Koncert życzeń 7 edycji ..

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

bajek to ja jeszcze nie zacząłem.... xP

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

chociaz armour piercing dla DE wygladalby bardzo sensownie. Jezeli faktycznie te HE tak dopakuja.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

wolę zatrute ataki opcjonalnie kupowane, tudzież z automatu w broniach miotanych.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Niedługo dla zabawy przygotuję jakiegoś Army Lista na nową edycję wraz z przedmiotami, zasadami, oddziałami i statami :)

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Napewno niebędzie drastycznych zmian, ale zauważyłem ze jest tendecja do polepszania jednostek.
wariorzy- zostana napewno bez zmian
corsarze- możliwe ze potanieją
Exeki- już im dodali cieżką zbroje i raczej nic noiwego niewymyślą koszt też jest ok
gwardia ma dużo zasad specjalnych i mysle zostana, moze z małą obniżka punktową

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Ja bym chciał jakieś specjalne zasady odzwierciedlające doskonałe wyszkolenie wojskowe Delfów. Np. włócznicy którzy nie tylko bronią się, ale też atakują dwoma szeregami. Albo mur tarcz - jeżeli się nie poruszali, to uznaje się, że tworzą mur tarcz i dostają +1 do save. Korsarze - jakieś ułatwienia w zdobywaniu przeszkód, w końcu nikt nie wita z otwartymi ramionami, i żeby połapać tych niewolników to muszą ich najpierw obrońców zza palisad powycinać. Albo raz na bitwę każdy regimentowy żołnierz DE może zrobić dodatkowy atak, pod warunkiem zdania testu Ld. U witchek - ward 5+ w standardzie, 4+ jak są blisko kociołka, są przecież superzwinne. Assasin - KB lub ward za fryty.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Boje się troche zmiany Cold One'ów... Obecne są naprawde fajne.
Najbardziej co bym chciał, to żeby przedmioty i sztandary dobre dali(np. u HE Common Items jest tańsze to czemu i nam nie można), nie wspomne już o Banner of Nagaryhte, lub Armour of Livind Death... chyba nikt ich nie bierze.

Ubolewam równierz trochę nad Hydrą i Harpiami.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Nadill pisze:Boje się troche zmiany Cold One'ów... Obecne są naprawde fajne.
To porównaj je z lancami albo kornikami. Jak już biorą slot special, to powinny mieć dwa ataki i m8. Reszta prawda, ale z potworami to generalnie problem ogólnowarhammerowy - machiny bojowe je kasują szybciuteńko, latające przynajmniej mają szybko dorwać wroga.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Duderson pisze:To porównaj je z lancami albo kornikami.
Miałem na myśli wygląd...

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

No niestety harpie to porażka ld6 i nie mogą brać od generała, załatwo panikują. Weżmy takie fellbaty, nie panikują i maja 2 wondy do tego fear, kosztują 20 pointów a harpa 13;/

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

A zrwóć uwagę na Furie Chaosu... S4, Immune to Psychology, WS4, Ward Save 5+, 15 punktów......

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Bajdurzycie za dużo. Ta armia ma potencjał już teraz, ale trzeba by trochę zmian kosmetycznych.

W sumie w broniach jest w czym wybierać, z pancerzami magicznymi gorzej. Talizmany wraz z tym dającym Ward 4+ są ok, ale możnaby jeszcze trochę poprawić. Enchanted itemy to porażka - mały wybór, małe możliwości. Arcane są ok, ale generalnie tu i w Enchantedach widzę potencjał do zmian.

Jednostek bym raczej nie ruszał, ale poprawił nieco zasad.
Czy ktoś widział Army List - Temple of Khaine ?? Tam moim zdaniem fajnie rozwiązano parę jednostek i co ważniejsze - witchki i heroski ich. Bym coś z tego zaczerpnął.
No i trochę klimatu specyficznego, coby się bardziej odróżniać od HE.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

A co sądzicie o figsach z tej edycji? Wymagają poprawy?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Są gites :) Może świnki trochę podrasować, aby tak drapieżniej wyglądały, bo na razie są to "głupiutkie, tłuste jaszczurki"

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Bolców w żadnym wypadku nie ruszać - maksymalny wypas. Dark riderzy są ładni, ale mogliby być bardziej dynamiczni. Korsarze spox. Witchki mogłyby być trochę lepsze. Coki (rycerze) są super, jaszczurki też dają radę. Rydwan mógłby być ładniejszy. No i smok też. A bohaterów widziałbym takich jak do Eldarów, przydałoby się również coś bardziej wyszukanego od Morathi, a Morathi na coku to w ogóle porażka.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Smoka mogli by zrobić lepszego...
Rydwan- jest OK
CoKi - są bardzo OK
Warriorzy- chyba ich zmienią... sa tacy... dziwni

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Ja bym chcial nowych warriorkow i Dr i hydre. Nowe jaszczurki. Reszta jest super.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Dark Ridersi mi pasują. Może są mało dynamiczni, ale tacy mi właśnie odpowiadają. Fajni są :)

Warriorzy mogliby by być nowi, harpie raczej też (choć i tak używam tych gamezona). Przydałby się jakiś noble na dark pegazie, nowa mantikora, hydra i black dragon. Ogólnie beasty.

Coldy pewnie zmienią, choc wg mnie mogłyby zostać. Wolę to co jest niż takie coldy jak u lizardmenów... chyba, ze zrobiliby w końcu coś naprawdę wypas :P Dopóki dopóty coldy mają 7 mova, jeden atak i głupotę - figury powinny zostać takie jakie są bo przynajmniej wygląd mówi sam przez się.

A co do Army Listu zgadzam się ze Scimitarem - nie trzeba żadnych diametralnych zmian. Wystarczy trochę kosmetyki w przedmiotach magicznych i zasadach oraz kosztach niektórych regimentów.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

akurat jeśli chodzi o potwory to mantykora jest co najmniej dobra, smok jeszcze nie jest jakiś tragiczny, choć rewelacji nie ma, hydrę raczej widziałbym nową, pegaz daje radę, CO są dobre choć GZ robi lepsze, Harpie podobnie....

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Artein pisze:akurat jeśli chodzi o potwory to mantykora jest co najmniej dobra, smok jeszcze nie jest jakiś tragiczny, choć rewelacji nie ma, hydrę raczej widziałbym nową, pegaz daje radę, CO są dobre choć GZ robi lepsze, Harpie podobnie....
Co do mantykory to się nawet zgodzę - trudno sprawić by była wiele lepsza. Ale już smok i harpie to śmiech na sali :P

A pegaz jest bardzo ładny tyle, że szkoda iż nie ma egzemplarza z noblem :P

Zablokowany