DE a 8 edycja

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Re: DE a 8 edycja

Post autor: Młody Pajak »

Magiczna broń łączy się ze zwykłą? Była już o tym dyskusja...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jeżeli magiczna broń ma w zasadach hand weapon to traktuje się ją jak zwykłą hw i można łączyć ze zwykłą bronią.

Nie mylę się?

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Przecież ja nie pytam o add weapon, tylko bonus w samej broni.
Z tego co pamiętam HW daje to że można z tarczą używać.

Obrazek

Na chłopski rozum ten magiczny bicz jest tym "Scourge" czyli jak nim jest ma w sobie bonus Extra atak + AP + siła5
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

na to wygląda :wink: bo stary był de facto AHW, w nowym nic na ten temat nie ma. Ww. cechy wynikają z samego faktu bycia scourgem...

Ż.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dzieci 7 ed. sie skonczyła ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

the_lilith
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: the_lilith »

przegladajac posty nikt nie wspomnial ze gw zrobilo wczoraj poprawke do erraty i usuneli wzmianke w faq dot. ring of hotek, takze pierscionek dziala tak jak jest opisany, czyli na 12" od wearera.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

od miejsca castowania czyli i celi-ów i czarodzieja 8)
czyli jak dawniej

Ż.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

the_lilith pisze:przegladajac posty nikt nie wspomnial ze gw zrobilo wczoraj poprawke do erraty i usuneli wzmianke w faq dot. ring of hotek, takze pierscionek dziala tak jak jest opisany, czyli na 12" od wearera.
Zawsze działał na 12" :P

Tylko teraz coś mi sie zdaje mag musi być w zasięgu :( ?

Kociołek na nowo ma swoje stare bonusy :) co dziwne to to że niżej jest napisane Ignore "War Machine" lol :|

Z tego co wnioskuje małe Hagi są uzbrojone tak jak kiedyś ? w 2 sztylety ?

Mają Frenzy a kocioł daje jeszcze jeden atak ?
Baza 2 + 1 (dwie bronie) +1 (Frenzy) +1 (kocioł do frenzy) +2 (kociołkowy bonus) = 7 ataków ?
Dead Hag
baza 3 + 1 (dwie bronie) + 1(frenzy) + 1 (kocioł do frenzy) + 3 (kociołkowy bonus) = 9 ataków ?

śmieszy mnie niżej opis " Use best armor or ward save..." od kiedy Hagi mają armor :)
Daemons, X-Wing & Black Tea

the_lilith
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: the_lilith »

Żaba pisze:od miejsca castowania czyli i celi-ów i czarodzieja 8)
czyli jak dawniej

Ż.
no wlasnie nie jak dawniej... teraz cele nie maja znaczenia. "Any wizard attempting to cast a spell within 12" of wearer...", natomiast wzmianke z faq na temat aoe spelli usuneli. Suma sumarum dziala po nowemu, ze mag 12" od pierscienia ma miscasta na double'u.

source: http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... 10_v11.pdf

@remx
frenzy jest jedno, wiec hagi maja 4 ataki (2+2weps+frenzy), death hag ma 5 atakow
a to ze ring byl na 12" to wiadomo, tyle ze kiedys chodzilo ze liczyl sie cel zaklecia, a teraz liczy sie pozycja maga castujacego.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

cieszę się że przypomniałeś treść erraty :wink: a teraz przetłumacz co znaczy "attempting to cast a spell" i pomyśl nad treścią mojego poprzedniego posta a jeśli sprawa nie będzie dalej jasna to przejrzyj temat od początku :)

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

The Cauldron receives two attacks for each
Hag Attendant, and three attacks for the Death Hag

Google mi przetlumaczylo tak ze Hag otrzymuje 2 ataki a dead hag 3 od kotla, w statystykach maja swoje ataki a nie od kotła przecież

Add +1 to the number of attacks received by
each crew model as long as they are Frenzied

Dodaje dodatkowo 1 atak jak haga jest szalona a one z bazy są szalone :P czyli chyba dodatkowy 1 atak ?
Bo przecież samo Frenzy z siebie daje +1A to po grzyba by pisali jeszcze raz to samo ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

teraz jest cała dyskusja o tym czy zdolności się kumulują co w przypadku Wiczek oznacza czy mają + 1 A za AHW (dodatkowa broń) i następne +1 A za frenzy... bo w obu przypadkach zasada nazywa się tak samo :wink:

a "szalona" i mająca "frenzy" to to samo :wink:

Ż.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Żaba pisze:od miejsca castowania czyli i celi-ów i czarodzieja 8)
czyli jak dawniej

Ż.
No ten tego... no właśnie nie.
"...Any wizard attempting to cast a spell within 12" of wearer..."

No właśnie tylko jeżeli castujesz przy hoteku <bo attempt oznacza rzut na spełnienie CV a nic nie mówi o tym gdzie ten spell poleci, ponieważ jeżeli attempt Ci wyjdzie to dopiero przy spell resolution wyznaczasz cel itp.> Także ring of hotek się zmienił. Z resztą to nie takie dziwne skoro zapis zasady działania tego przedmiotu się zmienił
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Ja tam Hoteka juz sie nie czepiam bo przeciez napisane bylo w 7ed Wizard or target

Teraz brak tego "or target" i dupa blada :( moze dla tego ze teraz jak rzucisz 1-2 (suma na kostkach) lub nie wyrzucisz ile trzeba na czar (cast Value) to mag juz wiecej sobie nie poczaruje :(

Co do sumowania specjali to juz ktoś tu pisal ze w booku jest napisane że specjale sie sumują
tak ze masz 2 miecze (AHW) dostajesz +1A dostaniesz Frenzy +1A kolejny i niby teraz można dostac podwójne Frenzy :D

Nie wiem jak to ma wyglądać w praktyce ale śmiesznie wyglada 2x Frenzy albo 2x KB :P
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Jab pisze: No właśnie tylko jeżeli castujesz przy hoteku <bo attempt oznacza rzut na spełnienie CV a nic nie mówi o tym gdzie ten spell poleci, ponieważ jeżeli attempt Ci wyjdzie to dopiero przy spell resolution wyznaczasz cel itp.>
ciekawa teoria, która jednak po konfrontacji ze stroną 31 i 32 RB rozpada się pył :wink: sugeruję zapoznać się z kolejnością działań przy rzucaniu czaru - podpowiem wybór celu jest przed rzutem na casta.
próbujcie dalej :mrgreen:

dobranoc,
Ż.

P.S. i dla ułatwienia przykład z życia 8) czy jak ktoś rzuci strzałką w tarczę to czy ta strzałka znajduje się w promieniu 12 cali od niej :?:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na początku lotu nie :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Any Wizard (friend or foe) attempting to cast a spell within 12" of the wearer.

Jakikolwiek Mag (dobry lub zły) próbujący rzucić czar w odległości 12 cali od użytkownika (Hoteka)....

Dobrze przetłumaczyłem ?
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, o 01:34 przez Remx, łącznie zmieniany 1 raz.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Dokładnie. Dla mnie opis Hoteka w FAQ jest jasny. 12'' i tyle. Będąc w takowych, nie celując w obszar ten :)

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Varinastari pisze:Dokładnie. Dla mnie opis Hoteka w FAQ jest jasny. 12'' i tyle. Będąc w takowych, nie celując w obszar ten :)
hmm a gdzie ty w FAQ widzisz opis Hoteka ? :P
Daemons, X-Wing & Black Tea

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

O Update'a wszak mi chodziło. Potocznie nazywanego FAQ :wink:

ODPOWIEDZ