VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: VIII edycja

Post autor: Kalesoner »

Murmandamus pisze:Czas zmienić armię na bardziej wygięta. Allegro czeka....

Marna prowokacja.

pozdro poćwicz
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ćwiczę mocno. Pompuje rower dla szatana.


Prowo w odpowiedzi na narzekanie o biednych słabych elfach.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Proponuję, żebyś zastosował się do prośby Blessa i jeżeli nie masz nic do powiedzenia o WE w VIIIed to, żebyś nic tu nie pisał. Jeśli nie możesz w żaden sposób merytorycznie odnieść się do tego co napisałem o słabych stronach WE w świetle tego co przynosi nam nowa edycja, to pisząc tutaj prowokacje po prostu spamujesz. Idź trollować w jakimś temacie z fluffowym pierdzeniem. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Driady i tancerze to tylko 2 jednostki z wielu w grze( wiem Kalesoner że przez Ciebie używane w ilościach masowych) więc nie jest tak źle – z drugiej strony dzięki uderzaniu po inicjatywie mocno zyskują driady, a także wildzi. Łucznicy zajmują mniej miejsca.

Niby boimy się tych wielkich oddziałów które będą nam oddawać ale pamiętajmy o tym że one kosztują sporo i nie będą w stanie zabić wielu oddziałów – a my jak zwykle będziemy robili kanapki…

Problem widzę w tym że znacznie ciężej będzie się blokowało marsz(nie licząc furii z dala od generała<evil>), trudniej odginać(w zasadzie tylko poświęcając jednostkę można to zrobić – brawo great eagle)a ruchy i szarże będą znacznie dalsze(dorzuty dadzą więcej niż było do tej pory) no i nie ma problemów z pivotami…
Z drugiej strony możemy ten marsz zawsze wykonywany wykorzystać – nas również trudniej będzie złapać.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zważcie na to, że WE dostają sporego bonusa w magii. Przerzut kostek dispela w połączeniu z 4 levelem to nie jest słaba rzecz. Life też jest dużo mocniejszy. A można nawet zmieścić dwóch arcymagów i zamienić się drugim w jakiegoś great fire dragona czy inną pokrakę. Driady są trochę słabsze, ale za to łuków na stole mieści się dużo więcej. Wchodzą dwa orzełki praktycznie za free i ethernal guard też zaczyna być przydatny (całkiem dużo ataków z WS5 i dużą inicjatywą).
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jankiel pisze:ethernal guard też zaczyna być przydatny (całkiem dużo ataków z WS5 i dużą inicjatywą).
Do eternali nie bylbym taki przekonany. Sa gorsi od Driad. Maja slabsza inicjatywę, mają gorszą siłe, ataków wypłacaja tyle samo, jeden plus, ze maja Ws5 a nie 4. Do tego maja tylko T3 i Sv5+ w porownaniu do T4 i Ward5+ Driad. Biją wiec raczej słabiej, giną dużo łatwiej (takze od templejtów). Przewaga? Stubborn...? Wole Driady - zdecydowanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Na pewno tracą fasty. Mimo że walą pierwsi to oddawanie z 2 (nawet jeśli z jednego) szeregów nie ważne ile zabije się chłopa to praktycznie nie ma bata zeby zbyt dużo ich przeżyło. To samo tancerze. Teraz taktyka polega na tym zeby wybic dużo i żeby nikt nie oddawał. Teraz w ilczbie pewnie koło 5 będą straszakami kawalerii. Najgorzej będzie z kitraniem ich w lasach jeśli nie przysłaniają LoS. Driady tak bardzo nie tracą a powiedziałbym ze straty i zyski się wyrównują. Jeśli teraz driady są zaszażowane to są wsysane nosem przez wszystko. Teraz z biciem po inicjatywie mogą wywalić swoje ataki zanim zdechną :P Ciekawy jestem teraz jak będzie się wystawiać skautów w liczbie wiecej niż 5 bo gdzie to sie zmieści xP Z układem procentowym też w sumie zyskamy, bo w rarach bez problemu mieszczą sie 2 GE i maszynki z dow ( jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni). Cory zapełni sie jak zwykle łucznikami z małą pomocą driadek + jak dla mnie treekiny w specialach ( no może jeszcze eternale :D). Jak dla mnie WE tracą sporo. Jednak mysle ze przy przestawieniu sie na inny styl gry nadal będzie się dało pograć :D. Taka moja opinia ;)
Jednak se Stutbornem na 9 mogą przetrzymać jakąś kawe czy inne smoczydło :P
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

