Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Re: Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Post autor: ugh »

a moze mi ktos to przetłumaczyc wreszcie ? :evil:

Page 16 – Testing for Animosity
Change the first sentence to “Units must test for Animosity in
the Start of Turn sub-phase of each friendly turn.”

Page 17 – WAAAGH!
Change the second sentence to “Once per game the Orcs &
Goblins player can declare a Waaagh! in the Start of Turn subphase,
before Animosity rolls are made.”

Q. The effects of some magic items depend on the rank bonus of the
unit. Does that mean that if the unit is disrupted that those magic
items would have no effect at all? (p42)
A. Yes.

Priam
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Priam »

sub-phase to chyba ten magiczny czas przed początkiem fazy ruchu, domena wszystkich głupot, animozji i "rzuc sobie za sztormówkę".
Jak wytrzeźwieję po obronie to wrzucę jakieś wnioski z bitew.

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

to teraz zdajemy animozje w naszej turze i przeciwnika ? !! ? chyba cos mi sie pokiełbasioło

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Kołata pisze:Jeszcze nie gralem, ale nie ma co płakac na razie. Coprawda nic nam nie dali, ale tez nie zabrali :D
Jak widzę te przykladowe rozpy, to chyba nie będzie az takiej tragedii.
W zasadzie to czego mi brakuje, to:
- jakis uber oddzial do walki.
cięzko bedzie zniszczyc jakis mega unit przeciwnika, w zasadzie trzeba bedzie nawalac z maszyn, magii i blokowac hordami goblinow

- możliwośc dopakowania ilości PD.
za dużo czarów sobie raczej nie porzucamy.
no chyba, że ktos pojdzie masę boyzów np 3x30 i wpakuje ich do kombatu to dostanie +3 kostki.
jakby do tego dołożyc Idol of Mork na szamanie, to mamy kolejne +3 :D
Może byc zabawnie :D Tylko czy to bedzie mialo sens? w sumie napewno wiekszy niz w poprzedniej edycji bo cory trza czyms zapchac, natomiast z drugiej strony czy nasze czary na tą edycję są aż takie fajne?

Napewno będzie w każdej rozpie kloc z totemem, bo to jest chyba najlepszy orkowy item w tej edycji :P Takze jeden klocek orkow na stole już jest :D (no chyba, ze ktos da BSB z totemem).
Do tego jakis kloc 30 errorów i np 30 Savage.
Albo jeszcze inaczej - savage z łukami? :D Troche drodzy jak na errorów (10 pts za łba), ale nie uciekaja i sie wporzo klepia.

Miałem się wypowiedziec o erratach, a tu taki pomysł wpadł :D Grywalny? :mrgreen:
wiecej niz 12 kostek miec nie mozesz w zadnym momencie magic phase (ale sie nie kumuluja-taki uklonik dla DE)-RB
wiec z tym soczystym dopalkiem bym nie przesadzal.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ugh pisze:a moze mi ktos to przetłumaczyc wreszcie ? :evil:

Page 16 – Testing for Animosity
Change the first sentence to “Units must test for Animosity in
the Start of Turn sub-phase of each friendly turn.”

Page 17 – WAAAGH!
Change the second sentence to “Once per game the Orcs &
Goblins player can declare a Waaagh! in the Start of Turn subphase,
before Animosity rolls are made.”

Q. The effects of some magic items depend on the rank bonus of the
unit. Does that mean that if the unit is disrupted that those magic
items would have no effect at all? (p42)
A. Yes.
faza ruchu sklada sie z 4 sub-phase. RB,p.15; tam nawet w przykladzie masz podana animozje,rzucasz ja przed deklaracjami szarz
naprawde najpierw warto zapoznac sie z zasadami z RB a potem przedzierac sie przez AB.
(faza ruchu sklada sie z 4 sub-phase= podfaz? czyli 1-poczatku tury,2-szarze,3-compulsory, 4-remaaining moves)
waaagh krzyczysz przed rzutem na animozje. proste.

