8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Loremaster »

HE nawet jakby się z samych herosów składali to nie pomoże bo herosi HE są straszliwie plewni.

Co za absurd że smok zajmuje slot hero skoro teraz nie ma to znaczenia, oczywiście ze punkty liczą się z puli lord tylko.
Ale spoko w HE można na luzie wpakować 5 RBT i hordy rydwanów

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Z tymi HE to też przesadzają ;)Winny mieć kompozycję armii tak jak wszyscy, ale jest taka moda ostatnio, że pedałom daje się fory :D w WFB też^
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

mi się wydaje, że skoro w plotce było dopisane (including mounts) to jest to jednoznaczne z tym, że każdy mount a zwłaszcza smok, bo nie oszukujmy się tu chodzi o smoki, można chyba dla każdego Lorda dać konika i co z tego +20ptk które są niczym w porównaniu z 275+ kosztu smoka

i tak jak wcześniej było rozkminiane, powyższe prowadzić może do zwiększenia standardu punktowego na gry do okolic 3K ptk bo wtedy każdego lorda da się zmieścić, co spowoduje zwiększone zakupy produktów Genialnego Wydawcy ble ble ble :)
chyba, że coś poważnie zmienią w kosztach punktowych, czego bym się nie spodziewał

pogadać sobie można, a co będzie to się zobaczy w lipcu jak pdf'y do booków wyjdą i podręcznik będzie ogólnodostępny
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

solider4 pisze:
"Płacisz" dodatkowo slot hero za smoka, bo jest to baaardzo rzadki i baaardzo silny monster i tyle. Nieźle kombinujesz, ale wydaje mi się, że nie tędy droga i nic nie zmienią w tej kwestii.

wiesz nie mam potzreby kombinowac w tej kwestii bo nie nastawiam sie na rozpiski z najgorszym smokiem w grze po zombi dragonie, po prostu bralem pod uwage taka okolicznosc.kombinowaniem jest juz dzielenie ancient treemana na pol z lord choicem i rarem bo tak sie teraz za niego placi - ale to pewnie w tej chwili tez poprawia bo to glupie zeby punkty zajmowal podwojnie w tej chwili
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

nindza77 pisze:Z tymi HE to też przesadzają ;)Winny mieć kompozycję armii tak jak wszyscy, ale jest taka moda ostatnio, że pedałom daje się fory :D w WFB też^
Nawet jeśli cieszysz sie jakimis przywilejami, to po co sie z tym obnosisz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

amadeus pisze:
solider4 pisze:
"Płacisz" dodatkowo slot hero za smoka, bo jest to baaardzo rzadki i baaardzo silny monster i tyle. Nieźle kombinujesz, ale wydaje mi się, że nie tędy droga i nic nie zmienią w tej kwestii.

wiesz nie mam potzreby kombinowac w tej kwestii bo nie nastawiam sie na rozpiski z najgorszym smokiem w grze po zombi dragonie, po prostu bralem pod uwage taka okolicznosc.kombinowaniem jest juz dzielenie ancient treemana na pol z lord choicem i rarem bo tak sie teraz za niego placi - ale to pewnie w tej chwili tez poprawia bo to glupie zeby punkty zajmowal podwojnie w tej chwili
Tu się z Tobą zgodzę, to jest głupie. I z tego co wiem to już to zmienili, bo nie ma ograniczenia w modelach ilu możesz mieć hero, są tylko punkty. No chyba, że coś pomieszałem. Czyli ancient treeman powinien być zaliczany do jednej grupy i z niej wykorzystywać punktasy.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

misha pisze:mi się wydaje, że skoro w plotce było dopisane (including mounts) to jest to jednoznaczne z tym, że każdy mount a zwłaszcza smok, bo nie oszukujmy się tu chodzi o smoki, można chyba dla każdego Lorda dać konika i co z tego +20ptk które są niczym w porównaniu z 275+ kosztu smoka

i tak jak wcześniej było rozkminiane, powyższe prowadzić może do zwiększenia standardu punktowego na gry do okolic 3K ptk bo wtedy każdego lorda da się zmieścić, co spowoduje zwiększone zakupy produktów Genialnego Wydawcy ble ble ble :)
chyba, że coś poważnie zmienią w kosztach punktowych, czego bym się nie spodziewał

