DE Jankiela (VIII edycja)

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Re: DE Jankiela

Post autor: Jarlaxle »

Od bólu można by pokombinować z dużą magiczką(np. na pegazie/ z nożem), małą magiczką i mantysią +2 hydry tudzież jakiś assasin do tego :D albo lordem na piechocie, mantysią i magiczką. Bo smok i mantysia w tej edycji raczej nie przejdą.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

teksty "kto był pierwszy" są śmieszne. Widziałem takiego bsb u Kanadiana na lokalu w radomiu dobrze ponad rok temu. Od tamtej pory chyba nie był na zadnym masterze, wiec nikt go od niego nie odgapil. Po prostu - na grywalne pomysły ktoś kiedyś wpadnie, ktoś je opublikuje, staną się standardem, naprawdę można wpaść na nie niezaleznie od siebie... Sztuką jest połączyć różne koncepcje, dodać coś od siebie i jeszcze umieć tym zagrać.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Crane pisze:
mocny jesteś :lol2:
Że co ?


Jankielowi puscily nerwy, ale mu sie nie dziwie (Yudo juz wykasowala tego posta), jednak ty przez swoje zachowanie prosisz sie o ostrzezenie. Zbastuj chlopie.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jankielowi puscily nerwy,
Nic mi nie puściło, po prostu fajnie się zrymowało :mrgreen:
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Crane pisze:
Żeby zabezpieczyć się przed pozwami o prawa autorskie.
No to sorry, ale w ten sposób sie nie zabezpieczy.
Skrinszot zrobiony. Latem odpalam nowy serwis -- galeria najgłupszych dyskusji/tekstów na BP :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

No jasne że to mało ważne kto co wymyślił!
Ja dla przykładu wymyśliłem by dać czarodziejce 2 lvl Hoteka i Deathprincera i wsadzić ją na CO ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Jankielowi puscily nerwy, ale mu sie nie dziwie (Yudo juz wykasowala tego posta), jednak ty przez swoje zachowanie prosisz sie o ostrzezenie. Zbastuj chlopie.
Śmieszne.

Rozumiem że to do mnie, chętnie się dowiem jakie to zachowanie moje prosi się o ostrzeżenie. Spytałem Jankiela czemu tak sie tlumaczy co wzial od tego czy tamtego, bo nie rozumiem jakie to moze miec znaczenie-skoro każdy mógłby na dobra sprawe napisac, że on to czy tamto wymyslił i NIKT, powtarzam NIKT nie bylby w stanie udowodnic, ze jest inaczej. W zwiazku z tym uwazam, ze pisanie tego typu rzeczy nie ma wiekszego sensu.

A tu zaraz rzuciło się aż dwoch moderatorów, z czego jeden grozi mi ostrzezeniem- za co pytam? Polityka jakies absurdalnej cenzury przejeta od kaczorów przyjela sie na forum?

" ty przez swoje zachowanie" hehehehhe...nie no komedia jakaś...parodia...

teksty "kto był pierwszy" są śmieszne. Widziałem takiego bsb u Kanadiana na lokalu w radomiu dobrze ponad rok temu. Od tamtej pory chyba nie był na zadnym masterze, wiec nikt go od niego nie odgapil. Po prostu - na grywalne pomysły ktoś kiedyś wpadnie, ktoś je opublikuje, staną się standardem, naprawdę można wpaść na nie niezaleznie od siebie... Sztuką jest połączyć różne koncepcje, dodać coś od siebie i jeszcze umieć tym zagrać.

ano wlasnie, zgadzam sie w pełni

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie mam zamiaru z Toba dyskutowac.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Kolejny turniej (2500 ze specialami, ale żeby nie zmieniać zanadto rozpy, to dopchałem shades, level na magiczce, black guardów i kilka innych zbędnych rzeczy). Drugi level na magiczce obessał - dwa razy wylosowałem 1+2 (z metala i shadowa), więc sobie nie poczarowałem.

