8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) III

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) III

Post autor: Eltharion »

Płonące ataki robiato samo co w 7 ed. ??
Jest teraz mozliwość wsadzenia bohatera do 2 szeregu??
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Wiewior-lbn pisze:2.ile będzie kosztował i kiedy bedzie mozna go kupic
September 4th is what I heard. £60
:wink:

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Dziwny ten starter, Prince on Griffon wymusza granie na min 1400 punktów, a skavenom nie potrafię zrobić rozpiski na więcej niż 982pkt. Mało uniwersalny zestaw dla początkujących, chyba że skład figurek się zmieni.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

skład albo koszty :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

Pieta pisze:Dziwny ten starter, Prince on Griffon wymusza granie na min 1400 punktów, a skavenom nie potrafię zrobić rozpiski na więcej niż 982pkt. Mało uniwersalny zestaw dla początkujących, chyba że skład figurek się zmieni.
Możliwe, że jest tam scenariusz, który rekompensuje tą różnicę punktową.
WFB: Ogre Kingdoms

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

gobliny w BFS też mają przewagę punktową(jak im dokupić siatki i drużyny dowodzenia).
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Priam
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Priam »

Dwarfy, 890 do 710 chyba, liczone bez siatek. Z erratami dalej nic nie wiadomo?

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Remo pisze:
katerek pisze:A zasada z tym że placek ma być w TLOS jest po to żeby nie rypnąć katapą kolesia, który stoi pół cała za TLOS, bo bez tego zaraz były by wałki że 2 mm placka kładę w TLOS a resztę poza nim i mam DIRECTA.
Wałki powiadasz... Kładę template na modelu, który widzę i to jest wałek? Chyba, że zacytujesz gdzie w RB jest napisane że "direct hit" jest wtedy kiedy to "dziurka" templatki ląduje na modelu który widzi maszyna. (tylko nie przytaczaj mi proszę zapisu, że jeśli już trafiamy w oddział wroga to musimy centrum położyć na jednym modelu - bo to już wszyscy znamy).
Czytaj proszę ze zrozumieniem a nie forsujesz własne teorie.
Wytłumaczę Ci to jeszcze raz. Aby mieć direct hita musisz mieć templatkę całą w TLOS tak? A skoro hero stoi poza TLOS to wg RB ni jak można go trafić direct hitem tylko indirectem tak? i nie interesują mnie dziurki, szparki czy inne wypustkiw templatce żeby był direct musi być templatka w TLOS maszyny i tyle.
A nie hero stoi za górką, które leży na granicy TLOS więc tak kładę templatkę żeby jej piczy kłak był w strefie maszyny a reszta nad kolesiem i jeeee mamy directa. Nie uważasz że to byłby jawny wał?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

a ten... jak wygląda sprawa rzucania na maga czaru poprawiającego mu statystyki, na którym ktoś rzuci zamianę w żabę - czy żaba ma plusy do statystyk, czy też może statystyki żaby 1111itd są niemodyfikowalne? I czy po odmianie w maga wciąż podtrzymujemy czar?

Kasztan de True
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Kasztan de True »

Grzesiu zabka zamienia statsy podstawowego modelu na te "żabie" , jezeli rzucisz nastepnie czar np +1s/+1t z beasta to ona rowneiz z niego dostanie bonusy, nobo i czemu nie ? :)

lepiej ponaglaj ludzi z bloodbowlem a nie marnujesz cenny czas na zabie problemy:P
najważniejsze by najważniejsze było najważniejsze

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

katerek pisze:
Remo pisze:
katerek pisze:A zasada z tym że placek ma być w TLOS jest po to żeby nie rypnąć katapą kolesia, który stoi pół cała za TLOS, bo bez tego zaraz były by wałki że 2 mm placka kładę w TLOS a resztę poza nim i mam DIRECTA.
Wałki powiadasz... Kładę template na modelu, który widzę i to jest wałek? Chyba, że zacytujesz gdzie w RB jest napisane że "direct hit" jest wtedy kiedy to "dziurka" templatki ląduje na modelu który widzi maszyna. (tylko nie przytaczaj mi proszę zapisu, że jeśli już trafiamy w oddział wroga to musimy centrum położyć na jednym modelu - bo to już wszyscy znamy).
Czytaj proszę ze zrozumieniem a nie forsujesz własne teorie.
Wytłumaczę Ci to jeszcze raz. Aby mieć direct hita musisz mieć templatkę całą w TLOS tak? A skoro hero stoi poza TLOS to wg RB ni jak można go trafić direct hitem tylko indirectem tak? i nie interesują mnie dziurki, szparki czy inne wypustkiw templatce żeby był direct musi być templatka w TLOS maszyny i tyle.
A nie hero stoi za górką, które leży na granicy TLOS więc tak kładę templatkę żeby jej piczy kłak był w strefie maszyny a reszta nad kolesiem i jeeee mamy directa. Nie uważasz że to byłby jawny wał?
Widzisz, żeby dyskutować to trzeba najpierw ustalić czy chcesz rozmawiać o zasadach zapisanych w RB czy o tym jakie to one mogą być "niesprawiedliwe" - bo to są dwie różne kwestie...
Nie forsuję własnych teorii tylko przytaczam zapisy z nowego RB. Ty natomiast nie zgadasz się z nimi nie dlatego, że są niejasno napisane tylko dlatego, że są wg. Ciebie "wałkogenne". Jeśli mi (czy komukolwiek) nie spodoba się jakaś zasada z nowego RB to mam prawo mówić, że granie na tą zasadę będzie wałem? Dla mnie brak +1 to hit do LT jest wałem bo kiedyś tak było a teraz nie ma i mi się to nie podoba tak wogóle -czy mam rację? A może uściślijmy to?

