8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Fluffy »

Wiesz, Kal, boję się tylko że to pobiożne zyczenia. Parę stron wcześniej masz dyskusje n/t roli piechoty w nowej edycji.
Konkluzja jest prosta: piechota z dużą I i S (bez dwuraków) poszaleje, vide Chaos Warriorzy.
Co do reszty - to co teraz ich morduje, będzie ich mordzić dalej.
Vide LT z którymi klocek nie ma najmniejszych szans (hydra 7A + reroll + 6A handlersów + reroll + D6 A "crush them" + 2D6 A z ziania (nawet jezeli jednotrazowo). Do tego brak outnumbera i +1 CR za szarzę. Sorry, takie monstrum wybije klocek do nogi od kopa.
Chyba że zaliczy jakiegoś poważnego nerfa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Kal_Torak pisze:Wydaje mi się, że jednostki z KB będą miały tego heroic KB. Chociaż z drugiej strony jakby pomyśleć o waywatcherach, którzy stają się łowcami smoków i wszystkich LT to trochę przeraża ;P.

EW. może rzeczywiście ich KB podniesie się na 5+ ;p.

Jeśli zaś chodzi o "losowość" to w przypadku cięzko opancerzonych jednostek ta losowość nie będzie zależała już tylko od 1 na sava ale również od szóstek atakującej jednostki ;P. Jakby nie patrzeć łucznicy staną się przerażającą bronią - będzie się ich opłacała wystawiać w niemal każdej ilości ;P

No to zarąbiście... Wygra ten, kto ma większego gunline'a i gierka zmieni się w uproszczoną kampanię napoleońską. Wystawię sobie full kuszników/thundów i wszyscy będą mogli mi natrukać. Poza tym wfb zmienia się w uberprostą gierkę dla dzieci pokroju "wygrywam na 4+".

Co do magii, myślę że dzika losowość zmniejszy jej rolę w grze.

Moje zdanie dot. systemu jest takie jak w piosence: :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=xroDBOK88sQ
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Konkluzja jest prosta: piechota z dużą I i S (bez dwuraków) poszaleje, vide Chaos Warriorzy.

akurat to jedna piechota która napewno nie poszaleje : ] chyba że będziemy grać na scenariusze jakieś które ją premiują ale tak to nic się nie zmieni w tym temacie piechoty w kejosie : ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Ta edycja jest po prostu super
Potężne armie stają się jeszcze potężniejsze, a orki i ogry jeszcze słabsze. Naszą ligę sędziowską czeka sporo roboty przy nowym BP.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

eliah91 pisze:
Cibi pisze:Ma 8 kości magii na moje 6 dispela. Wiele nie zrobi.
Nie, w tedy ma 12 kości + magowie.
Źle rozczytałem, masz rację ;)
Ale 12 PD vs 6 DD to i tak znacznie lepiej, niż normalnie teraz. Zresztą, szansa na takie coś jest minimalna. W większości przypadków rzucający będzie miał 2-3 kostki więcej niż przeciwnik, który będzie miał jeszcze DS.




Skąd przypuszczenie, że każdy będzie miał KB? Na Warseerze jest tylko takie coś:
Killing Blow

* Whenever you roll a 6 to wound, a model looses all remaining wounds. No Armour Saves or regeneration may be taken. It may only be used against: Infantry, anything on a cavalry base, or characters riding monster/chariot.
Ale z tego żaden killing blow dla wszystkich nie wynika.



A Knighci nadal będą lepszym wyborem niż warriorzy ;)

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

ludzie pewnie mylą to że zawsze będzie można ranić wroga minimalnie na 6 bez względu na ich S i Wt z nowym killing blowem.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Lires
Ciasteczkowy Potwór
Posty: 982

Post autor: Lires »

a może właśnie odstawi domorosłych twórców nowej gry i nie będzie juz żadny BP czy polhammera tylko warhammer

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Wydaje się to mało prawdopodobne , jednak jeśli tak się stanie to nikt nie będzie narzekał.
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

likaon pisze:Ta edycja jest po prostu super
Potężne armie stają się jeszcze potężniejsze, a orki i ogry jeszcze słabsze. Naszą ligę sędziowską czeka sporo roboty przy nowym BP.
a reszta armii? coś się pogorszy, coś będzie lepsze? jak to widzicie?
]arrrr

