8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Solider »

Jab pisze:....Ciekawe czy obniża koszt HE magów, ponieważ w sumie to nie fair że kosztują tyle w porównaniu do imperialnych, skoro lore muszę wybrać już na etapie tworzenia rozpiski....
Nie poruszałbym takich tematów, to niebezpieczne. :wink:
Jest kilka rzeczy nie fair, np. koszt exalteda w porównaniu do sauruskiego hero i różnica w statach. Podobno miało nie być ingerencji w koszty punktowe, chociaż pewnie wszyscy po cichu na to liczą.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Kurcze, coś dużo tych rzeczy zależnych od 2k6.

nie zdasz 2k6 - nie maszerujesz,
nie zdasz 2k6 - nie free-reformujesz
nie zdasz 2k6 - szarżujesz z frenzy
za mało dorzucisz na 2k6 - palisz szarżę
przeciwnik za dużo dorzuci na 2k6 - jest już Ciebie z połowy stołu

Trudno tak trochę zaplanować taktykę i operowanie oddziałami jak większość ważnych rzeczy będzie zależała od 2k6...

Niby z jednej strony jest to pozytywne fluffowo - bo to Elfy czy Krasnoludy powinny być mistrzami w sztuce wojennej i manewrowaniu oddziałami, szybkiego wykonywania rozkazów itd. Z drugiej strony nie wiem jak wytłumaczyć, że demonom (tym potworom bez szkoły z głupim wyrazem twarzy i trzema jęzorami) będzie łatwiej karnie formować oddział niż imperialnej piechocie...

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

2k6 to najczęściej siedem 8) na tym trzeba będzie się opierać:D

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Remo pisze:Kurcze, coś dużo tych rzeczy zależnych od 2k6.

nie zdasz 2k6 - nie maszerujesz,
nie zdasz 2k6 - nie free-reformujesz
nie zdasz 2k6 - szarżujesz z frenzy
za mało dorzucisz na 2k6 - palisz szarżę
przeciwnik za dużo dorzuci na 2k6 - jest już Ciebie z połowy stołu

Trudno tak trochę zaplanować taktykę i operowanie oddziałami jak większość ważnych rzeczy będzie zależała od 2k6...

Niby z jednej strony jest to pozytywne fluffowo - bo to Elfy czy Krasnoludy powinny być mistrzami w sztuce wojennej i manewrowaniu oddziałami, szybkiego wykonywania rozkazów itd. Z drugiej strony nie wiem jak wytłumaczyć, że demonom (tym potworom bez szkoły z głupim wyrazem twarzy i trzema jęzorami) będzie łatwiej karnie formować oddział niż imperialnej piechocie...
Te głupie demony bez szkoły są napędzane wolą swego boga, więc dostają mentalny rozkaz aby przeszły tutaj, tutaj i tutaj i nie ma gadania :wink:
Pod tym względem można im przyznać że są bardziej karne niż inne armie :mrgreen:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Norb
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Olsztyn "Miscast"

Post autor: Norb »

Z drugiej strony nie wiem jak wytłumaczyć, że demonom (tym potworom bez szkoły z głupim wyrazem twarzy i trzema jęzorami) będzie łatwiej karnie formować oddział niż imperialnej piechocie...
Może dla tego, że to właśnie Demony - byty nadludzkie. Nie znające strachu istoty wykonujące rozkazy swych patronów bez szemrania. Nie są to jakieś głupie potworki.
A losowość nie jest zła. Jak się lubi dreszczyk emocji :)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Norb pisze:......A losowość nie jest zła. Jak się lubi dreszczyk emocji :)
+1.

Coś czuję, że będzie fajnie i dużo śmieszniej niż dotychczas. Najlepiej mają gracze Orków i Goblinów, oni już są przyzwyczajeni do losowości. :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Garbin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Garbin »

White Lion pisze:Lore of Life
...
5: Regrowth. Unit Buff. One unit regains D3+1 wounds/models, just like invocation (champ first, then musician/standard, then rank and file. Characters are selected separately) Cavalry take 2 wounds to heal. 12" range
...

czy tylko ja tu widzę opcję wskrzeszania zmarłych bohaterów?
Niestety pewnie tylko ty.. :) tez taka mysl mi przez glowe przeszla jak czytalem czary, ale zauwaz, ze czar ma zasieg. Jak jednostka jest martwa, to nie ma jej na stole, wiec nie masz do niej zasiegu.. :)

up: Ja mam szczury.. tez sie juz przyzwyczilem.. przynajmniej ze stand nd shoot mi doomwheela juz nikt nie zdejmie.. :)

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

A wiadomo kiedy będzie erata do AB?
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Garbin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Garbin »

Motorek pisze:A wiadomo kiedy będzie erata do AB?
podobno 6tego

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Regrowth sformułowany mniej więcej tak samo jak czar VC i inkantacja TK a tam nie można, więc tu na bank to samo.

