DE a 8 edycja

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Re: DE a 8 edycja

Post autor: Jedy Knight »

SexRocket pisze:wieje straszna nuda ta wariacja :P

Faza magii jest fascynująca z drugiej strony stołu.
Ale to Adam będzie tym grał, nie ja. :)
Dla mnie to za silne. :)
Wezmę jego bidne Wampiry i będę trenował sypanie od pierwszej tury.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Copyright, żeby potem nie było jak z Hotek Train ;

Wariacja Południowa
U mnie będzie to wyglądało mniej więcej tak (przynajmniej testowa wersja, po roku i tak pewnie stwierdzę, że black dragon jest najlepszy)

Duża sorcka, dagger, seal
Mała sorcka, scroll, perła
bsb na pegazie z pendantem
3x20 kusz FCG
harpie
maksymalna gwardia
2xshades
2xhydra

ok 2250

do tego można dorzucić albo highborna (puszkę lub executioners axe), albo duży kloc witchek, albo od biedy dwa bolce (jeśli ktoś chce zmarnować 200 pts na dwa modele z dwoma woundami)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Jankiel pisze: albo od biedy dwa bolce (jeśli ktoś chce zmarnować 200 pts na dwa modele z dwoma woundami)
trzema, bolce mają 3 rany - co prawda nie wiem jak się ma reference sheet do rzeczywistości i faktu że obsługantów jest 2 - ale wyraźnie stoi że ran jest 3 8)

Ż.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

@Jankiel

Jakie lory na magiczkach?

Teraz pegaz BSB z pendantem nie jest już taki kozak. Czary z deatha nie mają siły (ani z metala).

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Teraz pegaz BSB z pendantem nie jest już taki kozak. Czary z deatha nie mają siły (ani z metala).
Ale trzeba tą magię jeszcze wziąć. Death imo jest słaby - samymi snajperkami bitwy się nie wygra.
Jakie lory na magiczkach?
Shadow i shadow
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a stary dobry Dark MAgic? :D
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

Teraz pegaz BSB z pendantem nie jest już taki kozak. Czary z deatha nie mają siły (ani z metala).
na metal wystarczy dać ten helm co daje warda od flaming attacków

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jankiel pisze:
Teraz pegaz BSB z pendantem nie jest już taki kozak. Czary z deatha nie mają siły (ani z metala).
Ale trzeba tą magię jeszcze wziąć. Death imo jest słaby - samymi snajperkami bitwy się nie wygra.
Moim zdaniem wiele armii bedzie sie skladac pod Purple Sun. W HE 2 arcymagow + BoH + Vortex Shard to najlatwiejszy z przykladow.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Jankiel pisze:Death imo jest słaby - samymi snajperkami bitwy się nie wygra.

IMO vortex jest gięty (szczególnie potencjał zwrotu kostek po przejechaniu się po klocku), a snajperki dobre do zabijania magów przeciwnika / vampire lordów.

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

ja mam taką wizje na nową edycje:

smok
2x magiczka z shadowem

hydra

klocek gwardii
klocek wiedźm

3x kusznicy
2x DR

też coś około 2250 wyjdzie

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Oto moj pomysl na poczatek 8mej edycji:

Duza czarka, dagger, perla
Duza czarka, scroll
BSB pegaz soulrender, pendant

2*10 kusz z muzykiem
41 warriorow FCG, flaming ataki
harpie sztuk raz
20 BG FCG ap, champion z 2+wardem na flaming
2*9 shades z ahw
2 hydry

Lory magii : jedna z duzych pewnie bedzie miala death (bez daggera), druga shadow/dark.