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Kasztan de True pisze:Grzesiu zabka zamienia statsy podstawowego modelu na te "żabie" , jezeli rzucisz nastepnie czar np +1s/+1t z beasta to ona rowneiz z niego dostanie bonusy, nobo i czemu nie ? :)
nie nie, poczytaj ze zrozumieniem :-P - rzucasz czar +S +T, on wychodzi aby móc użyć scrolla żabiego, ale mag zamienia się w żabę... i teraz, czy ma statystyki 1+ to z czaru czy tylko 1? I czy zamianie w maga w kolejnej turze ma statystyki maga + to z czaru czy nie?

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Remo pisze: Widzisz, żeby dyskutować to trzeba najpierw ustalić czy chcesz rozmawiać o zasadach zapisanych w RB czy o tym jakie to one mogą być "niesprawiedliwe" - bo to są dwie różne kwestie...
Nie forsuję własnych teorii tylko przytaczam zapisy z nowego RB. Ty natomiast nie zgadasz się z nimi nie dlatego, że są niejasno napisane tylko dlatego, że są wg. Ciebie "wałkogenne". Jeśli mi (czy komukolwiek) nie spodoba się jakaś zasada z nowego RB to mam prawo mówić, że granie na tą zasadę będzie wałem? Dla mnie brak +1 to hit do LT jest wałem bo kiedyś tak było a teraz nie ma i mi się to nie podoba tak wogóle -czy mam rację? A może uściślijmy to?
Ależ dla mnie one są bardzo jasne nie dyskutuję nad ich słuszności i skoro czytałeś RB to czytaj uważnie po to jest zapis że cała templatka ma być w TLOS żeby właśnie nie było takich przegięć.
A Ty nie zrozumiałeś (lub nie chciałeś zrozumieć) mojej wypowiedzi z x postów wcześniej bo skoro napisałem że koleś jest poza TLOS to jak możesz go widzieć ??
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Lugburc
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 117

Post autor: Lugburc »

Ja sobie też pomarzę. Może i horda daje wydym w walce wręcza, ale, skoro tempel rani od razu, to jakiż to będzie piękny widok, gdy mój smok zionie ogniem w taki klocek np. 50 szkieletów, albo 100 Goblinów. He, he, he. Z wrzaskiem i swędem palonego mięsa, prawie wszyscy spłoną…!
Nie potrzebny mi twój żal ani twoje miłosierdzie. Już wolę jak walczysz!
http://www.youtube.com/watch?v=5nyDYI-bO-8

Durbgu Dashu! Durbgu Dashu! Durbgu Dashu! [Władco świata!]
http://www.youtube.com/watch?v=XNNqc4pdbNA
Lugburc

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

1. Ktoś tutaj gadał że jak abomka ruszy się w dowolnym kierunku to nie obowiązuje jej zasada 1" od przeciwnika, a jednak ją obowiązuje, bo na stronie 74 rb jest opisany random move, więc jeżeli z jakichś przyczyn coś stanie w odległości bliżej niż 1" od przeciwnika musisz do ustawić 1" od nich i jednostka nie może iść dalej.
2. Z tego co ja zauważyłem to patrząc prosto na oddział to niemożliwe jest niezobaczenie pajaca z 2,3 a nawet 4 szeregu. Bo po pierwsze nikt nigdy nie ustawi oddziału idealnie prosto, po drugie zawsze jakiś jegomość będzie lekko przesunięty na podstawce, trzy przesuwając się o milimetr będziesz w stanie zobaczyć spokojnie hełm M@A z daleka, nie chodzi o "rondo" ale górna część ich hełmu (tam gdzie trzymają niemyte i przepocone włosy) jest jak najbardziej widoczna. Według mnie strzelanie w oddziały nie będzie wielkim problemem, nawet atak klonów będzie w jakikolwiek sposób widoczny. Najłatwiej u mnie w armii z oddziałów będzie można zobaczyć relikwiarz, jest tak skonstruowany, że od przodu spokojnie można zobaczyć pielgrzymów będących w 4tym szeregu... ;)
Największa maruda na Border Princes 8)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

