Galeria Milo'a - [Początki WE]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Galeria Milo'a

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ghule wyszły całkiem nieźle, warto by tylko jeszcze raz pociągnąć brzegi podstawek. W GG przydałyby się jakieś washe na kościach, bo bieluteńkie kości nie pasują do samych figurek które wyglądają jakby właśnie wyszły z jakiegoś zabłoconego grobu.
Natomiast Hell Knight mnie rozczarował :evil: ; nic z tym imperialnym rycerzem nie zrobiłeś [-X
Chociaż mu głowę zamień na taką jak mają GG.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

grave guardzi świetnie pomalowani,(pierwsi z prawej skaczą przez płotki? :wink: )
ghule wypas
=D> =D>
]arrrr

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Oto moje pierwsze Leśne elfy...
Obrazek

Obrazek

EDIT: zdjęcia robione aparatem 2mpx...a to robi swoje ze zdjęciami :!: :!:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
michnik000
Kretozord
Posty: 1753

Post autor: michnik000 »

... :?

Awatar użytkownika
młoda
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Gdynia :)
Kontakt:

Post autor: młoda »

Jak na początek nie jest źle, ale:
1. bądź bardziej dokładny i trzymaj się krawędzi,
2. rozwadniaj farbę,
3. najpierw maluj elementy 'pod spodem' (w tym wypadku np. nogi), a później to co jest na wierzchu (czyli np. buty, paseczki na nogach) - wtedy łatwiej będzie Ci uniknąć zapaćkania już pomalowanych elementów,
4. bardzo rozwodnionym jakimś odcieniem brązu możesz pomalować twarz, ręce i nogi (żeby farba dotarła w zagłębienia) a później poprawić najbardziej wystające elementy (czoło, policzki, nos, brodę, palce, kolana itp.) tą samą farbką, którą malowałeś skórę - wtedy skóra nie będzie tak płaska,
5. aby nadać figurkom głębi możesz zastosować black lining - tutaj masz link jak to zrobić: http://www.jenova.dk/Blacklining.htm, innymi słowy jest to czarna/bardzo ciemna linia pomiędzy poszczególnymi elementami modelu.

Mam nadzieję, że chociaż część z tych porad będzie pomocna :wink:. Powodzenia w dalszym malowaniu.

Pozdrawiam,
Kasia.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Całe szczęście, że to 2mpx, bo by chyba ekran popękał :| . Przepraszam, ale musiałem :oops: . No co innego powiedzieć, jak się po prostu nie postarałeś. W niektórych miejscach przebija czarny podkład, a to jest NIEDOPUSZCZALNE. Skóra wygląda płasko, jakiś wash by się chociaż przydał, a tak to wygląda jak sam elf flesh, przez co wygląda chorobliwie blado. Spróbuj zrobić skórę wychodząc od tallarn flesh/dwarf flesh, potem wash ogryn flesh, i rozjaśnij dwarf fleshem dodając z każdą następną warstwą elf flesha, aż do czystego elf flesha. Zauważ, że im głębiej, jak również bliżej innego elementu (np. tam gdzie zaczyna się cholewka buta) powinno być ciemniej.

Teraz kwestia zielonego: jak chcesz malować camo green wychodź od catachan green i rozjaśnij camo greenem na wypukłościach, a krawędzie rozjaśnij bleached bonem. Tym kolorem możesz również lekko porozjaśniać wybrzuszenia.

Catachan green można rozjaśniać bleached bonem i przyciemniać czarnym washem.

Ciemnozielony zaczyna się od orkhide shade, pozwala to wytworzyć nieprzebijającą warstwę farby za pierwszym lub drugim podejściem. Następnie można zastosować czarny wash, ale tylko tam, gdzie element łączy się z innymi. Potem nakładasz lekkie rozjaśnienia snot greenem na wypukłościach, dajesz thrakka green, potem znów snot i gotowe.

Kaptur wyszedł poprawnie, chociaż przydałby się mocny zielony wash (również w środku) i lekkie rozjaśnienia na krawędziach.

Mam nadzieję, że te porady okażą się użyteczne i pamiętaj, żeby ćwiczyć! :wink:

PS. Co ten elf ma na brodzie? (Takie zielone).
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Klafuti pisze:Całe szczęście, że to 2mpx, bo by chyba ekran popękał :|
No jasne, na pewno zmotywowałeś go do dalszej pracy...




:-.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Dzieki za rady. . .fiksy poprawione, ale zdjeć nie (narazie) bede wstawiał, bo tym telefonem już sie kompletnie nie da fotografować :P jeszcze raz dzieki. . .
"JOIN OR DIE"

ODPOWIEDZ