Q odnosi sie do battleaxe i totemu- nie masz rank nie masz bonusu.


ps.
siatki dzialaly na 95%impactow w 7ed wiec o co caman?
jak nie pokielbasza w lorach to mamy jedna z najlepszych magii...ktora mozna rzucac i przy malych nakladach szamanow.
jak nie pozmieniaja itemow to mozna sie bedzie zastanowic nad jakimis kozackimi zlozeniami.
no i jak swiatla LS wypierdoli DoW (tak naprawde chodzi o 2-3 rzeczy) to mozna sie zastanowic nad gigsonem i wyverna.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

quas pisze: no i jak swiatla LS wypierdoli DoW (tak naprawde chodzi o 2-3 rzeczy) to mozna sie zastanowic nad gigsonem i wyverna.
cytat z kilku FAQ:
Dogs of War
Ignore this army list entry.
czyli nie ma DoW juz;p

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

likaon pisze:ale trochę nas okroili
Gdzie? Na pająkach? Zabrali nam coś czego nie zabrali innym?

Bo imo dostaliśmy w paru miejscach większe pole do popisu niz inne armie.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ta, a więc doom diver stał się zwykłą katapultą. Gork's waaagh! banner dostał lekkiego nerfa. Trochę słabo. Ale zachowali nam popychaczkę, trolle są ulepszone, no i wzrosło znaczenie goblinów. Podoba mi się pomysł, żeby wystawić klocek 100 nocników ze spearami i siatkami i do tego murzyna, raczej sami się nie spanikują, a ilość wypłacanych ataków teoretycznie zmiecie każdego. Trolle też dostały w tej edycji upa, więc nie jest źle. Ogólnie nastał czas śmiecia. Lepiej tylko mają skavy: 2x klocek po 1000 slavów za 500 pkt. Nie do przerobienia.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Priam
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Priam »

41 ataków, trafi 21, zrani 10, koleś rzuci 3 sv na 5+ albo 8,9 na 2+.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Klafuti pisze:Ta, a więc doom diver stał się zwykłą katapultą.
No, nie taka zwykla, bo wciaz mamy D3 korekty trafienia, dzieki czemu znacznie latwie bedzie robic indirecty (znios, korekta o Bs zalogi i korekta o D3 i w wiekszosci wypadkow bedziemy w celu). :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Jak to zwykłą katapultą? Już nie ma d6 s5 no save? Teraz wali plackiem?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Pocisk pisze:Jak to zwykłą katapultą? Już nie ma d6 s5 no save? Teraz wali plackiem?
Tak. Jest zwykla katapulta, ktora ma korekte trafienia o D3".
Obrazek

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

bless pisze:
Pocisk pisze:Jak to zwykłą katapultą? Już nie ma d6 s5 no save? Teraz wali plackiem?
Tak. Jest zwykla katapulta, ktora ma korekte trafienia o D3".
No to zajebioza, jeśli rzeczywiście będzie się wystawiało duże klocki piechoty to 5 katapul będzie robiło miazgę :twisted:

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Book do orków jest następny. A tu parę hintów co może się w nim znaleźć:
Also managed to corner Jeremy Vetock. First up, this guy is fantastic! Maybe I'm saying that because he seems to approach the hobby in the exact same way I do, but I'm very happy he's writing the new book. Unfortunately he confirmed it'll be a while before ours is out. It's on the horizon, but don't hold your breath kinda deal. He asked me what I'd like in a new Orc book and (as a kavalree git) I gave him a few suggestions. I said I thought Boar Boyz should be core, and he agreed (yippee!). I also asked him about Black Orc Boar Boyz but he just grinned. He's keen to add a large monster of some sort to the book as well so we'll have to see what happens. We also had a chat about Orc fluff ad how there really aren't any good stories in the Orc army books. I think he's got an eye on changing that which is fantastic news. Finally, I made him aware of DWP, which he wasn't, so no poopin in da isles gitz, just in case ee shows up!