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Z mojego pkt widzenia orkasy dostaną boosta. HE mogą stać sie groźne (zależne jak w końcu będzie z GW i ASF).
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jedna rzecz zwrocila moja uwage a widze, ze nikt tego watku nie podniosl.
Chaos Dwarfs are not in the book.
Pal licho CHD, juz dawno powinny wyginac. Ale fakt zwrocenia uwagi, ze nie ma ich w RB swiadczy o tym, ze pozostale armie sa. Co to oznacza? Czy chodzi tylko o to, ze fluffowo sie o CHD nie wspomina, czy tez moze jednak w RB beda zasady wszystkich armii a CHD nie sa w tym spisie ujete?
Mysle, ze byloby fajnie, gdyby zasady wszystkich armiii byly w RB. Tak naprawde zasady kazdej armii mozna idealnie opisac na 5-6 stronach podrecznika. Fluff zostawilbym zgodny z 7ed podrecznikami a nowe jego edycje, w osobnych podrecznikach, bylyby dla klimaciarzy. Byloby super.
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

jamakot pisze:a reszta armii? coś się pogorszy, coś będzie lepsze? jak to widzicie?
Tego co chyba teraz można być pewnym to zdecydowanie obniżenie wpływu psychologii i co najwazniejsze zasady strachu oraz zasady fear&outnumber. Ogółnie wszystkie armie wrażliwe na psychologie czyli te ogólnie "słabsze" mogą się tylko cieszyć. Dodatkowo z tego co zrozumiałem jeśli w reakcji na szarże jednostka niezda testu na strach to szarżuje ale z WS1. Dla armii ala orki i gobliny to była prawdziwa makabra gdy jednostki oblewały z powodu testu strachu bardzo ważne szarże. Zresztą to dotyczy niemal wszystkich armii i jednostek które są podatne na psychologię. Nie wspominając o tym, że WS! według tabelki trafień to trafianie na 5+ a nie na 6+ (o ile tabelka trafień się nie zmieniła). Za to strach ma być testowany w walce co turę - jako pewnie rekompensata ;P. To chyba największa zmiana boostująca mase armii podatnych na psychologię. Osłabia to też armie topowe oparte na tej zasadzie jak vampiry i demony. Może nie jakoś trasznie ale zawsze ;P. Tutaj możemy powiedzieć, że losowość battla jest zdecydowanie mniejsza. Bo przecież największa losowość battla, która najbardziej psuła gre to nie magia, strzelanie czy walka ale właśnie nieudane szarże spowodu strachu, automatyczne breaki przez F&O itd. To ma zdecydowanie większe znaczenie niż jakaś tam losowa magia ;P. Stąd zwolennicy "szachizmu" w WFB według tych plot nie moga być bardziej zadowoleni - bo nic tak nie wkurza jak najwazniejsza szarża w bitwie oblana przez test strachu czy inną psychologię ;P.

Jeśli jednak miałbym wskazać armie która moim zdaniem narazie wychodzi najlepiej na samych tych plotach to bez chwili zastanowienie wskazałbym na krasnoludy ;P. Jest to armia która jest "zmuszona" wysatwiać piechotę. Dlatego też ona najbardziej korzysta ze wszystkich buufów dla piechoty. O ile moze się okazać, że piechota imperium czy bretońska czy też goblińska/orkowska nadal będzie słaba - to krasnoludy i tak muszą z niej korzystać. A ich regimenty dość zresztą twarde otrzymają szereg ciekawych boostów. Od możliwości posiadania stubborna na każdej piechocie, bicia z dwóch rzędów dzięki czemu krasnoludy zaczną nabijać woundy, lepszej możliwości na szarże, buufów dla ich maszyn wojennych przy możliwości uniknięcia czy też wyrównania strat w nerfie siły maszyn (wykupią sobie runy i będzie po staremu ;P) po możliwość strzelania z dwóch rzędów (nie wiem czy to nadal aktualne bo już się pogubiłem) ;P

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Bless pisze:Pal licho CHD, juz dawno powinny wyginac. Ale fakt zwrocenia uwagi, ze nie ma ich w RB swiadczy o tym, ze pozostale armie sa. Co to oznacza? Czy chodzi tylko o to, ze fluffowo sie o CHD nie wspomina, czy tez moze jednak w RB beda zasady wszystkich armii a CHD nie sa w tym spisie ujete?
Mysle, ze byloby fajnie, gdyby zasady wszystkich armiii byly w RB. Tak naprawde zasady kazdej armii mozna idealnie opisac na 5-6 stronach podrecznika. Fluff zostawilbym zgodny z 7ed podrecznikami a nowe jego edycje, w osobnych podrecznikach, bylyby dla klimaciarzy. Byloby super.
Raczej chodzi o te, wiele razy wspominane FAQ, które mają wyprostować zasady armii i ich wyposażenia pod nową edycję. Gdyby nie wspomnieli w ten sposób o Chaos Dwarfach, można byłoby oczekiwać jakiegoś konkretnego FAQ, który odnosi się do Army Lista Chaos Dwarfów z Ravening Hordes.

Nadzieję na Ravening Hordes pod 8 edycję zawartych w rulebooku już dawno odstawiono w kąt. Po tym jak można było zobaczyć parę stron z nowego rulebooka (przedstawiających zasady scenariuszy) widać, że GW nie trudno wypełni 500+ stron kolorowymi ramkami, zdjęciami, modelami figurek i obrazkami.