katerek pisze:
Ależ dla mnie one są bardzo jasne nie dyskutuję nad ich słuszności i skoro czytałeś RB to czytaj uważnie po to jest zapis że cała templatka ma być w TLOS żeby właśnie nie było takich przegięć.
To zapytam o to samo o co zapytałem szafę z Poznania: Co to znaczy że cała templatka ma być w TLOS? Bo ja broń Boże nie chcę umieszczać templatki poza TLOS maszyny. Napisz mi tylko co to wg. Ciebie znaczy, bo może w tym jest problem?

Cała dyskusja wzięła się stąd że ktoś stwierdził że gość w pierwszym rzędzie z podniesionym mieczem zasłanie TLOS maszynie i nie może strzelić w sam środek oddziału direct.
Wychodzi z tego (i z Twoich wywodów) że jeśli strzelam w pierwszy szereg oddziału 20 chłopa (formacja 5x4) to mimo, że ten oddział cały widzę i jest 15 cali ode mnie i nic mi nie zasłania to to jest indirect hit bo przykrywając templatką pierwszy szereg przykryję też następne których już nie widzę - czyż nie?

Mało tego: jeśli stoi cokolwiek co ma podstawkę mniejszą niż mój template (czyli wszystkie modele praktycznie) to też nie mogę do niego strzelić direct hitem nawet jeśli to jest pojedynczy model i go widzę! A wiesz czemu? Bo wg. Ciebie i niektórych tutaj kawałek podstawki zakryje pole bitwy za modelem, którego to pola już nie widzę a nie mogę kłaść templatki gdzieś gdzie nie widzę bo to będzie indirect - prawda?
Jeszcze lepiej: ludzie wg. Waszej teorii będą ustawiali za smokami i innymi oddziałami np. 5 harpii w taki sposób żeby żeby templatka na smoku czy innym oddziale zawsze dotykała przynajmniej jednej zasłoniętej harpii. Ico? I Indirect znowu w coś co widzę bo kawałek templatki przykrył cel którego nie widzę... To jest dopiero wał!

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Zgadzam się absolutnie, powinno być tak jak widzę cały szereg/bok oddziału mogę strzelać na cały oddział (załoganci przypuszczają że jak widzie 5ciu, to może być ich tam więcej) . Jak widzę bok 9 realmów w formacji lancy ale 2tylne rzędy są ustawione za górką mogę strzelać pierwszy szereg normalnie, w pozostałe 2 indirect. TYLE.
Największa maruda na Border Princes 8)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

theudulf pisze:Zgadzam się absolutnie, powinno być tak jak widzę cały szereg/bok oddziału mogę strzelać na cały oddział (załoganci przypuszczają że jak widzie 5ciu, to może być ich tam więcej) . Jak widzę bok 9 realmów w formacji lancy ale 2tylne rzędy są ustawione za górką mogę strzelać pierwszy szereg normalnie, w pozostałe 2 indirect. TYLE.
No tak, tylko że tutaj mają problem o to, że strzelając w coś directem przykrywasz templatką coś czego nie widzisz - ale tak będzie zawsze co udowodniłem powyżej.

A może mała podpowiedź od producenta gry?

http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =11100001a

0:13 Mortar stojący na ziemi przykrywa templatą cały oddział, nawet tych których nie widzi! A gość wyrzuca "hita" i template zostawia! Jak to? Przecież widzi tylko pierwszy rząd i tylko kawałek templatki jest na tych których widzi więc może indirect hit?!.
A jednak nie...
Położył templatke tak jak jest pokazane na stronie 115 obowiązującego Rulebooka, bo widzi to co przykrywa templatka nawet jeśli jest to tylko pierwszy szereg.
Czy możemy już zakończyc ten temat z racji dowodów w RB i na filmie GW? (a nie moich "wymysłów")

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

hehe to po żeś się ze mną sprzeczał skoro właśnie dokładnie o tym mówiłem :)

BTW. Ogólnie uważam że zaczynamy sami (ogólnie gracze WFb) stwarzać sobie problemy.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Lepiej na stronie internetowej niż na stole, gdy już gra się toczy. Przecież lepiej jest wyjaśnić wszystko tutaj niż potem się kłócić.
Paskudny uśmiech power gamera

ODPOWIEDZ