Skład na ETC 2010

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Re: Skład na ETC 2010

Post autor: Dalmar »

ksch pisze:No trzeba przyznać, że skład wygląda zajebiście dobrze. Jak wyglądały eliminacje? O ile rzecz jasna się odbyły.
Eliminacje się odbyły w tą sobotę - 12 czerwca. Mimo tego, że wiele osób nie zagrała na nich z różnych powodów to były bardzo wartościową rzeczą. Zaproszone było łącznie 12 osób - poza Top 4 jak mówi o tym regulamin. Na eliminacjach najbardziej zabłysnął Dębek z jego Bretą i utwierdził wszystkich w przekonaniu, że ta armia i ten zawodnik musi zagrać. Cześć armii jak pisał Żaba odpadły z powodu tego, że straciły swoją funkcjonalność w Teamie np: mamy armie na blokerów na miejsce WE czy to że gra mało defensów i brak drugiej dobrej armii na ten typ rozpisek poza TK, które przy dobieraniu na defens nigdy nie trafią.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dzięki za odpowiedź i raz jeszcze gratulacje - skład macie wyśmienity - teraz pozostaje tylko jedno hasło - srebro to przegranie złota a nie żaden sukces :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Furion pisze:
Ziemko pisze:Gdyby za Robsona wszedl Pasiak z WE to bym to by byl moj drim team, no ale coz widac Pawel jest za slaby :lol2:
Pasiak nie jest za słaby, po prostu chcieliśmy zobaczyć jak whine'ujesz.

Tez Cie lubie Furionku :lol2:

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Poniewaz mamy juz ostateczny sklad, moge napisac jak wygladal wybor i jakie trudniejsze/latwiejsze decyzje musielismy podjac. Nie pisze tego zeby sie tlumaczyc, ale zeby osoby z pretensjami uspokoic.
Wydaje mi sie ze w tym roku wybor skladu mielismy jeden z najbardziej liberalnych i a-polityczny ever (co nie znaczy ze bez tej polityki sie obeszlo calkowicie ;).

Wybory oczywiste od poczatku i mysle ze bez kontrowersji i pretensji:
Ja - Myszolaki. Zagralem bardzo dobry sezon, od zawsze gram ta armia, a moj zwyczajowy rywal Mlody w tym roku nie mogl nawet jechac.
Furion - HE. Nie gra tylko nimi, ale mimo kontrowersji jakie budzi jego charakter mysle ze wszyscy sie zgodza ze jest zajebistym graczem i ma doswiadczenie i sporo zwyciestw na koncie. Alternetywa byl AndrzejAndrzej.
Crusader - Lizardmen. Mily chlopak publicznie, sterroryzowal nas prywatnie ze nas pobije swoimi mrocznymi kopniakami bjj jesli go nie wezmiemy, wiec nie bylo wyboru. Alternatywa byli Handelek i Koszu.

Wybory mniej oczywiste, ale mysle ze rowniez bez kontrowersji:
Malal - VC. PR jeszcze gorszy niz Furiona ;P ale z pewnoscia jeden z najbardziej utalentowanych graczy w Polsce i mysle ze nikt nie moglby byc pewien swego gdyby spotkal go z Ogrami ;-) Kontrowersje budzi tylko armia, ale Malal bedzie sie intensywnie ogrywal. Osobiscie bylem za tym zeby wziac DoCh, ale nie szlo mu nimi ostatnio i bal sie ze nie sprosta ciezarowi wygrywania ta armia, a nie chcial wziac odpowiedzialnosci za ewentualny wpierdol (Demony maja zmniejszone progi 'przegrywania'). Alternatywa byl Assur i Butan (Holan odmowil udzialu). Wierzcie mi ze wiele dyskusji prowadzilismy w tym temacie, analiz rozpisek, taktyk.. Mam nadzieje ze Malal ogra sie na czas i ze swoim skillem zrobi najwyzszy wynik na ETC, bo zostawiamy w Polsce bardzo dobrych graczy tej armii.
Debek - Bretonnia. Debek nie wybil sie w minionym sezonie jakos bardzo wysoko, ale jest bardzo ceniony za to co wyciska z Bretonni. Do tego minione ETC pokazalo ze przeciwnicy gubia sie widzac ta armie na stole, a Debek potrafi to bezblednie wykorzystac. Do tego swoja kandydature wzmocnil dobrym wystepem na eliminacjach, co przekonalo niedowiarkow.
Zaba - DE. Zabcia marudzi ze elfy obsysaja na te ograniczenia, ale jak co czynniejsi uzytkownicy forum wiedza - marudzi tak od roku nawet na BP ;P Ze Zaba musi jechac, to oczywiste. Alternatywa dla niego bylo Empire, ale nie gral nim dwa lata, a nie mialby czasu sie nim ograc bo teraz codziennie kapie bobasa dwie godziny. Wiec zostaly DE.
Darek - DoCh. Ze wzgledu na ogranie i wyniki alternatywa za Malala dla DoCh. Jedyna kontrowersja jest to ze Darek gra bardzo zachowawczo (rowniez wedlug mnie), a DoCh powinno robic wysokie wyniki. Ale jak sam twierdzi - 'nie wygrywalbym masterow grajac na remisy' i jest to rzeczywiscie prawda. To duzy ciezar zagrac ta armia na ETc i wygrywac przy tegorocznych ograniczeniach, ale Darek podchodzi do tematu ze spokojem i wierzymy w niego. Bedzie dogrywal przez najblizszy czas duzego demona.