15:5 z bayem, pogromcą najlpszych
11-9 z WoCh Skavena - skończyliśmy w 3 turze, było zajebiście dużo szachów, minimalne straty po obu stronach, kiedy coś się zaczynało dziać, skończył się czas. Szkoda, bo zapowiadała się całkiem ciekawa bitwa
15-5 z imperium Zdzicha - udało się go przewystawiać i naprzeciw swoich monsterów miałem jeden czołg i dwa cannony. Po ostatnich solidnych porażkach spowodowanych próbami grania na remis wystawiłem wszystko na dwie tury ostrzału (bo nie zaczynałem), przeżyłem i skasowałem, co się dało. Straciłem jedynie gwardię, która musiała odciągnąć dwa czołgi i jakieś śmieci. 15-5

Kolejny raz przekonałem się, że na plutony trzeba napierać, nawet ryzykując spore straty - chowanie się kończy się dużo gorzej, przy bardzo ofensywnej grze porażki zdarzają się stosunkowo rzadko.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

2350

Lord Jankielowy
BSB z WI - SoM Hotek peagaz,
Czarka 2lev 2xDS
2x10 kusz
5 DR a kuszami
3x5 Harpii
2x9 Shades ahw
14 Gwardii Champ
2x Hydra

Rozpiska na Drakon, testowana w walkach z VC Vardena, pojechała dziś na turniej.

I
Pierwsza partia – Kacper Bucki O&G przedmioty BP, rozpiska podobno forumowa.
Kiedy Shadzi, harpie i Hydra zobaczyli, ze walczą z osobą która je sprzedała kilka dni temu – rzuciły się i rozszarpały wroga.
Na poważnie – biegaliśmy wokół centralnego obelisku, ja zbierałem ostrzał i magie, Kacper miscasty.
Park maszynowy ginął powoli, śmiecie takoż, ale jedną Hydrę odciągnęło.
Klocek z War Bannerem złamał drugą Hydrę – ta jednak zebrała się i w ostatniej turze zagoniła go.
Rozstrzygnęła szarża dwóch rydwanów i Wrony na osłabioną magią Gwardię. Overruny byłyby tłuste – ale dwóch gwardzistów przeżyło.
Smok zaszarżował unieruchomioną Wronę i zagonił BO, Pegaz z gwardią załatwił rydwany. Ocalał Golan z 2 magami i Doom Diver. 17-3 po partii z niezmiernie szybko, elegancko i czysto grającym przeciwnikiem.
Okazało się, że nie znosimy nawzajem swoich postaci na forum.
Hobby jakich wiele.

II
VC Smiechu, Smok Morderca.
2 Vargulfy i Smok zabiły gwardię, Złowiłem Hydrą i dobiłem Smokiem 2 Małe Vampiry w Gulach. 10-10

III
Mariusz O
Demony na Wronie, Jugger, Kloc Horrorów.
Wrona dostała szybko dwie rany z ostrzału (Will czy nie will) i uspokoiła się.
Partię wygrał Jugger.
Dostał w szarży 7 ataków z S7 i 5 z S6 z Hatem – jedna rana. Stopniowo zabił Smoka. Do końca partii zdał 5 wardów, tyleż KB sprzedał Lordowi i ustał wszystkie breaki. Gwardia skroiła Demonetki i Bloodziki ale obie Hydry pozbawione wsparcia w bojach z Klocem, psami, flamersami i furiami w końcu poległy. Shadzi dobili flamersy.
8-12



Rozpiska nie jest bynajmniej optymalna – ale daje mnóstwo walki i z nikim nie jest się bez szans. Czegóż chcieć więcej?
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Sparring z Cosmem, 8-12 w dupę.
Zastrzelenie abomki w drugiej turze zemściło się utratą wszystkich strzelców w 2 turze Cosma. Paniki po scorchu i kółku spowodowały ucieczkę harpii, kusz i wszystkich shades. Wszystko oblewało, przebiegało przez siebie i się nie zbierało. Hotek spadł w trzeciej turze z głupiego bounda d6 S6 (graliśmy na tajne rozpy). Smok zrobił, co do niego należało (zabił jakieś śmieci, poterroryzował, dobił oddział z dzwonem), hydrami źle zagrałem i nie spłaciły się, gwardia pokazała klasę (5 tu hth biła się samotnie z dzwonem, stykając się raptem 4 modelami). Rozpa zdecydowanie jest optymalna i nie ma co zmieniać. Gwardia mimo, że bez kotła, jest niezastąpiona, 2xshades i 30 kusz zdecydowanie rekompensuje brak boltów. Rozpa jest bardzo mobilna, ma sporo oddziałów do walki i mocne strzelanie. Czego chcieć więcej? :wink:
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

