Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Re: Krasnale w dzisiejszych czasach należących do...

Post autor: Gogol »

Tylko nie pisało dokładnie jak mają te sloty wyglądać :). Bo jeśli ma to być na zasadzie max 2 rare to lipa ale jeśli ma być 25% w rare w tym max 2 takie same to boost dla nas gdyż mieszczą się np 2xorgan 2x żyro lub 2x flame lub inna mieszanka :]

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Klafuti pisze:Kurde, ta gra zmienia się na gorsze. Bez sensu, po co zmieniać coś, co już jest dobre? Mogli przecież tylko wymieniać AB tak długo, aż się nie zbalansuje.
po czym wnosisz, ze zmienia sie na gorsze?
po niesprawdzonych plotach od kogos kto juz niby booka widzial, a wypowiedzi na warseerze wygladaja:
"spell jakis (nie pamietam nazwy) zadaje k3+2 albo k6+2 (osoba ktora widziala booka nie jest pewna) zadaje k6 obrazen"
tak do konca nie wiadomo co jest prawda a co tyko informacja zwiekszajaca zainteresowanie produktem (pozytywnym badz negatywnym).
na samym poczatku bylo info o jednym savie, pozniej sie rozmyslili i byla informacja o wszystkich save'ach (byli na 100% pewni, ze tak wlasnie bedzie) a teraz jest plotka o tym, ze bedzie AS i ward lub regenka (w zaleznosci co lepsze). jak wiec widac nie mozna byc pewnym niczego.
nie powiem, bo milo/niemilo czyta sie plotki o nowej edycji ale to caly czas jestesmy w fazie plotek dopoki nie zobaczymy RB.

ps. odnosnie sily katapy 3(9) wydaje mi sie, ze tam jest blad i mialo byc po prostu 3(6).
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No, wnoszę, bo ludzie strasznie marudzą, że głupie uproszczenia wprowadzają i że to śmo owo... A tak w ogóle to najrozsądniej jest rzeczywiście poczekać do nowego RB i ew. go zbojkotować. W końcu nikt nie każe grać w VI, VII, VIII czy inną edycję. Jak kto chce to niech se gra nawet i w pierwszą, jak lubi. Albo niech zmieni system bądź nie gra w cale.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Andrew
Masakrator
Posty: 2196
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Andrew »

Morsereg pisze:
ps. odnosnie sily katapy 3(9) wydaje mi sie, ze tam jest blad i mialo byc po prostu 3(6).
trochę słabo na wszelkie tałatajstwo z T6 :cry: jeśli się to potwierdzi klopy nie będą już takim straszakiem (pakowanie 75 pkt w maszynę... :evil: )
XIII Kohorta Bydgoszcz

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

wystarczy dać +1 siły i już masz s8 pod dziurką.

Awatar użytkownika
Andrew
Masakrator
Posty: 2196
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Andrew »

Gogol pisze:wystarczy dać +1 siły i już masz s8 pod dziurką.
2X3+1 zwykła matematyka :wink: jak byk 7 8)
XIII Kohorta Bydgoszcz

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Jeśli już to 2x(3+1) = 8 . Zwykła matematyka .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Andrew
Masakrator
Posty: 2196
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Andrew »

zwracam honor:


ENGINEERING RUNES

Q. When a Grudge Thrower is inscribed with the Rune of Penetrating does the rune
modify the basic strength of the hits to S5 before calculating the double
strength hit(s) (i.e. S10) or does it modify the strength after calculating the
double strength hit(s) (i.e. S9) ?

A. It modifies the basic strength of the hits to S5, thus the double strength
hit(s) would be S10.
S. Games Workshop's Official Dwarfs FAQ
XIII Kohorta Bydgoszcz

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

a czy przypadkiem ta (9) za trójką nie jest siłą do big hita? Ja ktak to i tak nie jest zle a nawet jesli nie to accuracy + 1 czy 2x penetrating i dalej mordujemy.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

jeżeli już ktos o tym wspomniał to przepraszam, ale ta siła 3 może nie będzie tak boleć jeżeli sprawdzi się plota o tym że wszystko dotknięte templatką jest auto-hitowane

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

widzę ze ta informacje zginęła w natłoku spamu w temacie o 8ed


http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =10500132a

rozumiem ze to co unosi sie kolo twierdzy krasnali to ma byc duch grungiego?? jak dla mnie troche mizerny i to cos na burcie to czaszka?
i co to jest za slayerami w prawym dolnym rogu?? to coś ma kołka i wielki kocioł parowy... wyglada troche smiesznie

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

to jest nic... to coś z kotłem to konwersja parowej maszyny zrobiona przez jednego z pracowników GW i pokazywana na stronce dawno temu. Sterowiec ma raczej daleko do "Ducha Grungniego" i FW raczej by się nie pohańbiło takim modelem więc pewnie też konwersja. A wrzucone do tej scenki coby było ciekawiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

w takim razie mnie uspokoiles, bo myslalem ze to beda jakies nowe oficjalne modele/ jednostki :>

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Ale czy nowe jednostki to cos zlego? :D
Mnie za to troche zaniepokoilo potwierdzenie informacji o wbijaniu ran z S3 w maszyny na 6, szczegolnie, gdy przypomne sobie ostatnie bitwy ze spamem kusznikow DE..

