8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Zaklinacz Kostek »

theudulf pisze: Bo tak wysoka cena za kilka gramów kwadratowego tworzywa sztucznego jest według mnie lekko dziwna. A biadolę bo na daną chwilę jestem lekko rozczarowany w jaką stronę idzie WFB, spam herosów z uber siłą, transformacja magów, latający dywan, gunline, średnio to wygląda oj średnio. Mam jeszcze cichą nadzieję, że mocno zmienią zasady booków.

ps. do pubu nie pójdę bo mi się nie chce, a po drugie ja nawet kawy nie piję a co dopiero piwo, a co do wychodzenia na papierosa, to jestem absolutnie pewny, że też nie byłbyś zadowolony z takiej postawy gracza. Nie powiedziałem, że skavy były mocne czy cuś (oczywiście dostałem 20:0) ale po prostu sama postawa gracza zahaczała o worst play.
Dobrze, że nie napisałeś że "dałbyś głowę" za to że nie byłbym zadowolony, bo byłbyś już niższy o te parę centymetrów :wink: Mnie takie rzeczy nie ruszają - relax, take it easy :wink:

RB: 175 w przedsprzedaży? Cena jest jak najbardziej do przyjęcia.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Varden pisze: Czy katapa jest no AS?
Tylko tam gdzie jest siła 9
Varden pisze: Czy można legalnie overguesować?
Lepiej można legalnie kłaść template tam gdzie nie widzisz ale od scatterki nie odejmujesz swojego BSa <straszne prawda? :lol2: >
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Będzie spora szansa, ze się na te 175 zł u was szarpnę, oszczędzić 75 zł? Albo sam go kupię albo się z kumplami złożę ;)
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Nie wiem czy już było czy nie.
Koleś, który prezentował podręcznik gadał coś, że IF jest równy MC i że nie ma MC na 2x1 ale jak nie zobaczę w podręczniku to nie uwierzę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

25% na wszystkich herosów (lord+hero) :?:

Jeśli tak, to nie będzie raczej herohammera.

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

Limit na bohaterów 25% nie ma limitu na duplikowanie (tak na szybko zerknąłem bo wiara prawie biła się o księgę)
jeśli Aro dobrze zobaczył i na wszystkich bohaterów mamy 25% a do tego mamy 2 może 3 scrolle które będą użyteczne (zwykły ten z hitami i może ten z żabą w zależności od kosztu) no i limit 12PD nie wspominając o tabelce miscastów aka "przewodnik wysadzania lanc dla początkujących" to ja nie widzę tu magichammera czy herohammera i naprawde gratuluję tym którzy widzą tą straszną masakrę i normalny dzień apokalipsy battla już teraz... (no chyba że już macie pdf'a i widzieliście CAŁOŚĆ i zagraliście trochę bitew testowych które pozwoliły wyprodukować ten poparty doświadczeniem 8smoedycyjnym osąd)...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Jab pisze:
Varden pisze: Czy katapa jest no AS?
Tylko tam gdzie jest siła 9
Varden pisze: Czy można legalnie overguesować?
Lepiej można legalnie kłaść template tam gdzie nie widzisz ale od scatterki nie odejmujesz swojego BSa <straszne prawda? :lol2: >
Z tym dozwolonym as po strzale z katapki to pewne, bo mi się wydawało, że nie było o tym wzmianki? Jak możecie to zerknijcie i na to.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

IF i OoC (out of controll bo nie ma już MC) występują razem. Tylko rzucasz na to czy będzie OOC. 2x1 to nie OoC dlatego bo możesz rzucić z 7 kości i mieć 2x1 ale dalej mieć casting value spełnione. Bo samo OoC występuje kiedy nie spełnisz casta <i też rzucasz czy będzie OoC> albo przy IF.
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

najśmieszniejsze jest, że paręnaście postów wcześniej było: 25% hero + 25% lord, więc to będzie hero hammer

@ Zaklinacz kostek

Spójrz na mój podpis, zrozumiesz czemu biadolę, najśmieszniejsze jest, że jeśli chodzi o dobór armii to w 90% nie ustawiam się pod przeciwnika, nawet na dwarfów brałem czarodziejki, żeby stworzyć rozpę turniejową, ale średnio to szło.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Kołata pisze:25% na wszystkich herosów (lord+hero) :?:

