8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: katerek »

jurak pisze:
Robo pisze:To jest oczywista oczywistośc i nie wymaga cytatów z Rulebooka :wink: . Chodzi właśnie o tą stuacje, kiedy nie ma miejsca. Np Skaveński dzwon zajmuje tyle miejsca że nawet pełny Command group nie mieści sie w pierwszym szeregu, Krasnoludy po dodaniu Lorda na tarczy również mogłyby chronić BSB w drugim szeregu jeśli jest on szeroki tylko na 5 modeli.
generalnie to ja nic nie znalazlem odnosnie dawania bonusow z drugiego szeregu, jak bsb gienek czy itemy (jedynie bohater po odmowie chalenge'u nie moze dawac LD oddzialowi),tak samo nie umie znalezc nic o spanikowanych jednostkach (general i bsb nie daja bonusu) a np co z magicznymi przedmiotami/sztandarami?
Nigdzie w RB nie ma powiedziane,że BSB, gienek czy inny hero nie daje bonusów z drugiego czy n-tego szeregu. Jedyne co to w pierwszej kolejności do 1 szeregu musi wylądować GMG i dalej następni herosi (gienek, bsb i inne dziady). Czyli 2 5-modelowym szeregu mamy 3 ludzi CMG, 2x hero i dzięki temu BSB w drugim szeregu daje bonusy :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Pytanie o reform z cc
mamy 30 worriorow po 10 w szeregu od boku wpadaja spearelfy powiedzmy 5x4
po 1 turze walki worriorzy odwracaja sie przodem do spearelfow

pytanie czy w kolejnych turach walki worriorzy moga rozszerzyc front aby zwiekrzyc ilosc walczacych(str 55, combat reorm), w RB pisza ze niby moge zwiekszyc liczbe walczacych ale odsylaja do rodzialy z reformami(str 15) a tam jest ze refmormujac musze zachowac srodek w tym samym miejsce obie rzeczy sie wykluczaja wiec jak to jest?

czy po odwroceniu sie przodem do wroga 30 hordy jestem w dupie i nic wiecej nie zrobie?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

@Semi
Sprawa jest omawiana i rozstrzygana na forum LS

@von Kopf
1. Może maszerować,
2. Kawaleria goni i ucieka na 3D6 wybierając dwa najwyższe wyniki
3. Overrun jest specjalną odmianą pursuit - zasady odnoszące się do pursuit odnoszą się do overrun, lecz overrun wykonujemy po wybiciu w szarży całego oddziału wroga.
4. BSB działa na 12 cali i na tyle daje swój przerzut paniki
5. Nie. Kusza ma Move or Fire a Handgun ma Move or Fire i Armour Piercing
6. Bohater posiadające Stubborn będący w jednostce, daje tej jednostce Stubborn. Bohater w oddziale Stubborn sam jest Stubborn. Oddziały Stubborn lub Steadfast mogą zawsze do testów złamania użyć niemodyfikowanej LD generała jeśli są w jej zasięgu (lub generał przebywa w tej jednostce).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

czy BSB wood elfów moze brac enchanted shield???

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Wie ktoś jak wpolsce bedzie ze specialami?
GW na turniejach speciale dopuszcza. W 8ed. tez.
A u nas?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

TK mają pool
Co do Hydry - nie. Poprostu ranisz Hydre, nie poganiaczy.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Alister pisze:TK mają pool
Co do Hydry - nie. Poprostu ranisz Hydre, nie poganiaczy.
Nie do końca tak...Za każdą nie wysejwowaną, zadaną ranę rzucasz na 1-4 rana weszła w hydrę na 5-6 zdejmujesz poganiacza :). Ale sam z siebie nikt nie może przyładować specjalnie w poganiacza.

War Hydra ma nadal 5W :) nawet jest podana jako przykład Monstera na stronie 85 :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Obrazek

Niebieskie w kratkę - oddział piechoty.
Czerwone: Heros z 4" ruchu (8" marszu)

Do pierwszego szeregu jest odległość równa 12".

Czy hero może wejść do oddziału i znaleźć się w pierwszym szeregu na podstawie tego cytatu:

Obrazek

?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Może, bo jest w tym co podałeś napisane "regardless of distance". I niestety jest to kolejna wałkogenna rzecz w zasadach.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Czyli jeszcze lepiej można zrobić. Kawaleria w węzyku i hero sobie smiga jeszcze więcej tak :mrgreen: ?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Na to wygląda. Dopóki nie wejdzie znów uściślenie, że tak nie można ;p
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

sarlok pisze:czy BSB wood elfów moze brac enchanted shield???
BSB nie może nosić magicznych przedmiotów :P w pierwszej wersji erraty było można w drugiej juz nie :)

Ja mam zaś pytanie...