Skrimish się porusza w rankach (ale ich nie ma), widzi jak klocki tylko do przodu, ale nie ma kar za teren oraz +1 do CR w lesie? Tak? Czy coś jeszcze?
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Troszkę to śmieszne jest, że teraz oddział kawalerii będzie musiał być minimum 15tką, że skasować byle oddziałowi slavów/goblinów ranki, a teraz wyobraźmy sobie, ze ktoś do nich strzela z łuku i spada 1 tuż przed arcyważną szarżą lub w szarży ktoś zabije jednego :P Wiec jest jakby to powiedział siara z killerów 2-ch: "No i w pizdu i wylądował. I cały plan też w pizdu" :)

@ Muker, mają stubborn w lesie ;)
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

czy lore czarodzieja trzeba będzie ustalić przy rozpisce a nie przed każdą bitwą jak dotychczas? JEśli tak to mnie to bardzo cieszy :D.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, o 10:56 przez Murmandamus, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Garbin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Garbin »

theudulf pisze:Troszkę to śmieszne jest, że teraz oddział kawalerii będzie musiał być minimum 15tką, że skasować byle oddziałowi slavów/goblinów ranki, a teraz wyobraźmy sobie, ze ktoś do nich strzela z łuku i spada 1 tuż przed arcyważną szarżą lub w szarży ktoś zabije jednego :P Wiec jest jakby to powiedział siara z killerów 2-ch: "No i w pizdu i wylądował. I cały plan też w pizdu" :)
Nie musi byc 15, wystarczy 10. :P Pierwszy rank tez jest rankiem. :)

up: lore wpisuje sie w rozpiske

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Może w końcu uda się zagrać wochem na kogoś kto nie będzie miał Lore Of Metal :D

Podoba mi się to :)

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Teraz lore of metal będzie chyba jeszcze częściej wybierany, ponieważ duża kuźnia jest jako czar 0 xD

Z resztą w nowej edycji lore of metal tak strasznie cię nie boli bo to woundy na 4+ a nie na 2+ ponieważ na kawie się teraz nie pogra :roll:

Lore wpisuje się w rozpiskę. Co akurat jest wg. mnie jest wredne, no ale... :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Wiadomo jakie zmiany w rydwanach? Wydawalo mi sie, ze nie rozwala ich juz teraz S7 i moga maszerowac - ktos moglby to potwierdzic?

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Chariots

* S7 autokill is gone.
Tyle o rydwanach...


-----------------------------
*źródło warseer
Paskudny uśmiech power gamera

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Jab pisze: Lore wpisuje się w rozpiskę. Co akurat jest wg. mnie jest wredne, no ale... :wink:
No w końcu właśnie jest normalnie. Czarodziej całe życie uczy się w danym kolegium magii a nie wybiera przed bitwą czy przez 40 lat rzucał czary ognia czy może inne?

To tak jakby bretoński heros wybierał przed bitwą czy pił z Grala czy nie, a może wypił za dużo i nie pamięta? :lol2:

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Ale czary już losuje :P Bo w sumie pamięta której księgi, ale nie pamięta jakie czary się uczył. :D
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Remo pisze:
Jab pisze: Lore wpisuje się w rozpiskę. Co akurat jest wg. mnie jest wredne, no ale... :wink:
No w końcu właśnie jest normalnie. Czarodziej całe życie uczy się w danym kolegium magii a nie wybiera przed bitwą czy przez 40 lat rzucał czary ognia czy może inne?

To tak jakby bretoński heros wybierał przed bitwą czy pił z Grala czy nie, a może wypił za dużo i nie pamięta? :lol2:
Uczy się jednego kolegium, ale dopiero przed bitwą dowiaduje się których czarów się nauczył? :wink:
Zmiana moim zdaniem do bani bo magia straci na elastycznosci co było bardzo fajnym aspektem.

Zablokowany