Finally Rick Priestly confirmed that various drafts of the new army book are floating round and he's seen them. He wouldn't go into details though, of course, and they are apparently very embryonic.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Pocisk pisze:Jak to zwykłą katapultą? Już nie ma d6 s5 no save? Teraz wali plackiem?
Nie wali żadnym plackiem. Nie wiem skąd wam się to wzięło bo zmienia się tylko pierwsze zdanie opisu diver'a z 'treat as stone thrower' na 'is a stone thrower'. Następna część opisu mówiąca o nie używaniu placka oraz d5 hitach dalej zostaje bez zmian ;)
Albo jeszcze inaczej - savage z łukami? :D Troche drodzy jak na errorów (10 pts za łba), ale nie uciekaja i sie wporzo klepia.
Jak by byli tansi to bym od kopa taki oddział wystawiał, albo jakby chociaż frenzy dawało drugi atak w drugim szeregu.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, o 10:34 przez Charki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

bless pisze:Tak. Jest zwykla katapulta, ktora ma korekte trafienia o D3".
Nie jest zwykła katapultą.

Errata zmienia tylko pierwsze zdanie na stwierdzenie "DD jest katapultą" -> korzysta z tabelki misfire katapulty, strzela w ten sam sposób.
ALE
od drugiego zdania w zasadach DD zostało napisane, że strzela bez templatki itd...

EDIT: Charki mnie wyprzedził.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Groznit
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Groznit »

Virgo pisze:Book do orków jest następny. A tu parę hintów co może się w nim znaleźć:
Also managed to corner Jeremy Vetock. First up, this guy is fantastic! Maybe I'm saying that because he seems to approach the hobby in the exact same way I do, but I'm very happy he's writing the new book. Unfortunately he confirmed it'll be a while before ours is out. It's on the horizon, but don't hold your breath kinda deal. He asked me what I'd like in a new Orc book and (as a kavalree git) I gave him a few suggestions. I said I thought Boar Boyz should be core, and he agreed (yippee!). I also asked him about Black Orc Boar Boyz but he just grinned. He's keen to add a large monster of some sort to the book as well so we'll have to see what happens. We also had a chat about Orc fluff ad how there really aren't any good stories in the Orc army books. I think he's got an eye on changing that which is fantastic news. Finally, I made him aware of DWP, which he wasn't, so no poopin in da isles gitz, just in case ee shows up!

Finally Rick Priestly confirmed that various drafts of the new army book are floating round and he's seen them. He wouldn't go into details though, of course, and they are apparently very embryonic.
:mrgreen:
Orki na Swiniakach w Corach ? :D oj bedzie sie działo. wypas

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Normalnie full klimat -.- Orkowe szwadrony śmierci + jakieś zmutowane bydle przemycone przez plemie nocnych goblinów z dalekiego Kitaju, chodowane przez skawenów, rozbudowane przez chadeków i naćpane przez szamanów. Jakoś mnie nie kręcą te wszystkie monstery. Bigger iz better then smaller, ale bez przesady.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

A mi się podoba. Zwłaszcza, że Vetock zdaje się być osobą naprawdę lubiącą zielonych, a zatem odpowiednią do napisania AB. Może nawet zauważył, że orki nie mają teraz lekko i postara się to naprawić. Mam nadzieję, że wygnie tę armię do granic możliwości. Boar Boyzi w corach, hehe, już mi się to podoba. Żeby tylko animozję jeszcze naprawił.

http://www.games-workshop.com/gws/conte ... a&start=11

A tutaj on radzi jak grać O&G. To może dać pewne spojrzenie na to, jak ta armia będzie wyglądała w jego wersji.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Klafuti pisze:Mam nadzieję, że wygnie tę armię do granic możliwości.
I dostaniemy produkt full zgięcie, zero smaczków w booku + klimat na poziomie szczurów. Będzie super.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

ODPOWIEDZ