I zostalo ostatnie - osme - miejsce.
Osobiscie bylem za Pasiakiem, Shino i Robsonem - w takiej kolejnosci. Podobnie reszta, choc niekoniecznie tych samych kolejnosciach ;-) Dlaczego wybralismy Empire? Nie bede opisywal wszystkich dyskusji, poniewaz wierzcie mi ze bylo ich naprawde duzo. Ale w skrocie:
Nie WE -> mamy w tej chwili juz 3 blokerow i WE jako bloker potrzebne nie sa, a z wynikami moga miec problem, bo do kogo je dostawiac?
Nie TK -> bardzo dobra armia na defensy, ale ze wzgledu na obciecie ilosci maszyn i mala ilosc defensow w teamach armia bez wiekszego zastosowania, a zbyt duze ryzyko ze nie wybierana przez przeciwnikow, zostawalaby na dwa ostatnie - losowe - paringi i dostawala cos mocnego czego nie chcielismy wziac wczesniej (typu VC czy Lizardmeny) z ktorymi mialaby wpierdol.
Empire ma natomiast lepiej od dwoch poprzednich z takimi armiami jak Lizardmeny czy VC. Tutaj rowniez bylo duzo dyskusji co do rozpisek i playtestow. Nie mamy w tej chwili ogranego Empire, ale Robson byl wolny, a jest graczem bardzo odznaczonym, ze skillem, no i gral ta armia swego czasu sporo. Teraz bedzie sie intensywnie ogrywal i zobaczymy co z tego wyjdzie.
W tej ostatniej kategorii zdania byly bardzo bardzo podzielone, dlatego zrobilismy dokladna analize krok po kroku z rozpiskami, paringami, wynikami. Uwazam to za najbardziej kontrowersyjny wybor, ale mimo wszystko wydaje mi sie ze udalo sie wybrac sklad ktory moze powalczyc o wyniki z zeszlych lat, a moze i odzyskac zloto. Mam nadzieje ze bedziecie szczerze trzymac za nas kciuki i zrozumiecie ze nie mozemy wziac do Niemiec wszystkich graczy ktorych bysmy chcieli, a jedynie osmiu - nie tylko najlepszych, ale tez najbardziej przydatnych (vide poszkodowane WE i TK).

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Chłopaki bardzo Was lubie ale bez złota nie macie po co wracać :twisted:

Ps. nie żebym jakieś stresy wprowadzał ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Super skład!

Teraz do turnieju liczy się jedno - musicie się bardzo mocno ograć. Good luck! :)

Jakby ktoś z Was mieszkających w wawie i okolicach miał ochotę na bitewkę z 2600 O&G to piszcie ;)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Skład nieco dziwny, bo dużo graczy z nieogranymi armiami... choć przynajmniej sami topowi playerzy.

Empire najlepiej mam ograne chyba ja... szkoda, że o mnie nie pomyśleliście skoro już braliście taka cienką armię (pod zasady ETC, bo na BP armia ma ciągle niezły potencjał!).

Powodzenia (nie od powodzi ;p).
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Bardzo dobry skladzik. Najbardziej ciekawi mnie wystep Roberta, Malala i rozpiska Zaby :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Fajny sklad. Zajebiscie, ze Debek sie zalapal. Relaks Darek.

Mozecie chociaz w zarysie zdradzic jak sie bedziecie skladac? Zwlaszcza interesuja mnie lordowie.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Karli pisze:Skład nieco dziwny, bo dużo graczy z nieogranymi armiami... choć przynajmniej sami topowi playerzy.