bless pisze:
Jankiel pisze:ethernal guard też zaczyna być przydatny (całkiem dużo ataków z WS5 i dużą inicjatywą).
Do eternali nie bylbym taki przekonany. Sa gorsi od Driad. Maja slabsza inicjatywę, mają gorszą siłe, ataków wypłacaja tyle samo, jeden plus, ze maja Ws5 a nie 4. Do tego maja tylko T3 i Sv5+ w porownaniu do T4 i Ward5+ Driad. Biją wiec raczej słabiej, giną dużo łatwiej (takze od templejtów). Przewaga? Stubborn...? Wole Driady - zdecydowanie.
Chciałem napisać coś mądrego, ale znowu se wypiłem :mrgreen: Napizse ino tyle, że to co z plotek wynika - wróg będzie miał sporo oddziałów rankowych itd, które kosztuja mase pkt. U WE da rade wycisnąć ja kbless napisał 12 driad, za w miarę średni koszt punktowy. I to się bardziej opłaca niż jakiś oddział eternali za 300-400 pkt :D

pozdro!

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Teraz sobie uzmyslowilem, ze Eternale wala z 3 szeregów a nie z dwoch. Czyli taka 18tka wypłaca 24 ataki.
Ale z drugiej strony zapomnialem napisac o ITP i Fear po stronie Driad.
Ergo... Eternale wciąż obsysają.
Obrazek

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Może potanieją w erratach :mrgreen:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

kubon pisze:Może potanieją w erratach :mrgreen:
za 9 pkt byliby warci swej ceny...

w sumie to muszę przyznać że zmiany mi się podobają, wiadomo że ludzie nie lubią zmian ale będzie to takie nowe otwarcie które bardzo przemodeluje układ sił - ergo będzie ciekawiej :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

bless pisze:Teraz sobie uzmyslowilem, ze Eternale wala z 3 szeregów a nie z dwoch. Czyli taka 18tka wypłaca 24 ataki.
Ale z drugiej strony zapomnialem napisac o ITP i Fear po stronie Driad.
Ergo... Eternale wciąż obsysają.

jezeli "modne" stanie sie jednak to wystawianie klockow po 40-50 chlopa to maks jaki beda w stanie zadac to jak przeliczalem kiedys 50atakow tylko wlasnie z cieniutka sila 3 ale lepszym WS jak przecietna jednostka w grze banner z MR i ward 5+ na unita i nie powiedzialbym ze sa jacys super slabi biorac pod uwage ze trzebaby calosc wybic zeby punkty dostac za ten kloc (50 chlopa zaatakowanych od powiedzmy 3tury?)
te klocki o dziwo my i wszystko posiadajace klopy bedzie mialo najlatwiej sciagac

taki kloc + hordy strzelania to pewnie bedzie podstawa powergamingu WE teraz no chyba ze cos konkretnie zmienia w zasadach innych jednostek

