Walizka głównie na Dwarfs :) tanio i pojemnie by Misha

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walizka głównie na Dwarfs :) tanio i pojemnie by Misha

Post autor: Skavenblight »

misha pisze:tego żadna żona nie wytrzyma żeby z mieszkania zrobić prawie sklep z figsami
U mnie wszystko dąży do właśnie takiego stanu (na razie opanowało pół mieszkania) ;)

@vanswirr
Piękna witrynka. Pasowałaby mi do mebli, ale cóż - mieszkanie było urządzane w pośpiechu ;) Jednak ostatnio też zamówiliśmy gablotkę na figurki.

Obrazek
Tyle, że będzie jeszcze bejcowana na ciemno.

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

A też bardzo ładna. Tylko jak na moje zasoby figurek za mało pojemna. Od czasu tego zdjęcia musiałem i tak dodać w witrynce po dwie półeczki w każdej szafce, a i tak się kurde nie mieszczę i reszta figurek stoi w gralni w piwnicy. Nie licząc tego co w pudełkach nie posklejane.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

U nas też nie ma szans, żeby się w tym zmieścić, choćby z połową - ta gablotka będzie tylko na takie najbardziej reprezentacyjne figurki. 2 małe armie i trochę luźnych modeli (co ładniejsze bandy do Mordheim i takie tam).

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

vanswirr fotki lepsze :D i wnętrza prosim :P

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

ale zeby polke z figsami miec w kuchni? :shock:
ObrazekObrazek

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

SexRocket pisze:ale zeby polke z figsami miec w kuchni? :shock:
No innego wyjścia nie było. Mam trzy pokoje i dwoje dzieci, salon już był urządzony końcowo, a w kuchni akurat zamawialiśmy nowe meble i tak wyszło. Poza tym póki nie miałem gralni i warsztatu w piwnicy, to malowałem i kleiłem na stole w kuchni, wieczorami jak dzieciaki spać poszły.

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Skavenblight pisze:U mnie wszystko dąży do właśnie takiego stanu (na razie opanowało pół mieszkania) ;)
Sęk w tym, że ludki to także Twoja pasja :P
Witrynka tradycyjna, nie w moim stylu, ale wydaje się być zrobiona specjalnie na figsy :D
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Ja też cały czas myśle nad jakąś dobrą gablotką na figsy bo na zwykłej półce wszystko sie strasznie kurzy... .

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No, po dwóch dniach bejcowania (mebla, nie figurek) pojawił się efekt :)
...niestety okazało się, że gablotka nie mieści wszystkich pomalowanych figurek. Ale mieści najładniejsze. No cóż. Kiedyś dokupi się drugą ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Fajnie to wygląda. Tylko czy ta szyba jest przezroczysta czy też ma domieszkę jakiegoś koloru? Chociaż to może być wina zdjęcia.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Przezroczysta jest :)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Bardzo elegancko 8) .Jaki koszt takiego mebelka?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

169 zł (na allegro) + lakier podkładowy i bejca we własnym zakresie.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Według mnie się nie opłacało. Ja kupiłem 2metrową szafeczkę z 200zł. Są tam 4 duże półki i jedna szuflada. Mieści mi się tam spokojnie 15 makiet i Breta na 2k pkt. Miejsca nadal jest dużo.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

No 2m to szafunia bym powiedział:)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Matis pisze:Według mnie się nie opłacało. Ja kupiłem 2metrową szafeczkę z 200zł. Są tam 4 duże półki i jedna szuflada. Mieści mi się tam spokojnie 15 makiet i Breta na 2k pkt. Miejsca nadal jest dużo.
Na pewno cena korzystniejsza w porównaniu do ilości wolnego miejsca, jednak:

1) Szukaliśmy właśnie czegoś niedużego, co można powiesić na ścianie. Nie bardzo chcemy zastawiać mieszkanie kolejnymi meblami, taka gablotka jest po prostu "lżejsza" dla otoczenia. Mieszkanie to tylko 2 pokoje, rzeczy i tak mamy dużo, a musimy myśleć przyszłościowo (czyt. jak będą dzieci, to będzie jeszcze mniej miejsca).
2) Ta gablotka stylem idealnie pasuje do naszych mebli w tamtym pokoju. Kolorem nie (ale bejca czyni cuda), jednak stylem owszem, a na tym nam zależało.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Skavenblight pisze:169 zł (na allegro) + lakier podkładowy i bejca we własnym zakresie.
To dobra cena 8) , tylko nie wiem jak z bejcą by mi poszło :mrgreen: .
Skavenblight pisze:można powiesić na ścianie

To mi się najbardziej spodobało.Mam już dwie przeszklone witryny(chyba tak to się nazywa ) razem pięć półek do ustawiania modeli.Niestety jedne zasłaniają drugie a tych z górnej pułki to już w ogóle nie widać.Taka wisząca szafeczka świetnie by się nadała do szczególnie miodnych modeli.
Edit:Tekst mi się podwoił .Zobaczymy jak z tą bejcą pójdzie( figur też nie bejcowałem :mrgreen: ).
Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, o 19:52 przez Grabz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

grabz pisze:
Skavenblight pisze:169 zł (na allegro) + lakier podkładowy i bejca we własnym zakresie.
To dobra cena 8) , tylko nie wiem jak z bejcą by mi poszło :mrgreen:
E tam, bejcowanie mebli jest łatwiejsze od bejcowania figurek ;)

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

Bardzo sympatyczna szafeczka, ładnie to wygląda.

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

Może ja swoją gablotkę dorzucę :D robiona w domu, bejcowana by pasowała do mebli, na zdjęciach nie ma jeszcze uchwytów do przesuwania szybek, które już są przykręcone.
Figurek jeszcze nie mam dużo więc narazię wszystko się mieści :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moja skrzynka 16" na figurki, ale już się armia do niej nie bardzo mieści więc wkrótce powinna być jakaś nowa. Do dna przymocowana blacha nitami zrywalnymi, wymalowana na czarno i polakierowana(lakier do parkietu :mrgreen: Movement traye z figurkami mocowane na magnesach 10x2, dwa pod blaszkę(4 to już ciężko oderwać #-o

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