w cieplejszym klimacie masz to samo... u mnie bylo widac roznice :)

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Raczej wczoraj było ciepło około 20 stopni oraz wiał lekki wiaterek, za zimno nie było bo byłem w podkoszulce.
Co do temperatur to chyba niema to nic do tego bo przecież zimą sprayowałem przy 0 temperaturze :| i było wszystko ok.

Co do czyszczenia szczoteczką nalotu pomaga ale tak powiem piep... się z tym od groma zwłaszcza na małych figurkach które chciałbym aby były czarne, miejsca gdzie będzie inny kolor to obleci.
Daemons, X-Wing & Black Tea

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ja tam trzącham sporo :) nawet z 10 minut jak długo spray stał.
chociaż prawda to, że niektóre egzemplarze sprayów GW coś mają nie halo. Mój biały spray też nie najlepiej się sprawuje, nie kryje za dobrze.

Puszkę odwracam do góry dnem w międzyczasie, pomaga.
Gdzieś czytałem, że spray jest dobrze wymieszany jak słychać jakiś tam odpowiedni głos kuleczki turlającej się po denku, jak przechylasz do pionu puszkę.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
arti
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: arti »

1. w jakich rozmiarach jest Imperialna Valkiria? chodzi o ile cm wzdłuż, wszerz i wysokość
2. ten plasticard czy jak to tam się zwie... dostanę to np w obi/castoramie/liroj merlin?

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

2. Raczej ciężko, przynajmniej ja się nie spotkałem. Swój kupuje w sklepie z materiałami jakby powiedziec to "reklamowymi" czyli jakies folie, plasticard, styrodur itd. Ew w ostateczności na allegro mozna to dostać, ale wychodzi drozej niż w sklepie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Co do plasticardu to faktycznie ciężko to dostać. Jedynie w sklepach internetowych typu cytadela.

ODPOWIEDZ