Wiadomo, czy harpie wliczaja sie w 25% corow? Jak to jest do czasu erraty, ktora moze to sklaryfikuje?
Pobawie sie duzym klocem warriorow, moze nie wypadaja tak dobrze jak witchki, ale a) nie mam tylu witchek b) nie szkoda ich zabijac.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Harpie nie wliczają się do żadnej kategorii. Musisz mieć 25% w normalnych corach.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

IMO vortex jest gięty (szczególnie potencjał zwrotu kostek po przejechaniu się po klocku),
Mnie się nie podoba z racji bardzo losowego zasięgu.
Harpie nie wliczają się do żadnej kategorii. Musisz mieć 25% w normalnych corach.
Zobaczymy, co w sprawie harpii i assassina napiszą w FAQ
Moim zdaniem wiele armii bedzie sie skladac pod Purple Sun. W HE 2 arcymagow + BoH + Vortex Shard to najlatwiejszy z przykladow
Nie ma aż tylu dobrych celów dla purple sun - większość wystawianych klocków ma dobrą inicjatywę. Może się przydać na abominacje czy hydry (ale tu znowu trzeba bliżej podejść, albo liczyć, że się rzuci 6+ na artilery dice)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Rozu,ie,. że jżeli w kolejnej turze zescateruje na oddział przeciwnika, to nie dostaję kości?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

Ja złożyłem na szybko rospe na 2000pkt na jutrzejszą bitwę :D

duży mag ( gen., 4lvl ) fire/shadow
duzy mag ( 3lvl ) shadow/fire
mały mag samobójca ( power scroll, 2 lvl ) death
mały mag ( 2 lvl, dispell scroll ) death
master pieszy ( full armour, bsb, pendant, SoM )
2x10 kusz z muzykami
2x5 dr z muzykami
14 warriorów ( czempion, muzyk, tarcze )
14 witchek ( muzyk )
14 bg ( fcg, banner of murder )
hydra

tak mniej/więcej ma to wyglądać...
w magii mam dużo do powiedzenia o ile za dużo miscastów nie rzucę :P
zastanawiam się jedynie nad wywaleniem witchek i wrzuceniem jeszcze z 10/11 bg, wtedy jak trafię na jakieś mocniejsze strzelanie mam szansę, że w combacie wypłacę tą masę ataków. :D
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Ja chciałem sobie przetestować przydatność smoka i zagrałem sobie mniej więcej tak na 2400pkt

Smoczek CD,Pedant
czarka hotek , DS
kocioł bsb

3xkuszników
3x5harpii
5xdr

20xBG z warbannerem
18xWE z AP

2xhydry

Grałem przeciw LIzakom ze Slannem na dywaniku z wardem na 2+ itp. Dotego silnik , kohorty , salki , klocek saurusów , masa skinków , 6 kroksów i chyba 3x4terkki

Ogólnie gra była cikawa zewzględu na lasy i monumenty ,ale chciałbym wrócić do kwestii smoka... otóż zaszarżowałem sobie spokojnie od przodu hydrą (koło 550pkt) i smoczkiem (175pkt) w klocek saurusów ze scarem (250+chyba 130pkt) I nie było chuja się przez to przerżnąć. Kurde , 2 stompy , zinięcie itp,ale przeżył mu jeden szereg stubborn na 3 kościach z przerzutem :| , jednak jest wiele możliwości wykorzystać smoczka i ja będe nad tym pracował i się nie poddam :mrgreen:
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Grałem przeciw LIzakom ze Slannem na dywaniku
a dywan nie jest przypadkiem dla modeli on foot z us 1?
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

kamelot pisze:mały mag samobójca ( power scroll, 2 lvl ) death
Nie sądzisz, że to trochę zbyt duże ryzyko? Przy niefarcie społowisz sobie wszystkich magów w armii.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No risk no fun ;D

Awatar użytkownika
Zbytek
Plewa
Posty: 5

Post autor: Zbytek »

Raptor pisze:
Grałem przeciw LIzakom ze Slannem na dywaniku
a dywan nie jest przypadkiem dla modeli on foot z us 1?
Nie jestem do końca pewien, ale Slaan ma typ "Infantry" (to, czy to oznacza że jest "on foot", jest kwestią dyskusyjną) a koncept US już nie istnieje w 8 edycji. Uderzcie mnie, jeżeli się mylę.

ODPOWIEDZ