PAtrze na ta rozpe i jest to jedna z nielicznych rozpisek DE, z ktora mialbym problem swoimi lizkamia.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Jedy Knight pisze: Rozpiska nie jest bynajmniej optymalna – ale daje mnóstwo walki i z nikim nie jest się bez szans. Czegóż chcieć więcej?
Jankiel pisze: Rozpa zdecydowanie jest optymalna i nie ma co zmieniać. ..
Może Twoja jest optymalna, moja zdecydownie nie jest. ;)
Jankiel pisze: .. Rozpa jest bardzo mobilna, ma sporo oddziałów do walki i mocne strzelanie. Czego chcieć więcej? :wink:
Tak lubię grać. :mrgreen:
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ale przypuszczalnie za kilka tygodni będzie martwa. Nie bardzo widzę smoki w 8 edycji - tracą hatred, utykają w klocku slaves, wszedzie je widac, cannony trafiaja góre i dół. A kosztuja w cholere.
Choć z drugiej strony mają hard cover od innych oddziałów, a kawaleria zatrzymuje kulkę z armaty, jeśli nie zginie. Jest delikatne pole do przegięć, ale wszystko trzeba będzie sprawdzić na polu bitwy.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

wg. warseera podobnież jednak De mają być wyjątkiem w kwestii hate - w każdym razie czekamy na pdf-y

Ż.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jeśli smok DE nie straci hate to bedzie najmocniejszy w grze i w cale nie bedzie taką słabą opcją, jednak jak powiedział Żaba poczekajmy na Pdf-y ;)

Skoro rozpa Ci się Jankielu sprawdza to tylko pogratulować ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pierwszą bitwę na nową edycję (z HE), wrażenia całkiem pozytywne. Jest krwawo, dużo się dzieje, ale nie ma kompletnej loterii.

2500 pts

Wystawiłem:

Highborna na smoku, crimson, pendant, black dragon egg
Bsb na pegazie (hotek)
2xsorceress 2 lev (staff of sorcery, seal of ghrond, tome of furion)

3x20 kusz
20 gwardii
2x hydra

Największy znak zapytania przy bsb na pegazie - sam sztandar niezbędny, ale nie wiem, co oprócz tego. Smok jest w porządku - cały czas dobrze sobie radzi w walce (a thunderstomp rekompensuje brak hatred), z normalnego strzelania nie bardzo chce schodzić (brak +1 do hita i wszechobecne covery), magia też mu większej krzywdy nie robi. W tym złożeniu w pierwszej szarży zadaje 4d6 hitów z S4, thunderstomp i 9A S6. To bardzo dużo. Gwardia nawet nie miała okazji wejść do hth, bo kloc 30 white lionów został anihilowany praktycznie samymi breath weaponami (przypuszczalnie podobnie będą kończyły wszystkie zajebiście drogie kloce "niezabijalnej" piechoty). Dwoma magiczkami fajnie się czaruje, choć po wzięciu deatha okazało się, że nie bardzo jest co rzucać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Smok z racji bycia large targetem nie dostaje covera

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Wg rulebooka jeden model moze zrobic tylko jednego breatha na ture. Jezdziec i smok sa jednym modelem?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Smok z racji bycia large targetem nie dostaje covera
Doczytaj
Wg rulebooka jeden model moze zrobic tylko jednego breatha na ture
Fakt. Zapomniałem o tej zasadzie (a dziś w bitwie ani razu nie pamiętaliśmy o rzucaniu feara w hth, mimo, że co turę przypominaliśmy o tym). W takim razie muszę wziąć inny zestaw. 30 pts za dodatkową turę z breath weaponem to za dużo.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