Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fafnir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Re: Szybkie pytania

Post autor: Fafnir »

A ja mam pytanie odnośnie mieszania farb, naczytałem się na tym forum o rozcieńczaniu farby i mieszaniu farb ale jako totalnego laika nurtuje mnie jedno czysto techniczne zagadnienie, otóż jak nabieracie i odmierzacie tak niewielkie ilości farb, wody etc w celu ich wymieszania - używacie jakiejś pipety czy może macie inny sposób na pobranie np jednej kropli farby i jednej wody?.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Fafnir pisze:A ja mam pytanie odnośnie mieszania farb, naczytałem się na tym forum o rozcieńczaniu farby i mieszaniu farb ale jako totalnego laika nurtuje mnie jedno czysto techniczne zagadnienie, otóż jak nabieracie i odmierzacie tak niewielkie ilości farb, wody etc w celu ich wymieszania - używacie jakiejś pipety czy może macie inny sposób na pobranie np jednej kropli farby i jednej wody?.
jezeli chodzi o rozcienczanie woda to na oko.
mieszanie tez w wiekszosci przypadkow na oko.
osobiscie jak juz stosuje jakas dawke bardziej precyzyjna uzywam strzykaweczek do insuliny z doczepiana igla z gumowym tloczkiem i jest ok ;)

(na oko,zwrot potoczny, termin ten nie ma nic wspolego z nalewaniem sobie farby do oka)
Ostatnio zmieniony 6 cze 2010, o 18:44 przez jurak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Najprościej jest ot robić na jakiejś palecie. Ja tam mieszam na tak zwanym "sreberku" do pakowania drugiego śniadania ;)
Piorę na pędzel farbkę, przenoszę na moją "paletę" i dodaje troszkę wody, "nabierając" ją na pędzel.

Troszkę dużo " " ale chyba zrozumiesz :mrgreen:

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Rasti pisze:Najprościej jest ot robić na jakiejś palecie. Ja tam mieszam na tak zwanym "sreberku" do pakowania drugiego śniadania ;)
Piorę na pędzel farbkę, przenoszę na moją "paletę" i dodaje troszkę wody, "nabierając" ją na pędzel.

Troszkę dużo " " ale chyba zrozumiesz :mrgreen:
w sumie pytanie podchwytliwe bylo #-o

jak rasti zauwazyl rzecz rozbija sie o pedzelek w wiekszosci przypadkow ;)
precyzujac odmierza sie na oko, dozuje/nabiera pedzelkiem :)

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

są jakieś szybki i praktyczne wskazówki co do użytku gs'u?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Marcins pisze:są jakieś szybki i praktyczne wskazówki co do użytku gs'u?
woda,
nawilzaj narzedzia, palce nie bedzie sie tak kleil, nawilz gs to go ladnie wygladzisz.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

dzięki przyda się
właśnie o to mi chodziło, bo po minucie babrania mam cało figurkę upier..oloną w gs'ie :evil:

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

no a jak masz problem z wymieszaniem gs (np gs nie jest pierwszej swierzosci) to pod kran, goraca woda i heja ;)

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Jakich rozmiarów magnesy nadają się do łączenia różnych rączek do modeli? Chodzi mi o najmniejsze z możliwych magnesów (no ale też bez przesady), 5x2 są za duże, a czy 3x1 wystarczą do utrzymania np rąk z mieczami lub tarcz?

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

wystarczą spokojnie, też do metalowych rąk.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Może głupie pytanie ale naprawdę nie mam pomysłu :)

Chodzi o wypraski co z nimi robicie ? idą do śmietnika/pieca czy może coś z nich tworzycie ? bo na prawdę mam ich multum....

Thx.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Remx pisze:Może głupie pytanie ale naprawdę nie mam pomysłu :)

Chodzi o wypraski co z nimi robicie ? idą do śmietnika/pieca czy może coś z nich tworzycie ? bo na prawdę mam ich multum....

Thx.
Zawsze warto zachować - przydają się do trejów czy podstawek (np. gdzieś jest tut Raksa, jak z tego zrobić roślinki). Jeśli już chcesz je wyrzucić, to broń boże do pieca! Najlepiej do kontenera na plastik ;)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Zachowuję na okoliczność robienia makiet.

...których notabene nie robię od dawna ;)

Ale warto, zgadzam się. Nieraz się przydają. Np. z tych walcowatych elementów można zrobić kufelek ;)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Z wyprasek robi się roślinki tak, jak pokazywał Rakso w swoim tutorialu.

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=22492
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Tak widziałem te roślinki już hehe
Ale ja aż tylu roślinek nie potrzebuje:) no i zwłaszcza że mam prawie wszystkie podstawki porobione już pod jedną modłę :)

No nic przechowam te wypraski gdzieś może przydadzą się do robienia jakichś murków czy szałasów :P
Daemons, X-Wing & Black Tea

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Do listy zastosowań wyprasek dołożę jeszcze:kostka brukowa na podstawki,różnego rodzaju broń obuchową i kolce na pancerze.

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

godzine temu zapodkladowalem figse ktora nawet teraz bardzo sie swieci,
podklad to deco color za 9 zł miał ktos juz tak? da sie po tym normalnie malowac? a moze wyschnie?
pozdrawiam Paczek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ale lepi się, czy tylko świeci? Niektóre farby świecą się po wyschnięciu. Trzeba używać matowych, a jeśli to był mat, to widać taki urok tego konkretnego spreju i nic nie poradzisz.
Malowałam po różnych podkładach, nawet Bisco za 7 zł daje radę (pod warunkiem, że malarz przeżyje sprejowanie figurki...), nawiasem mówiąc on też się świecił, ale problemu potem nie było. Jeśli pomalujesz to farbami to raczej nic nie powinno być widać :)

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

problem polega na tym ze model swieci sie i jest bardzo śliski, nie wiem czy da sie po tym normalnie malowac...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Spróbuj po prostu :)
Inna sprawa to czy ten twój podkład na pewno jest akrylowy? bo po twoim opisie na myśl przyszły mi farby olejne.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