DOT 4 - ten płyn hamulcowy do zmywania farby

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zgryd
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak się nazywa ten płyn hamulcowy do zmywania farby ?

Post autor: Zgryd »

Jak kiedyś się w to bawiłem to zaczęły pojawiać się bąble, później model zaczął się robić miękki, a na koniec zamienił się w ciągliwą amebę. Podzielę się jeszcze pewną obserwacją poczynioną na metalowych figurkach. Kupiłem na allegro stare krasnoludy, które były pomalowane bez podkładu, jakimiś dziwnymi farbkami, dot tego nie mógł ruszyć, ale że nie chciałem się bawić w jakieś ostrzejsze rzeczy to postanowiłem użyć bezacetonowego zmywacza do paznokci. Bardzo delikatny, nie ma potrzeby zakładania rękawiczek, a z farbą poradził sobie natychmiast. Jedynym mankamentem jest to, że modele należy natychmiast przepłukać pod bieżącą wodą, bo owy specyfik ma tendencje do zasychania i tworzenia na modelu podobnej do klejów cyjanoakrylowych.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

chyba spróbuje zmywacz bo żywiczne figsy były bagatela 4 dni w docie, nie wiem czym to było malowane ale szoruje i jedynie troche schodzi, ale co ciekawe dot nie naruszył konsystencji figurek - no chyba że to proces długotrwały i na stole mi "znikną" :twisted:

Awatar użytkownika
Eiko2
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Eiko2 »

Witam!

Do plastiku tylko DOT-4, do metalu stara dobra benzyna ;) tylko w świeżym DOT-cie trzymać max. kilka godzin, druga partia i kolejne mogą leżeć dłużej ;) i po wyjęciu oczywiście w ciepłą wodę z mydłem i dokładnie umyć
Obrazek

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Szybkie pytanie, szybka odpowiedź:
Miałem stary dot-4, są tam figsy, ale, że jeden był za duży musiałem dolać. To se kupiłem dot-4 innej firmy( orlen). No i wlałem. Czy może być tego skutek uboczny?

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

MUTACJE!

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Kefasku, wiesz że jesteś w mojej łasce, ale nawet najgorliwszy wyznawca może popaść w niełaskę :twisted:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Raczej watpie , to jedno i to samo ;)

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Na razie się trzymają.

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

Ten płyn dot-4 można używać wiele razy, czy po paru myciach powinno wymienić się na nowy. czy po jakimś czase traci swoje właściwości??

Awatar użytkownika
Eiko2
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Eiko2 »

Jeśli nie dajesz mu zwietrzeć (trzymasz szczelnie zamknięty) to i 10-12 partii możesz spokojnie wumyć. Potem po prostu ilość farby na dnie zaczyna przeszkadzać ;p
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ziemko pisze:Raczej watpie , to jedno i to samo ;)
Yep, sprawdźcie na Wikipedii -- DOT-4 to międzynarodowe oznaczenie płynu hamulcowego o konkretnym składzie. To nawet mocniejsze niż skala lepkości w olejach silnikowych.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

witam ;) oczyściłem figurki z farby w dotcie4 i po zesprejowaniu zrobiły się lepkie...

postanowiłem jeszcze raz dokładnie potraktować je Dotem i otóż niektóre elementy mimo ponownego potraktowania dotem i oczyszczenia z warstwy które na sobie miały nadal były po ponownych zesprejowaniu lekko lepkie...

mam pytanie co jest nie tak :wink: ?

nie są to figurki pierwszej świeżości (mialy na sobie różne rzeczy jak farba/bejca)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

pytanie jeszcze jak dokładnie wyszorowałeś figsy po kąpieli. mnie po solidnym wymyciu woda z mydłem i wyschnięciu nic takiego się nie działo ;)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

hm no cóż możliwe że się pośpieszyłem ;) teraz spróbuję zrobić to z większą cierpliwością :)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 930
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Już dwa dni trzymam figsy w docie i efekty marne. Z plastików jako tako schodzi powoli farba już gdzieniegdzie widać plastik jednak metali nie rusza. Wiecie jaka może być tego wina? A jak za jakiś czas z metali nie zjedzie farba czym je potraktować?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Na metale nitro najlepsze , choc ja wszystko mocze w docie - 2 dni to troche malo, ja ok tygodnia zawsze mocze lub wiecej.

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

A mi wystarczał jeden dzień + stara szczoteczka do zębów ;]
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 930
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Już drugi tydzień mija, a efektów nadal nie widać. Może je wyjąć i wyszczotkować i potem znowu wrzucić jak nie będzie efektów?

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

dzis uzyłem pierwszy raz płynu hamulcowego DOT-4 z Orlena i powiem tak farba bardzo ładnie schodzi ale troche futro na skavenach mi sie przytapia może ktoś wie czemu sie tak dzieje ( słoik dokładnie wyszorowany przed właniem i kazda figsa dokałdnie wymyta w wodzie z mydłem )

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

i własnie ma pytanie jak usunac ten biały osad bo zmywałem go juz 2 razy wodą z mydłem a on znowu się pojawił

ODPOWIEDZ