To co jednak można wynieść z tej plotki "Chaos Dwarfs are not in the book" to, to że reszt armii jest w niej - czyli Dogs of Wars też? No a dla tych, których deklaracja Bless'a ugodziła ("dawno powinny wyginąć") wiedzcie, że krasie chaosu nie wyginęły i pozostały w myślach paru ludzi z Forge World (poczekacie jakieś 2-3 lata i powinny być... ładne modele, za sporą kasę).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Ale ten temat jest zalosny. Gram w WFB od 4 edycji i w kazda gralo sie zarabiscie. Nie wierze w te plotki bo sa z dupy. Jak wam sie nie podoba to zmiencie system. Pozatym 8 edycji jeszcze nie ma a wy juz psioczycie :) Straszne.
Zauwazylem ze Polska scena Warhammera jako jedyna wprowadzila takie tamaty jak Balancing patch itp. Sami se tworzycie system ludzie. Moze zaczniejcie grac w systemy autorskie a WFB zostawcie dla innych.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

tetsuo pisze:Zauwazylem ze Polska scena Warhammera jako jedyna wprowadzila takie tamaty jak Balancing patch itp
Gówno prawda, system Euro(czy jakoś tak) również zmienia grę, jest popularny w wielu krajach, i spokojnie można go porównywać z BP. Tyle, że BP jest polski, a to dla wielu oznacza, że zły.

Zresztą te ploty są w 99% pewne, nie wierzysz to zobaczysz.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

tetsuo pisze:Ale ten temat jest zalosny. Gram w WFB od 4 edycji i w kazda gralo sie zarabiscie. Nie wierze w te plotki bo sa z dupy. Jak wam sie nie podoba to zmiencie system. Pozatym 8 edycji jeszcze nie ma a wy juz psioczycie :) Straszne.
Zauwazylem ze Polska scena Warhammera jako jedyna wprowadzila takie tamaty jak Balancing patch itp. Sami se tworzycie system ludzie. Moze zaczniejcie grac w systemy autorskie a WFB zostawcie dla innych.
I dobrze, ze wprowadzamy takie coś, mimo, że nie zgadzam się z kilkoma posunięciami szanownymi LS, ALE podoba mi się to, że próbują jakoś wyrównać niekiedy kiepskie pomysły GW, jeśli tobie, wyjadaczowi 4 edycyjnemu się to nie podoba, to twoja sprawa, ale nie po to ludzie kupują figurki, żeby stały potem w domu (ja osobiście zast. się nad kupnem 7 ed beastmenów, póki nie wyszły. Potem je olałem - beastom w rankach mówię NIE!) . Jeśli masz z kim grać i nie jeździsz na turnieje to w domu rób sobie co chcesz. A to, ze my zrobiliśmy coś takiego jak BP oznacza, ze albo jesteśmy bardziej wymagający lub/i bardziej zorganizowani niż reszta świata.
Największa maruda na Border Princes 8)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

tetsuo pisze:Ale ten temat jest zalosny. Gram w WFB od 4 edycji i w kazda gralo sie zarabiscie. Nie wierze w te plotki bo sa z dupy. Jak wam sie nie podoba to zmiencie system. Pozatym 8 edycji jeszcze nie ma a wy juz psioczycie Straszne.Zauwazylem ze Polska scena Warhammera jako jedyna wprowadzila takie tamaty jak Balancing patch itp. Sami se tworzycie system ludzie. Moze zaczniejcie grac w systemy autorskie a WFB zostawcie dla innych.
tetsuo napisałeś tak jakbyś się z choinki urwał.

Jeśli chcesz grać turniejowo w czystego warhammera to musisz wyjechać do Anglii - bo tylko tam możesz zagrać w true WFB. Wszędzie ińdziej będziesz miał autorskiego Warhammera. Zaś w grze towarzyskiej ludzie się umówią tak aby im było wygodnie. Pomyśl zanim coś napiszesz. Widać, że działałeś pod wpływem impulsu nie zastanawiając się nad tym co piszesz. ;P

Zaś wiele z tych potwierdzonych plot jest bardzo sensownych przełamujących odwieczne problemy WFB ciągnące się od X edycji.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie wierze w te plotki bo sa z dupy.
Rzeczowa argumentacja. Nie bierzesz jeńców, stary.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Varinastari pisze:
Nie wierze w te plotki bo sa z dupy.
Rzeczowa argumentacja. Nie bierzesz jeńców, stary.
Wierze w plotki bo mi sie w ku**e podobają!!!

Pojechałem mu, nie Vari? ;)
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Wierze w plotki bo mi sie w ku**e podobają!!!

Pojechałem mu, nie Vari? ;)
:)

Tak na poważnie, nowa edycja po prostu zmieni system. Komuś się spodoba, komuś nie. Naturalna selekcja, bym powiedział.
Na ten czas wygląda to cholernie solidnie moim zdaniem.

No, może oprócz tych dzikich czarów na 25+.
:wink:

Zablokowany