pogadać sobie można, a co będzie to się zobaczy w lipcu jak pdf'y do booków wyjdą i podręcznik będzie ogólnodostępny

hmm no dobrze oni zakladaja moze wiecej zakupow ale patrzac realiami polskich turniejow bitwy na 3000pkt statystycznie sie wydluza co spowoduje przedluzanie calego eventu turniejowego nawet o jeden dzien badz do poznego wieczora tego drugiego dnia.wiadomo kazdy gra inaczej jedni szybko robia tury inni mysla itd ale teraz jest przeznaczone w przypadku bitew 2350pkt ile? jakies 2,5 godziny tak? to teraz to bedzie np 3,15 bo to jest 700pkt w figurkach wiecej do myslenia na stole bo przeciez nia kazdy musi skorzystac ze smoka a wstawic to w punkty na speciale itd - bo np na 3k pkt ja juz moge wystwic na tego smoka z 20 tancerzy po 5 liczac ze ktoremus wejdzie kb na tego lorda na smoku przeciwnikaa do tego wciaz wystawie drugie tyle wild riderow
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Już kiedyś była mowa o tym, że jak się zwiększy standard do 3k to wydłuży się czas gry. Zostało to obalone, bo wyszło, że zwiększy się niezauważalnie.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

to, że nasze realia turniejowe, nie odpowiadają często zamysłom twórców systemu i np battle reportów z WhiteDwarfa to normalka :)
GW nie patrzy na to przez pryzmat "praktyki" naszego środowiska tylko raczej przez drenowanie portfeli wszystkich
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

solider4 pisze:Już kiedyś była mowa o tym, że jak się zwiększy standard do 3k to wydłuży się czas gry. Zostało to obalone, bo wyszło, że zwiększy się niezauważalnie.

wiesz ja tam na turniejach nie bylem od 4 lat wiem tylko ze na mastery przyjezdzaja ludzie z calej polski (tak bylo za czasow krakonow) a wielu sie zbiera pociagami i wogole komunikacja ogolna a nie swoim samochodem - oni nie beda chceili czekac tych minimalnie zwiekszonych 3 godzin bo to moze im odebrac ostatni pociag do domu a przeciez do roboty trzeba wstac
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

co ma jedno do drugiego :) GW ma to w 4literach kto czym jeździ i jak daleko ma na które turnieje, a już na pewno nie przejmuje się Polską.

Jak się okaże, że wymyślili coś do bani to pewnie pojawi się coś, ala BP i nastąpi powolna adaptacja do naszych warunków. Takie czy inne punkty turnieje będą i tak więc nie ma co zawczasu się przejmować.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Czy ja tam a zdjęciu na strone GW widze sterowiec u karasi? To będzie w użytku?
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

amadeus pisze:
solider4 pisze:Już kiedyś była mowa o tym, że jak się zwiększy standard do 3k to wydłuży się czas gry. Zostało to obalone, bo wyszło, że zwiększy się niezauważalnie.

wiesz ja tam na turniejach nie bylem od 4 lat wiem tylko ze na mastery przyjezdzaja ludzie z calej polski (tak bylo za czasow krakonow) a wielu sie zbiera pociagami i wogole komunikacja ogolna a nie swoim samochodem - oni nie beda chceili czekac tych minimalnie zwiekszonych 3 godzin bo to moze im odebrac ostatni pociag do domu a przeciez do roboty trzeba wstac
Rozumiem, ale to wyliczyli gracze typowo turniejowi (nie pamiętam dokładnie gdzie to jest, ani kto to liczył) i z tego co zrozumiałem nie przeszkadzało im to za bardzo. Reasumując turniejowy standard i tak określą sobie sami gracze i organizatorzy, bo to ich czas. Ale fakt jest taki, że ten standard zostanie powielony w grach towarzyskich, tak samo jak zostało przyjęte 2250.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

misha pisze:Jak się okaże, że wymyślili coś do bani to pewnie pojawi się coś, ala BP i nastąpi powolna adaptacja do naszych warunków. Takie czy inne punkty turnieje będą i tak więc nie ma co zawczasu się przejmować.

