VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koone
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków/Katowice

Re: VIII edycja

Post autor: Koone »

Piszecie o wszystkich jednostkach tylko nie widzę żeby ktoś miał zamiar wystawiać Wardancerów:P
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Sądze że raczej będzie więcej niż 20 BG nie wiadomo też czy dojdzie 7 treekinów, nawet jeżeli tak będzie to skotłowani BG wypłacają 60 ataków, z czego trafiają 53 razy, przebijają 17 razy - zapewne będą mieli AP więc AS wyciągasz 2 i wardem 5, wychodzi 10 ran, w odpowiedzi zabijesz 8 - nie wiem czy to jest taki dobry deal.
Tak jak pisałem nie jest powiedziane że takie ilości będą w walce...
Death Star jaki przedstawił Barbarossa to w ogóle wsysa takie treekiny.

WL ustawieni w hordzie(wiem że drogo) zabijają treemena w 2, max 3 tury(bo mają przerzuty trafień), co prawda on też ich więcej ubije ale hmm...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Laik pisze:Sądze że raczej będzie więcej niż 20 BG
Jak to?
Obrazek

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

pytanie kto na uniwersalną rozpiske wystawi taki hordowy klocek WL?rozumiem pod Welfy sie tak ustawić ale nie uniwersalnie bo na kraśki to można uznać ze jest to oddanie im tych 500 punktów (przy założeniu że jest ich 30 a nie 40)
rozpiska kalesonera nie ma co prawda czym tego zestrzelić ale nie każdy tak będzie grał - myśle że 3 oddziały GG w 2 tury pozbędą się conajmniej 10 takich delikwentów
i w sumie jakby zostało ich 20 wjeżdża w nich oddział Wardancer z tańcem ASF - teraz my mamy na nich przerzuty a jak szarżowaliśmy także i siłę 4 więc przy pozytywnych wiatrach zostaje pewnie ich 10 do oddania bez przerzutu z siłą może wciąż wysoką ale my mamy wyższy WS i warda - to takie gdybanie bo równie dobrze możemy ich wystrzelać po co walka wręcz - jak ich już 15 zostanie to treekiny robią z nimi co chcą
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Moja rozpa bedzie sie opierała na jednym dużym klocku WD i kilku małych do wyciagania herosów do tego treekiny oddziały GG dryady treeman i waye. Myśle że nie ma sie co ograniczać do drzew bo daja one mało mozliwości ale gdy juz sie je wymiesza z WD i GG robi sie całkiem ciekawie:) łucznikami zmniejszam ilość dużuch klocków albo zabijam fasty, dryady podszczypują duże klocki treeman, treekiny, WD czekają na ostateczne wejscie a waye z bohaterem zajmują sie maszynami. IMO po przemyśleniach nadal trzeba opierać sie na różnorodności i szybkości:)

Ps. W rarach można jeszcze pomyslec o orłach mogą namieszać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

MAĆKO pisze:Moja rozpa bedzie sie opierała na jednym dużym klocku WD i kilku małych do wyciagania herosów do tego treekiny oddziały GG dryady treeman i waye. Myśle że nie ma sie co ograniczać do drzew bo daja one mało mozliwości ale gdy juz sie je wymiesza z WD i GG robi sie całkiem ciekawie:) łucznikami zmniejszam ilość dużuch klocków albo zabijam fasty, dryady podszczypują duże klocki treeman, treekiny, WD czekają na ostateczne wejscie a waye z bohaterem zajmują sie maszynami. IMO po przemyśleniach nadal trzeba opierać sie na różnorodności i szybkości:)

Ps. W rarach można jeszcze pomyslec o orłach mogą namieszać.
Trzeba kombinować, ja też zakładam, ze rozpa będzie jeszcze się zmieniała, ale ilość opcji złozenia pokazuje tylko, że nasza armia wcale nie jest poszkodowana w 8 ed.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

mam pytanko...

Czy bohater Wild Rider na koniku ma według Was zasadę fast cavalry? Czy nie? Bo na Great Stagu to na pewno nie ma fast cavalry.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

amadeus pisze:pytanie kto na uniwersalną rozpiske wystawi taki hordowy klocek WL?rozumiem pod Welfy sie tak ustawić ale nie uniwersalnie bo na kraśki to można uznać ze jest to oddanie im tych 500 punktów (przy założeniu że jest ich 30 a nie 40)
rozpiska kalesonera nie ma co prawda czym tego zestrzelić ale nie każdy tak będzie grał - myśle że 3 oddziały GG w 2 tury pozbędą się conajmniej 10 takich delikwentów
i w sumie jakby zostało ich 20 wjeżdża w nich oddział Wardancer z tańcem ASF - teraz my mamy na nich przerzuty a jak szarżowaliśmy także i siłę 4 więc przy pozytywnych wiatrach zostaje pewnie ich 10 do oddania bez przerzutu z siłą może wciąż wysoką ale my mamy wyższy WS i warda - to takie gdybanie bo równie dobrze możemy ich wystrzelać po co walka wręcz - jak ich już 15 zostanie to treekiny robią z nimi co chcą
Sorry, ale nie bardzo czaisz, jak to działa. W tych WL siedzi koleś z przedmiotem -1 do hita i mają AS 3+, więc powodzenia w strzelaniu do nich. Kraśki mają z tym ciężko. Ustawiam się w dwóch szeregach i armata zabija max 2, katapa centralnym hitem 3, jeżeli ma siłę 4 to 5-6.
Tak więc nie wjedziesz w nich tak łatwo. Poza tym, czemu miałbym w ogóle do Ciebie podchodzić? W środku jest arcy i dwóch magów którzy grzeją do Ciebie magią aż miło. Czyli to Ty musisz do mnie iść.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Mam pytanie do kalesoner'a albo bless'a wystawialiscie te treekiny 4 w pierwszym i 3 w drugim szeregu?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

No raczej:) po co ryzykować 1 atak mniej ze stompa...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

W obu bitwach wystawil ich 7x1, potem reformowal sie juz po wygranych i przegranych (chyba 1) kombatach.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Tak jak pisze Barbara. Nawet w takiej formacji nie trzeba robić wheeli w szarżach, więc szarżują tak naprawde na niewyobrażalne odległości. 13 cali na bok Asarnila ustawionego pod kątem? Prosze bardzo. :) Taka formacja jest tez o tyle dobra, że park maszynowy boli Cię troszkę mniej.

Laik jak wyliczyłeś tych black guardów, że mają 60 ataków?
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Pomyliłem się - zapomniałem że z 2 rzędu jest tylko 1 atak, myślałem też że były ustawione w 2 rzędach, jeżeli w 1 i zakładamy że BG się dostosowali wcześniej to mamy 52 ataki zamiast 60.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

W jaki sposób się dopasowali? Coś czarujesz. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jak widzisz taki wielki kloc po drugiej stronie stołu to po prostu w swojej zdajesz LD i robisz sobie reform tak żeby przeciwnik nie miał przewagi szerokości.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

To lepiej dla mnie, będę miał 7-6 stompów. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Statystycznie 3 treekiny padają więc tylko 4
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Widocznie mamy inne kalkulatory w windowsie. :wink:

pozdro
Obrazek

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Może jego BG maja baner z plonacymi atakami ;)

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Pisał wczesniej ze AP

ODPOWIEDZ