Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Re: Krasnale w dzisiejszych czasach należących do...

Post autor: Filup »

Regola brzmi:

"If Infantry models are armed with a combat weapon other than a hand weapon, you have to use it."

To wg ludzi z bugmanna, gdzie wszyscy tam wlasnie twwierdza, ze trzeba uzywac GW. Wiec wybacz, ale wyobrazni mi nie brakuje..

Tlumaczenie dokladne wyraznie wskazuje, ze trzeba uzywac GW. Jedyna nadzieja w tym, ze to nie jest doklady przeklad a jedynie "cytowanie z pamieci".

Osobiscie mam nadzieje, ze macie racje, chodz nadal wydaje mi sie ze nie macie...
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

BSB grants rerolls to either all Ld tests or all Psych tests to units within 12"

Generals mounted on large targets and generals that ARE large targets are granted the 18" general radius.
jak pomysl by bsb dawal reroll na wszystko (swoja droga od jakiegos czasu tak z kumplami gramy :P ) to zwiekszenie zasiegu generala do 18" nie jest dla nas za dobre. jestesmy chyba jedyna rasa ktora nie ma mozliwosci wystawienia generala na LT. no chyba, ze bedzie wielki come back tronu :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

spokój, dzieci :D

nie wiem, czym się przejmujecie. mamy zajebistą piechote, gdzie prawie każdy biega z dwurakiem. nawet kuszol. zawsze oddajemy z 2 szeregów. zajebioza.
porzucajcie sobie teraz kostkami i zobaczcie co wychodzi. zwykła piechota może naszym warriorom obciągnąć i tyle. wystawiamy 20 typów z dwurakami. z reguły mamy wyższy WS, siła 5...i po sprawie.
a longowie z dwurakami to już jakas masakra.
naprawdę, policzcie i porzucajcie. teraz mamy wreszcie szanse nabijac woundy normalnym combatem a nie tylko statikiem.ja prywatnie miałem już dosyć tego miziania się po jajkach z siłą 3.

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Grazbird pisze:spokój, dzieci :D

nie wiem, czym się przejmujecie. mamy zajebistą piechote, gdzie prawie każdy biega z dwurakiem. nawet kuszol. zawsze oddajemy z 2 szeregów. zajebioza.
porzucajcie sobie teraz kostkami i zobaczcie co wychodzi. zwykła piechota może naszym warriorom obciągnąć i tyle. wystawiamy 20 typów z dwurakami. z reguły mamy wyższy WS, siła 5...i po sprawie.
a longowie z dwurakami to już jakas masakra.
naprawdę, policzcie i porzucajcie. teraz mamy wreszcie szanse nabijac woundy normalnym combatem a nie tylko statikiem.ja prywatnie miałem już dosyć tego miziania się po jajkach z siłą 3.
Agree!

Ale nie mial bym nic przeciwko jakbym mial Gromrilowa zborje na hamkach albo 2 ataki :lol2:
Swoja droga, jedynym odstepem od tej regoly beda zapewne black orki i slayersi, bo oni maja w wyraznie w opisie, ze sobie zza pazuchy wyciagaja co chca....

No i ciesze sie, ze do lask powroca armaty. Z nowym grape shotem i d6 Wo beda super! Tylko qrde zeby tak jeszcze zabronic brania armat DoW a bedzie gites! ;]

No i jak slayer nie bedzie zabieral slota hero, to zmiescimy ich ladna gromadke w tych 25%, co nie? :)
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

A jeszcze mnie ten "merge" mounta z herakiem zastanawia... ciekawe jak to wplynie na shieldbererow...
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Filup pisze:Regola brzmi:
"If Infantry models are armed with a combat weapon other than a hand weapon, you have to use it."
Fajnie tylko że : Hand weapon =/= Hand weapon + shild =/= 2 x Hand weapon


No fajnie jest bić 2rakami z 2ch szeregów , jednak dobrze jest też mieć jakiś wybór .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Co sadzicie o braku skirmisha? Nas to niby rybka, ale takie WE to beda mialy przesrane...

No i horde rules... tak sobie mysle, ze chyba mamy za drogie jednostki, zeby z tego skorzystac. Ma to sens pewnie przy scavenach czy innych tanich jednostkach (mardersi, warriorsi DE, etc), ale u nas to chyba nam nic nie daje...
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Mnie teraz nurtuje pytanie czy dostaniemy nowe magic itemy z rulebooka w postaci run , czy też zostaniemy na lodzie.
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Filup, Grunaldi - spokój mi tu bo topory zabójców pójdą w ruch...
z kulturą panowie, z kulturą.

a z resztą, żeby nie raziło po oczach...