Mam dwóch magów Metal
Supreme 4lvl i Mag 2lvl

Losuje czary dla małego wypada np. 1 i 6. "6" zmieniam na "Zero" z racji że chce to mieć na dużej czarce.
Mały mag posiada: "0" i "1"
Losuje czary Supreme wypada: 2,3,4,6. Czy mogę zmienić czar nr "3" na "ZERO" ?
Jeżeli tak to czy obaj magowie mogą rzucić ten czar w fazie czarowania ?

Z tego co doczytałem to nie można posiadać dwóch takich samych czarów gdy się losuje ale "Zero" nie jest czarem losowanym lecz wybieranym.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Remx pisze: mogą rzucić ten czar w fazie czarowania ?

Z tego co doczytałem to nie można posiadać dwóch takich samych czarów gdy się losuje ale "Zero" nie jest czarem losowanym lecz wybieranym.
"zerowki" jak i armijne "jedynki" moga sie powtarzac.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Remx pisze:
sarlok pisze:czy BSB wood elfów moze brac enchanted shield???
BSB nie może nosić magicznych przedmiotów :P w pierwszej wersji erraty było można w drugiej juz nie :)
BSB nie może używać tarczy jakiejkolwiek, ale może używać magicznych przedmiotów. Mówi o tym nawet FAQ z najnowsze erraty przykład z łukiem. Poza tym Erraty nie wprowadzają żadnych poprawek do zasad BSB z podręcznika więc stosuje się te z RB+AB.
Myth pisze:Może, bo jest w tym co podałeś napisane "regardless of distance". I niestety jest to kolejna wałkogenna rzecz w zasadach.
Czyli 7 edycja tez była waokogenna bo to akurat pozostało takie samo...mówmy o zasadacha a nie je demonizujemy. Dokładnie jest jak kolega tedzio przytoczył (odnosi się to tylko do wejścia bohatera do jednostki) ale później już przestawianie heroska w ramach jednostki kosztuje cale.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

możesz zapodać stronkę gdzie ten przykład jest ?

Bo chyba jak jedna armia moze nosic BSB + magiczne itemki to inne tez ? a w Erracie DE niema zmianek o BSB czyli stosuje sie zasadę z RB ?

mam pytanie... :P

Mam dwóch magów Metal
Supreme 4lvl i Mag 2lvl

Losuje czary dla małego wypada np. 1 i 6. "6" zmieniam na "Zero" z racji że chce to mieć na dużej czarce.
Mały mag posiada: "0" i "1"
Losuje czary Supreme wypada: 2,3,4,6. Czy mogę zmienić czar nr "3" na "ZERO" ?
Jeżeli tak to czy obaj magowie mogą rzucić ten czar w fazie czarowania ?

Z tego co doczytałem to nie można posiadać dwóch takich samych czarów gdy się losuje ale "Zero" nie jest czarem losowanym lecz wybieranym.
Daemons, X-Wing & Black Tea

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Remx pisze:możesz zapodać stronkę gdzie ten przykład jest ?

Bo chyba jak jedna armia moze nosic BSB + magiczne itemki to inne tez ? a w Erracie DE niema zmianek o BSB czyli stosuje sie zasadę z RB
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... 10_v11.pdf
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Co to te Spites ?

:) Chyba coś mi się porąbało :)
Cały czas myślę o BSB jako Magicznym :)
BSB Magicznego nie można z Magicznymi itemkami ale ze zwykłymi można :)

moje pytanie nadal aktualne... :P
Ale je strściłem....

Czy dwóch magów z tym samym Lore może posiadać spell "0" ?
Oraz czy obaj ten czar mogą rzucić w tej samej fazie/turze czarownia ?
Z tego co doczytałem to nie można posiadać dwóch takich samych czarów gdy się losuje ale "Zero" nie jest czarem losowanym lecz wybieranym.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 265
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

Czy sa jakiekolwiek przeciwwskazania żeby Slaan nie mógł sobie polatać na dywanie? Jest "on foot" czy "on lewitujący stołek ?". Z faq-a wynikało by że skoro w smoka czy chimerę nie może się zamienić to wynikało by że nie jest on foot. Choć z drugiej strony niby jaki ma być skoro nie ma żadnego mounta? Jest klasą samą w sobie?

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Wojownicy DE z włóczniami i tarczą nie dostają Ward Save na 6+ w CC ? z racji że używają włóczni, chyba że zadeklaruje że używam Hand Weapn ?
Kusznicy z tarczami oczywiście ten bonus mają :)
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Czy jezeli mam ASF i uzywam GW (nie chodzi o HE) to jezeli mam wyzsza I to mam przerzuty??? :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Zablokowany