tja, powoli trzeba by pomyslec nad Balancing Patch 2.0 :D

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Szmyt pisze:
misha pisze:Jak się okaże, że wymyślili coś do bani to pewnie pojawi się coś, ala BP i nastąpi powolna adaptacja do naszych warunków. Takie czy inne punkty turnieje będą i tak więc nie ma co zawczasu się przejmować.

tja, powoli trzeba by pomyslec nad Balancing Patch 2.0 :D
Spokojnie jeszcze nie widzieliśmy produktu finalnego. Dajmy szansę 8ed, bo może być ciekawie i fajnie, a BP zawsze zdążymy wprowadzić. :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

A jak jest z kawalerią, ona też ładuje z dwóch ranków? tez jest ciekawe jak będzie rozwiązana kwestia darmowego reforma, czy w czasie szarży też go można robić, bo im dupniejszy oddział, tym obroty będą więcej zabierały, mnie już na 9tce kawy dupa ostatniego rycerza przy obrocie 1" jedzie dwa cale, przy 15 to ostatni przy 1" obrocie jedzie 3... chyba, ze oni jak zwykle totalnie to zignorują i pozwolą tylnym szeregom poruszać się tyle ile wlezie... bo w tej chwili tak to generalnie wygląda, przy 9tce nikt na to nie patrzy, ale taka 15tka kawalerii już obrót o kilka cali jest zdecydowanie widoczny na tylnym szeregu. Interesująca kwestia dotyczy również bretońskiego obowiązkowego bsb, czy on będzie się liczył do % hero czy nie oraz czy na wszelakich jednostkach podczas tworzenia rozpiski będzie można zrezygnować z specjalnej broni takiej jak polearmsy w M@A na rzecz hand weapona, by skorzystać z zasady z sheldem. A ten save na 6+ to jest już ward czy niemodyfikowalny armor save?
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

O, teraz zobaczyłem że mają nowe rzeczy dodane na stronie GW. Te miarki znaczniki, templatki i booka.

Ta torba jest śmieszna :P. Ale podoba mi sie ten limitowany book. Wydaje mi się, że kostki będą mało czytelne.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Z innej beczki:
Zacząłem przeglądać booki pod kątem nowej edycji zwracajac uwagę na aktulanie niewystawialne jednostki i muszę przyznać że coraz bardziej przekonuję się do skavenskiego assassina :mrgreen:

Weeping blade i potion+3S = 3A z reroll to hit, 7S, -5as k3W poison

mieczyk +1S/A za herosa + reroll savów +2warlockow w btb = 6A, 7S w chalengu z herosami, reroll hit, reroll save, poison, maly bladzio ma prawo się bać :twisted:

trzeba zainwestować w model snikiego :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Nie bardzo jakoś wierzę że nawet przy nowym stubbornie i bonusach magii ludzie zaczną grać na 40+ osobowych oddziałach piechoty.

Przecież to trzeba jakoś zmieścić w punktach a koszt punktów się nie zmienia (przynajmniej na razie).

Spróbujcie sobie zrobić grywalną rozpiskę na 1999 z 40 osobowymi oddziałami.
Ja spróbowałem do moich dwarfów i VC i jakoś nie widzę tego na stole.

Jeżeli w rozpie na piechocie mam w VC powiedzmy 6 - 20 osobowych oddziałów to teraz co? będę grał tylko na 3 ?
Już widzę uśmiech szerszy niż uszy u przeciwnika który wystawi jakieś masowe czary albo ze 2 katapulty na taką piechotę. :)
A już wyjątkowo Skaveny z ich odświerzonymi zasadami templatek.

Stawiam na to że styl gry trochę się zmieni ale nie o 180 stopni tylko dużo mniej.
Tak czy siak rację mają ci z was którzy mówią że trzeba poczekać do booka i errat podręczników.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No to niestety masakra. Herohammer + Magichammer po bandzie.

Zablokowany