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

A nowe srtrzelanie z kartaczy z dziala nie bedzie sie robilo juz lezka. Teraz kazde dzialo moze strzelic jak nasze organy, tyle ze tylko na 12" i sila 5 ale bez AP, no i be re-roll. Czyli generalnie nasza najlepsza maszyna juz nie jest taka najlepsza, bo teraz kazde dzialo tak ma, tylko troszke gorzej... tyle ze organy to R-ka i kosztuja duzo...

Aha no i kazde dzialo teraz zadaje d6 Wo.

a jezeli chodzi o sterowiec, to to tatalajstwo bedzie dostepne w ednym ze specjalnych scenariuszy. W normalnych bitwach brac go nie mozna. Ma ponoc T6, 10W 5 dzial organowych i zrzuca jakies bomby... no i mozna go tylko atakowac jednostkami latajacymi. Biorac pod uwage, ze to tylko do jednego scenariusza (jakas historyczna bitwa, czy cos w tym guscie...), to pewnie wiekszosc ludzi go nigdy na oczy nie zobaczy.

Mnie martwi bardzie inna rzecz. Teraz kazda jednostka, ktora ma bron specjalna MUSI jej uzywac. Czyli hamki musza walic z dwurakow. Jak do tego dodamy ze kazdy jest stubborn jesli ma wiecej rankow, to nasza najlepsza piechota zrobila sie wyjatkowo nieoplacalna... kosztuje tyle co inne elity, ma tylko 1 atak, najslasza inicjatywe niemalze i w tej chwili tylko 5+ASv w walce wrecz (tarcza mozna sobie brac, ale przyda sie tylko do ostrzalu)...

Smutne...
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Filup pisze: Teraz kazda jednostka, ktora ma bron specjalna MUSI jej uzywac
Każda jednostka która ma broń ręczną i specjalną , bije specjalną . Hamki mają do wyboru : dwuraki, broń ręczną albo broń ręczną + tarcze. Czyli mogą bić z siła 6 albo z +1 do as .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Grunaldi pisze:
Filup pisze: Teraz kazda jednostka, ktora ma bron specjalna MUSI jej uzywac
Każda jednostka która ma broń ręczną i specjalną , bije specjalną . Hamki mają do wyboru : dwuraki, broń ręczną albo broń ręczną + tarcze. Czyli mogą bić z siła 6 albo z +1 do as .
No wlasnie wg zasad VIII edycji MUSZA bic dwurakami.
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

nie, raczej jest tak jak grunaldi pisze.
jesli masz juz bron reczna i inna to mozesz uzywac jednej albo drugiej.
jesli zas masz mozliwosc dokupienia innej broni i to zrobisz to musisz uzywac ta wykupiona bron. i lepszym slowem, niz wykupienie, teraz chyba bedzie zamiana :)
a dzieki temu, ze juz teraz mamy stuborn na hammererach nie ebdziemy musieli zwiekszac ich szeregow do jakiejs kosmicznej liczby. z drugiej strony zastanawiam sie czy nie dokupic ich wiecej i wystawiac w 10x4 (albo moze nawet 10x5 by miec szeregi jak mi kogos poskladaja. i mam nadzieje, ze obniza koszt punktowy hamkow :D). dzieki temu trzy szeregi by bily :D a, ze poza pierwszym szeregiem, kazdy kolejny bije z A1 to nas to zbytnio nie zaboli :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Czyli z tego co piszecie wynika, ze jezeli zrobie sobie rangersow (np z kuszoli) to MUSZe uzyc GW, bo "dokupilem" je.Albo jak dam GW warriorswom, to tez MUSZE go uzywac. Ale w przypadku Hamkow mam wybor bo mieli jedno i drugie od poczatku?

Troche naciagane, ale mam nadzieje, ze macie racje.

pzdr!
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Ach człowieku trochę wyobraźni i przeczytaj sobie jeszcze raz jak brzmi ta plota. A NIE brzmi ona tak :"Musisz korzystać z dodatkowej broni" tylko tak : " Jak masz samego hand weapona(nie z tarczą albo z drugim hand weaponem) to wtedy musisz użyć broni dodatkowej ".
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

ODPOWIEDZ