EDIT: No i po krzyku...
[chowa dwa bliźniacze topory i strzepuje z brody niewidoczny pyłek z wyrazem zadowolenia...]
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Grunaldi pisze:Mnie teraz nurtuje pytanie czy dostaniemy nowe magic itemy z rulebooka w postaci run , czy też zostaniemy na lodzie.
Khee.. kheee.. kheee..... "Witojcie cosimk sech zapilech w kopalniem po robota iż im sem unsął na kfilkem".
Nie ma co się tym martwic przynajmniej na razie. Nasze runki są naj- kheee..kheee..kheee... -lepsze. A jak nowych nie dadzą, to wtedy się trochę po pomstuje, popłacze i dla poprawy podłego nastroju wykastruje jakiegoś elfa. Wróć... elfy są już kastrowane.. no.. to coś się komuś w każdym razie utnie. :D

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

O_o! Stary to ty jeszcze żyjesz ? To chyba twój 1-wszy post od tak... 2 lat ! .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Rakso, wreszcie....

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Heh, nom jeszcze nie umarłem, a teraz odkurzam swoje małe metalowe skarby i ostrze swój topór w oczekiwaniu na 8 ed. Czy będzie ok? Tego nie wiem, w każdym razie mam nadzieję, że brodaczy nie wydymają bez łoju, jak to dawniej bywało. :)

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

:twisted:
Mnie się marzy wystawienie 2x30 slayer'ów. Zwłaszcza, że z zasadą m+2d6 do szarży, może uda im do czegoś dobiec. Swoją drogą ciekawe, czy będziemy musieli odejmować 1 od tego rzutu (tak jak przy gonieniu i ucieczce)
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

A ja mam do dwarfowej braci pytanie - co to jest Blade of Shining Death? W Army Builderze znalazłem, oprócz runów, taki przedmiot na krasnoludzkiej liście.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Nieoficjalny przedmiot z jakiegoś dodatku, jeśli mnie pamięć nie myli to do Albionu. :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

też się ostatnio zastanawiałem nad tym czy dowalą nam 2d6-1 na szarżę też tak jak przy gonieniu i ucieczce. Mam nadzieję, że nie chociaż wcale się nie zdziwie.

Losowe szarże poprawiają naszą sytuację bardzo. Średni wynik na 2k6 to 7, po dodaniu 3M mamy średnio 10 cali szarży :D nawet jak nam odejmą 1 przy szarży to średnia to 9 więc tak czy siak znaczna poprawa. A zawsze można 2x6 rzucic. Tak więc szarżowac będziemy zdecydowanie częściej. Szkoda tylko, że będziemy wtedy bic po inicjatywie :(

Ja sobie planuje w wakacje domalowac slayerów i zwiększyc oddział z 18-20 na 25-30 właśnie. Albo dwa oddziały będę wystawiał... chociaż teraz jeszcze bardziej chce się maszyny wystawiac przy k6 W na dziale i nowych templatach.

Słabo tylko, że Zabójcy Smoków/demonów już nie będą w pojedynke trzymac klocków piechoty i ogólnie dużo stracą. Bo nawet atakując pierwszemu oddają nam wszyscy przeciwnicy. Czyli nawet jak slayer zabije wszystkich z którymi się styka to i tak dostanie 4-6 ataków (w zależności czy z drugiego szeregu bedzie bił go 1 czy trzech typów) na siebie więc wytrzyma średnio góra dwie tury combata z oddziałem :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Raksiuniu, ale dzięki temu, naszych Dragon/Demon Slayerów będzie można brać cały tłum. oznacza to, że w każdej rozpisce będę miał demoniarza na grubasy. a czemu ? bo większość monsterów ma niską inicjatywę- teraz to nawet w szarży można brać smoka z jakimś mrocznym elfonem. nawet jak elfon wbije nam 2 woundy to mu zabijemy tego smoka.
prywatnie, na 3k, będę miał pewnie ze 3-4 slayerowych herosów.
a slayerów będę wystawiał 1x30 i 1x20.w końcu trzeba gdzieś wykorzystać te 50 metali, nie?
tak myślę, że chyba te erraty będą dosyć mocno ingerowały w abooki. ciekawi mnie to, czy nie zostawią nam jednak dodatkowego sejwa z h+s.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Grazbirdku, nie napisałem, że przestanę ich wystawiac bo też uważam że do polowań na grubasy są idealni teraz :)
Po prostu stwierdziłem, że odpada teraz jedno z moich ulubionych zastosowań smokobójcy, który samotnie trzymał na sobie całe klocki udupiając je na całą grę.

PS. Widzę, że mamy równą liczbę pancurów ;)
Obrazek

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

to teraz dragon slayer bedzie takim naszym single trollem ;) bedzie nawet mogl czasem maszyne obronic bo szarze ma 5-15" sam z siebie a najczesciej 10" wiec stojąc 10" od maszyny często przeciwnik chcący miec maszynke w zasięgu realnej szarzy latacza/fasta wejdzie wejdzie w promień 10" od naszego misiaczka. klocek piechoty z s3 tez powinien zatrzymac na troche (tyle ze na krócej niz w 7ed) imo miejsce sie dla jednego czy dwóch powinno znaleźć najczęsciej. Moze sie nawet okaze ze dla większej ilości...

ODPOWIEDZ