Empire najlepiej mam ograne chyba ja... szkoda, że o mnie nie pomyśleliście skoro już braliście taka cienką armię (pod zasady ETC, bo na BP armia ma ciągle niezły potencjał!).

Powodzenia (nie od powodzi ;p).

Piotr Glomski w tym sezonie takze pokazal niezlego skilla Imperium i zasluzenie wywalczyl tytul najlepszego generala ta armia.

Nie ma co gdybac.

Powodzenia zycze reprezentacji!!!
Jestem pewny, ze jak co roku dacie rade!!!

P.S. Cosmo dobry post!!!

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Rzeczywiście jedyny minus to fakt, że nie wszyscy grają "swoimi armiami". Trzeba mieć nadzieję, że Malal czy Robson to są takie kocury, że poradzą sobie czymkolwiek.
Co do ostrożnej gry Darka to ja akurat uważam, że to w kontekście cięć DoChu na ETC, dobry sposób.

Swoją drogą to skład nie dość, że dobry, to jeszcze do tego zdrowo ciśnieniowy i bardzo dobrze.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jest Furion, Malal, Robson i Darek - oni nie pozwola frajerom makaroniarzom na waly ;)

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Ja biore aparat i zamierzam robic zdjecia stolu dwa razy na ture przy grze z wlochami i niemcami ;P Myslicie ze bedzie siara? :-)
Czuje ze to beda najtrudniejsze bitwy psychicznie ever.. <zagryza warge>

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Z tego co pamietam, z Niemcami zgrzytow takich nie bylo jak z Wlochami.
Pamietam oba ETC w Gorzowie - zawsze makarony, byly takimi burakami, ze az przykro, Dunczycy tez potrafia sie cisnieniowac, ale nie waluja tak jak Wlosi.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Z innej beczki - kto jedzie ewentualnie na singlowe mistrzostwa? Wiem, ze crus i Robert, ktos jeszcze?
Robert - bierzesz fure?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

JAkis link czy cus?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »


Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Cosmo pisze:Ja biore aparat i zamierzam robic zdjecia stolu dwa razy na ture przy grze z wlochami i niemcami ;P Myslicie ze bedzie siara? :-)
Czuje ze to beda najtrudniejsze bitwy psychicznie ever.. <zagryza warge>
Weź kamerę to i oskara jakiegoś przywieziecie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Cosmo pisze:Czuje ze to beda najtrudniejsze bitwy psychicznie ever.. <zagryza warge>
Na niektórych Duńczyków też trzeba uważać - Poul grając ze mną w 2006 przestawił swoją jazdę w mojej turze o jakieś 4" (za chwilę się odwróciłem :? ), przez co nie mogłem w nią szarżować, a za nią był kolejny miętki regon WE (grałem DL).

Z Włochami gra jest prosta - nawet na chwilę nie odwracasz się nie stołu, nie wychodzisz na fajki itp. i cały czas patrzysz na jego łapy. Robienie zdjeć może delikwenta rozjuszyć i zagrasz z nim 2 tury, bo tak będzie sie kłucił i przeciągał.

Z Niemcami moim zdaniem jest luz - wysoka kultura osobista i bardzo wysoki skill powoduje ze gra się z nimi bardzo dobrze, choć po bitwie szujesz się wyprany psychicznie, bo tyle musiałeś kombinować. Choć pewnie wszędzie może się trafić zbucze jajo :(

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Ziemko pisze:Jest Furion, Malal, Robson i Darek - oni nie pozwola frajerom makaroniarzom na waly ;)
Zobaczymy jakim Malal będzie kozakiem w realu, bo na forum to rzeczywiście jest mega przechujem. :) :*

Ciśnijcie plewki. :mrgreen:

Darek, też nie przesadzaj z tymi wałkami drużyn przeciwnych.
Ja np. na Włocha trafiłem zajebistego. Miła, bezstresowa gra, on wychodził na fajka podczas moich ruchów, ja podczas jego, pozwalaliśmy sobie wzajemnie cofać ruchy itp. Zależy na kogo się trafi. Tak samo, jeżeli chodzi o makarony, powiedzenie że Poffo jest ciśnieniowcem, jest sporym nadużyciem. Dębek, z tego co kojarze, pomimo dostanej maski, miał zajebiście miłą bitwe.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, o 11:10 przez Kielon, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

ODPOWIEDZ