bo ja osobiscie wolalbym taki klocek z szansa ze jeden eternal zostanie i nie ma punktow wogole za oddzial anizeli 12 driad po kolei ustawiajacych sie pod szarze wroga badz cokolwiek innego - latwiej je zbrejkowac ich ward nie dziala na coraz wiecej jednostek w grze pewnie co nowy podrecznik bedzie to jeszcze pogarszal plus to bardzo wysoka ich inicjatywa wiec nie mowie ze nie beda uzywalni ale brak mobilnosci spowodowany wymuszeniem na nich szeregow ogranicza ich mozliwosc - kawa je szybko dopadnie o ona jest zazwyczaj opancerzona a przeciez nikt nie bedzie sie pod nie rzucal jakims klockiem w ktorym moglyby narobic powaznych strat
w praniu wyjdzie co lepsze ale gra nabiera coraz ciekawszych mozliwosc - jak daliby leczenie do magii loren dodatkowo to treekiny bylyby juz napewno mocno grywalne

ktos napisal ze gw jakby na sile chcialo stworzyc ere wielkich klockow - i chyba tak bedzie naprawde a bitwy pewnie beda sie zaczynas od 3000pkt
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

Kasa. Wszytsko przekłada sie na kase!
nie mozesz juz mieć 5 x 8 Driad teraz musisz miec 2 x 30 figurek z metalu ;) itd itd

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

hm... przyjemnie mi się zrobiło na sercu jak sobie uświadomiłem, że mam 60EG w walizce;).
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Imo i tak będą plewni. Podniecamy się bo jest to nasz jedyny klocek – wyobraźcie sobie walące w to templejty a nawet walkę z klockiem skavenslaves – powiedzmy oddział za 200 punktów – czyli 100 chłopaków ze stubbornem na 10 z przerzutem…(któremu pomoże za 2 tury drugi taki od boku…)

Eternale przegrają z każdym klockiem – siła 3 jest do d… mały plus widzę w sztandarze AP.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

trzeba wziąść pod uwagę jeszcze jedno... teraz wartosci bohaterow np w moich rozpach to kolo 35% na 2350... a teraz to bedzie moglo byc 50% co spowoduje dużo mniej punktow na oddzialy przez co bedzie ich mniej... i moim zdaniem bardziej wszyscy beda grac na MSU we wszystkich armiach (oczywiscie nie kazda armia bedzie miala taka mozliwosc) tym bardziej ze wzgledu na magie... wiel mniejszych oddzialow spowoduje mniejsze straty jak komus uda sie wrzucic jakis power czar

raczej to bedzie edycja bohaterow magii i malych oddzialow jak wielkich klockow... chociaz mam nadzieje ze sie myle... a GW zrobi dobre przemyslane te erraty... wiem wiem naiwny jestem :)

no zobaczymy juz za niecaly tydzien co bedzie w tej erracie do WE i wtedy bedziemy miec dopiero pelną grę bo teraz w moim przekonaniu znamy tylko 50% chociaz nawet tu to dopiero czastke zasad bo RB mialo niewielu w rękach

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

EG może nie są najlepsi, ale taki duży ich klocek ma zasadniczą zaletę.
Nie dostajesz punktów za połówki oddziałów, dostajesz je tylko jak je zniszczysz. Czyli jeżeli ich nie powystrzelają wszystkich <a przecież co turę można ich buffować czarem z lore of beast <+2 T> i już dużo ciężej ich pozabijać z katapy z siłą 3.

EDIT:
Jeszcze jedna sprawa. Nie będzie przypadkiem tak że warhawki dostają darmowy ruch na początku walki i razem z ich dowalonym M będą w stanie sięgnąć maszyny w pierwszej turze?
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Nie będą bo jesli się ma vanguarda to nie można szarżowac jesli to my zaczynamy. A jak nie zaczniemy to z warhawków zostanie mokra plama.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

ma byc tak ale ktos wspominal ze po takim ruchu nie mozna szarzowac jezeli zaczynamy bitwe
nikt jednak nie powiedzial ze nie mozna podleciec i rzucic na nich doruch z magii loren
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Najpierw wylosuj popychaczkę, rzuć ją, nie złap MC, poczekaj aż przeciwnik ją rozproszy (kto by tego nie zrobił:P). Jedyną szansą jest tu IF'ka.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

ODPOWIEDZ