VC 2400 8 ed

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Re: VC 2400 8 ed

Post autor: Murmandamus »

ponieważ Mała inicjatywa sprawia że walą ostatni i tak. A HW+shield nie daje więcej bonusowego as tylko prawie warda na 6+
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Generalnie z inicjatywą 3 i tak prawie zawsze bijesz ostatni albo jednocześnie z wrogiem. Jednocześnie mając sporo modeli w oddziale - i tak oddasz. Więc ASL jest dużo mniej istotny; w zasadzie ten czynnik można po prostu pominąć.

Dalej - combo hw+ shield jest nieco słabsze.

Ale przede wszystkim: przy założeniu, że masz barrowsa, dwuraki i hełm w zasięgu, to po prostu jeden z najbardziej niszczycielskich regimentów w grze: trafia na 2+ (w najgorszym razie na 3+), S6, KB - pokaleczy wszystko: czołgi, abomki, kawalerię, piechotę, monstery, herosów. To +2 do siły robi różnicę między "da się jakoś wysejwować" a "kaplica" dla wielu oddziałów. Ustawiona w szeregach po 7 gwardia wypłaca 14 ataków (czyli 12 hitów S6 KB do przodu). Ustawiona w formacji 3x10 - Dużo więcej.To po prostu mieli.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Barbarossa - a gdzie masz wilki lub baty w rozpie ??
Chyba te jednostki totalnie w odstawkę nie idą ?
Druga sprawa to faza magii -- jak kulniesz mało to w fazie magii za dużo nie zrobisz.
Masz w sumie +2 i może jakąś kostkę wygenerujesz jeszcze z necrosa i vampa.
Statystycznie rzut między 5-7 czyli co turę będziesz miał 7/9 kostek.
Nie sądzisz, że lepszą opcją byłby Vamp, którego przedstawiłeś na forum VC ;) (klepacz)
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

imo 7-9 kostek to bardzo duzo :) wchodzi z tego 4-5 popychaczek, przy 5dd i 1-2 ds przeciwnika to naprawde ZUO.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Aro pisze:Barbarossa - a gdzie masz wilki lub baty w rozpie ??
Chyba te jednostki totalnie w odstawkę nie idą ?
Druga sprawa to faza magii -- jak kulniesz mało to w fazie magii za dużo nie zrobisz.
Masz w sumie +2 i może jakąś kostkę wygenerujesz jeszcze z necrosa i vampa.
Statystycznie rzut między 5-7 czyli co turę będziesz miał 7/9 kostek.
Nie sądzisz, że lepszą opcją byłby Vamp, którego przedstawiłeś na forum VC ;) (klepacz)
Mam dwa oddziały wilków z DW. Użyteczne, choć bardzo słabe teraz.

Zapewniam, że jak kulnę mał w fazie magii (np. 3) to ja mam pięć kości a przeciwnik 2. Popcyhaczka na dwóch, popychaczka na dwóch, popychaczka na jednej, wszystko z +4 to cast.

Klepacz też jest fajną opcją -> ale do tej rozpiski potrzebny jest support caster. No i bez konika lord traci armour save, robiąc się bardziej ryzykowną ocją.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Ja bym dorzucił biegacza kamikadze.

Szarżuje w coś fajnego, potem transformacja na 6 kościach. Jak przyfarci to template z miscata i Mountain Chimera w CC.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

OK rozumiem, a co zrobisz z żabim scrollem ??
Bo wydaje mi się, że będzie on w sporej ilości rozpisek, przeciwko wszelakiej maści magom (3/4 lvl)
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ale to tylko 5+, więc nie wiem, czy jest on aż tak dobry...
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Raniący scroll: Wound na 5, ward na 4... A większość czarów rzucam z 2-3 kości. Słabizna.
Żabiący scroll - może mi wyłaczy maga. Ale właśnie szansa nie jest aż taka wielka.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Aro pisze:OK rozumiem, a co zrobisz z żabim scrollem ??
Bo wydaje mi się, że będzie on w sporej ilości rozpisek, przeciwko wszelakiej maści magom (3/4 lvl)
Jeśli ci chodzi o mojego kamikadze to on ma Talisman of Lycni za 10 i Power scroll za 35.

IF i miscast na każdym dublecie.

Przypominają się mi się czasy mojego wampira z heart of woe z 5ed.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tia, to jest bardzo fajny kombosik. Say hello to my black hydra. Właśnie na tego Pana przydaje się żabi scroll :D

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Tylko, że jak pójdzie IF z power scrolla, to nie można użyć żabusi :D

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

To właśnie jest dyskusyjne

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Wcale nie początek opisu jest taki sam jak przy dispel scrollu. Jak można maga po IF zżabić to można też użyć dispel scrolla.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No właśnie nie, przeczytaj cały opis DSa - tam jest dodatkowo zaznaczone, że nie pomoże nawet na IFkę. To jeden z tematów, który rozważamy na LS.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Rules Lawyering at its worst.

Jeśli jest tam – "instead of attemting to dispell" – so sorry Winnetou. LS czy nie.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Tam jest napisane, że można użyć "instead of" normalnego dispelowania. IF wyklucza normalne dispelowanie więc wyklucza też wszystko co jest "instead of".

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Owszem, to polowa argumentacji. Druga połowa jest taka, że IFka po prostu "cannot be dispelled". Dispel scroll ma swój opis i dokładnie zaznaczone, że nie może zniwelować IFki. A inne scrolle mają napisane to samo, ale o IFce nic.

Na razie czekamy na erratę (tak między nami - do transformacji kadona i szóstki z deatha potrzeba mnóstwa uściśleń,takich jak "czy ten heros może przyjmować challenge po transformacji, co, jeśli już był w challenge'u, które z zasad modelu przechodzą na monstera - np jak wypił potiona wcześniej, albo jak ma frenzy, co się dzieje, jak oddział przejdzie przez vortex w swojej fazie ruchu itp.) - strasznie zły rules design.

Ponieważ do RB jest ponoć od razu errata, można mieć nadzieję, że przynajmniej trochę z tego zostanie wyjaśnione. Szczerze - mam nadzieję, że po prostu zastąpią słoneczko czymś a'la pitka, a transformacja doda po 3 do wszystkich statsów i będzie git :)

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Na stronie 29 rulebooka masz podfazy fazy magii.

W podfazie 2 rzucasz czar. W której podfazie używasz scrolla?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Dispel scrolla w 3ciej. Innych scrolli de facto na koniec 4tej, jeśli nie wykonałeś dispel attemptu.

Za duża wagę przykładacie do "instead" - oznacza to tyle, że jeśli decydujesz się pacnąć scrolla, nie możesz dispelować czaru normalnie. Jeśli idziesz do sklepu i możesz kupić albo masło, albo margarynę "instead of masło", to zapewniam, że brak masła na półce nie uniemożliwia w żaden logiczny sposób zakupu margaryny.

ODPOWIEDZ