Jeśli tak, to nie będzie raczej herohammera.
Powtarzam jutro spojrzę jeszcze raz bo dzisiaj to była wojna o to, co każdy chciał zobaczyć hehe
Więc mogło być 25+25 ale głowy nie daję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

theudulf pisze:najśmieszniejsze jest, że paręnaście postów wcześniej było: 25% hero + 25% lord, więc to będzie hero hammer

@ Zaklinacz kostek

Spójrz na mój podpis, zrozumiesz czemu biadolę, najśmieszniejsze jest, że jeśli chodzi o dobór armii to w 90% nie ustawiam się pod przeciwnika, nawet na dwarfów brałem czarodziejki, żeby stworzyć rozpę turniejową, ale średnio to szło.
Patrzę, rozumiem i współczuję. I fakt, najśmieszniejsze jes to, że brałeś na kraśki czarodziejki :wink:

Dobra EOT, nie ma co zaśmiecać bardziej tego topicu. :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Garbin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Garbin »

Ja jestem pewien podzialu 25/25 na lord/hero - niestety..

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Szkoda, szkoda, bo 25% na hero zmniejszyłoby zdecydowanie możliwości wystawienia czegokolwiek ;)
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

No to liga sędziowska będzie miała pracowite wakacje niestety... Inaczej zaleje nas spam goblinów tworzących pierwszy szereg regimentu oraz skaveńskich elektryków.

Z drugiej strony koniec z biegającymi po stole trzema engine'ami. Teraz będą się wliczały do limitu Herosów i najwyżej dwa się zmieszczą.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak imperialista dostanie rzutem 9-12 kości + 4 czary kapłanów wraz z WA + rod of power działający jak dotąd i jakiś bound spell.. zdispelowanie wszystkiego będzie sporym problemem.
12 kości w puli to maks, nie ma jak tego zwiększyć.
Boundspelle mają zżerać kości przy użyciu, więc to też sporo ogranicza. Mniej więcej 8-9 PD na armię to nie tragedia, miscasty są bolesne, na 1-2 kończy się czarować. Ja tam nie widzę magic hammera.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Na Warseerze twierdzą, że widzieli dziś 25%+25% na lord+hero.

Ja bym jednak spojrzał na to inaczej.
Dziś bardzo dużo armii wystawiało na 2250 do 1000 punktów w bohaterach. Więc w tej kwestii aż tak wiele się nie zmieni.

Pamiętajcie jednak, że nawet jeżeli gracz wymaksuje herosów i wyda na nich te 50%, do tego dołoży minimalne 25% core'ów, to zostaje mu raptem 25% na special i rare, które to dotychczas były podstawą rozpisek. Więc czym niby będzie się grało?
Core'ami?

Zresztą, czy postawienie lorda walczącego (ale nie na smoku) i arcymaga, to aż taki dramat?
Że te piechoty będą fajniejsze, bo będzie w każdej siedział heros, to też nie tak źle.


Za dużo narzekania, za mało kontekstu.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Naviedzony pisze:No to liga sędziowska będzie miała pracowite wakacje niestety... Inaczej zaleje nas spam goblinów tworzących pierwszy szereg regimentu.........

Mój kumpel już o tym wspominał, nawet jakąś wstępną rozpe zrobił. :D
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

A ja zapytam o coś innego: co z jednostkami, które mają po kilka rodzajów broni (vide stormvermini)? Muszą wiecznie używać tego, co mają oprócz HW?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

jezeli ktos nie widzial (nie czytalem postow wyzej)
jest preorder
45 funciakow

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

jesli commony sa 0-1 to spamu herosów goblińskich z potion of strength nie wex iesz.
nad katapką nie biadolcie- mają być nowe zasady multiwoundowania. a to sporo zmienia. dodatkowo, siłę 3 w wypadku krasi da się podnieść. trebuszet będzie "rzondził" :D

zresztą, po co katapka, jak będzie flame cannon?

nie biadolić.czekać na podręcznik.

Zablokowany